Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема На някой да му се е случвало да му сменят IP?  
Автор тъпaдминиcтpaтop (непознат )
Публикувано01.03.07 18:39



Здравейте!
Имам следното питане: Няколоко ADSL-бизнес план, статичен IP. Понеже нямам IP-тата /договорите стоят някъде си/, отивам, включвам се към модема /директно, без switch, router и т.н/. Следва www.whatismyip.com и получавам IP от мрежа 8х.ххх.ххх.ххх. OK! Всичко работи! След две седмици обаче системата се срива. Вдигам се на 70 км, повтарям горните операции и какво да видя: IP станало 213.ххх.ххх.ххх!
Та се питам, преди да се карам с БТК, кой ме разиграва: БТК-ADSL или whatismyip.com има склонност да лъже?
Случвало ли се е на някого БТК самопроизволно да сменят IP-то на модема?

Пак подчертавам: ADSL-BIZ със /на теория, статичен IP/.

Ще бъда благодарен на коментариите Ви, стига да са коректни...



Тема Re: На някой да му се е случвало да му сменят IP?нови [re: тъпaдминиcтpaтop]  
Авторoщe пo-тъп aдминиcтpaтop (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 19:04



аз настоявах моето IP да е динамично, ползвайки бизнес тарифа - и ми обясниха , че ако случайно искам да е статично или динамично е добре да го впиша като забележка към заявката, защото обикновено ги оставяли динамични, но за всеки случай да не ми го оставят статично ... но ти щом казваш че имаш и хартиика с подпис (протокол) с IP - немогат да те е....т, искай си го ! но сигурно от самото начоло ти е бил динамичен IP адреса и след рестарт на модема си е взел друго IP.
... и да ти кажа от опит знам , че ако обясниш бавно, отчетливо и простичко дори хелп деска ще разбере какво искаш :)



Тема Re: На някой да му се е случвало да му сменят IP?нови [re: oщe пo-тъп aдминиcтp]  
Автор тъпaдминиcтpaтop (непознат )
Публикувано01.03.07 20:03



Вярно е, те могат, ама аз не искам да се е..ват с мен!
Значи, все пак трябва да търся хартийките...


Проблемът ми е, че рутерът в HeadOffice трябва да "знае" откъде, аджеба, му идва пакетът. И ако това е практика на БТК, да не се обадят, като правят такова нещо, значи цялата ни идея е безмислена.

Поне това ме успокоява, че не съм само аз от "онази" страна



Тема Re: На някой да му се е случвало да му сменят IP?нови [re: тъпaдминиcтpaтop]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 20:36



чуй се с акаунт мениджъра ти, за да се изчисти този въпрос



Тема Re: На някой да му се е случвало да му сменят IP?нови [re: тъпaдминиcтpaтop]  
Автор Karla. ()
Публикувано01.03.07 22:09



при мен е обратното - имам статично АЙ ПИ , а би трябвало да е динамично , според договора





Тема Re: На някой да му се е случвало да му сменят IP?нови [re: ***]  
Авторvodafon (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 22:13



нещо те мотае ама не е бтк.при мене работят 24 адсл-а във VPN вече повече от година и само един път имаше проблем с единия от модемите ,беше се reset-нал и изчезна пренасочването на портовете и само това -24бр по12 месеца само 1 проблем, повече от 99% надеждност.



Тема Re: На някой да му се е случвало да му сменят IP?нови [re: ***]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.03.07 23:36



И как точно ще се изчисти въпроса?



Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: На някой да му се е случвало да му сменят IP?нови [re: KlD]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 01:53



с лекота





Тема Re: На някой да му се е случвало да му сменят IP?нови [re: ***]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.03.07 19:38



Точно така - "Моля обадете се на 0700 17 111" червена слушалка



Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Няма такова животно...!нови [re: Karla.]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 19:49








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.