Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:57 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кога ли ще е следващото увеличение на скоростта ?  
АвторADSL4LiFE (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 15:31



Интересно ми е дали ще има увеличение на скоростта дл/ъп в скоро време ? Все пак 2 мбита за домашен потребител не са никак много. ;)



Тема Re: Кога ли ще е следващото увеличение на скоростта ?нови [re: ADSL4LiFE]  
Автор+- (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 16:02



Много са си достатъчни даже. Има обаче други неща, на които трябва да се обърне внимание:

1. Ъплоудът е недостатъчен. Съотношение 1/4 ми се струва горе-долу приемливо.
2. Хелпдеск-ът е ужасно муден и некомпетентен - наложителни са промени.
3. Поради точка 2, крайно наложително ми се струва да се пренасочват всички портове на модема по default, а не да се чудиш в крайна сметка ще можеш ли някога да си ползваш интернета пълноценно.



Тема Re: Кога ли ще е следващото увеличение на скоросттнови [re: ADSL4LiFE]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 20:32



Увеличение няма да има в обозримо бъдеще , защото :

1. На 2-3 км от дслама-а , модемите се връзват на около 4М и нещо дн ,и 650к уплоад и това на ADSL2.

2. за да имат домашните 3-4М , бизнес тарифите трябва да станат 6-8М , а това не виждам как ще стане поради т.1

Така, че това в момента май е максимума.

Скоростите в момента не са лоши, има други неща за оправяне, както е казал +- , хелп деска , портовете, не е лошо ип-адреса да се дава на компютъра /за който иска/ , договорите .....

Ако договора не е толкова рестриктивен /дългогодишен/ , клиентите им щяха да са 200к , а не 100к. Не го разбирам това с договорите. Ако клиента е доволен , няма да го загубят, ако не е доволен , договора няма да ги спасява до безкрай.



Тема Само ако знаеш колко пъти ...нови [re: +-]  
АвторADSL (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 23:56



Съм им говорил за тези потрове по дефаулт ! Лично аз / а и май повече от половината/ абонати на услугата им изтръпваме като трябва да се пуска "точка". Зад модема закачам Д-линк, че поне да си конфигурирам лан-а, защото пренасочване на един порт /ама само на един !/ отнема минимум 10 дена. Просто не е истина колко нерви се чупят в глупави разговори с хелп деск-а им.



Тема Re: Само ако знаеш колко пъти ...нови [re: ADSL]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 00:09



че ти не научи ли вече паролите за модемите . На мен ми се налага да се занимавам с 10-на клиента на АДСЛ и понеже последното пренасочване на портове отне 20 дена и поне 20 разговора ........ се наложи вече аз сам да ги пренасочвам .

Между някои от хората в бтк, които пренасочват портовете идея си нямат, че само DMZ хост не върши работа, ако трябва да пренасочиш 80 порт например при новите модеми.



Тема Re: Кога ли ще е следващото увеличение на скоросттнови [re: ~]  
Автор D-rA ()
Публикувано11.03.07 00:14



Изпускаш понятието "гарантиран дългосрочен приход"





Тема Re: Кога ли ще е следващото увеличение на скоросттнови [re: D-rA]  
АвторADSL4LiFE (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 11:17



А вие няма ли да се научите да не се разправяте с Хелпдеска за пренасочване на портове ? Такива неща отправяйте към имейл адреса има, където се намират по-кадърните хора. До сега никога не е отнемало повече от половин ден за ми пренасочат порт.



Тема Re: Кога ли ще е следващото увеличение на скоросттнови [re: ~]  
Авторpetko (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 17:45



1. На 2-3 км от дслама-а , модемите се връзват на около 4М и нещо дн ,и 650к уплоад и това на ADSL2

A на 1 -2 km. не се ли връзват на 6-8М ? Т.е. с повече дслама-и не може ли поне даунлоад да се вдигне?



Тема Re: Кога ли ще е следващото увеличение на скоросттнови [re: petko]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 19:59



На 1-2 км. може да се връзват и на 10-15М , ама как виждаш оферта :

8М , но само за клиенти до 2 км от централата :)
те и в момента не могат да пуснат 4м навсякъде, та какво остава за 8М

И къде ще ги сложат тия допълнителни дслам-и ? , в шкафовете на улицата не става



Още повече, че клиентите на АДСЛ скоростта не им е от най-голяма важност.
По скоро уплоада не е лошо да се увеличи, ама и това не виждам как може да стане.

Скоростите са си нормални, особено като се има в предвид, че повечето клиенти са в провинцията.



Тема Бях решил да не се намесвам...нови [re: ~]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 20:28



...ама, на!
До 6 месеца няма да има крайно устройство на повече от километър от точка за достъп до мрежата на бТк. Което автоматично означава скорости от рода на 8 mbps.
Ъплоуда може да бъде 1/7 от скоростта. На теб лично за какво ти е ъп над 256 kbps?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.