Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Тема Впечатления за БТК ADSL  
АвторMichael (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 18:02



Понеже сам нещастен потребител на кабелен интернет през ЕСТ НЕТ, които решиха да отрежат повечето доставчици се чудя за БТК ADSL. Интересуват ме впечатленията на тези които са ползвали услугата и най-вече на тема стабилност. За скоростта е ясно, че има технически ограничения, но има ли други проблеми и често ли?

Би ми било най-интересно да чуя впечатленията за реалното IP - ниситина ли е реално или "полу-реално", както би могло да се нарече за някои доставчици (пробвам един LAN в момента и току се вижда от чужбина току не). Ами добре де споделяйте то и без това май няма такава тема напоследък.



Тема Re: Впечатления за БТК ADSLнови [re: Michael]  
Автор bluesprite (непознат)
Публикувано10.10.06 19:12



Като бивш нещастен потребител на кабелен интернет от провинцията, мога да кажа, че съм удовлетворен и от скоростта, и от стабилността на услугата. За година и половина, може би е имало 3 или 4 пъти някакви проблеми и са били отстранявани за няколко часа, дори без да се обаждам на хелп деска, понеже са били на по-глобално ниво. Понякога се налага рстарт на модема, че забива отвреме навреме. Всички гръмотевични бури съм ги изкарал онлайн, също и всички полярни и тропични природни явления, които обикновено ме оставят без кабелна телевизия за ден-два, но адсл-а си върви. Скоростта винаги е около 95-100 % от заявената. Ако ползваш бит торент, ъплоуда трябва да се ограничи на 80 % от максималната скорост, и нямаш грижи.

Колкото до реалното IP, съвсем реално си е, след като мога да си пусна фтп сървър. Единственото, което трябва да се направи, е да се обадиш на хелп деска и да поискаш пренасочване на всички портове на модема. Само дето не е статично, но и на това му се намира колая, ако се налага.



Тема Re: Впечатления за БТК ADSLнови [re: bluesprite]  
АвторMichael (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 19:27



Мерси за инфото!

При мене по кабелната беше доста добре (аз съм в центъра), но знам хора, при които нещата не седяха така (на същата телевизия и провайдер абонирани). Мулето и при частични проблеми с реалното IP се търпи, но за хостинг си мисля (всъщност хоствам си и сега през кабела няколко сайта). Та правя тънка сметка за виртуален сървър в щатско (59 долара ако плаща човек на месец) и нещо много гранично ми се струва всичко. На практика единственото, което ме спира при тия цени за LAN + Virtual host е това че трябва да си загубя два дни да пренеса всичко и после бакъп-а на виртуалната машина няма да ми го дадата (ако спра да шлащам - пак преинсталл на всичко). 66 лева си е бая да му се не види особено при положение че няма да се въздържа да си държа и един ЛАН (от бол.бг е 10МБит с българия все пак за 25 лева).

Трудно решение! ;)



Тема Впечатления за БТК ADSLнови [re: Michael]  
Автор Jogo_pln (и кво)
Публикувано12.10.06 23:22



Реалното IP си е съвсем реално и видимо от всякъде и веднага може да стане статично само трябва да минеш на бизнес пакет което си има предимства като избягването на втори рутер след модема. А пренасочването става само с едно обаждане на 070017111.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.