Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:30 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Вестител тръгна  
Автор P2 (новак)
Публикувано26.06.06 17:05



Оферти им са по-добри от тези на БТК в промоция. 2mbit е на по-ниска цена от БТК дрои когато си сключил договор за 2год.
Отделно имат безплатно включване и 1/2 месечна такса за новите абонати.
Има и телевизия, телефония, много добри пакетни оферти, както и възможност да си избереш своя пакетна услуга определяйки сам тв каналите (това още не работи както трябва на сайта им)
Ето цените на нета

256 11,90
512 18,90
1024 33,90
2048 58,90
без ДДС

БТК а ?????

Който още не е сключил 2год договори ДА НЕ ГО ПРАВИ!!!!!!!!!!!!!!!!!
За тези които ще кажат - да ама те не са навсякъде, ОК но в големите градове са почти изцяло газифицирали. Тук в Бургас се надявам да пуснат до края на годината. В малките градове може и да не стъпят но нека БТК остане услуга за малките градове.






Тема Re: Вестител тръгнанови [re: P2]  
Автор;+ (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 18:37



Ще тръгне, що не, правят го стари кадри на БТК :-)))



Тема Re: Вестител тръгнанови [re: P2]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 20:58




* кв. Овча купел - ул. Крушовски връх № 1
* кв. Павлово - ул. Преки път № 16
* кв. Манастирски ливади - бул. България - Бизнес парк "Белисимо"
* кв. Бъкстон - бул. Братя Бъкстон № 31 А
o ул. Пирин № 73
o ул Пирин № 62
* кв. Хладилника - ул. Ф. Кутев № 5
Към момента е възможно включване на абонати към мрежата на Вестител БГ в радиус от 1 км от посочените адреси.



Мдаааа! Страааашно тръгване!
бтв: бТк в момента предлага 512 за 25 лв което е само с 3 лева повече от тези но за сметка на това може да се поръча почти "Където и да си в България" ( Ц ) МТел



Тема Re: Вестител тръгнанови [re: P2]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано26.06.06 22:14









Тема Re: Вестител тръгнанови [re: P2]  
Автор Пeтъp_ (познат ;-))
Публикувано27.06.06 08:46



Подозирам че в Бургас ще е както е сега с Кейбъл България, само на няколко улици и в част от един комплекс, а и нямам желание да чакам я половин година, я няколко години.


Така че предпочетох още сега да се възползвам от 24.99.



Тема Re: Вестител тръгнанови [re: Пeтъp_]  
АвторEWSD (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 10:48



И ако на това му казвате тръгване........?





Тема Re: Вестител тръгнанови [re: P2]  
Автор Spon (Greenhorn)
Публикувано29.06.06 12:08



кви са тея, сега ги чувам!
след 5 години може и да стане нещо но за сега разликата между Вестител и средно статистическата кабеларка е нищожна.

--------------------------------------------


Тема Не съвсем!нови [re: Spon]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 09:38



Все пак имат лиценз... и се очаква да пораздвижат пазара...! В близките години!





Тема Re: Не съвсем!нови [re: .]  
Автор Spon (Greenhorn)
Публикувано30.06.06 16:18



добре де, браво на тях имат лиценз и искаш да ми кажеш, че

примерно нямат?
ако нямат как подяволите са просъществували до сега и продължава да ги има?!

и като взема под внимание "промените които са настъпили" в следствие на появата на Кейбълтел, Орбител и всякакви други подобни "гъби" смея да кажа че това е поредната кабеларка с тази разлика че тръгва с документи докато горните са се сдобили с документи след като са се появили ... или все още нямат?!

--------------------------------------------

Тема Re: Не съвсем!нови [re: Spon]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 16:34



Абе що коментираш неща които изобщо не са ти ясни. Поне си прави труда да четеш информацията която са дали на сайта.
Това е компания на Овъргаз, оптиката се полагат заедно с тръбите за газ и стигат до всяка жилищна сграда. Правиш ли разлика?
Тръгват с много сериозни намерения, до 1 година ще се види. Цените са атрактивни, с повече клиенти ще предложат по-добри условия.
За Cable интернет доставката е допълнителна услуга.



Тема На теб не са ти ясни нещата.нови [re: 111]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 19:07



Вестител основно ще се занимава с предлагане на dark fiber а не на услуги на дребно. Това е нещо като допълнителни приходи които с развиването на мрежата ще се насочат най-вече към платежоспособния бизнес.
Където конкуренцията е жестока. Във всеки по-голям град има една или повече оптични мрежи които си търсят клиенти. Тези просто позакъсняха леко - в София има едни София комюникейшън, във Варна и свободни тръби има, SPNet има оптика, МСат усилени темпове променя пейзажа до лунен...А Вестител щял да тръгва. Моля нямам нищо против, но офертите им няма да се различават особенно много от тези на останалите играчи а те вече са дръпнали с материала. ( СК между другото има доста добри приходи за миналата година и е веднага след основните играчи в лицето на два клетъчни оператора и един на фиксирана мрежа

)



Тема Имат разбира се.нови [re: Spon]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 19:18



Наливат пари изкупувайки мрежи на кабелни телевизии, с явната идея да станат CMP на този пазар след което да могат да предложат някакви гласови услуги.
Орбител залага и е залагал само на селекцията, независимо, че тук таме имат пуснат някой друг недомашен стационарен телефон и засега се явяват единственната по-сериозна конкуренция на бТк на пазара на фиксирани телефонни услуги за бизнеса.
Въобще вивабтк и нейния адсл, че да се посъживи малко интернета в родината ни.



Тема Re: На теб не са ти ясни нещата.нови [re: .]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 21:58



При сайт съдържащ основно услуги за крайния потребител - телевизия, телефония и интернет и при положение че Вестител кабелизират всички сгради по пътя на гозовата мрежа, ти се опитваш да ми кажеш че щели да бъдат насочени към бизнес потребителите. Крайния потребител ще им бъде основна цел, неведнъж са го заявявали, имаше и цифри като очакван брой клиенти.
Ти ми кажи като във всеки голям град има оптична мрежа това дали се е отразило на качеството или цените. Няма такова нещо, бил съм абонат на кабеларка с подземна оптика, имам познати и на ЛАН с подземна оптика и нито цените са добри нито скоростите, нито качеството. По една случайност и Мсат ги знам колко струват въпреки че не съм от Варна.
Офертите на Вестител за този момент са много добри и определено са по-добри от тези на БТК. Дано стартират скоро и в други градове.



Тема И колко им беше очаквания...нови [re: 111]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано02.07.06 08:30



...брой домашни клиенти? За информация само.

В отговор на:

Ти ми кажи като във всеки голям град има оптична мрежа това дали се е отразило на качеството или цените


Никак! Както и след появата на Вестител със собственната си мрежа няма да се промени - поне не в близките 2 години. И в това е проблема. Че на никой не му дреме за бедното домашно ламе което използва интернет като безплатна видеотека.
Услугите като такива и цените им копират тези на бТк - разликата в цените е под два лева месечно за масовите пакети което е смешно като се има впредвид цената на градския транспорт например. С подобна имитация труууудо се печелят клиенти. Предложи им нова услуга на разунма цена и едва тогава може да се говори за нещо ново на пазара. Йезуитското Бизнес интернет- Услугата е предназначена за корпоративни и бизнес клиенти и се предлага с индивидуални решения, като цените се договарят. трябва да те навежда на някой мисли относно ценовата политика спрямо едните и другите.
бтв: Кейбълтел преди две години се биеха в гърдите + Трипъл Плей, СМП, ще вземем 20% от пазара...Моля? Още ги чакаме да предложат нещо разумно.



Тема Re: И колко им беше очаквания...нови [re: .]  
Автормиcлeщ (Нерегистриран)
Публикувано02.07.06 09:18



В отговор на:

разликата в цените е под два лева месечно за масовите пакети



Само дето "масовите пакети" на БТК са само един - 512к (Другия, на време, не го броя изобщо, защото е подигравка). Ами ако искам по-малко и да платя по-малко? А ако искам по-висoка скорост, пак ли 1-2 лева ще е разликата? От сайта се вижда, че не.
Но! Най-важното! Вестител предлага една много по-напреднала в техническо отношение услуга. Може ли да се сравнява оптиката до крайния клиент със морално остарялата АДСЛ-технология, която по никакъв начин не може да се мери с оптиката нито по отношение на скорости (upload),нито по отношение на стабилност? Аз, като клиент, при това положение бих избрал Вестител дори и акo цените бяха по-скъпи. Така че не е хич коректно да се сравняват цените на два различни типове достъп и да си мислиш, че е нормално с твоята скапана технология цените ти да не сапо-ниски.
Така че тия глупости ги пробутван на "някое ламе" (Каквито със сигурност са кът точно тук).



Тема Re: На теб не са ти ясни нещата.нови [re: .]  
АвторЧeчo (Нерегистриран)
Публикувано02.07.06 13:29



Забравяш най добрия варненски доставчик - Интербилд. И той има оптика до всеки дом





Тема Re: И колко им беше очаквания...нови [re: .]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано02.07.06 14:09



Глупости, цените въобще не са като на БТК а много по-ниски. Ти сравняваш промоционалната оферта на БТК при която се сключва 2 годишен договор със стандартната оферта на Вестител която е без обвързващи договори и въпреки това БТК взима много повече.
Вестител предлага и пакет телефония с 50мин градски разговори, цифрова телевизия с 16 канала по твой избор и 1mbit интернет за забележи 50лв
1mbit само интернет при БТК струва 60лв и то на промоция и при 2 годишен договор, това е много много време, за такива периоди всяка фирма сключваща дългосрочни договори дава големи отстъпки. БТК за 1мбит при 6 месечен договор иска 120лв а Вестител за 1мбит интернет без договор искат 40лв. Колко ли щеше да искат БТК ако имаха оферти без договор?
Виждаш ли огромната разлика, къде са 120 къде са 40. Вестител искат 30% по-малко дори ако ги сравняваш с 2 годишната "промоционална" оферта на БТК.
Ами загубите, които ще търпи клиента по време на 2 годишния договор ако не желае да преподписва договора за нови скорости и остане на старите до изтичането му.
БТК е единствения интернет доставчик който принуждава хората освен да подписват такива договори ами и да ги подновяват при всяка смяна на офертите. Всички други доставчици имат планове при които при промени на цените или скоростите им автматично се прехвърляш без никакви усложнения или с преподписване на договор но без да ти го удължават с още 1 година.



Тема Re: И колко им беше очаквания...нови [re: 111]  
Автормиcлeщ (Нерегистриран)
Публикувано02.07.06 14:52



При това цените на БТК са без ДДС - 1 мегабит е над 60 лв.



Тема Re: Вестител тръгнанови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 18:12



много интересно - то датата на тази лицензия все още не е дошла бе а те вече са я и получили



Тема Естественно че ще сравнявам...нови [re: 111]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 10:08



...текущите предложения на пазара на услугата. Ти правиш сравнение между две съвсем различни по вид услуги - Трипъл Плей на Вестител и бТк АДСЛ. Моля те...!
Колкото до "загубите" не е виновна бТк че пазара е такъв в момента. Тя просто се възползва от ситуацията и като добър капиталист извлича максимума!
Опитай да сванеш следното... Една компания винаги се стреми към максимална печалба и за клиента и дреме само на приказка.


Сега отивам да отговарям на мислещия, че ме разсмя от сутринта...



Тема А бай Киро иска...нови [re: миcлeщ]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 10:58



...тази година цената на царевицата да не е под 180 лв./тон, ама пазара друго сака. И аз искам например да си намеря кола след 1997 за под 4500, ама като не продават ще трябва да се съобразявам с това което се продава в крайна сметка!

В отговор на:

Вестител предлага една много по-напреднала в техническо отношение услуга. Може ли да се сравнява оптиката до крайния клиент със морално остарялата АДСЛ-технология, която по никакъв начин не може да се мери с оптиката нито по отношение на скорости (upload),нито по отношение на стабилност?


Такаааа! Я да видим сега как е по света. Според ECTA Broadband scorecard end of March 2005 в страните от ЕС има общо 30 821 942 DSL линии, 7 539 071 кабелни такива и само 1 004 918 в графата други! Сметни си сам процента и после за секунда се замисли защо е толкова малък за другите в които попада и оптиката до клиента. Може би заради "остарялата" ADSL технология...Въобще Fiber to building е нещо което трябва да се запъlни като капацитет за да има смисъл да се изпълнява. ( Вестител уплътняват с IPTV ). Всичко друго е алабаланица. Малко са хората или фирмите които могат да си позволят да плащат за оптика до клиента...Не казвам че няма такива а и мисля че споменах вече, че Вестител ще шиткат Dark Fiber.
Между другото. По ADSL-а върви ATM, по оптиката - Ethernet. Коя е по-добрата от двете технологии?



Тема Пропуснах ли да спомена,нови [re: .]  
Автормиcлeщ (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 12:57



че с тия елементарни трикове може да залъжеш само някой пубер?


Такаа, значи ADSL-технологията била по-разпространена и това трябва да ми говори нещо? А ти чувал ли си, че най-разпространен все още е dial-up-ът? Сега да не вземеш и за него да ни агитираш със същия аргумент?
Да, вярно, че това с оптиката малко фирми могат да си го позволят, ама не схващам това какъв аргумент против Вестител беше? И да, вярно, че само за интернет може и да не си струва, ама след като ще се предлага и друго, и хората са си намерили начин, още по-добре.
В отговор на:

По ADSL-а върви ATM, по оптиката - Ethernet. Коя е по-добрата от двете технологии?



Че то самото име говори за ограниченията на въпроснатa технология, така че това е риторичен въпрос, нaли?
Изобщо, пак куп глuпости си надрънкал, както обикновено.



Тема Re: Пропуснах ли да спомена,нови [re: миcлeщ]  
Автор gesh75 ()
Публикувано04.07.06 16:44



"|А ти чувал ли си, че най-разпространен все още е dial-up-ът? "

това в африка ли ?




Тема Re: Пропуснах ли да спомена,нови [re: gesh75]  
Автормиcлeщ (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 17:10



Дори и в САЩ това все още е най-разпространеният тип достъп:


Както виждаш, все още е малко над 50%, а в останалите малко под 50 са сбутани ADSL, Cable, Wireless, T1, T3 и т.н.
Така че разпространеността не може да бъде никакъв аргумент за качеството и удачността на една или друgа технология.



Тема Re: На теб не са ти ясни нещата.нови [re: Чeчo]  
Авторпaтил oт тяx (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 18:27



Леле-е-е-е! Ял съм им попарата! Още се изпотявам като се сетя за тях!
Минах на АДСЛ и оттогава си възстанових душевното равновесие.



Тема Re: Пропуснах ли да спомена,нови [re: миcлeщ]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано04.07.06 23:27



Kато стана въпрос за качеството на АДСЛ, в момента телефона ми не работи заради кабелна повреда -прекъснат е единия проводник на линията и от телефонен сигнал ни следа

обаче АДСЛ-а си е все така перфектени си имам интернет

Редактирано от DTMF на 04.07.06 23:29.



Тема Re: Естественно че ще сравнявам...нови [re: .]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 00:52



Отчайваш ме, чуствам че няма смисъл да споря с теб.

Получаваш не 1 а 3 услуги и въпреки това плащаш по-малко от БТК но не можело да се прави сравнение щото това било тройна услуга



Не само това, вече ти написах, че дори сравнявайки офертата на Вестител само за интернет и без договор с тази БТК но с обвързване за 2 год пак е в полза на Вестител с 30% по-ниска цена.
Ше продължаваш ли да ме убеждаваш колко изгодни са офертите на БТК?



Тема Хи хи!нови [re: миcлeщ]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 07:49



Много добра страничка. Цитати!
Home broadband adoption has doubled over the past two years with 42% of all Americans using a high-speed connection at home. Broadband is fueling a digital renaissance with 35% of all Internet users posting content to the Internet, most of which are on broadband. DSL has passed cable in the US, and broadband penetration among active Internet users jumped 1.3 percentage points to 71.76% in May 2006.


US broadband penetration among active Internet users grew to 71.76% in May 2006. Narrowband users connecting at 56Kbps or less now comprise 28.24% of active Internet users, down 1.32 percentage points from 29.56% in April (see Figure 3).


The number of home broadband users in the US grew from 60 million in March 2005 to 84 million in March 2006, a jump of 40%. This is twice the rate of increase in broadband over March 2004 to March 2005. DSL overtook cable in September 2005 with DSL now comprising 50% of broadband connections while 41% use cable. Pew's report shows that broadband is driving more extensive use of the Internet. 35% of Internet users have posted content to the Internet, with 73% of these users on broadband. Pew Internet & American Life Project, May 28, 2006

Обърни специално внимание на което е от същия сайт, най-вече на позицията T-1 чийто тренд е особенно показателен. И се замисли по какво ситуацията в България ще се разлизава особенно то тази в Европа и/или САЩ.
бтв:Не ти говоря за разпространението на технологията а за ръста в използването и. За справка ECTA Broadband Scorecard....



Тема Re: Хи хи!нови [re: .]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано05.07.06 15:19



Айде не бъркайте техните линии с жалкото подобие у нас.
Т1/Т3 ще ми сравнява с 512 кбпс



Welcome to the real world


Тема Re: Пропуснах ли да спомена,нови [re: миcлeщ]  
Автор gesh75 ()
Публикувано05.07.06 15:48



покажи ми къде пише за dial-up достъпи или аз нещо недочитам




Тема Re: А бай Киро иска...нови [re: .]  
АвторBob Metcalfe (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 20:15



Би ли пояснил какво искаш да кажеш за АТМ-а, понеже не те разбрах? Не се заяждам, интересно ми е какво мислиш по въпроса.



Тема Re: Хa хa!нови [re: .]  
АвторBoo (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 20:40



Cool ".", виж сега и цените за тези тъй "популярни" ДСЛ услуги в САЩ:

http://www22.verizon.com/forhomedsl/channels/dsl/bridge/cj.asp?promotion_code=JUNCT/W04&AID=2331520&PID=1624838&SID=g24 - $29.99 или ~45лв. for:

Up to 3 Mbps/768 Kbps

и новата Оптична технология:

Up to 5 Mbps/2 Mbps $34.95

Когато БтК стигне поне тези скорости и цени тогава се пъчи колко била популярна ДСЛ технологията... със здраве и се готви за Тор догодина ако си още там





Тема Ами темата АТМ сме я дъвкали...нови [re: Bob Metcalfe]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 09:31



...доста, но....
АТМ - предимства: Малък размер на келтката. Гарантирано качество на услугата във всяка точка от мрежата, т.е. ако мрежата ми позволи да изпратя една клетка ненарушаваща SLA-то мрежата гарантира нейното доставяне. Например Орбител носят гласовата си услуга по MPLS през АТМ-а.
АТМ - недостатъци: Малък размер на клетката ( Не, не се съм се объркал ).Скъпа, бавно развитие в стандартите най-вече заради гаранциите.
Ethernet - предимства: Евтина технология заради което придоби огромно разпространение, което пък от своя страна е предимство.
Ethernet - недостатъци: Не дава никакви гаранции! Липса на сигнализация/управление между мрежата и крайните устройства. Развитието на стандартите е "спънато" от непроменимия формат на фрейма.
За онзи с етернета...Винаги давам пример с една средностатисическа ЛАН-ка. Намирам един комутатор от онези $20-те и му бодвам на единия порт джаджа която може да избълва ( хайде да не съм максималист ) 20000 валидни Ethernet фрейма в секунда с различен MAC адрес в полето Source MAC. Познай за колко време ще му срина мрежата....



Тема Re: Вестител тръгнанови [re: P2]  
Автор P2 (новак)
Публикувано09.07.06 13:19



Статия от в-к Капитал.

В отговор на:

Българският телекомуникационен пазар често е обвиняван в липса на истинска конкуренция.

Едно от развитията, които могат да променят нещата, е навлизането на големи инфраструктурни компании в този бизнес. По всичко личи, че това е на път да стане. Железниците, Националната електрическа компания (НЕК) и местните газоразпределителни дружества имат планове в тази сфера. Компанията "Овергаз" е сред първите, които ще ги реализират на практика с помощта на дъщерната си "Вестител"*. През изминалата седмица компанията анонсира, че вече е започнала да предлага телефония и интернет достъп, а до месец стартира и видеоуслуги паралелно с газопреносната си мрежа. Крайните потребители ще плащат по тарифи, с 10 до 20% по-ниски от средните на пазара, казва Росица Василева, изпълнителен директор на телекома.

Инвестиции в инфраструктура

"Вестител" е създадена през 2003 г. и е стопроцентова собственост на газовото дружество "Овергаз". Телекомът възнамерява изцяло да се възползва от предимствата на това, че има инфраструктурна компания собственик - в изградената газопреносна мрежа са предвидени и тръби за оптичен кабел. По данни на дружеството тази мрежа минава в близост до домовете на милион и половина домакинства. "Вестител" ще използват това, за да стигнат с оптичен кабел до жилищата на желаещите да станат клиенти на телекомуникационната им услуга. Оптиката, стигаща до дома на потребителя, дава възможност за много високи скорости за трансфер на данни. Международният интернет трафик на "Вестител" ще идва по трасе до Солун, което е пред завършване. От компанията казват, че това може би ще им позволи да предложат по-добри цени на потребителите.

Дъщерното дружество на "Овергаз" ще изгражда само градска телекомуникационна мрежа - връзките между отделните градове ще бъдат наемани. Моделът е противоположен на този, използван от "Булгаргаз", които пък имат междуградска свързаност, но не влизат в населените места. Възможностите на двете компании се допълват, така че при добро желание те вероятно биха могли си партнират.

Инвестициите, които ще бъдат направени от телекома през десетте години от 2004 г. до 2014 г., са в рамките на 200 милиона лева, казват от компанията. Инвеститорският капитал е 50-60 милиона лева, останалото трябва да дойде от реинвестиции. От "Вестител" обясняват, че са подготвени за дълъг период на възвращаемост (над седем години). Целта на "Овергаз" е до 2014 г. да се пребори за 10% от фиксираните гласови услуги и 60% от пазара на високоскоростния интернет достъп.

До края на годината "Вестител" планира да включи 2000 софийски абоната. Следващата точка на присъствие на компанията ще бъде във Варна. През първата половина на 2007 г. услуги ще започнат да се предлагат и в още големи градове - Бургас, Русе, Велико Търново. По всичко личи, че пазарът на телекома е географски ориентиран, а не се цели в отделни пазарни сегменти. "Вестител" започва с оферти и за бизнеса, и за домашни потребители. Засега те са отправени само към хората, които живеят в южните квартали на столицата.

Видео по желание

Основният коз в услугите на телекома обаче няма да е телефонията, а цифровото видео. За да поддържа интернет телевизия, компанията е сключила договори с доставчиците на 60 канала, които ще предоставя на клиентите си. Според Росица Василева "Вестител" ще бъде една от малкото изцяло законно работещи фирми в този сектор. Получаването на всички необходими лицензи отнема на компанията две години. Освен телевизионни програми операторът ще предлага сравнително новата за Европа услуга "видео по поръчка". За целта той е сключил договор със "Съни филмс", чиито продукции ще може да предоставя. Компанията има споразумение и за правата за познатите български филми от близко и по-далечно минало. От "Вестител" обаче очакват по-голям интерес не към филмите, а към записването на отделни телевизионни предавания, така че потребителят да може да ги гледа, когато има време за това. Обмислят се също възможностите за интерактивна насочена реклама, електронно обучение и компютърни игри.

Моделът, по който се предоставят услугите на "Вестител", засега е напълно свободен. Човек избира дали да получи само телефония, телевизия или интернет, да комбинира две от възможностите, или да поиска троен пакет. При пакетни услуги може да се посочат необходимата скорост на интернет или желаните телевизионни канали. За телефонията е осигурена свързаност с БТК.

Раздвижването на пазара, което се очаква, след като "Вестител" започне по-сериозно да предлага услуги, ще се отрази основно на кабелните оператори. Техните услуги са по-директно конкурентни на тези, които компанията стартира. Телекомуникационните планове на "Овергаз" няма да се съревновават с тези на други големи компании като "Булгаргаз" (или НЕК и железниците), които предоставят инфраструктура, не крайни услуги. Интересна ще бъде конкуренцията с DSL достъпа на БТК, по който бившият монополист също има намерение да стартира видеоуслуги. Дотам обаче едва ли ще се стигне преди 2008 г., когато "Вестител" ще има по-голямо покритие на дейността си, а БТК може би вече ще е навлязла в бизнеса с видеосъдържание.






Тема Ъъъъъ...нови [re: P2]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано09.07.06 18:53



...и кво?


Раздвижването на пазара, което се очаква, след като "Вестител" започне по-сериозно да предлага услуги, ще се отрази основно на кабелните оператори.






Тема Re: Ами темата АТМ сме я дъвкали...нови [re: .]  
АвторBob Metcalfe (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 23:54



Тези неща ги знам. Питах за "лично" мнение, т.е. трябваше ли да умира АТМ?

През каква АТМ мрежа си носи voice-а Орбител? Купени линии от БТК ли?

Може ли някой да каже каква е мрежата на Вестител(какъв стандарт)? Активна(point-to-point Ethernet) или някаква пасивна? Не намерих никъде инфо за това...



Тема За първи път чувам пасивен/активен...нови [re: Bob Metcalfe]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 20:18



Ethernet. Предположението за мрежата им е MAN. Ethernet. Нищо не се е чуло за MPLS така че...


АТМ-а не е умрял! Има си го но...прочети предното.



Тема Re: За първи път чувам пасивен/активен...нови [re: .]  
АвторBob Metcalfe (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 01:11



За Вестител ме интересува access частта. Активен Етернет в САЩ викат на мрежа със суич до квартала и оптичен Етернет от всеки потребител до тоя суич(все едно суича е mux). Викат му активен, защото има и пасивни оптични мрежи само с пасивни части(сплитери). Предполагам си запознат. Downstream-а е broadcast, а upstream-a е TDMA + някаква капсулация.

http://en.wikipedia.org/wiki/Passive_optical_network

Най-интересното ми беше, че Verizon FiOS(FTTH мрежата им) използва BPON, който е с ATM капсулация.



http://en.wikipedia.org/wiki/FIOS
http://www.nyquistcapital.com/2006/01/20/ntt-ge-pon-hardware-pr0n/
http://www.nyquistcapital.com/2005/12/05/my-fios-install/
http://www.lightreading.com/document.asp?doc_id=90448&page_number=1



Тема Е нали това казвам?нови [re: Bob Metcalfe]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 08:45



PON е оптична мрежа, а не Ethernet-а.

Ehternet е пакетна мрежа...т.е едно ниво по-нагоре в OSI.
Тъй де. Ако вкарват влакно при клиента ще цепят честотната лента. Но допускам ( без да съм сигурен рабира се ), че ще носят Ethernet пакети а не ATM. Засега поне никой не е казвал, че ще строи ATM пакетна мрежа.



Тема Re: Вестител тръгнанови [re: P2]  
Автор CarminaGreen (Jedi Knight)
Публикувано03.04.07 11:11



Вестител предлагат вече включване за тройната им услуга /интернет, телефон и тв/ в Манастирски ливади, та искам да попитам - ползва ли ги някой и има ли впечатления?

if only i'd thought of the right words...


Тема без ДДС???нови [re: P2]  
АвторcтaнOЙ (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 11:16



Кулева пак ли си бърка в п оная та не защитава европейските потребители!!!



Тема Re: Вестител тръгнанови [re: CarminaGreen]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 19:28



Ползвам бизнес услуга от тях - *без забележки* , такова определение мога да дам за много малко доставчици. А съм пробвал доста :)

Откакто е пусната услугата няма downtime :) .



Тема Re: Вестител тръгнанови [re: ~]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано03.04.07 21:45



Боже, толкоз некомпетентност само в няколко думички...

В отговор на:

http://www.youtube.com/watch?v=9xFuEyXIRwM




Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: Вестител тръгнанови [re: KlD]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 22:12





То в бтк от компетентен по компетентен. направо се прескачат.
Отговарям само за да не си направи погрешни изводи питащия.



Тема Re: Ами темата АТМ сме я дъвкали...нови [re: .]  
Автор T-Com (Вече в България)
Публикувано04.04.07 01:31



Само малко да те поправя, понеже даваш за пример мрежата на Орбител. Времето тече, нещата се променят, вече повече от година не се ползва ATM там.



Тема Re: Вестител тръгнанови [re: KlD]  
АвторБяcнa нa нekaдъpнoтo eбTK (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 04:52



Оти не го тури у

??? Дейка се мъчим го пускаме манюалну!!!!



Тема Ми мисля че....нови [re: ~]  
АвторATM (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 09:39



това е щото немат много клиенти,като станат повечеко тогава ще те питаме пак





Тема Re: Ми мисля че....нови [re: ATM]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 17:14



че нямат много клиенти - нямат :) . обаче имат потенциала. дали ще го реализират е друг въпрос. имат доста трески за дялане, обаче като обща оценка досега - много добре.

все пак и не е коректно да се сравнява бизнес услуга с услуга за домашни клиенти. обаче аз оплаквания нямам



лошото е , че нещо не си дават зор. Има тука един ТЕЦ за пускане (оптика), а те се ошумоляват от 2-3 месеца.



Тема Emi tova se....нови [re: ~]  
АвторATM (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 19:57



....nari4a LIPSA NA BIUDJET.Da izgradish Ethernet LAN e evtino,no ATM Core - > dosta skapi4ko.Estestveno nqma da go pravish s Kitaiski Core





Тема Re: Ами темата АТМ сме я дъвкали...нови [re: T-Com]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.04.07 09:57



Ами ако се загледаш, то и темата е от преди година





Тема Re: Ами темата АТМ сме я дъвкали...нови [re: .]  
Автор T-Mobile (Вече в България)
Публикувано05.04.07 16:11



Не бях обърнал внимание, извинявам се.





Тема То така или .............нови [re: 111]  
АвторATM (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 11:22



...иначе и БТК ще пуска телевизия,споко





Тема Вестител тръгна,направо литна.....нови [re: P2]  
АвторATM (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 11:27



.... не можахме да я видиме чак,толкова бърз старт,въртеж на гуми Мишелинки само че на едно място





Тема Интересно за ник . и Кимоннови [re: .]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано06.04.07 13:13



Здравей точке :),имам много интересен въпрос!
Получи се ipconflict и познай що?Има некъв node2 на БТК който е с маскирано ИП 192.168.1.1 и 2 и 3,и при скан на мрежата 192.168.1.0 се виждат 10 машини със шерингите им,говоря като вкл. 1 компче към модем,който раздава по DHCP различен адрес от 192,примерно 10.28.1.2,без други компчета закачени.Оплаквания има от много части на страната за конфликт в мрежата.
212.39.80.155 също отговаря при пинг до 1.1,но това е също заради маскировката на NODES of BTC.Мисля че и е опасно.



Digital Subscribe Line and Long Reach Internet

Редактирано от alimpdick на 06.04.07 13:15.



Тема Re: Вестител тръгнанови [re: ~]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 20:58



Взимам си думите назад. И чеп за зеле не става от тях . Много се скапаха напоследък. Не си изпълняват SLA . Продават каквото дойде и както дойде до клиента .

Съжалявам, че вдигам стара тема :)



Тема То какво беше там занови [re: ..]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано09.09.07 00:14



новия бардак и старите курви...



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: То какво беше там занови [re: KlD]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 02:33



Ще ви видиме и вас

, току що пуснах искане за оферта . ако се спазарим, че тия ми скъсаха нервите :



а да не ти казвам колко купувам.



Тема Re: То какво беше там занови [re: ..]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано09.09.07 14:45



Ако споделиш и от какво са ти скъсани нервите...



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: То какво беше там занови [re: KlD]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 15:56



Това горното не е ли достатъчно . Трябва да бъде минимум :



А има и куп още други работи. Аз трудно избеснявам, ама това да разправяш от месец и половина , че има проблем и никой да не ти обръща внимание. Абе не ми се говори.

Вече почвам да се чудя има ли свестен доставчик . От Орбител пък чакам оферта над месец и май нямам да я дочакам.



Тема Re: То какво беше там занови [re: ..]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 18:59



Тук явно си говорим за български трафик, предполагам си доплащаш по няколко лева на месец за по-високи скорости към БГ. Така ли е?
А как им е международния и с него ли има проблеми.



Тема Re: То какво беше там занови [re: xxx]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 22:41



Каво е това животно БГ трафик и какво е по различно от международния.Аз като видя такава оферта дето ми ги делят да ги........и доставчиците





Тема Re: То какво беше там занови [re: ..]  
АвторVlac (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 09:59



Можеш ли да им постнеш SLA тук. Интересно ми е да видя при какви условия обещават 9500 kbps.



Тема Re: То какво беше там занови [re: Vlac]  
Автор adad (непознат )
Публикувано21.09.08 09:52



Кой може да си похвали с такива скорости без SLA ????

http://www.speedtest.net/result/326683638.png

Редактирано от adad на 21.09.08 09:54.



Тема Re: Вестител тръгнанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор FishAndChips (InDaHouse)
Публикувано24.09.08 00:04



Бе ти да не си част от рекламата? Или КРС? Нещастник. Защо не е изтрито?



Mark, Up please

Тема Re: Вестител тръгнанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор FishAndChips (InDaHouse)
Публикувано24.09.08 00:05



Бууткаш теми?



Mark, Up please


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.