Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Тема Абе 144 не е ли вече национален,  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.01.06 17:56



след като окрупниха колцентровете?

Значи днес ми се наложи да пратя факс до х-л "Санкт Петербург" в Пловдив и звъннах на 144 (сега наистина не си спомням дали набрах 144 или 052144). Естественно нямаше свободен оператор, меден женски гласец ми каза на 2 езика, че моето обаждане е важно като въздуха и слънцето за бТК и за да изразят благодарността си ми пуснаха музика. Тя вероятно е прекрасна, ама аз звъня от мобилен и слушането й ми струва колкото, ако я слушах в Миланската скала. Майтап, но наистина е дразнещо, когато секундите цъкат.
Както и да е след малко се чу човешки глас, обаче ми каза, че трябва да звъня в Пд, на нещо си 31-31.
Звъня, ама и там музика; след малко пак - пак музика, после се светнах и набрах 032144 - ами пак "Вашето обаждане бъра-бъра-бъра". Хеле накрая вдигнаха за да ми кажат, че може да ми дадат телефона на хотела, но не и факса, т.е. още едно обаждане. Не че знам, де, ама не би ли трябвало и факсовете да казват? Все пък търся един от най-големите хотели в Пловдив, не Манго от Столипиново?

Та, все пак въпроса - не е ли все едно в кой град звъниш на 144 откакто ги окрупниха?

ПП: Яд ме е, че късно се сетих вместо да звънкам на този и онзи колцентър да звънна направо на един от уважаваните тукашни клубари; направих го и след 2 мин. получих номера на факса със СМС (адаш, пиши още 1 бира към сметката ми)

ППП: Сега някой ще зададе резонния въпрос - този факс в ИНет няма ли го? Ами естествено, че го има, ама от 4 дена сме без Нет - наетата линия от бТК дропна и макар, че от първия ден звъннахме и те веднага си казаха, че причината е в тях, то чак днес следобяд дойдоха да оправят нещата. Да не стачкуват, дето им махнаха аванса?

ПППП: Айде, то се видя, че днес бТК са ми черни, ами да довърша - факсапарата ни беше без сигнал от бТК



Тема Re: Абе 144 не е ли вече национален,нови [re: Cтepн™]  
Автор The Bride Of CountDracula (ужасна)
Публикувано26.01.06 20:48



е какво да ти кажа човеко, малко думи не останаха, ама като гледам си не наиграл :)))



Тема Така е в бизнеса ...нови [re: Cтepн™]  
Авторязe (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 21:54



..БТК-то от всичко гледа да изкара, та и от обаждания до справки - що не. (всъщност дали не бяха безплатни - мързи ме да кликна и да проверя ;-P )

Апропо - нянате ли поне едно мизерно диал-упче за бакуп?




Тема Re: Така е в бизнеса ...нови [re: язe]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано26.01.06 22:06



е,никой пък не е длъжен да звъни на справки от мобилен телефон))

Цели 4 дни без телефон,предполагам че е било кабелна повреда,ама и при минус 20 градуса как се работи навън...да не споменавам пак за каква заплата
Еми нищо не може да се направи явно



Тема Не е редно...нови [re: DTMF]  
АвторЯзe (Нерегистриран)
Публикувано27.01.06 00:02



Човече, колкото и пари да предлагат, при -20 просто не бива да се работи навън.




Тема Чаааааакай, чакай малко ........нови [re: Cтepн™]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано29.01.06 16:43



Абе чета това дето си писал, ми нервно е да ти пуснат музичка да слушаш, ако звъниш от мобилния, ама едно нещо не разбирам бе, човече! Факс-апаратите от "погледа" на БТК не са ли си като обикновено крайно абонатно устройство, демек не зависи ли от клиента на коя линия ще си го включи? Аз ако имам телефонен номер 666666 и друг номер 555555, не е ли мой проблем на коя линия ще си поискам да си го сложа? И ако да, какъв е смисълът БТК да си отбелязва коя линия е на факс? Ами аз мога да си настроя на домашното PC модемът да ми работи като входна точка към интернет и да си се закачам от дето ми е кеф, ако ми потрябва нещо. При това положение, какъв е смисълът и защо е необходимо БТК изобщо да знаят какъв е типът на крайното устройство, включено на линията? Това не е ли работа единствено на абонатът да го определи? Тоест, дали ще пращаме факс, дали ще вържа два модема да си "гукат", или ще вържа телефон да си приказвам, не е ли все като "разговор" от техническа гледна точка?



Тема Re: Чаааааакай, чакай малко ........нови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано29.01.06 18:59



Абе най-обикновен факс-апарат си е и е вързан на тел. линия. Просто тя нямаше сигнал



Тема Re: Абе 144 не е ли вече национален,нови [re: Cтepн™]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 19:56



Call центровете сега ги обединяват, а 144 поне още месец ще си е тук.
ПП. Стерн, а секретарката ви няма ли факса на Пловдивския хотел, нали и преди сте го ползвали?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.