Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: interneda]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано22.03.07 12:22



Представата за БТК не е изкривена, представата която битува в обществото е реалната представа за компанията. За съжаление мениджмънта на компанията не се интересува от мнението на потребителите и се отнася пренебрежително към тях а и не само към тях и не виждам как това би се променило в скоро време.



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: 12]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано22.03.07 12:47



A ti ako si padnal ot mars da ti napomnya 4e se namira6 v Bg,i sravneniyata s drugi naprednali darjavi sa ve4e banalni



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: KlD]  
АвторADSL User (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 12:57



Я ми кажете аз като съм в Габрово и съм на 2mbps, а месните доставчици дават
максимум 1/3 от това за същите пари, кой точно ще дойде да ми даде 20mbps дори и последната миля да е достъпна. Вие да не си мислите че интернета е оп!
опъваш кабелите и 678953765 mbps потичат.

Що не попитате доставчиците колко им излиза да си купят те интернета от някой от по-големите(не бтк). Колко от сега съществуващите телекоми ще се юрнат в провинцията да предлагат нет при условие че повечето хора не им се дават повече от 20лв на месец. Питайте някой от тях дали им е изгодно да дават 20mbps за 20-30лв. При условие че повечето хора са на 40+ години в тая държава и са компютърно неграмотни, за какъв потенциален пазар говорим че в провинцията да има по 5-10 доставчици в един град за да се получи конкуренцията нужна за достигане на тези скорости.

За мен БТК е най-добрия нет в Габрово и явно за да имат 100 000 клиенти не съм само аз на това мнение. Връзката ми е винаги 220-250 КБ/СЕК.

1ЦД - 50 минути
2ЦД - 1 час 40 минути

1 ДВД - 5-6 часа
2 ДВД - 10-12 часа

Близо 5 години нета ми беше dial-up 1-2kb/sec

Не използвах други доставчици щото оферите им преди да има адсл бяха от рода xx долара за 1 GB.

И тъй като сме почнали знаете ли че в Дания и Щвеция има 100mbps up down
a в япония 1Gbps за 1 домашен клиент.
Как ще ви се стори ако холандците почнат да скачат че няма конкуренция и има монополизъм и затова имат САМО 20 mbps.


За да има бърз интернет е въпрос на пазар, технологични възможности, инвестиции и Т.Н.

Я ми кажете например кой ще конкурира бтк при обикновенните телефони при условие че повечето хора (в това число и аз) ги бърка в началото на 21 век да дават 7 евро на месец за телефонна такса или пък говорят за 2-3 лв на месец.

Същата работа и при GSMite. Омръзнало ми е "Набута ме " , "Нямам ваучер" и Т.Н.
Ако свалят цените на GSMite повечето хора ще говорят или за помалко пари или за същите както сега но повече време. Каква им е според вас на GSM операторите ползата да не се договарят и да свалят цените.

В България е просто ограничен пазара на телекомуникационни услуги и колкото повече намалява тази част от населението (0-20-30-40 години) която е израстнала с тях и ги счита за нужни толкова и намалява пазара за тях.

За мен е цяло чудо че БТК качи скоростите от 100 kbps на 2 Mbps за 2 години и то при явна липса на конкуренция(поне в провинцията).

Това в моята ИЗКРИВЕНА представа за БТК



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: ADSL User]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано22.03.07 22:36



GSM-ите са ни добре, вивател отдавна има план 3 ст/мин в цялата мрежа, а това че много хора още спят и плащат на други по 20-30-40 ст/мин е друг въпрос



Редактирано от DTMF на 22.03.07 22:37.



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: DTMF]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 23:54



Искаш да кажеш, че ако няма конкуренция между доставчиците е по добре???Реало погледнато тази последна миля , за кято се спори е изградена от държавата( разбирай от данаците платени от мен от тебе от майкати и баща ти). ЗАщо да не могат при определени условия( не определени от БТК)да могат да я ползват и други фирми. Според мен обаче е късно за тези спорове. Всичко това трябваше да бъде уредено преди продаждата(подръка ) на БТК.
Не е луд този , който яде баницата, а този който му я дава





Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: BBP]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано22.03.07 23:58



Не съм казал че е добре да няма конкуренция )) , отговорих само на абзаца му за ГСМ цените



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: ADSL User]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 00:01



Даа-а-а-а-а положението в Габрово е точно такова

На който му трябва що годе свестен нет, няма друга алтернатива освен БТК АДСЛ.



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: alexoff]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 00:04



Ne samo kam potrebitelja , no i kam personala si.



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: 12]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 00:18



До две години може и да имаме 20Мбита от БТК. Оптика до РШ и от там по медна жица и VDSL модем.



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: BBP]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано23.03.07 00:34



Според мен само след няколко месеца

Редактирано от DTMF на 23.03.07 00:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.