Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем със сметкатанови  
Авторraбpoвeц (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 01:41



Ето какво ми се случи вчера. Поради нещастно стечение на обстоятелствата, сметката ми за телефон
за ноември беше платена 2 пъти - веднъж в център на бТК и веднъж в един от офисите на Офис Уан.
Вчера отидох да заплатя сметката си за месец декември в центъра на бТК, като естествено се надявах
двойноплатената сума за ноември да ми бъде извадена от сметката за декември. За мое огромно съжаление се оказа,
че това прихващане изобщо не е направено. Попитах тъпите клявки от гишето каква е причината и ми бе отговорено
следното: понеже в средата на декември телефонният ми номер е променен поради цифровизацията се оказва, че
двойното плащане не е отразено по партидата на новия ми цифров номер. Справката за аналоговия номер наистина
показва, че има такова двойно плащане, но в новата сметка това не показано. И така, на практика се получава, че хем
бТК е получила от мен авансово плащане от около 35 лева (двойно платената ноемврийска сметка),
хем аз трябва да платя за декември 47 лева, при положение, че
дължа само разликата от около 12 лева. На опитите ми за възражение бе отговорено, че нищо не може да се направи,
понеже "вече сме на подчинение на Велико Търново" и "от нас нищо не зависи" (става въпрос за Габрово).
Единствената възможност, която ми бе предложена бе, да заплатя сега цялата сума от около 47 лева, а прихващането
да бъде направено в следващия месец.
Аз обаче нямам никакво желание да бъда кредитор на бТК. Много добре си спомням как преди около 2 години ме
принуждаваха да им се моля да ми пуснат телефон. Много добре помня как ме караха да копая сам като ненормален, само
и само да се сдобия с мечтаното звънящо устройство, помня и как не одобриха първата прокопана линия, та трябваше
отново да се мъча. В последните поне 12 месеца редовно съм плащал сметки от над 70 лева. Всъщност единствената
причина да имам за плащане само 47 лева за декември е тази, че имам 1 безплатен месец АДСЛ поради преподписване
на договора ми за още 13 месеца. Освен това, въобще не
съм убеден, че проблема ми ще бъде решен в следващия месец, даже напротив, мисля че разправиите ми ще бъдат още
по-неприятни тогава, и пак някакви полуинтелигентни същества от женски пол, назначени на работа по твърде
съмнителни критерии и търсещи 4-5 минути буквата
"Щ" на клавиатурата ще ми обясняват, че са на подчинение на Велико Търново и че нищо не може да се направи.
Спред вас какво мога да направя, че да се отърва от тази ситуация? Мисля да си платя разликата от 12 лева, но
съм сигурен, че ще ми изключат телефона и после пак ще загубя дни да се разпраям с тях.



Тема Re: Проблем със сметкатанови [re: raбpoвeц]  
Авторuu (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 01:56



Можеш да говориш с някой по-разбран в Бизнес Центъра им (там се държат любезно) или да се оплачеш в "качество на обслужването" (едва ли ще има ефект). Другото, което можеш да направиш е да не плащаш сметката, така след 7 Февруари няма да можеш да набираш но пък няма да има проблеми да те набират (с интернета няма да имаш проблеми). 2 седмици след това ще е излязла новата сметка, която се предполага, че ще е приспадната и така ще ги платиш заедно без да си ги кредитирал.
Аз го правих тоя номер защото ми писна от проблеми с ADSL и тъй като не използвам телефона така или иначе, си плащах сметките винаги в последните дни на следващия месец. Не ми действаше добре мисълта, че получавам некачествена услуга за която съм подписал годишен договор и на всичкото отгоре ми искат предплата.

ДГД БТК, вече сте в миналото



Тема Re: Проблем със сметкатанови [re: raбpoвeц]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано26.01.06 07:06



080015500



Тема Re: Проблем със сметкатанови [re: ESPACE]  
Автор The Bride Of CountDracula (ужасна)
Публикувано26.01.06 16:40



аха точно така звъниш там, това е гореща линия или направо отиваш и пускаш жалба. това е. и късмет, надявам се да си ок след това



Тема Re: Проблем със сметкатанови [re: The Bride Of CountDr]  
Автор dark2avenger (непознат )
Публикувано27.01.06 16:05



i az vednyj se precakah taka , platih 2 pyti (po moia vina), no na sledva6tiq mesec mi izravniha ne6tata ... ne mi se naloji da se oplakvam, predpolagam 4e slu4aia ne e precedent i v sledv6tata smetka imah -XXX leva
..... ama kato ne ti pomagat na mestno nivo, obajdai se nagore !!!



Тема Re: Проблем със сметката [re: raбpoвeц]  
Авторraбpoвeц (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 14:07



само да спомена, че нищо не стана - платих си като поп този месец с надеждата прихващането да стане другия месец. според служителките в отдел Продажби, това било проблем "на финансите". оказа се, че великата програма на бтк не позволява никакви промени след оформянето на сметките - и това е.



Тема Re: Проблем със сметкатанови [re: raбpoвeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано29.01.06 10:05



Като се замисля, това че великата програма на бтк не позволява никакви промени след оформянето на сметките може би все пак е добре - спестява едни други проблеми.

Парите ще ти се върнат в следващата сметка.

ReadOnly: spectator@mail.bg


Тема Re: Проблем със сметкатанови [re: The Bride Of CountDr]  
Автор GRANDE (непознат )
Публикувано29.01.06 12:06



С надежди но без мечти От юни месец ги чакам да ми върнат 35лв без ДДС . Тоя месец са ми набили кама 293 лв без ДДС в повече и за да ми ги върнат сигурно ще чакам 4-5 години. Надявам се жалбата до комисията по регулиране на Съобщенията да има някакъв ефект , ако и там нищо не стане не ми се мисли просто. Най вероятно ще прекратя договора.



Тема Re: Проблем със сметкатанови [re: raбpoвeц]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано30.01.06 21:14



И мен ме излъгаха че ще ми плащат част от АДСЛ-а, но 3 месеца ни вест ни кост, че няма и на кого да се оплача
А бях на напълно безплатен ЛАН

Редактирано от DTMF на 30.01.06 21:15.



Тема Re: Проблем със сметкатанови [re: DTMF]  
АвторFREE LAN (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 11:48



LAN - Local Area Network, kato sme trygnali da se hvalim i az imam bezplaten LAN mejdu komputyra si i laptopa ( e kupih si wireless router), a za internet svyrzanosta mi si ke6a vseki mesec nqma na4in, za nqkoi hora e v sila maximata, 4e sireneto e s pari, samo za mi6kata e bezplatno, no samo ako e v kapan ... no nebiva da se zabravq, 4e i to e kupeno ot nqkogo ... taka 4e az si pla6tam sireneto, ti ako ima6 preferncii si gi tyrsi do posledno, tova mi e syveta !!!
na men mi e qsno kakvo ima6 predvid pod LAN, no nali si 4ovek koito razbira ne6tata ... izpolzvai pravilnite termini !!! za tova, 4e si se otkazal ot ne6to bezplatno i si minal na ne6to plateno krasnore4ivo govori za ka4estvoto, ne vqrvam da si tolkova ne umen i da ima drugi pri4ini za smqnata na dostav4ika, prosto si iskal po hubava svyrzanost (ne tvyrdq 4e LAN-a e nai-lo6 a ADSL-a nai-dobyr, stava vypros za konkretniq slu4ai !!! ).




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.