Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: .]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.10.06 20:02



То това изхождане като цялата сделка - смърди...
Ясно ми е какво е лоялност, ама сравняваш чушки с домати и се чудиш що 1м3 тежи различно


Телефонна кабелна мрежа с ЛАН ли ще ми сравняваш...
То щото не е монопол за това ги съдят, айде нема нужда.


Welcome to the real world!



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Mopфиyc]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано19.10.06 20:41



ама ти наистина ли мислиш, че мрежата не е на бтк? айде да си представим следното - 1998г. на кого е кабелната мрежа? не е на общините със сигурност. няма друга компания която да се занимава с телефония, какво излиза - че е на бтк.

това че ти се е размътил мозъка на тая тема е резултат от многогодишно промиване от страна на разни фирми и фирмички, алтернативни оператори и операторчета с една единствена цел - да вземат част от тая мрежа без пари, щото не са в състояние да си изградят собствена. това което впрочем се случи с почти цялата държава. махнаха монополиста в енергоразпределението и кво стана - новите фирми съвсем не донесоха по-ниски цени, напротив - оказа се че крадат и надписват повече и по-нахално от бившия монополист.

айде сега кажи кво да правим? да пуснем сляпо и сакато да се ровчи в шахтите ли? или да се определят условия и цени за даване под наем на трасета?





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.10.06 12:59



Че мрежата е на бТК - спор няма.
Но става дума за кабелите и съоръженията покрай тях.

Спорът...засега е в патова ситуация и от това се възползват мушмуроците...беше и продължава да е, е за шахтите.
Вероятно бТК ги е копала, вероятно са платили и за капаците, но земята под тротоари и улици си е на общините...сега не ми се рови из закони, но тази земя (също и пръстта под нея, също и въздуха над нея) се дава от общината срещу наем, т.н. тротоарно право. Според което всеки, който иска да печели, ползвайки тази земя - сергия, барака...трябва да плаща наем.
Ерго, бТК...също и други частни ползватели - ТЕЦ, ВИК, ЕРП...трябва да плащат на общината за ползването на тази земя, която ползват за да доведат услугата си до клиенти, от които печелят.
Друг е въпроса, че с бТК се вдигна шум, а другите си траят



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано20.10.06 16:46



разочароваш ме...

представи си пак 1988. земята е държавна/общинска (без значение). бтк има нужда от прокарване на канали и познай от първия път - получава правото за прокарване на канали безплатно. така беше в ония времена.

и си прав че се дигна шум само за бтк. по същия начин трасетата на далекопроводите са на общинска земя и никой не плаща наем за тях, което всъщност е нормално. нито бтк, нито енергоснабдяване, нито никой от наследниците на държавните предприятия трябва да плаща за земята/въздуха който ползва.

много ми е интересно дали, да речем, германския телеком плаща на общините наем. или британския. нещо ми говори че не плащат...




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.10.06 19:03



за да не си разочарован...кликни в/у часовника долу вдяснои виж коя година сме



"ония" времена се замениха от "тия" времена...общината вече не е държава, бТК и другите не са общински и сиренето отдавна е с пари. Което си е съвсем редно, де...щом ползваш чужда собственост за да печелиш - наем; ако не щеш - търси начин как да си доставяш услугите...макар, че ТЕЦ се изхитриха, спретнаха си промени в закончето и си печелят от доставка на гореща вода през апартаментите на хората без да им плащат...изключение, потвърждаващо правилото.

Специално за далекопроводите...май има изискване под тях да е само държавна земя/гора...затова и НЕК по едно време изкупуваше ивиците земя под тях.

Ми не знам как е при БТ и ДТ...не им знам законите...по нашите трябва да се плаща. Впрочем един тукашен доставчик, пускаш собствена подземна оптика си плаща на общината...отделно разходите по разкопаване, закопаване, асфалтиране...защо частната фирма бТК да е с друг статут?



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано20.10.06 20:55



продължаваш да ме разочароваш, чети по-внимателно за да не се излагаш с разни часовници и дати

след като някога бтк е получила ползването на земята за без пари, от къфф зор да плаща сега? къде е написано, че трябва да се плаща?
надявам се, че си даваш сметка че ако се калкулира цената на наема на земята в цената на телефонния разговор, то общината е първата дето няма да има файда от това - ще трябва да даде цялата сума от наема и да добави още за да си плати телефоните

не е необходимо да се купува земята, достатъчно е да се уреди с нормативен акт ползването и от страна на нек или който е там. не пропускай, че общинската земя е държавна, дадена на общината за стопанисване




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.10.06 12:13



Бе ти си винаги и от всичко разочарован (освен от М$), така че това не е новина за мен

.

Все си мисля, че просто се правиш на "дръж ми шапката", а не че наистина не разбираш за какво става дума

Всичко е написано в законите, а общинската земя си е общинска собственост и държавата не може да се меси...всяка форма на собственост е защитена, това пък е направо от Конституцията

Редактирано от Cтepн™ на 21.10.06 12:14.



Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано21.10.06 17:03



готин си, ама...










/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано22.10.06 10:32



Той го написа по горе, отделя се преносната среда в отделна фирма - и условията за ползването и са еднакви за всички.
Цена за наем на трасе - ХХХ (със съответните отстъпки за дългогодишен наем и/или количество наети трасета)
Цена за наем на канали/шахти - УУУ (---//---)
Цена за наем в последна миля - ZZZ (---//---)

А 98 година кабелната мрежа си беше държавна (както и фирмата). Дай тогава да продадем и радиочестотите на вивател и да накараме всички останали мобилни оператори да им плащат за да ги ползват?!?!


Welcome to the real world!




Тема Re: Съдът се изходи по въпроса...нови [re: Mopфиyc]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано22.10.06 17:59



говориш глупости, ама не ми се занимава и с двамата. имам си по-интересни занимания. земи да мислиш самостоятелно, а не със клишетата които ти продават от няколко години. зад клишетеата стоят реални бизнес интереси, които не са в полза на потребителите, а на една точно определена фирма. останалата пушилка е за камуфлаж, за да могат рибите да се фащат сами на въдицата. не бъди риба.





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.