Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 20.09.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Проблем с CLIPнови  
Автор TPЪHЧO ()
Публикувано28.12.05 12:01



Купих си Panasonic KX-TCD300, защото ми се стори хубав модел с полезни функции и изрично пише че поддържа CallerId и списък на проупснати разговори... Звънях в БТК и казаха че трябвало да се активира някакво FSK, рових из настройкито, но никъде не видях такова нещо. Някой има ли такъв телефон и знае ли как да подкарам CLIPа? Мерси!



Тема Re: Проблем с CLIPнови [re: TPЪHЧO]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.12.05 12:10



FSK обикновенно е дефолтно включено в Панасониците.

По-добре го включи при познати, които наистина имат клип и ако клипа тръгне на твоя тел, то пускай молба в бТК да те махнат от ИКМ-а



Тема Re: Проблем с CLIPнови [re: Cтepн™]  
Автор TPЪHЧO ()
Публикувано28.12.05 21:15



Благодаря за съвета, пуснах го при съседа и там работи. Ще трябва да се разправям с БТК...



Тема Re: Проблем с CLIP [re: TPЪHЧO]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано29.12.05 01:30



Успех



Тема Re: Проблем с CLIPнови [re: TPЪHЧO]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано29.12.05 12:08



Ако успееш да намериш много назад в този клуб; бях пуснал 1-2 теми относно моите мъки с бТК относно липсата на клип поради причината "тел. линия през ИКМ". Преди повече от година.

Трябва да ти кажа, че не е толкова лесно, колкото изглежда.
Винаги първата реакция на бТК е, че тела ти е калпав. От тази ситуация има 2 пътя за измъкване - или купаваш "техен" телефонен апарат (също може и само клип-приставка към линията, която се продава в БЦтата им) и после рекламации, докато дайдат да ти махнат линията от ИКМ.
Другият начин е с молби и жалби. Но за да сработи трябва да са много добре написани. На мен ми се наложи да прилагам към жалбата ксерокопия на страници от книжката на Панасоника, където ясно е написано какво да се настрои за да тръгне клипа и че тела е с екранче и че има FSK. Също ксерокопие на текста, уверяващ, че модела има "добро" за работа в Бг. Самата жалба трябва да е йезуитски написана - много благодарности, че бТК ти осигурява достъп до прогреса и до 21 век с пускането на "цифра", но и дълбоко разочарование, че гръмките им реклами за достойнствата на "цифрата" (и по-конкретно клипа) не са се изпълнили. Аз приложих и получената брошура, подписана от шефа на бТК-Варна и подпечатана с официалния печат, където изрично се акцентираше на дефолтно включения клип. Също приложих и ксерокопие на касовата бележка - повярвал съм на шефа на бТК-Варна и съм тръшнал към 200 лв. за хубава телефон, а сега....И, естествено, трябва да изразиш "огорчение от факта, че никъде в рекламите и в брошурките в БЦ не пише, че клипа е функция на техническа възможност" - така се опитаха мен да ме отбият. Не споменавай и за ИКМ - прави се на пълен неграмотник, наивно повярвал в брошурите и дал пари да си вземе изисквания от бТК модел апарат за да има клип - това е с психологически ефект, да им погалиш самочувствието и да ти свършат по-бързо работа.
И настояваш за получаване на вх.номер.
Разбира се жалбата трябва да е с копие до КЗП, до местните вестници, до местните представители в Парламента. Не че има ефект наистина да им пращаш копия, но пред местните велможи на бТК има ефект; поне аз като се борех навремето, а това беше смутно време за бТК, резултата беше, че още на следващия ден след внасяне на папката в БЦ дойдоха техниците и вече имах клип. А цял месец преди това водих безмислени разговори с бТК. Включително и веднъж отидох с апарата в БЦ и им казах да го включат те самите в някоя своя линия за да видят, че апарата е читав.

ПП: Много мои познати тогава ме предупредиха, че това е пирова победа над бТК - да, махнаха ме от ИКМ, но ще намерят начин да ми вгорчат живота. Може и да са били прави, не зная - аз 2 седмици след като ги "сборих" си закрих поста



Тема Re: Проблем с CLIPнови [re: Cтepн™]  
Автор TPЪHЧO ()
Публикувано29.12.05 14:58



И аз имах много мъка с БТК преди няколко години, когато телефонните кабели на улицата бяха окачени по стълбове. Един хубав слънчев ден започна строеж и кабелите изчезнаха безследно. 40 дни жалби и молби, БЕЗ ИНТЕРНЕТ, докато се смилят да пратят техник и с него с риск за живота се катерихме по дървета и покриви, обикаляйки половината квартал докато заветният кабел стигне до осиротялата ни ДУПЛЕКСНА КУТИЯ За сметка на това, този път бяха много любезни и отзивчиви! Днес сутринта им се обадихме и разяснихме че повредата не е в нашия апарат и преди обяд дойдоха двама техници, поровичкаха в телефонната кутия и проблемът беше решен (впрочем като видях какво е вътре се чудя как въобще имаме телефони.) Не знам дали така работят вече или просто съм имал късмет



Тема Re: Проблем с CLIPнови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано30.12.05 06:08



то наистина не е лесно )) за да има ИКМ значи няма свободни чифтове за да се прехвърлят абонатите на чисти линии. За да се доставят свободни чифтове значи някой трябва да инвестира в строеж на нов кабел и трасе.

иначе китайски телефони от 10 лева с клип също си работят без проблем



Тема Re: Проблем с CLIPнови [re: TPЪHЧO]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано30.12.05 06:10



леелее почнал цял строеж:) При нас целия град е разрушен и се строи наново



Тема Re: Проблем с CLIPнови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано30.12.05 12:35



Ами, строеж, за 10 мин. оправиха нещата.
Предполагам, че пуснаха някой съсед през ИКМа...като бях пробвал преди това в съседния апартамент си имаше



Тема Re: Проблем с CLIPнови [re: Cтepн™]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано01.01.06 13:41



WTF е ИКМ?


Welcome to the real world


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.