Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакети  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано05.10.06 11:18



Два пъти по-бърза ще е скоростта на новите БТК ADSL пакети, които Българската телекомуникационна компания (БТК) пуска на пазара от утре, 6 октомври. За първи път потребителите на високоскоростен интернет у нас ще могат да сърфират из световната мрежа със скорост до 4 мегабита през широколентовата технология на БТК ADSL. За домашните клиенти са разработените два нови пакета, които достигат скорости до 2 мегабита. Досегашните абонати на компанията ще получат двойната скорост без увеличение на цената, а качеството на връзката ще се запази непроменено.

Скоростта на най-предпочитания сред домашните потребители ADSL пакет “512 Безкрай” се повишава от 512 на 1024 kbit/s като цената остава непроменена – 30,99 лв. за двугодишен договор. За още седем лева абонатите ще могат да сърфират в Интернет със скорост от 2 мегабита. При трите БТК ADSL BIZ пакета за бизнес потребители увеличението е съответно от 512 на 1024 kbit/s, от 1024 на 2048 kbit/s и от 2048 на 4096 kbit/s.

“Нашите проучвания показват, че качеството на връзката и скоростта са изключително важни за клиентите ни. На прага на Европейското членство на България ние се стремим да предлагаме най-доброто съотношение между цена и качество на Интернет пазара в страната”, обяви Димитър Цонев, Говорител на БТК. “Настоящите ни клиенти вече познават добре услугата и ценят сигурната връзка, която не се влияе нито от броя на останалите потребители, нито от климатичните условия”, добави Цонев.

Клиентите, които до момента използват високоскоростната Интернет услуга на БТК, също ще могат да се прехвърлят на пакет с по-голяма скорост. При някои от тях е възможно увеличението на скоростта да достигне 4 пъти, без това да промени цената на месечния им абонамент. Досега например БТК ADSL „512 Безкрай” с 12-месечен договор струваше 39.60 лева. Ако клиентът увеличи скоростта на ползвания от него пакет на 2 мегабита при двугодишен договор, месечната му такса ще падне на 37.99 лв.

Всички нови БТК ADSL пакети са с неограничени параметри, независимо от интернет трафика и времето, прекарано в мрежата. И при двойно увеличените скорости ще се запази типичната за ADSL надеждност и еднаквата скорост на достъп, както към международни, така и към български интернет страници.

Припомняме, че крайното потребителско оборудване е напълно безплатно за всички клиенти. Те могат да изберат дали да инсталират модема си сами или да получат техническо обслужване от екип на БТК. Всички бизнес пакети предлагат статичен IP-адрес, до 100 електронни пощенски кутии, безплатен домейн и др. БТК ADSL може да се заяви на телефон 0800 100 или във всеки един от 127-те центъра на БТК в страната. Поддръжката на услугата на телефон 0700 17 111 е 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата, което е изключително важно за хората, чиято работа зависи от Интернет.

За допълнителна информация:
Връзки с обществеността и корпоративни комуникации
Българска телекомуникационна компания АД
тел.: +359 2 949 46 24
e-mail: pr@btc.bg
www.btc.bg

http://www.btc.bg/bg/news_details.php?id=270

Пускам тази тема понеже старата е яко оспамена с ненужни коментари.

-=MaHLaN=-

Редактирано от Nistel на 05.10.06 11:18.



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: Nistel]  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 11:36



Само не ми стана ясно тези които са на 2 годишни договри и плащат 25 лв.
какви алтернативи имат пред себе си и пак ли ще преподписваме.





Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: nekoi]  
Авторaми (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 12:07



2 начина:
- остават на 25 лв. и 512
- минават на новия 1024 и започват да плащат 30.99 лв



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: nekoi]  
Авторlestat (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 12:41



Май от БТК са го написали ясно:
Досегашните абонати на компанията ще получат двойната скорост без увеличение на цената, а качеството на връзката ще се запази непроменен.

Което означава, че може да си увеличиш скоростта от 512 кбит/с на 1 мб/с без да ти се променя цената, но вероятно преподписваш за нови две години!





Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: Nistel]  
Авторaha (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 16:13



Демек, тези дето не искат да подписват двугодишни договори да духат супата. Е, май ще се разделям вече с услугата на бтк.



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: aha]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано05.10.06 16:44



вместо да ревеш иди и попитай.




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: lestat]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 17:21



Да ама не. Ако си на 25 лв. - 2год. дог. - скорост 512кб. - промоцията от лятото си оставаш така. Скоростта ти няма да се удвоява. Освен ако не искаш да плащаш по 31 лв за 1 Мб срещу нов 2г. договор. Питай на 0800100.



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Spon (Greenhorn)
Публикувано05.10.06 17:22



и да отиде полза няма да има
и този път каките зад бюрата научиха за новите планове които ще предлага фирмата за която работят от мен, поне така стана в Шумен
за вътрешно-фирмената комуникация на БТК - no coment

--------------------------------------------


Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: aha]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано05.10.06 17:46



Напротив можеш и 6 месечен договор да подпишеш ако искаш ако си нов абонат.Напълно логично е обаче да плащаш повече не мислиш ли ..

Месечни цени (в зависимост от срока на договора)

1MBit:


6 месечен договор


58,11 лв.

12 месечен договор


38,99 лв.

24 месечен договор


30,99 лв.

-=MaHLaN=-


Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: aha]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 18:21



не разбирам какво те бърка договора за две години, аз няколко пъти съм преподписвал и нито веднъж не съм съжалил, нито съм почувствал някакво неудобство от това



Тема Браво,нови [re: Nistel]  
АвторCaTV User (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 19:34



този път може да се каже, че БТК все пак успя да влезе в крак с времето - единствената ми критика остават задължаващите договори - ако и върху тях поработят, никак няма да сбъркат.





Тема Re: Браво,нови [re: CaTV User]  
Авторfsk (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 19:42



че влиза-влиза,започва внедряване на ADSL2+ технологията....





Тема Re: Браво,нови [re: fsk]  
АвторCaTV User (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 20:32



Дай повечко инфо, ако си от БТК - какво представлява, кога ще тръгне и т.н.





Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: Nistel]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 20:33



Ти сериозно ли смяташ, че е справедливо разликата в месечните плащания от 6 до 24 месеца да е цели 27 лева, т.е. почти двойно? Нали се касае за една и съща услуга, вкрая на краищата. И ако сега подпиша за 2 години и след 6 месеца бтк вдигне пак скоростите и пак ме кара да подпиша за 2 и т.н и т.н - колко годишен става договорът ми?
Ако бтк наиситна предлага добра услуга, с добро съотношение цена/качество - защо не пусне услугите без договор - ако предложенията са наистина добри - хората няма да бягат.



Тема Re: Браво,нови [re: CaTV User]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано05.10.06 21:29



За теб гугъл няма ли? Или само до СaTV се ограничаваш?

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: az]  
Авторlestat (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 22:08



Тези договори спират много хора, а това преподписване е изключително тъпо. Щом искаш да си вдигнеш скоростта отново нов договор за две години и наистина става безкрайно. На Пловдиският панаир те пуснаха нещо ново тези които искат да се откажат от АДСЛ можеха да го направят при следните условия ако си с договор за 12 месеца за оставащият период заплащаш по 4 лв, ако си с договор за 2 години за периода оставащ заплащаш по 2 лв. Нямам нищо против да подпиша договор, но смекчващи обостоятелсва. Някои прегледа ли общите условия или по-точно частта в която можеш да се откажеш, без да плащаш нищо но при определени условия и първото беше по взаимно съгласие на двете страни. Много ми е странно как би се постигнало взаимно съгласие. Вдигнаха скоростите това чудесно, но това безкрайно преподписване и в един момент когато си подписал договор за 2 години без да се усетиш той става за доста повече. Досега всяка една нова промоция на БТК е с преподписване на договорите за нов срок и така до безкрайност и си връзват клиентите. Ако смекчат условията по прекратяване на договора ще има повече абонати. Защото когато подпишеш договор за 2 години кой ти дава гаранция, че в тези две години ти ще имаш работа т.е ще имаш възможността да си плащаш. Ами ако те уволнят? Какво правим. Пък за комуникацията да не говорим едно пише в сайта отиваш на място там седят и те гледат като изтървани. Нищо не знаят по въпроса.



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: Nistel]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 22:18



Току- що им се обадих и аз!За 1024 kbit/s само новите абонати ще плащат 30,99 лв.!Тези които вече са на договор за 25 лв. си остават на тази цена и скоростта се удвоява и става и за тях 1024 kbit/s !Не трябва да се подновява договора, автоматично ще се вдигне скоростта до няколко дни!Два пъти го питах за по- сигурно!
А честито!



Тема Re: Браво,нови [re: KlD]  
АвторCaTV User (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 22:38



Не ми се търсеше, понеже така или иначе там няма да пише кога/къде се въвежда от БТК, а това на този етап е най-важното.





Тема Re: Браво,нови [re: CaTV User]  
АвторCaTV User (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 22:40



Открих обаче един доста сериозен недостатък. 2 мегабита - само 0.25 ъплоуд. Къде е сега точката да обясни как нормално за стандарта било съотношение 1:4.





Тема Re: Браво,нови [re: CaTV User]  
Автор bluesprite (непознат)
Публикувано05.10.06 23:17



Аааа аз ще ти кажа бе, това е защото даунстриймът нараства по експоненциален закон, а ъпстриймът - по линеен.





Тема Re: Браво,нови [re: bluesprite]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано06.10.06 00:33



Ами както и да го погледнеш от 2 МВit до 4МВit ъплоуда не нараства :)

"Ти сериозно ли смяташ, че е справедливо разликата в месечните плащания от 6 до 24 месеца да е цели 27 лева, т.е. почти двойно? Нали се касае за една и съща услуга, вкрая на краищата. И ако сега подпиша за 2 години и след 6 месеца бтк вдигне пак скоростите и пак ме кара да подпиша за 2 и т.н и т.н - колко годишен става договорът ми?
Ако бтк наиситна предлага добра услуга, с добро съотношение цена/качество - защо не пусне услугите без договор - ако предложенията са наистина добри - хората няма да бягат."

Да сериозно смятам,че е справедливо.Виждал съм много оферти на чужди доставчици и съотношението е просто същото.Тези цени които предлагат са едни от най-ниските е Европа и за да си обезпечат печалбата БТК няма как да не се застраховат с 2 годишен договор.

А и никой не те кара да преподписваш ако си подписал веднъж 2 годишен.Ама някои хора първо пишат а после четат.Друг е въпроса,че ако си договолен защо ще си сменяш условията.Стоиш си на сегашния договор и си ползваш спокойно.Като ти изтече прави каквото искаш.

30лв на месец толкова ли много са.Навън хората масово взимат коли на лизинг за 5 години,апартаменти за 10-20 години тука за интернет по 25-30лв/месец е проблем - е жалко ако наистина е така.

-=MaHLaN=-


Тема UL/DLнови [re: CaTV User]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 00:39



Намаленият upload ще попречи на препродаването на ADSL.
Да са живи и здрави стандартите за UL/DL, трябва някои
неща да се нагаждат спрямо местните условия. :)



Тема Около уволнениятанови [re: lestat]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 01:20



Тези договори спират много хора, а това преподписване е изключително тъпо.
Защото когато подпишеш договор за 2 години кой ти дава гаранция,
че в тези две години ти ще имаш работа т.е ще имаш възможността да си плащаш.
Ами ако те уволнят? Какво правим.


Ако внимаваш какво, къде и как работиш, ще намалиш вероятността от уволнение.


С договорите БТК иска да си гарантира приходите, както много компании
на нейно място биха направили (или биха искали да направят ).



Тема Re: Браво,нови [re: Nistel]  
АвторCaTV User (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 08:13



В отговор на:

Друг е въпроса,че ако си договолен защо ще си сменяш условията.Стоиш си на сегашния договор и си ползваш спокойно.Като ти изтече прави каквото искаш.



Ами поради заминаване в чужбина, например. Човек за такъв дълъг период от време никога не може да предвиди какво точно ще се получи.



Тема Re: UL/DLнови [re: rocт]  
АвторCaTV User (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 08:16



Защо да пречи? Доколкото знам, пречка може да бъде например броя на сесиите, а самият интернет си работи и при съвсем ниски стойности на ъплоуд-ът. Е, друг е въпросът, че може да попречи на препродаването понеже ниската скорост няма да устройва някои, но то по тази линия ще има пречка и при продаването.





Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: gogo]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано06.10.06 08:31



Ами да си се включил по-рано. Нещо и за старите усери да има!

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: KlD]  
АвторCaTV User (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 08:52



Е старите тарифи бяха само за хора, които нямат друг избор.



Тема в грешка синови [re: gogo]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 08:59



няма такова нещо.
1024 е само срещу 31 лв.



Тема Не е вярно, днес бях в центъра на БТКнови [re: gogo]  
АвторDeutscher (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 09:53



Промоционалните условия (от сорта на 25 лв) не важат повече, съответно избора е следния - или преподписваш за още две години с 1024 за 31 лв, за 2048 за 37 лв или оставаш на 512 за 25 лв. Аз избрах 2048. :-) 250 лв. разлика за тези 2 години, но все пак скороста 4 пъти по-бърза. А догодина виж ще я апгрейднат още. ;-)



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: lestat]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 12:46



Ами спестявай за да имаш пари като те уволнят. Гаранция за светло бъдеще и Георги Първанов не може да ти даде, макар че той и партията му си падат по такива обещания, така че трябва сам да си го осигуриш. Аз например имам достъчно пари за да си плащам всички сметки за година напред, дори и нищо да не правя.
А и сумата за интернет не е някаква невероятна, все ще събереш 40-50 лева за месец.





Тема Re: Не е вярно, днес бях в центъра на БТКнови [re: Deutscher]  
АвторMapkyчa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 18:52



За работещите в бТК каква алтернатива имат,но да си запазят правото на парична помощ от работодателя?Щот от последната промоция нищо не "намазахме".



Тема Re: Не е вярно, днес бях в центъра на БТКнови [re: Mapkyчa]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 20:57



и там ще има далавера





Тема Re: Браво,нови [re: Nistel]  
АвторФeд ЪП (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 22:02



Аз съм клиент от самото начало, но ще си изчакам края на договора и преминавам към друг доставчик. Не смятам да преподписвам договор за незнам кой път вече. На сайта на БТК няма дори линк "за съществуващи клиенти" или нещо от сорта, камо ли някакви специални условия или промоции за такива. Това не ме кара да се чувствам доволен от услугата и не е client friendly, но явно не знаете тази английска думичка, тя дори няма български превод...

Относно 2 годишния договор - смятате ли че 2048kbps ще са нещо особено след 2 години? В България скоростите по-принцип са доста ниски така че има доста "място" за увеличаването им.

Колкото до "едни от най-ниските цени" в Европа - чек диз аут в Холандия:
http://www.orange.nl/adsl/info_adsl_family/
€ 19,95 за 20480 kbps (!) със Livebox модем за всички компютри и телефони в къщата (!!), по желание и през Wireless Local Area Network (!!!) с договор за 1 година само (!!!!).

да браво браво услугите на БТК са наистина невероятни...



Тема Re: Не е вярно, днес бях в центъра на БТКнови [re: ***]  
АвторMapkyчa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 22:04



???



Тема Re: Браво,нови [re: Фeд ЪП]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано06.10.06 22:35



Имам доста познати из Европа и като съм ги питал средно по 30-40 евро плащат за 1-2 мегабита.Вярно винаги ще се намери някой да извади някоя невероятна оферта от нета ама аз повече вярвам на лични впечатления.

Когато имаш повече абонати тогава може да си позволиш по-ниски цени.Все едно аз да имам едно черешово дърво и да го гледам цяла година и после за да си избия труда и материалите трябва да давам черешите по 10лв/кг и да съм без печалба - ама ако имам 100 дръвчета мога и по левче да ги давам и пак ще съм на печалба .. е логиката се прилага с пълна сила във почти всички свери на търговията.

-=MaHLaN=-


Тема Re: Браво,нови [re: Фeд ЪП]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 00:22



...чек диз аут в Холандия:

От разписанието на летище София:

FB461 07:00 АМСТЕРДАМ

Една виза, малко джобни и приятен полет !





Тема Re: Браво,нови [re: Nistel]  
АвторMapkyчa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 08:21



Ти с тия череши ма уби...кви череши у клуба на бТК
мали,малииии



Тема Re: Браво,нови [re: Mapkyчa]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 10:15



Ето ти същият пример, но без череши:

Когато имаш повече абонати, тогава може да си позволиш по-ниски цени.

Ако имам само един ADSL абонат, за да си избия труда
и материалите трябва да му взимам абонамент 1000 лева.

Ако имам 100 ADSL абоната, мога да им взимам
абонамент по 20 лева и пак да съм на печалба.

Логиката се прилага с пълна сила във почти всички свери на търговията.



Тема Re: Браво,нови [re: rocт]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано07.10.06 14:06



Браво,че си си направил труда да го напишеш - някои хора от метафори не разбират ..

-=MaHLaN=-


Тема Re: Браво,нови [re: Nistel]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 14:17



Разбират, но се правят на неразбрали.





Тема Re: Браво,нови [re: rocт]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 15:50



от пубертета ще да е :)



Тема Re: Браво,нови [re: Nistel]  
АвторMapkyчa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 08:21



Nistel ти знайш кой метафора!?Веднъж с черешите са изкюфка,а ся с тая метафора.Не пиши глупости господине!!!
инфо:метафора-Вид поетическа образност,при която въз основа на сходство или близост се пренасят качества от одушевени предмети на неодушевени и обратното.



Тема Re: Браво,нови [re: Mapkyчa]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 08:27



Веднъж с черешите са изкюфка,а ся с тая метафора.
Не пиши глупости господине!!!


А примера без черешите (без метафора в него) разбра ли го?



Тема Re: Браво,нови [re: Mapkyчa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 09:42



Брейй, много си знаел. А кой е на Кирил и Методи брат му знаеш ли?



Тема Re: Браво,нови [re: aз]  
АвторMapkyчa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 14:54



А ти на Кафка мъжи и знайш кой?



Тема Re: Браво,нови [re: Mapkyчa]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 18:29



Кафка е мъж.

Хайде стига "кюфкал" глупости, господине, това е форум за БТК.



Тема Re: Браво,нови [re: rocт]  
АвторMapkyчa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 20:51



Кой почна глупостите с черешите?Много си бил умен за Кафката.



Тема Re: Браво,нови [re: Mapkyчa]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 00:09



Да, умен съм. Решавам много кръстословици.



Тема Re: Браво,нови [re: rocт]  
АвторMapkyчa (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 07:39



Писанието за умен беше ирония.Ама кръстовичар с крастовичар.Па и веднага са съгласи ....брееее
Аз кът не решавам кръстословици,дън съм неумен-А?Внимавай ко шъ кайш!!!
Ай някой да кажи за бТК- работещите ква алтернатива имат и да си запазят правото на мангизи?Стига сте чатили глупости!



Тема Re: Не е вярно, днес бях в центъра на БТКнови [re: Mapkyчa]  
АвторADSL4LiFE (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 12:29



Та значи в крайна сметка, като няма промяна в цените, защо не направят така, че тези, които са вече на 2год. договор просто да им се ъпдейтнат конфигурациите и да им тръгне 2x по-бързата скорост, а не да трябва да подписват отново договор... Това е едно излишно разкарване до БТК Центъра според мен. А може би защото просто искат да са сигурни, че клиентите им няма да избягат и до още 2 години.





Тема Re: Не е вярно, днес бях в центъра на БТКнови [re: ADSL4LiFE]  
Автор bluesprite (непознат)
Публикувано10.10.06 16:23



Промяна в цение стана ясно че има - ако си на промоцията за 25 лв, ще трябва да плащаш повече ако искаш нещо по-бързо от 512 кбпс. Не е само за едното подписване.





Тема Re: Не е вярно, днес бях в центъра на БТКнови [re: bluesprite]  
АвторADSL4LiFE (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 19:13



Да, прав си, сигурно заради новата оферта 2мбит за домашни...



Тема Re: Браво,нови [re: rocт]  
Авторфeдъп (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 20:03



абсолютно си прав, то за това не останаха хора в БГ. просто тука рядко има алтернатива. колкото до цените/брой потребители, не беше много отдавна когато осъдиха БТК че държи монопола в/у АДСЛ услугата. Просто на запад провайдерите са под път и над път и затова цените са по-ниски. А за личните впечатления на Nistel, е и аз имам такива просто пуснах и линк за да не изглежда като празни приказки.



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: Nistel]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано12.10.06 01:29



Всичко изглежда много хубаво - но това съотношение даунлоуд/ъплоуд - 8/1 е направо грозна картинка (особенно за бизнес пакетите).
Да не говорим, че п2п и торенти с подобно съотношение пак е трудно да се ползва... и като добавим и безумното ограничение за 1 станция (тия за лаптопи и други дребни играчки не са ли чували...), още има да се учат.

Welcome to the real world



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: CaTV User]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано12.10.06 08:45



за старите клиенти - дгд
никога няма нищо за старите, всички благинки са само за новите, нали те трябва да бъдат излъгани
а старият клиент вече е клиент.. при това с дебел двугодишен договор, кой ще тръгне да се напъва да прави нещо за него...
като не му харесва, да си прекрати договора... ако не му харесва да си прекратява договора... ааамииии.. ами да си е чел договора като го е подписвал ;-))))))
те за това никой не се отказва, всички чакат да им изтекат договорите и тогава да решат какво да правят :)
а през това време само мрънкат, но то мрънкането си е типична българска черта :)

the lord of destruction


Тема Re: Не е вярно, днес бях в центъра на БТКнови [re: Deutscher]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано12.10.06 08:46



и като я "апгрейднат", ще трябва да преподписваш
така ще си им клиент до живот ;)

the lord of destruction


Тема Re: Не е вярно, днес бях в центъра на БТКнови [re: ADSL4LiFE]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано12.10.06 08:48



В отговор на:


А може би защото просто искат да са сигурни, че клиентите им няма да избягат и до още 2 години



аааа, ще се сетиш :)
можело значи...

the lord of destruction

Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: Mopфиyc]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано12.10.06 08:53



мдаааа
а тук ако не дам на клиента статично, реално ИП, почва да мрънка, и да заплашва, че щял да иде при бтк ;-)
още като дойде и казва "искам да ми работят всички портове, щото иначе отивам при бтк" :)
така отпратих стотина, да ходят където искат
сега са на 512 не знам кво си, плащат не знам колко си, "работят им всички портове", имат си реалните адреси, като стане гаф, звънят по телефоните, хората от бтк им помагат, и т.н. т.н.
някои от тях сега ще преподпишат за нови 2 години ... :)
абе, щастливи, доволни клиенти на бтк ;-)

the lord of destruction


Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: C.Capъeв]  
АвторCaTV User (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 09:26



Ами никой уважаващ себе си узър няма да си свърже нет без реално IP.





Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: CaTV User]  
Авторlestat (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 10:44



Голямо изказване направи с това за реалнот ип. Много потребители хал хабер си нямат какво е това реално ип и каква е разликата между динамично и статично. Значи тези потребители са кръгли нули. Всеки които е чел тук таме знае разликите за реално и статично ип. Всеки може да си направи сметка какъв адрес му трябва. Има потребители които въобще няма да им трябва реален адрес.



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: lestat]  
АвторMuMa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 11:41



Obiasnete mi na men za tia IP, realno nerealno predimstva i nedostatyci



Тема за АйПи-тонови [re: MuMa]  
Авторjet (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 13:50



Гледай сега. От една страна ИП може да е реално, имагинерно или комплексно. От друга страна може да е статично, динамично или емпирично. От трета страна може да е публично, частно или кооперативно. Възможни са почти всички комбинации от трите вида. Аз предпочитам да имам динамично-кооперативно-комплексно, въпреки че частно-статично-имагинерното също не е за изхвърляне



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: Mopфиyc]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 17:56



"Да не говорим, че п2п и торенти с подобно съотношение пак е трудно да се ползва... " - велика глупост! Интересно как ги ползвам досега, че и в момента!



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: aз]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано12.10.06 18:50



Лесно - не сийдваш и не обменяш, цоцаш докато те търпят на тракера.

Welcome to the real world



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: C.Capъeв]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано12.10.06 19:00



Аман от криворазбрали, тия кретенизми с частните адреси и рязаните портове са едно от нещата които не понасям на ЛАН мрежичките - тип направи си сам.
В случая става дума за недомислиците на АДСЛ услугата, на които повечето ланове дължат все още добрия си набор клиенти, защото като изключим тези за които Интернет свършва с купчинката файлове на пиратски сървъри, някой друг чат и евентуално мейл... останалите клиенти избягват бТк само заради такива недомислици.

Welcome to the real world



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: Mopфиyc]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 23:13



Има и истина в думите ти, но не съвсем.



Тема Re: за АйПи-тонови [re: jet]  
Авторlestat (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 13:34



По-завърно и неправилно обяснение не бях чувал.
Ip адресите се деля на реални и статични(вътрешни)
Реалните от своя страна могат да бъдат динамични и статични. Динамични са когато при всяка твоя сесия за влизане в интернет се генериран нов ип адрес който те индетифицира в мрежата. Статичен реален не се променя. Този ти адреси са подходящи за маил хостин,уеб хостинг, С такъв адрес възможноста да те докопат хакери е по-голяма. Докато при динамичните е малко по-малко.
Другите адреси (статични вътрешни). Обикновенно са практика и се използват от ЛАН доставчиците за да си индентифицат клиентите. С такъв адрес твоят компютър не се вижда по-простата причина, че всички такива адреси се крият зад друга машина. Най-общо казано е това!



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: aз]  
Авторlestat (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 13:40



Истината в думите му е огромна. Да вземем най-големият пакет 4 мегабита. Там ъплоад скоростта ти е 64 кб/с тук добре, обаче на домашните пакети ъплоад е много по-нисък. Пък да не говори за нарушеното съотношение даунлоад и ъплоад при големите пакети.Защото с АДСЛ бая временце ще ти трябва докато си оправиш рейтинга. Пък общо взето навсякъде се изисква някакъв минимален рейтинг. Иначе БТК-то са написал общо взето за кого е подходящ техният интернет. Има хора които не преточват само пиратски сървъри,торенти,чат и тем подобно. Интернет се използва и за други работи



Тема Май бъркаш...нови [re: lestat]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано13.10.06 18:31



АДСЛ не е Интернет! АДСЛ е свързаността, а интернета е нещо съвсем друго. Ако на някой му трябва интернет, той може да определи много точно какво иска и всеки оператор, включително БТК ще му даде на 100% решение.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: lestat]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 18:48



Повтарям: има истина в думите му, но не съвсем. Да се изясня: много добре знам за какво се използва интернет и съм точно от тези потребители, за които той не е само за преточване. Което не значи, че не ползвам торенти. Но при балансирано и разумно ползване, проблеми почти няма. Например, в два чужди тракера имам съвсем прилични коефициенти и мога да ги ползвам без проблем. Да не говорим, че има чужди тракери и то големи, където никой не ти иска рейтинг. За такова ползване на тракери АДСЛ е съвсем приемлив. Ясно е, че за маниаци не е, пък и интернет не е само това, както и двамата сме съгласни.



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: Mopфиyc]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано14.10.06 09:19



исках да кажа, че не всички ланери работят така
иначе, принципно си прав

the lord of destruction


Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: aз]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано15.10.06 04:11



Има я, да продължавам ли ... с ремоут сесии, видеофония, телефония, изпращане на мейлове с башка атачмънти, все нещица дето искат трафик.
Да дадат 1:2 да ги видя де... кво е това 1:8 - имам чуството, че останалите 7 се ползват от фирми с голям трафик навън (да помните порночатовете...)
Бих преживял и изискването за дългосрочен договор, ако имаше някакво SLA ... ама то такова бТк и на работодателя ми не предлага (голяма фирма за която свързаноста с чужбина е критична)... какво остава за домашен нет или нет за малки фирмички.
А за смешката - 1 станция пък съвсем... това е спомен от зората на ланчетата.

Welcome to the real world



Тема Re: Май бъркаш...нови [re: KlD]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано15.10.06 04:13



Играем си с думите а


Ей лоялност...
Услугата достъп до интернет по АДСЛ... така по добре ли е

Welcome to the real world


Тема Точно така :)нови [re: Mopфиyc]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано15.10.06 12:19



Достъп до интернет... и щото БТК дава достъп до интернет, БТК определя правилата

Ако мен не ме кефи, че на женския пазар продават доматите без пликче, няма да ходя да си ги купувам от там

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: Mopфиyc]  
Авторuser (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 20:38



Баси и голямата фирмата дето разчита на ADSL за критичната свързаност с чужбина. Като е толкова голяма и връзката към чужбина е толкова критична има си наети линии, симетрични, със съответната скорост и съответните SLA (и съответната цена).



Тема Re: До 4 мегабита скорост с новите БТК ADSL пакетинови [re: user]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.10.06 00:45



Много са ми интересни такива лузърчета дето нема кво да кажат и само се чудят как да се заядат с някого...
Не става дума за адсл, а за оптика/наета линия - вервай ми... СЛА няма.
В бившата ми фирма за наета линия + АДСЛ бекъп... СЛА няма.
В банка, наета линия... СЛА няма.
Айде първо мислете и после си чешете пръстите.
Докато бТк е монополист в последната миля, единствения начин някой да получи СЛА от доставчик ... е да си прокара собствена/доставчика да си прекара собствена оптика.

Welcome to the real world



Тема Re: Точно така :)нови [re: KlD]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.10.06 00:47



Е ако на доматите от пазара някой им посвети клуб, що да не коментирам в него дали са с пликче или не и дали слага развалени домати на дъното на пликчето?

Welcome to the real world



Тема Има, но зависи...нови [re: Mopфиyc]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 10:04



...какво са готови да плащат вождовете ти! Когато говорим за достъп до Интернет,

и са услугите за които може да се подпише SLA с бТк. Ако искаш пренос между две точки със SLA, има други услуги по IP/MPLS и т.н.
Между другото...SLA за интернет могат да ти предложат само големите оператори - СПНет, бТк, Пантел, Нетера ( там зависи какво купуваш всъщност )...



Тема Re: за АйПи-тонови [re: lestat]  
АвторMuMa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 14:17



A be ostavi go toia prednia imagineren filosof.
I v konzolata kato napisha ipconfig /release i posle ipconfig /renew she moga da si smeniam IP-to nali?
Shtoto men poveche me ustroiva varianta s dinamichnoto.



Тема Re: Точно така :)нови [re: KlD]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 14:27



Ostavi ti domatite ami kaji shto na toia paZar mu vikat jenski? :)
Ima li mnogo jenski tam, ako ida nekoi den da spaZaria nekoia ...



Тема Re: Точно така :)нови [re: mutant]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано18.10.06 20:31



Има жени, ама на 50+... и може да ги спазариш за кило сирене и 2 домата..



Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.