Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:18 06.07.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: TES 824нови [re: D-rA]  
АвторDzatara (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 17:52



А защо вси4ки градски да са 1-ва група, а с 122 разрешавам да мога да ползвам hunting така ли.И другото което не разбрах е 419.
Благодаря за прекрасните отговори.



Тема Re: TES 824нови [re: Dzatara]  
АвторENDER (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 17:59



Абе имаше едно нещо да казваш на, кой COS, кои линии да има право да ползва. Ама съм забравил как точно ставаше.



Тема Re: TES 824нови [re: Dzatara]  
Автор D-rA ()
Публикувано05.02.06 18:12



с 419-та казваш на централата си кои градски линии да търси след избор на "9" или "0"

а със 122-ра и казваш да ги заема една след друга циклично, т.е. не винаги една и съща, независимо че е свободна. ( 1- 2- 3- 1- 2- 3 )

А всички градски са от една група ( в случая 1 ва) защото са линии от един оператор - в случая бтк, а ако инсталираш gsm gateway- ще го направиш примерно 2-ра група и т.н.- това групиране е необходимо когато ползваш ARS и т.н.

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: TES 824нови [re: D-rA]  
АвторDzatara (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 18:29



Ясно защото по дифолт са СО1 1 група СО2 2група СО3 трета и така.Аз сам ги оставил по този на4ин, а в 419 има отметка на вси4ки по дифолт, а в 122 няма.Може би затова и след рестарт пак излиза пак от 3 парво, аз се обърквам защото съм досега не ми се беше слу4вало.
А спецялно за прог 100 трябва ли предварителни настройки за да се подкара.
И още нещо при тази централа може ли да се даде определени вътрешни да излиза първо от СО1 и след това от СО2 и СО3 други вътрешни първо от СО3 след това СО2 и СО1.
Благодаря



Тема Re: TES 824нови [re: Dzatara]  
Автор D-rA ()
Публикувано05.02.06 19:41



Първо си разделете абонатите на групи в прог 600, след което активирате на която група искате прог 100, а в прог 101 задайте типа на групата.
Колкото до разделното заемане с "9" на абонатите, не виждам особен смисъл ако е активирано циркулярно заемане.
Ако има линия която е аналогова с импулсно избиране- то не я причислявайте към "9" в прог 419, направете я в друга градска група, например 2- ра и достъпа до избор през нея ще бъде с "82".
Друг вариант е ако на някои абонати им забраните изходящ достъп до определена линия в 405 та- то тогава те ще заемат с "9" само тези линии до които имат достъп
Вероятно ако си поиграе човек с COS и ARS, би могъл да постигне подобен ефект, но смисъла му ще бъде единствено за този който програмира- за абонатите няма особен смисъл.

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: TES 824нови [re: D-rA]  
АвторDzatara (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 20:19



Малко съм нахален, но можеш ли да ми кажеш ама мало по подробно стъпка по стъпка.Как да настроя централата да може да ползва VOIP на някоя фирма която предлага такива услуги и как да я настроя да ползвам Gateway.
Благодаря много, много.



Тема Re: TES 824нови [re: Dzatara]  
Автор D-rA ()
Публикувано07.02.06 11:21



VOIP от доставчик можеш да ползваш по няколко и различни начина и всеки един от тези избрани начини води до различно програмиране, както и според вида на gateway, било той Voip gateway или gsm gateway.
В общия случай най- удобно за потребителите е да активираш ARS- в този случай според избраните Gateway настройваш и посоките за автоматично рутиране.
ПП. Не е нахално да се попита, но все пак в HELP на Maintenance Conzole, с която програмирате има всичко което ви е необходимо.
Ако имате изградено становище по отношение на типа gateway, най- удобния начин е да ми изпратите по мейла от профила, файла на централата си- ще ви въведа необходимите настройки и ще ви го върна да го разгледате и ако решите да го трансферирате в централата си.

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: TES 824нови [re: D-rA]  
Автор tnt ()
Публикувано07.03.06 12:32



Извинявай, че се намесвам в чужда тема, но да не отварям нова за един въпрос! Имаме от скоро централа panasonic D1232 другото го подкарахме но клипа не сработи и доколкото четох май трябва допълнителна платка, ако не те затруднявам да кажеш така ли е или би трябвало да си тръгне с базовата конфигурация. (на входящите линии се вижда клип с друг апарат, но на системния телефон не го изписва)



Тема Re: TES 824нови [re: tnt]  
Автор D-rA ()
Публикувано07.03.06 14:18



Не ми се е налагало да инсталирам в TD централи Caller ID, но за целта ви е необходима карта KXTD193. Една карта обслужва 4 градски линии. Информацията за постъпващия номер се вижда само на цифровите апарати работещи към централата.
Друг е въпросът дали някой от вносителите на Panasonic ги предлагат- тъй като тези централи са спряни вече от производство.
Когато централа от типа TD работи с ISDN линии такава карта не е необходима.

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: TES 824нови [re: D-rA]  
Автор tnt ()
Публикувано07.03.06 16:52



Много благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.