Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:51 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Очаква ли се скоро конкуренция на бткнови  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 08:39



Каква е истинската причина за офанзивата с двугодишните договори? Някой по-запознат би ли дал мнение възможно ли е в съвсем скоро време да се появи реална конкуренция за бтк по отношение на АДСЛ?



Тема Re: Очаква ли се скоро конкуренция на бткнови [re: 123]  
Автор321 (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 09:06



Хахахаха, смях в залата...конкуренция на БТК за АДСЛ може би след няколко светлинни години....





Тема Re: Очаква ли се скоро конкуренция на бткнови [re: 321]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 09:18



Но защо са двугодишните договори тогава? Ако компанията е единствен доставчик и в следващите години се очаква да е така, защо не ги махне? Така със сигурност ще привлече много голяма част от колебаещите се точно заради тези договори в момента.



Тема Re: Очаква ли се скоро конкуренция на бтк [re: 123]  
Автор4O96 (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 12:13



То е ясно защо. Може да няма алтернативен АДСЛ, но има ЛАН-ове и кабелни, които имат сумарно по-голям процент абонати от АДСЛ-а. А и при ЛАН-овете тече окрущняване, модернизиране на прежите с полагане на кабели подземно, опъване на оптики и т.н. Така БТК ще си гарантира, че абонатите на АДСЛ няма да се разбягат.



Тема Re: Очаква ли се скоро конкуренция на бткнови [re: 4O96]  
АвторADSL User (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 13:07



Писнало ми е да говорят за ланките в този клуб сякаш в цяла България те предлагат едни и същи скорости. Извън София живеят повече от 5 милиона души
и няма кой на тях да им "опъне" оптика в малките и не толкова малки провинциални градове. Оплакващите се от софийските ланки да си ги представят
с скорости МАКСИМУМ като тези на АДСЛ и с същата несигурност на връзката. Това са "ланките" в провинцията. Там БТК има конкуренция САМО и единствено от по-ниските цени за многократно по скапана услуга. За повечето от нас които могат да си поиволят АДСЛ, той е Манна небесна.

В поденелник преподписвам договора за 1 година и минавам на 2048 безкрай.

Моля всички които пишат в този клуб да да разграничават софийските от провинциалните ланки.
Мой съученик който учи в София е абонат на Мегалан и има РЕАЛНИ 2 мегабайта up/down за 25 лева към торентите в арена.бг бол и линкос.
И аз да бях в София нямаше да ползвам АДСЛ, но понеже не съм му се кефя.

Дано да държи 2мбс както е държало 512мбс до сега. И да не държи за мен груга по-добра алтернатива няма.



Тема За какво се ползва Интернетнови [re: ADSL User]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 14:13



Друг, много важен момент, често неразбираем за ученици и студенти:

Торентите, Мулетата и онлайн игрите НЕ СА единствените услуги в Интернет.
Има доста други приложения, с някои от които се върши работа и се печели,
и които нито изискват мегабайтови скорости, нито дори връзка с пиъринг-а.
В този смисъл ADSL има на кого да върши работа, спокойно...





Тема Re: За какво се ползва Интернетнови [re: rocт]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 14:16



Горното ми мнение е по принцип, не го отправям към ADSL User.



Тема Re: Очаква ли се скоро конкуренция на бткнови [re: ADSL User]  
Автор4O96 (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 16:06



Не отричам, че нивото на ЛАН и кабелните доставчици не може да се сравнява с тези в София, но се базирам на реална статистика за сумарен брой потребители.
Няма значение дали се водят от торенти, моренти, реално фактите са такива.
Просто казвам, че качествата ЛАН-овете и кабелния нет също търпи развитие (и не без голямата заслуга на наличието на АДСЛ алтернативата) и има потенциални възможности настоящи и бъдещи клиенти да се насочат към тях.



Тема Re: Очаква ли се скоро конкуренция на бткнови [re: 4O96]  
АвторADSL User (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 16:54



В провинцията ланките няма как да търпят развитие,ако са ограничени само до един град и клиентите им не им се дава повече от 20 лв за нет(по до болка познати причини).

По тази причина и продължават да съществуват все още. Малко хора могат да си позволят 30+ лева,но това е и една причина връзката да е такава каквато пише в офертата. Ако 2048 безкрай беше 20лв без договор ми се струва че капацитете дори на бтк ще издиша, най малкото на международния им нет.
Помислете 2мбит*20000(число хванато от въздуха)=40гбит. Не мисля че БТК има този капацитет. И ОСОБЕННО не ми се иска споделянето 50:1 да влезе в действие.



Тема Re: баш!!!нови [re: ADSL User]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 17:44



Гледам, че декламираш точно като софийски ЛАН доставчик, от големите. Нищо, че си "влязъл в роля". Гледали сме го тоя филм.

Давай с тебе да смятаме малко - проста аритметика:

предпоставки:
- кой да е от "големите" ЛАН-ове в София. за малките няма да говорим!
- средна оферта ~ 3 Mbps. на клиент.
- брой на клиентите - примерно 10000 клиента

сметките:

ако споделянето е 20:1 - 500 клиента с 100% гар. скорост * 3 Mbps = 1.5 Гигабита Инт. Интернет. (напълно невероятно)

ако споделянето е 50:1 - 200 клиента с 100% гар. скорост * 3 Mbps = 600 Мегабита межд. интернет (евентуално след 2 год.)

ако споделянето е 100:1 - 100 клиента с 100% гар. скорост * 3 Mbps = 300 Mbps (баш случая!)

т.е. за да предостави някакъв сервиз големия ЛАН доставчик трябва да купува поне 350 Mbps.

С други думи - освен, че може да ме изпердаши тока докато цъкам елмаза, ако реша да ходя из чужди сайтове трябва да хвърлям боб, в другия квартал да вали, и да са в почивка клиентите, за да мога да се докопам до някакъв международен Интернет - мирси!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.