Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Отрязан телефонен кабелнови  
Автор rumbata66 (непознат )
Публикувано15.08.06 09:17



Привет,
дойде лято и започнах да мажа къщата..и понеже тя е като трансформатор, от всякъде излизат и влизат кабели, реших да направя лека чистка с цел да стане по естетическо, отрязвах кабели който смятах че вече не са активни, но един от телефоните кабели се оказа че все още е действащ, и сега тези на който принадлежи, ме заплашват "Че ще си понеса последствията" Какви законови последствия мога да понеса? И как да процедирам за да не ги понеса или поне да ги понеса леко.
Благодаря за вниманието.



Тема Re: Отрязан телефонен кабелнови [re: rumbata66]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 09:37



Не можеш ли да снадиш кабела наново? Все пак са само два проводника вътре.
Ако не - нека да е лято. Все пак са в твоя двор. Оправдай се, че не си знаел, че минават кабели. Никой не ти е давал "карта" кое откъде и защо минава.

Аз преди две години си спрях домашния телефон завинаги, а телефонната кутия още ми седи на къщата и кабели минават през двора ми. И зимата ще търся адвокат, да поискам от БТК такса за тези кабели и телефонната кутия. Земята си е моя и ще ги работя както те нас работиха на времето.







Тема Re: Отрязан телефонен кабелнови [re: rumbata66]  
АвторMyфap (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 09:46




1. Кажи, че си циганин. На тях винаги им се разминава.....
2. Кабела вероятно "принадлежи" на БТК. Обади се на местния техник и со кротце, со благо го помоли да възстанови кабела. Пък и ако се навие да измести трасето така, че да не загрозява къщата - евала. Е, и малко стимули няма да са излишни. :) Помислете заедно как да стане. Сигурно има начин. Е, може да ти се наложи да купиш малко жица.
3. Закона за далекосъобщенията си го намери сам.
4. В зависимост от съседите - може да ти потрябва вазелин или пресни агнешки кожи ....
5. Разказвали са ми за телефонен кабел, който минава направо през новострояща се постройка. През бъдещата дневна. И когато започнали да измазват, кабела си останал вътре. През цялото помещение. Ето това е истински проблем!

Айде, че отивам да връзвам ...



Тема Re: Отрязан телефонен кабелнови [re: tokata]  
Авторda (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 20:18



Много си прав, отмина времето, когато трябваше да им се молиш и в което те караха да копаеш като ненормален, за да имаш телефон. Аз също много съм им се заканил, имам още 4 месеца договор за АДСЛ, след което отивам да им хвърля модема в тъпия офис, и ще им демонтирам кутията, която ми е на къщата.
Само така с мошеници като тях.



Тема Re: Отрязан телефонен кабелнови [re: Myфap]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано15.08.06 23:23





-За някой е разказ, за други е ежедневие

Вярваш ли че от няколко седмици телефона ми работи на 1 проводник колкото да работи ADSL-a



Тема Re: Отрязан телефонен кабелнови [re: DTMF]  
Авторyyyyy (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 07:36



Oще се чудя и се мая, как телефона работи по един проводник!



Тема Буахахахахаххахахаханови [re: da]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано16.08.06 09:20



направо си смешене хахахахаххахахахаха

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Отрязан телефонен кабелнови [re: da]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 09:42



Не те съветвам да махаш сам кутията, защото могат да те подведат под отговорност за "самоуправство" (мисля че така е точно термина). Но иди в БТК и направи договор с тях за ползване на фасадата/собственността ти.

Мтел, Глобул и другите си плащат наем за антените по покривите. Не виждам причина БТК да не почне да плаща и за кутиите, които е монтирала по къщите на хората. Аз лично ще ги гоня до максимум по съдилища, ако се направят на интересни. Ще плащат и това е.

Един път ги осъдих, що да не и втори път?



Тема Re: Буахахахахаххахахаха [re: KlD]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 09:43



А ако ти не искаше да изглеждаш доста по-смешен от него, щеше да обясниш защо се смееш :)

Или смеха прикрива злобата от безпомощността :)



Тема Re: Буахахахахаххахахаханови [re: KlD]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 13:08



Ако искаш и на мен да ми е смешно, ела да ми плащаш сметките от 70 лева всеки месец. Готов ли си?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.