Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:33 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Забиване на ADSL модеманови  
Автор Flyman (непознат )
Публикувано27.02.06 11:49



Здравейте..Имам един познат, който ползва ADSL но си има страшни проблеми със забиване на модема му. Ограничил си е трафика на 70 % от предоставения му капацитет 2048 Biz . От хелпдеска ту му твърдят, че има проблеми по трасето, ту че си бил препълнил канала...Някои имал ли е подобен проблем и ако го е имал, успели ли са да му го отстранят? :)



Тема Re: Забиване на ADSL модеманови [re: Flyman]  
АвторAAA (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 12:52



A ти ползваш ли ADSL, защо твоят познат не си зададе въпроса?, може би на познатия ти са му казали и още нещо от Helpdesk, което ти пропускаш, торенти ли пуска той, е, сигурно не знаеш , нали само това ти е казал познатия, а той каза ли ти да ли си е ограничил броя сесии?



Тема Re: Забиване на ADSL модеманови [re: AAA]  
Авторblue (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 17:42



И да пуска торенти, какво, да не би да е забранено? Аз като ги пускам защо не ми забива модема, хем съм на 512 безкрай, и не си ограничавам сесиите, а само изходящия канал, на около 70 % от капацитета. Пък и не си спомням в договора да пише нещо относно торенти, сесии и прочее.



Тема Re: Забиване на ADSL модеманови [re: AAA]  
Автор Flyman (непознат )
Публикувано27.02.06 18:38



Познатия има зала..нищо не разбира горкия...Аз се занимавам със сървъра му...Не съм му ограничавал сесиите в клуба..И мисля че теглят от торенти :)



Тема Re: Забиване на ADSL модема [re: Flyman]  
Автор Spon (Greenhorn)
Публикувано28.02.06 09:55



изходящия трафик ти е проблема - ограничи го на 70-80%, download-а не е необходимо да го ограничаваш.

--------------------------------------------


Тема Re: Забиване на ADSL модеманови [re: Spon]  
Автор Flyman (непознат )
Публикувано28.02.06 11:20



10x...Ограничавам го на 380 кбит от 512...дано да се оправи :)



Тема Re: Забиване на ADSL модеманови [re: Flyman]  
Автор Flyman (непознат )
Публикувано13.03.06 11:19



Ами..не се оправи :) сега съм ограничил и DL и UL на около 70 %



Тема Re: Забиване на ADSL модеманови [re: Flyman]  
Автор lnsert-OFF (куцо пиле)
Публикувано17.03.06 18:11



пич , не разбрах в кой град си, но по мое мнение на места капацитета на бтк не стига.
Аз имам същия проблем от около седмица-две.
Забива модема през ден,два.После констатирах че имам загуби .
Пуснах си програми да ми следят как се вижда от интернет модема.
И стигнах до извода, че, вечер в пиковите моменти достигат до 15-20%.Нощем почти няма.Разбира се пуснах и до рутерите преди моя модем и виждам че до там загубите са 0.
В първия момент си помислих че моята тел. линия нещо не е наред.Затова извадих още няколко IP-та на познати от нашия град.Оказа се че и техните графики са точно същите.
При това макс. натоварване което е при мен е на 50 % от макс капацитет който съм платил (2 мбит).Изходящ трафик също не е голям, и е далеч под 512.
След доста разговори със супорта стигнах до извода че просто капацитета им не стига.
Вероятно това е и причината от време на време модема да забива.
Така че прехвалената прекрасна връзка се оказа истински въздух под налягане (както и обещанията за споделяне).

Press Ctrl-Alt-Del to continue ........




Тема Re: Забиване на ADSL модеманови [re: lnsert-OFF]  
Автор Areнт Пpoвokaтop (шестак)
Публикувано17.03.06 20:19



що се правиш на улав? или просто си решил да поплюеш малко, че си нямаш работа?

ето схемата по която работи всеки доставчик, без значение дали се казва бтк, insert-off или лан "на баба ми хвърчилото":

интернет->-50Мбс->-доставчик->- клиент 1 (2Мбс)
->- клиент 2 (2Мбс)
->- клиент 3 (2Мбс)
........
->- клиент 99 (2Мбс)
->- клиент 100 (2Мбс)

както можем да видим общия максимален възможен капацитет на клиентите е в пъти по-голям от максималния капацитет на връзката на доставчика към интернет.

Какво става като се накачулят всички на интернета? В опростения случай на всички пада максималната скорост със съответния коефициент на споделяне.

И къфф ти е проблема - че плащаш за нещо което не получаваш? да, така е. както при бтк, така и при лан "на баба ми хвърчилото"...

за гарантиран канал парите са доста по-големи, очаква се да знаеш защо



но ми харесва ctrl+alt+del който си намерил...





.

USER ERROR: replace user and press any key to continue.

Редактирано от Areнт Пpoвokaтop на 17.03.06 20:21.



Тема що се правиш на улав?нови [re: Areнт Пpoвokaтop]  
Авторбeзпpиcтpacтeн (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 20:40



при лан "на баба ми хвърчилото" може и да е нормално да има 15-20% загуби на пакети, но за всеки друг доставчик е напълно неприемливо, колкото и негарантирани да са самите скорости.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.