Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема айде пак, този път 200 бона  
Авторбтk-aeц (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 11:10



200 000 лева глоба за монопол на БТК

Поредна санкция наложи на БТК Комисията за защита на конкуренцията. Телекомът отнесе 200 хил. лв. глоба за злоупотреба с господстващо положение. Жалбата е внесена от Сдружението за електронни комуникации (СЕК). Предмет на спора е ценовата политика на БТК. Антимонополната комисия е преценила, че съотношението между наложените от телекома цени на едро и дребно не позволява на новонавлизащите оператори да бъдат конкурентни.
КЗК счита, че и при селищните, и при междуградските разговори БТК прави ценова преса и съзнателно цели да елиминира конкурентите си.



Тема Re: айде пак, този път 200 бонанови [re: бтk-aeц]  
Авторur (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 11:29



малко им е



Тема Re: айде пак, този път 200 бонанови [re: ur]  
Автор TheBrideOfCountDracula (ужасна)
Публикувано13.10.06 21:15



и тва кво толкова би бърка, нито вие ще ги плащате, нито вие ще ги вземете



Тема Re: айде пак, този път 200 бонанови [re: бтk-aeц]  
Автор Пeтъp_ (познат ;-))
Публикувано14.10.06 00:31



жалещите се да си сложат по един камък на врата и да скочат в дълбок водоем


като нямат пари за да се конкурират къде се натискат...



Тема Re: айде пак, този път 200 бонанови [re: Пeтъp_]  
Автор TheBrideOfCountDracula (ужасна)
Публикувано14.10.06 19:55



е да ама друго си е да гледат в чуждата паница



Тема Re: айде пак, този път 200 бонанови [re: бтk-aeц]  
Автор L.M. ()
Публикувано15.10.06 04:05



и с една нула пове4е да бее глобата ....капка в морето, ветекато дава на месец 10 пути пове4е само за постенски пликове, листа и офсет

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят


Тема Re: айде пак, този път 200 бонанови [re: Пeтъp_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано15.10.06 04:35



Баси логиката пич...
Тук иде реч за инфраструктура която беше дадена на бТк и която се явява инструмент за монопола.
Същото като с кабелните шахти в София.
Ама царчето и ко си спретнаха далавера... а вие ръкопляскате.

Welcome to the real world



Тема Re: айде пак, този път 200 бонанови [re: Mopфиyc]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 23:26



А ве пич кой я даде тази инфраструктура ве а , я се освести тази инфраструктура е изградена от бтк, а не от някои други.Като иска някой да прави конкуренция нека мине по същият път всичко е лесно като се гледа отстрани. Но всяко нещо си има цена.



Тема Re: айде пак, този път 200 бонанови [re: !]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.10.06 01:12



Абе смешник, тая инфраструктура е изградена от държавата и както бТк е била държавна собственост, а не собственост на фирмата!
В случая със шахтите в София - общинска собственост.
Когато продаваш собственост създаваща условия за монопол... сделката смърди на говна, това стана и с "приватизацията" на бТк.
Все едно да продам СКГТ заедно с улиците в София... и утре да ти искат билетче за минаване по пътя.

Welcome to the real world



Тема Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Mopфиyc]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 09:42



...и доколкото помня постанови "шахтите са собственност на бТк".
Когато се продава собственност създаваща условия за монопол се приемат съответните закони да не се допуска монополно положение или се действа по продажба на парче. Когато се изгражда собственност създаваща условия за монопол, влизат в действие антимонополните закони.
Чисто абстрактно. бТк наистина притежава монопол върху преноса в населените места. Принуждава се компанията да продаде тази си част от нея или просто се разделя, като собственноста се прехвърля върху друга фирма или компания, която да разполага само с лиценз да кабелна мрежа ( без телефония или пренос на данни за да не стане същото... ). Пазара утихва, защото всички ще плащат една и съща цена ( е или приблизително )
Подобен сценарий е възможен единственно ако бТк наистина притежава подобен монопол. В София мало и голямо има пренос и кабелна мрежа - бТк едва ли държи повече от 60% от достъпа. Проблема идва от друга посока - че никой досега не тръгна да гради мрежа в последната миля, а се работеше на парче. В резултат се народиха много компанийки които претендират за достъп но няма кой да им го предостави.
Пример 2: Утре се появява нова енергоразпределнителна компания. Следва ли тя да получи достъп до инфраструктурата на Енергоразпределителното дружество монополост в града или не...

Или в този случай градовете ще заприличат на американските - с трансформаторите по стълбовете?



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: .]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.10.06 20:02



То това изхождане като цялата сделка - смърди...
Ясно ми е какво е лоялност, ама сравняваш чушки с домати и се чудиш що 1м3 тежи различно


Телефонна кабелна мрежа с ЛАН ли ще ми сравняваш...
То щото не е монопол за това ги съдят, айде нема нужда.


Welcome to the real world!



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Mopфиyc]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано19.10.06 20:41



ама ти наистина ли мислиш, че мрежата не е на бтк? айде да си представим следното - 1998г. на кого е кабелната мрежа? не е на общините със сигурност. няма друга компания която да се занимава с телефония, какво излиза - че е на бтк.

това че ти се е размътил мозъка на тая тема е резултат от многогодишно промиване от страна на разни фирми и фирмички, алтернативни оператори и операторчета с една единствена цел - да вземат част от тая мрежа без пари, щото не са в състояние да си изградят собствена. това което впрочем се случи с почти цялата държава. махнаха монополиста в енергоразпределението и кво стана - новите фирми съвсем не донесоха по-ниски цени, напротив - оказа се че крадат и надписват повече и по-нахално от бившия монополист.

айде сега кажи кво да правим? да пуснем сляпо и сакато да се ровчи в шахтите ли? или да се определят условия и цени за даване под наем на трасета?





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.10.06 12:59



Че мрежата е на бТК - спор няма.
Но става дума за кабелите и съоръженията покрай тях.

Спорът...засега е в патова ситуация и от това се възползват мушмуроците...беше и продължава да е, е за шахтите.
Вероятно бТК ги е копала, вероятно са платили и за капаците, но земята под тротоари и улици си е на общините...сега не ми се рови из закони, но тази земя (също и пръстта под нея, също и въздуха над нея) се дава от общината срещу наем, т.н. тротоарно право. Според което всеки, който иска да печели, ползвайки тази земя - сергия, барака...трябва да плаща наем.
Ерго, бТК...също и други частни ползватели - ТЕЦ, ВИК, ЕРП...трябва да плащат на общината за ползването на тази земя, която ползват за да доведат услугата си до клиенти, от които печелят.
Друг е въпроса, че с бТК се вдигна шум, а другите си траят



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано20.10.06 16:46



разочароваш ме...

представи си пак 1988. земята е държавна/общинска (без значение). бтк има нужда от прокарване на канали и познай от първия път - получава правото за прокарване на канали безплатно. така беше в ония времена.

и си прав че се дигна шум само за бтк. по същия начин трасетата на далекопроводите са на общинска земя и никой не плаща наем за тях, което всъщност е нормално. нито бтк, нито енергоснабдяване, нито никой от наследниците на държавните предприятия трябва да плаща за земята/въздуха който ползва.

много ми е интересно дали, да речем, германския телеком плаща на общините наем. или британския. нещо ми говори че не плащат...




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.10.06 19:03



за да не си разочарован...кликни в/у часовника долу вдяснои виж коя година сме



"ония" времена се замениха от "тия" времена...общината вече не е държава, бТК и другите не са общински и сиренето отдавна е с пари. Което си е съвсем редно, де...щом ползваш чужда собственост за да печелиш - наем; ако не щеш - търси начин как да си доставяш услугите...макар, че ТЕЦ се изхитриха, спретнаха си промени в закончето и си печелят от доставка на гореща вода през апартаментите на хората без да им плащат...изключение, потвърждаващо правилото.

Специално за далекопроводите...май има изискване под тях да е само държавна земя/гора...затова и НЕК по едно време изкупуваше ивиците земя под тях.

Ми не знам как е при БТ и ДТ...не им знам законите...по нашите трябва да се плаща. Впрочем един тукашен доставчик, пускаш собствена подземна оптика си плаща на общината...отделно разходите по разкопаване, закопаване, асфалтиране...защо частната фирма бТК да е с друг статут?



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано20.10.06 20:55



продължаваш да ме разочароваш, чети по-внимателно за да не се излагаш с разни часовници и дати

след като някога бтк е получила ползването на земята за без пари, от къфф зор да плаща сега? къде е написано, че трябва да се плаща?
надявам се, че си даваш сметка че ако се калкулира цената на наема на земята в цената на телефонния разговор, то общината е първата дето няма да има файда от това - ще трябва да даде цялата сума от наема и да добави още за да си плати телефоните

не е необходимо да се купува земята, достатъчно е да се уреди с нормативен акт ползването и от страна на нек или който е там. не пропускай, че общинската земя е държавна, дадена на общината за стопанисване




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.10.06 12:13



Бе ти си винаги и от всичко разочарован (освен от М$), така че това не е новина за мен

.

Все си мисля, че просто се правиш на "дръж ми шапката", а не че наистина не разбираш за какво става дума

Всичко е написано в законите, а общинската земя си е общинска собственост и държавата не може да се меси...всяка форма на собственост е защитена, това пък е направо от Конституцията

Редактирано от Cтepн™ на 21.10.06 12:14.



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано21.10.06 17:03



готин си, ама...










/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано22.10.06 10:32



Той го написа по горе, отделя се преносната среда в отделна фирма - и условията за ползването и са еднакви за всички.
Цена за наем на трасе - ХХХ (със съответните отстъпки за дългогодишен наем и/или количество наети трасета)
Цена за наем на канали/шахти - УУУ (---//---)
Цена за наем в последна миля - ZZZ (---//---)

А 98 година кабелната мрежа си беше държавна (както и фирмата). Дай тогава да продадем и радиочестотите на вивател и да накараме всички останали мобилни оператори да им плащат за да ги ползват?!?!


Welcome to the real world!




Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Mopфиyc]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано22.10.06 17:59



говориш глупости, ама не ми се занимава и с двамата. имам си по-интересни занимания. земи да мислиш самостоятелно, а не със клишетата които ти продават от няколко години. зад клишетеата стоят реални бизнес интереси, които не са в полза на потребителите, а на една точно определена фирма. останалата пушилка е за камуфлаж, за да могат рибите да се фащат сами на въдицата. не бъди риба.





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.10.06 08:39



Да прав си... и тая фирма е бТк




Welcome to the real world!



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.10.06 09:48



не ти се занимава или нямаш смислен аргумент?



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор vadon (непознат)
Публикувано23.10.06 17:46



Хайде, пак се навря да чепкаш бТК. Че и се правиш, че не разбираш доводите на човека.
Нали си се отказал от бТК?
Разочароваш... Язък, че си ми съгражданин...



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Mopфиyc]  
Автор vadon (непознат)
Публикувано23.10.06 17:52



Хайде сега, все едно си купуваш някога кола и един ден аз решавам да ти я взема и да ида на лозето, щото аз нямам. ти не даваш и аз те съдя. Отделяме колата в отделно дружество

и я ползваме всички желаещи (срещу наем).



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано23.10.06 21:28



баси, и двамата наистина ли сте с толкова промити мозъци или наистина сте глупави? се си мислех, че се правите на интересни...

единия твърди, че кабелите не са на бтк, другия вика абе техни са, ама трябва да плащат наем...

нямам намерение да доказвам, че кабелите са на бтк, то е се едно да доказваш че водата е мокра. да, мокра е и това е всеизвестен факт.

общините да си заведат дела срещу бтк за наем. това не пронемя факта, че преди 20-30-40 години когато е изграждана инфраструктурата наем не е плащан и не е имало договорни отношения в тая посока. Общината даваше правото на бтк да копае и полага кабели безвъзмездно. това не е уредено със договори и това е също нормално. най-вероятно е било уредено със закон/постановление което сега удобно не се размахва.

ако се стигне до наем, на мястото на бтк бих имал "преференциални" цени за общините...






/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.10.06 09:19



Да съм казал, че не са, че ми го вменяваш? Не обобщавай.

Ами софийската община заведе дело срещу бТК за наем за земята и за това пропадна поредния deathline, даден от бТК на кабелните и Нет оператори да си махнат кабелите...даже някъде май бяха почнали да режат от бТК чуждите кабели.
Поради същата причина засега спря да се говори за плащане на бТК от страна на тези оператори за положените кабели в "нейните" шахти...просто след заведения иск от общината бТК спря да твърди, че са нейни. Засега само софийската община действа толкова твърдо, а другите се ослушват, но пък и бТК кротна в цялата страна.

АКо ме четеш по-внимателно...още в началото на дискусията подхвърлих нещо по въпроса...затова в момента положението клони към патово - бТК не плаща, но и не гони другите натрапници.
А бТК няма как да ценообразува "преференциално" общините...поне няма никаква възможност, според ОУ, докато общините могат да я сурвакат...и още как

.

ПП: Имаш ли възможност лекичко да контролираш изказа си? Не е трудно...например няма как от разстояние да установиш дали някой е глупав или с промит мозък...ако пък просто нямаш аргумент - това се приема за лош вкус. Не те карам да се променяш...просто да знам, че толкова ти е възпитанието и толкова можеш да спориш...аргументирано



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: vadon]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.10.06 22:45



Не драги бТк еецо, все едно да си купиш колата заедно с ШОСЕТО... и да искаш от другите шофьори наем!
Както казах по горе... решава някой и продава СКГТ заедно с улиците в/у които вървят тези рейсове/трамвай/тролеи... и новия собственик започва да иска пари от всички ходещи или ползващи МПС по тези улици... и се оправдава с довода, че когато е създадена компанията и са правени улиците - всичко било държавно.


Welcome to the real world!




Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.10.06 22:46



Един фанатик говори за промити мозъци... ех смех


Щом кабелите и шахтите са на БТК... улиците на СКГТ ли са?!?


Welcome to the real world!



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Mopфиyc]  
Автор vadon (непознат)
Публикувано25.10.06 20:04



Първо, не съм и не съм бил никога в бТК /специалността ми е съвсем различна/, но не обичам нелогичните неща, които някои така сляпо защитават.
Второ, не се измъквай така елегантно от примера, който ти дадох.
Очевидно, няма смисъл да се спори. Ти предварително знаеш всичко по всички въпроси.



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Mopфиyc]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано25.10.06 20:17



а според теб на кого са?




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано25.10.06 20:59



в крайна сметка какво е мнението ти - шахти, кабели капаци и прочие на кого са? ама с няколко думи, не с 50 изречения, моля?




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.10.06 22:40



кабели - на бТК
шахти - на общината, ползвани от бТК..ако общината разреши срещу или без наем - и от други оператори
капаци - не знам



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано27.10.06 03:54



благодаря.
току що доказа, че нямаш никакво понятие от това как се е строяло навремето, от което и зависи собствеността. Попитай баща си или някой негов приятел, желателно е да е имал нещо общо със строителния процес, я инвеститор, я проектант.

Накратко - държавна фирма решава да построи обект, прави си плановете, одобрява ги в общината, осигурява си финансирането, наема си строителна организация (ако си няма собствена), строи. Много често се наемаше местната общинска строителна организация. От тоя процес единственото за което общината може да реве сега е наема. да, ама в ония години никой не се е занимавал с наеми - земята общинска (= на държавна, все пак общината не е частна собственост), инвеститора е държавна фирма, никой не си е и мислил, че някой ден ще се търси собственост. Всъщност документи за собственост има, най-малкото има акт 16 с който се пуска обекта в експлоатация. Щом се пуска в експлоатация е законен, не съм сигурен дали по онова време са се правили документи за собственост на подземни съоръжения, но след акт 16 за всички фирмени обекти задължително се взимаше равностойността на нотариален акт.

та така се е строяло едно време. още ли твърдиш, че шахтите са на общината? сега разбра ли защо е необходимо да знаеш историята си?






/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.10.06 08:25



айде отново...виждам, че си добре с по-далечната история, но с близката те няма.
защо си мислиш, че е важно как е било навремето?
В момента имаш различни видове собственост - държавна, общинска, кооперативна, лична (частна) и всички те са неприкосновенни.

Навремето действително държавна=общинска, но от 90-те години равенството е невалидно. Дали улицата е моя, на общината или на държавата, то за бТК се явява ЧУЖДА собственост. Фирмата иска да печели, прекарвайки съоръженията си за осигуряване на услугата, ерго-печалбата, през ЧУЖДА собственост...в случая-общинска. И тъй като бТК не е общинска, то какво следва? Елементарното - да си плаща наема.

Ето разбора на твоята мисловна верига - навремето (условно) бТК е копала, ползвала и притежавала шахтите; бТК е била държавна; общинска собственост май нямаше, само държавна и естествено не се е плащало наем.
Сега собствеността е разделена, кабели и съоръжения са на бТК, но земята (шахтите) - не и общината има пълното право да претендира за наем.
По твоята логика излиза, че ако общината реши да слага улично осветление и под тротоара са бТК-кабелите, то кмета трябва да моли бТК за да си пусне захранващите кабели в/у общинската земя. Да ти звучи логично и юридически издържано?

Ето още един, по-разбираем пример. Навремето...любимото ти време...нямаше право да имаш частен магазин...ти си от богат род и под апартамента си си имал търговска площ. Някъде през 60-70-те държавата ти го е отчуждила и го дала на "Плод зеленчук". След реституцията си си възстановил помещението, а АП е продала "Плод зеленчук"-а на "ЕТ Иван Иванов" и той сега продава дрехи. По твоята логика в момента ЕТ-то не ти дължи наем, а и магазина изобщо не е твой. Така де, "Плод зеленчук" е бил в законна експлоатация и е имал всички необходими актове.
Сега схващаш ли защо е чудесно да знаеш история, но трябва да живеещ в сегашно време...препратка към първия ми пост...виж календара





Тема Пак да се включа.нови [re: Cтepн™]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 11:47




то за бТК се явява ЧУЖДА собственост


Улицата да, но съоръжението под нея...Вземи Варна. Местна фирма с "общинско участие" имаше една добра идея да смени пейзажа на града в лунен, с цел привличане на туристи. Падна яко копане по тротоарите и улиците.
В резултат накъдето и да се завъртиш в момента стърчат тръби. Тази фирма се готви да печели от новоизграденото съоръжение. Ще плаща ли наем на общината за съоръжението което е изградила или след като вече е получила акт.16 тя става собственник на въпросното съоръжение?
бтв: Как върви газификацията във Варна? Колко е наема за използването на общинските улици?


Някъде през 60-70-те държавата ти го е отчуждила и го дала на "Плод зеленчук". След реституцията си си възстановил помещението, а АП е продала "Плод зеленчук"-а на "ЕТ Иван Иванов" и той сега продава дрехи. По твоята логика в момента ЕТ-то не ти дължи наем, а и магазина изобщо не е твой. Така де, "Плод зеленчук" е бил в законна експлоатация и е имал всички необходими актове.


Една забележка. АП не може да продава твоя собственност. Ако го е направила, значи нарушава закона и имаш пълното право да претендираш за възстановяване на собственноста си. Ако АП е продала "Зеленчук"-а преди да си реституирал имота, магазина не е твой със сигурност, тък като държавата не може да реституира частна собственност на лицето ЕТ"Иван Иванов". Ти държиш да си възстановиш собственноста, държавата трябва да те обезщети с подобен имот или да се договори с ЕТ Иван Иванов да откупи от него плодзеленчука за да ти го върне. В момента на реституционния акт магазина вече не е нейна собственност, а частна и като такава държавата не може да се разпорежда с нея.
С шахтите...проблема идва от това, че в момента на подготовката за продажбата на бТк имаше един текст в закона за общинската собственност който гласеше, че инфраструктурните съоръжения са общинска а не държавна. Когато бТк се опита да вдигне наема и да изчисти всички които ползват без да плащат, се засегнаха някой интереси на общински съветници и започнаха да носят от 9 баира вода само и само да доказват колко са съвестни и т.н. И после някой видя юридическия прецедент в закона и ... алармата стана. Стана обаче само в София! В другите градове където властимащите се бяха ориентирали в друга посока, на никой не му направи впечатление подобен текст в закона. Там се действаше с други лостчета - далеч по-ефективни по посока лична изгода. Като например кметска заповед да спрат всякакви изкопни дейности за летния сезон, само фирма Х да довърши започнатия си проект ( нищо че довършването му ще продължи до късна есен ). Зимата по принцип улици не се разкопават...така че Х получава предимство от поне година преди другите да започнат каквато и да била дейност.



Тема Re: Пак да се включа.нови [re: .]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.10.06 12:04



Те това е сериозен отговор...трябва Кимон Г. да го разпечата и сложи в рамка пред клавиатурата



Аз лично имам какво да кажа, ама провайдера ми ме чака за да си вземе устройството...евентуално другата седмица, като се пренеса и пусна Нета...може и с теб да поспорим конструктивно



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано27.10.06 22:54



вече не знам да се смея ли, що ли...

за да можеш да определиш днешната собственост, трябва да знаеш каква е била собствеността при създаването и.

1. съгласен съм, че общината може да иска наем. дали ще иска е друг въпрос.
2. според теб излиза, че е валидно следното: въпреки че бтк са платили навремето шахти, канали и кабели, сега общината е собственик на част от тия съоръжения. няма значение на кои точно, важното е, че твърдиш, че един плаща, а друг става собственик - е те тука спорим с теб - къде, аджеба е логиката в това?


искаш ли да се придържаш към конкретния спор без да го разводняваш? какво общо има реституцията и секви подобности?

в тая връзка, какво общо има желанието на кмета да си пусне осветление с шахтите на бтк? за силово захранване се правят отделни канали. кво му пречи да си прокопае каналите? ама бил искал да мине тънко? не му се плаща за копане?




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.10.06 02:21



Значи да очакваме при приватизацията на компанията да започне последната да иска наем от ходещите или каращите по улиците


Е не е истина просто...
Думата не означава обекта, а само го описва.
Помисли малко и опитай пак...


Welcome to the real world!



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: vadon]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.10.06 02:23



Твоя пример беше още по безмислен...
Те нещата изобщо не са сложни, далаверката която си наредиха от царското обкръжение е повече от ясна, дългосрочната цел също.


Welcome to the real world!




Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.10.06 02:31



Какво са плащали бТк бре, нищо не са платили... плащали сме го всички.
Все едно не знаеш какво е държавна/общинска собственост.
Всички проходи -> в бюджета, всички разходи <- от бюджета.
Въпроса е какво са платили новите собственици на бТк при приватизацията?!
Защото продажбата на монополна структура не е като продажбата на вафли...


Welcome to the real world!




Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Mopфиyc]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано29.10.06 18:29



добро попадение, макар и за една отделна тема - след като сме плащали всички, защо не си поделихме приходите от продажбата? няма да задавам останалите очевидни въпроси, най-малкото не е това клубът за тях

едит: това дали една структура е монополна или не, не може да бъде основание за продажбата и. може да бъде основание за търсене на решение как да не бъде монополна и/или как да бъде удържана. аре започни да мислиш със собствената си глава, а не с това което ти повтрят от 15 години





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.

Редактирано от KимoнГeoprиeв на 29.10.06 18:37.



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Mopфиyc]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано29.10.06 18:33



начи за уточняване на позициите аз те попитах на кого са шахти, кабели, капаци и т.н. Ше отговориш ли, или ше се праиш на дръж ми шапката?

едит: по твоята логика, общината требе да ти иска наем за ходене по тротоара



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.

Редактирано от KимoнГeoprиeв на 29.10.06 18:35.



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано31.10.06 02:00



Тя общината ти го иска, плащаш си данъци драги... пак бъркаш нещата.
Кабелите и съоръженията са на бТК, трасетата по които вървят не би трябвало да са.
Но е уредено да са и те, понеже повторно прокопаване на цели градове е немислимо, така е уреден дългосрочен монопол.

Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 31.10.06 02:04.



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано31.10.06 02:02



Ама нали това дъвчем в темата, глобата за монопол.
Е айде да го видим това решение?

А другата тема няма да я подхващам, че обърнем ли го на политика офлеймихме клуба за 3г. напред




Welcome to the real world!



Тема Отговори си на въпроса...нови [re: Mopфиyc]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 11:04



чий трябва да са?


Кабелите и съоръженията са на бТК, трасетата по които вървят не би трябвало да са.


Отговори си също така на въпроса една новоизградена канална мрежа ( не от общината ) чия трябва да бъде.
Дадох един пример на Стерн с Варна...ама той се покри с оправданието, че сменял доставчика....
Ето ти друг!
О***газ копа за газификация. Паралелно на техните тръби пускат PVC-а за канална мрежа ( с шахти или други подобни ) или в краен случай по няколко тръби за оптични кабели. Те се готвят и искат да печелят от това съоръжение. Следва ли да плащат наем на общината за това?



Тема Re: Отговори си на въпроса...нови [re: .]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано02.11.06 02:41



Мрежата е на собственика, трасето по което върви обаче не е негово...
Да, освен ако общината не им осигури право на ползване за Н години по газификационния проект.
Защо бъркате кабеляка с трасето, така по ви изнася ли?


Welcome to the real world!




Тема Re: Отговори си на въпроса...нови [re: Mopфиyc]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано02.11.06 03:04



защото бтк е платило преди 30 години и бетона и багерите и надниците и каквото се сетиш за прокопаването на това трасе. всичко, ама всичко. общините никога не са давали пари за тия неща. това което са правили е да съгласуват трасето - къде да мине канала, ама това се прави на хартия и пари не се дават

ти наистина ли не разбираш че общината не е имала никакво финансово участие в прокопаването и изграждането на трасе за телефонен кабел? или се правиш на интересен?




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Отговори си на въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 17:24



Малко да ви разсея, че много напечена стана ситуацията:)). Еми ще почнем да използваме електрическата мрежа за пренос и ли пък WI-MAX технологията и майната му на трасетата





Тема Re: Отговори си на въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано02.11.06 18:33



Бюджета ги е платил и багерите и бетона...
Пак поставям въпроса - какво е продадено на бТк при приватизацията?!


Welcome to the real world!




Тема Re: Отговори си на въпроса...нови [re: Mopфиyc]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано02.11.06 21:43



начи поне 2 неща:
1. не измествай въпроса
2. заеби тая работа с бюджета - бтк си беше компания със 100% държавно участие и си плащаше данъците както и всички останали предприятия. и както всички предприятия е получавала субсидии когато се е налагало. у капитализма държавата също дава субсидии на частни компании. надявам се да ти е ясен паралела.

въпросът ми е много ясен - на кого са шахти, канали, капаци, кабели след като бтк е платило 100% направата им?

ако ше се праиш за дръж ми шапката си го кажи да не губим дъх с теб





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Отговори си на въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 02:26



Всичко изброено е на БТК. Соред закона за съобщенията, всеки може да ползва общинска собственост за полагане и изграждане на мрежа, обаче никаде не е казано, че може да ползва безвъзмездно. Ако общината поиска, може с пълно право да претендира за наем. По същия начин, както, когато сложиш 5 маси на тротоара, идват и ти взимат 'тротоарно' право.

Става въпрос, че всички изброени от тебе съоръжения са върху ЧУЖДА СОБСТВЕНОСТ.

Мисля, че разбираш за какво иде реч, ама се правиш на ударен :)



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.11.06 12:42



Гледам и не вярвам на ушите си...как ли не го сучеш, само да не признаеш очевидното.

Собственик на съоръженията си е бТК, никаква част от тях не е собственост на общината. Но тези бТК-айски съоръжения минават ПРЕЗ общинска собственост (в случая - земя)...а затова се дължи наем.
Пак ли не схвана?

ПП: Сори, че чак сега отговарям, ама смених жилището и чак днес намерих време да си пусна Нет в новото



Тема Re: Отговори си на въпроса...нови [re: .]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.11.06 12:56



Днес намерих време да се вържа за новия доставчик, край с оправданията

.

'начи...всяка чужда собственост в/у общинска земя може да се разполага след съгласоване с общината срещу наем или безвъзмездно. Зависи какво са се разбрали общината и ...газ.

Нещо като пример, елементарен - слагам сергия (маса) и продавам нещо си...принципно трябва да плащам на общината, ама пък и тя може да се затвори очите или да не й се занимава (сума ти баби продават плодове и кактуси пред домовете си...никой не може да ме убеди, че плащат нещо). Ама дори и срещу наем ми требе одобрение (съгласоване) - не мога да си сложа сергията на кръстовище.



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано03.11.06 17:05



най-после след дълги увъртания успя да кажеш в прав текст че сичките тия неща да на бтк. това все пак е прогрес, имайки предвид първоначалните ти постинги.
След като подземните съоръжения на на бтк, единствено бтк може да разполага с тях и единствено бтк може да разрешава или не на трети лица да ползват съоръженията, както и да иска или не наем за ползване на тия съоръжения. поради частично монополното си положение (все пак нали разни доставчици си били копали канали сами), даването под наем и цените за това подлежат на регулиране.

Сега вече може да разискаваме съвсем различният въпрос дали трябва да се плаща наем за подземни комуникации или не. Те, подземните комуникации, не могат да се сравняват със слагането за столчета на тротоара, поради простата причина, че не заемат никакво място на повърхността, за разлика от столчетата.
За да се каже дали трябва да се плаща наем от бтк на общините, има ли закон който да урежда това? ама закон, който изрично да посочва подземните комуникации, не терасите на кафенетата...

И да ти кажа честно, не знам дали трябва да се плаща наем. От една страна това е общинска земя и общината може да иска наем за ползването. От друга страна всички тия подземни съоръжения са част от инфраструктура които помагат на общината да си върши работата. Ако бтк, енерго, вк и всички други плащат наем, това ще оскъпи услугите които се предлагат, от което нито общината, нито живеещите в нея имат сметка. Няма да имат сметка и ланаджиите които сега пищят и искат да ползват чужди съоръжения без пари.
За да имам категорично мнение искам да знам как е решен тоя въпрос в Европата - плащат ли наем там или не? Имаш ли някаква представа как е уредено това там?



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.11.06 12:38



най-после след дълги увъртания успя да кажеш в прав текст че сичките тия неща да на бтк.

не ме четеш задълбочено, затова изпадаш в неловки твърдения...ето началото на първия ми пост в темата - Че мрежата е на бТК - спор няма...
Спорът...е за шахтите. Вероятно бТК ги е копала, вероятно са платили и за капаците, но земята под тротоари и улици си е на общините
. Навсякъде твърдя, че земята е общинска, не съоръженията...бъркаш ме с други мнения по темата.

Относно наема - някъде в друг отговор казах, че от общината зависи дали да иска или не наем...убеден съм, например, че бабите, дето продават цветя, плодове и кактуси пред къщите си не плащат, но и никой не им иска.
Прав си, че всички тези подземни съоръжения са за общо благо и са част от инфраструктурата, но пък може да има договорка м/у общината и копалия шахтите - не ти искаме наем за земята, но и ти няма да искаш наем, ако друг пусне кабел в тези шахти и не ти пречи.

Не е необходим отделен закон за подземни комуникации...това си е земя със събственик (общината) и той си решава как да я използва/отдава/продава.
Все пак, ако бТК дойде и ми каже, че за да извършва услугите си (т.е. да печели) й е нужно да пусне кабел през мазата ми, то аз твърдо ще си искам наем





Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано04.11.06 21:22



нямаше нужда, вече те сложих в другата графа, на тия дето не могат едно мнение и изречение в прав текст да кажат



.

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.11.06 11:52



Я, за първи път да сме в близки позиции...аз отдавна съм те сложил в колонката "несхващащи заядливци"...а и ти не искаш да излезеш оттам-нещо не виждам аргумент в отговора ти...ама пък и ти не падаш толкова ниско, че да се обоснававаш с факти, де





Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано05.11.06 19:35



след като "Вероятно бТК ги е копала," означава, че са на бтк... немам думи, баси



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Отговори си на въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано09.11.06 08:36



всъщност, преди 30 години са платили майка ти и баща ти, също и моите ;-)
а пък на бтк им е било познай през къде кой плаща, и дали се плаща ;-)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.