Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:49 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Още ли хрантутите тези мародери?  
Авторrювeч (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 19:38



http://www.voipdiscount.com/en/index.html
Инсталирайте, вижте условията за получаване на 7 дни безплатни разговори с FREE - дестинациите и дерзайте. Аз говоря вече втори ден - става навсякъде.
А, забравих, и теглете една благозвучна майна на БТК.



Тема Re: Още ли хрантутите тези мародери?нови [re: rювeч]  
АвторABE (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 22:15



И аз го ползвам, даже съм си вързал едно ATA186 към тях и съм го оставил да си го ползваме като стационарен телефон. Да видим колко ще окретат с безплатните разговори. Иначе качеството е доста добро.



Тема Re: Още ли хрантутите тези мародери?нови [re: ABE]  
Автор L.M. ()
Публикувано12.04.06 03:33



как го правите ве , аз проведох 5 разговора от по 1 минута ...и ме отрязоха ? ква е системата ?



Тема Re: Още ли хрантутите тези мародери?нови [re: L.M.]  
Автор GAlNER (-+Gain+-)
Публикувано12.04.06 08:42



"Системата" е да се правят на интересни!
Кога българина най-накрая ще осъзнае, че безплатен обяд няма?!

-+No Pain-No GAIN+-


Тема Re: Още ли хрантутите тези мародери?нови [re: L.M.]  
Авторrювeч (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 14:52



Молиш един от приятелите си от АйСиКю да речем, да инсталира програмата и да се регистрира. После единственото, което трябва да направите е да се прибавите в своя списък на приятели - ти, като поканил новорегистриран получаваш право на 7 дни неограничени разговори с всички Фрий дестинации, както и 1 евро в сметката си, което мозеш да ползваш за разговори с мобилни телефони - излиза 24 цента на минута.
И не слушай кой какво ти говори - безплатни обяди има и винаги е имало!!!




Тема Re: Още ли хрантутите тези мародери?нови [re: GAlNER]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 14:56



Кога българите ще се научат да не говорят празни приказки!
Чети и тогава приказвай, факта че хиляди хора у нас ги използват говори достатъчно. Обяда не е безплатен, плащаш 10Евро но за период от 4 месеца и разговорите ти до стационарни телефони вече са безплатни а тези 10 Евро можеш да си ги харчиш за мобилни примерно.
България може да излезе от списъка с безплатни дестинации по всяко време и не са длъжни да ти връщат парите но аналогичните на този сайт работят вече от 1 година успешно, как го правят и от какво печелят не знам, това си е техен проблем.



Тема Re: Още ли хрантутите тези мародери?нови [re: rювeч]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано12.04.06 21:45



OK, но защо дава това:

"Check VOIP-IN Number:
Sorry – at this moment there are no VoIP-In numbers available for your country (yet). We will inform you as soon as there are (new) numbers available for your region."

и какво разбират под "soon" ?

Значи калкулацията е интернет+PC(200W ток постоянно, ами ако няма ток или провайдер ?)+год.такса за Visa Electron+10евро абонамент и засега безплатни разговори.

Това си прилича на начално зарибяване, начина ми харесва, но какъв ще е Total-Owner-Cost за по дълъг период ? Или ще си сменяме номера в зависимост колко често такъв оператор пуска промоция, несериозно ми звучи.



Тема Има и по-евтини варианти...нови [re: Astra1.8iGT]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 09:05



...хардуерни варианти но...?
Така или иначе си плащаш абонамента за ИНет, таксата на кредитната и 10 евро



Тема Re: Има и по-евтини варианти...нови [re: .]  
АвторABE (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 10:52



Коригирам се, говорим за без лимитни а не за безплатни разговори, все пак плащаш 10 евро за 4 месеца. За входящи обаждания няма как да стане, не мисля че и в България ще е възможно в скоро време. Единственият вариант който виждам е да откупят номерационен план от някой доставчик, и да станат виртуални доставчици. Което при нашата регулация е почти равно на нула.
С няколко приятеля доста размишлявахме върху бизнес модела им и не можахме да измислим достатъчно смислен начин услугата да е на печалба. Причината за това е че всяко обаждане терминирано в мрежата на БТК, Орбител, Спектър или Кабел се заплаща по определена тарифа. Т.е. 10 мин. разговор към стационарен в България излиза минимум 1 ст. на минута.
Но е факт че за сега услугата работи, и че от известно време плащам на БТК само месечен абонамент и интернет :) Ако не беше факта че ползвам и 01001 от Орбител, сигурно вече щях да съм минал и на ограничен абонамент.
Факт е обаче че в къщи прилича малко на телефонна централа заради експериментите които си правим, и съм ползвал доста подобни услуги, включително и call back, но за сега Stunt VoIP е най-доброто. Така че, enjoy, докато е безплатно :)



Тема Re: Има и по-евтини варианти...нови [re: ABE]  
Автор L.M. ()
Публикувано16.04.06 01:42



ок хаиде да обясниш още веднуж като за малоумен

дърпам си програмката, криеитвам си никнаме и говоря 2-3 минути докато не ми спре далаверата, след това ....сядам на другото си PC дето е и с друго АипИ , свалям си и там програмката и правя като по горе ....

хмм само 4е кои ще намаже 7 дни фрее разговори и как ще стане това ?


моля хелп



Тема Re: Още ли хрантутите тези мародери?нови [re: rювeч]  
АвторbTk (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 09:34



Много ме дразнят изказвани от рода "Още ли хрантутите тези мародери"
Скъпи към кого ще водиш така наречените безплатни разговори на така нареченото прилично качество ако ги няма така наречените мародери?
Не ми отговаряй това е риторичен въпрос.
А на всичкото отгоре си сбъркал и форума.



Тема Бизнес модела им е...нови [re: ABE]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 10:10



....маааалко...трудно смилаем за мащабите на тукашните VoIP гаражни доставчици...( не визирам никого ) Принципа е следния.
- Голям оператор купува трафик мноооооого на едно.
- Пуска на "промоция" безплатни направления в сайта Х срещу 10 евро.
- Условията за използване на услугата са така написани, че по всяко време могат да ти прекъснат далаверката, без неустойки или връщане на пари ( например ако наближиш края на кредита си от 10 евро, но това разбира се никога няма да го признаят официално! ).
- Горното автоматично означава нов акаунт и нови 10 евро без обяснения. Може да не е в същия сайт защото съответния ползвател ще е "недоволен" но готов за нови 10 евро на друго място където "далаверата" върви...
- Всички да ги наречем "търсачи на тънката лайсна" се лепват за него плащайки 10 евро. Оператора следи използването на направленията за да види кога ще се събере достатъчно обем търсачи на дадено направление.
- Направлението изчезва от списъка, но след ден се появява нов сайт в който същото това направление е на примоция срещу 10 евро.
- Цялата тумба тънколаснаджии се втурва нататък давайки отново 10 евро.
- Сайта разбира се принадлежи на същата тази фирма.
Модела е измислен от швейцарския телекомуникационнен оператор

и явно работи доста добре...
Толкова по модела за "безплатните" разговори!
Продажбата на номера явно е по-ясна. Там печалбата идва първо от $20 абонамент и от трафика терминиран в мрежата на оператора. Неявно разбира се. Оператора за да избегне регулацията, дава права на друга гаражна фирмичка да се занимава с това. В България е много разпространен варианта подобен бизнес да става дори без участието на оператора чийто номера се локират по света. Досега никой не се е съгласил да предостави услуга която явно подсказва участието на оператора...



Тема Re: Още ли хрантутите тези мародери?нови [re: bTk]  
Авторrювeч (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 11:28



Скъпи, изобщо не съм сбъркал форума. Исках ползвателите на услугите на мародерите поне малко да си отдъхнат и да видят и те какво е гювеч:) Бтк е именно мародерска фирма, която наложи много по-високи цени на изстрадалия българин при същото качество на услугите и същия полуинтелигентен персонал съставен предимно или от прости лелки, за които копютъра е враг номер едно и много често непреодолимо препятствие, или от надъхани младежи, които като папагали или по-скоро като сектанти повтарят едни и същи заучени указания. Същата тази мародерска фирма ми прибира 40 лева за интернет, при скорост, която на други места се предлага на два пъти по-ниска цени, както и насила ме кара да плащам такса за изобщо неизползвания от мен неин телефон. Тя злоупотребява с моето желание да имам достъп до мрежата.
Така че сметнах за уместно да пусна този линк тук и не че претендирам за кой знае каква оригиналност или бог знае какви познания - аз също го видях отнякъде.



Тема Re: Още ли хрантутите тези мародери?нови [re: rювeч]  
Автор Бaничka c kиceлo мляko (баничка)
Публикувано16.04.06 15:11



че си обикновен глупак го разбрахме

кажи сега с колко си вътре, че така упорито рекламираш глупости? щот всички знаем, че не е гот да си прекаран, и очевидно си от хората на които им олеква когато вкарат още някой в лайната за да не са сами там...





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Още ли хрантутите тези мародери?нови [re: Бaничka c kиceлo мля]  
Авторrювeч (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 21:13



Ми набутан съм общо взето както следва:
-39.60 на месец за АДСЛ при задължителен едногодишен договор, от който има измъкване горе долу само ако умра
-такса за ползване на телефон - принудително, макар, че не го ползвам.
общо взето е това:)
само малко не разбирам за какво да съм се набутал във възка с линка, който съм дал? просто го видях в един друг форум, инсталирах, направих 5 безплатни разговора, поканих приятел и ми дадоха 1 седмица без пари + 1 евро за платените дестинации. И понеже много хора питаят същите чувства към бтк, каквито и аз, рекох си да пусна този линк и единственото, което си позволих в повече беше да призова потребителите да теглят една майна на бтк - нещо, което и без това те често правят.
Ако още нещо не си разбрал - пиши ми пак:)



Тема Re: Още ли хрантутите тези мародери?нови [re: Бaничka c kиceлo мля]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 02:50



Айде да не правиш прибързани заключения само защото не си си направил труда да провериш как стоят нещата.
Услугата се ползва вече от хиляди в България, огледай се за темите във форумите. Аз я ползвам от почти 1 година, още преди да стане популярна тук и България да е в списъка на безплатните дестинации. Държавите с които говорех тогава безплатно са си безплатни и в момента. За това време съм направил часове разговори и ако трябваше да ги плащам....даже не ми се смята.
Единствената промяна за тази 1 година е че сега искат 10Евро за да започнеш да говориш а преди искаха по-малко но така или иначе парите са си твои и те не ги пипат, можеш да си ги изговориш когато решиш.
Винаги има вероятност България да отпадне като безплатна дестинация, ние правим страшно много мизерии и аз съм сигурен fake акаунтите направени от българи за да изкопчат по 1 мин са много повече, от която и да е друга държава. Както и други измами за които даже не ми се иска да споменавам защото разни копеленца само това чакат. Има дори идиоти които използват крадени номера на карти без да си дават сметка че по този начин ще ги хванат страшно лесно.
Да, твърде възможно е да ни отрежат, но затова ще сме си виновни ние. Те не са длъжни да влизат в допълнителни разходи само защото българите сме мизерници.
Независимо какво ще направят, тези 10 Евро са си твои. Можеш да си ги изговориш с мобилни телефони на нелоши цени или ако България стане платена дестинация цените отново ще са много изгодни така че излъгани и ограбени едва ли ще има.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.