Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема проблем при ползване на телефон и ADSLнови  
АвторAcиaнa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 19:37



Здравейте,дали е възможно някой да ми помогне със съвет? При ползване на телефона прекъсва интернета,при приключване на разговора връзката се възстановява! В апартамента има два телефона,единият самостоятелно,а другият е този,чийто кабел се включва към кутийката за АДСЛ. проблем с ползването на втория телефон няма,но при ползване на първия винаги интернета се изгубва.пробвах смяна на телефоните, кабелите..никакъв резултат.Казаха да си взема втори сплитер,но такъв не се продавал самостоятелно,а върви само с АДСЛ (във Варна съм,дали другаде има?) Моля ако някой има идея как трябва да се свържат тия телефони да ми обясни.Благорадя предварително!



Тема Re: проблем при ползване на телефон и ADSLнови [re: Acиaнa]  
АвторADSL (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 20:02



М-ммм,да-ааа.......Пък после ADSL-a бил прехвален,прекъсвал често,и не ставал за нищо





Тема Re: проблем при ползване на телефон и ADSLнови [re: Acиaнa]  
Авторadsl (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 20:54



Сложи сплитера на общия кабел преди двата телефона. Как искаш да не ти прекъсва ADSL-а, като имаш телефон преди сплитера.



Тема Re: проблем при ползване на телефон и ADSLнови [re: ADSL]  
АвторAAA (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 21:45



И ако обича единия ADSL да не си дава некомпетентното мнение, първо да прочете малко и тогава да си дава мнението!аман от такива...





Тема Re: проблем при ползване на телефон и ADSLнови [re: adsl]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано16.06.06 22:14



И аз щях да правя така, но пък ще се наложи да се удължава кабела до компа или да се пуска нов кабел до втория телефон ...и се отказах от мързел)))

Към питащия : някъде някога в стара тема тук имаше линк към АДСЛ сплитери за 60 лв бройката))..от някаква фирма



Тема Ха-ханови [re: adsl]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано16.06.06 22:16



Аз съм с тази конфигурация:


Розетката е от най-старите от едно време. Даже махнах едната част, за да мога да усуча двете жички на кабела към сплитера. При разговор от телефон 1 нямам никакви проблеми с интернета, даже Skype си върви идеално. При разговор от телефон 2 - също. Що така?


My next?

Тема Re: Ха-ханови [re: deadreckoning]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано16.06.06 22:24



1-ви телефон ти е включен неправилно

безжичните телефони не винаги правят проблеми като са вкл. така . Безжичен ли е или да? Марка?



Тема Re: Ха-ханови [re: DTMF]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано16.06.06 22:31



И двата телефона са жични - с кабел между телефона и слушалката, да уточня.




My next?

Тема Re: Ха-ханови [re: deadreckoning]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано16.06.06 22:35



ми радвай се че не пречи, а странични шумове няма ли в слушалката?))



Тема Re: проблем при ползване на телефон и ADSLнови [re: Acиaнa]  
Автор Пeтъp_ (познат ;-))
Публикувано16.06.06 22:40



след сплитера слагаш безжичен DECT Panasonic, купуваш още един и регистрираш слушалката към първата майка, така хем няма да имаш кабели да ти се мотат из краката, хем и интернета няма да прекъсва

ако още не си разбрала - свързването на каквито и да е устройства преди сплитера е недопустимо, в него трябва да отива кабела директно от телефонната линия, и само след него трябва да се включват други устройства

Редактирано от Пeтъp_ на 16.06.06 22:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.