Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тъпо тъпо тъпо БТКнови  
Автор:(((((((( (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 19:25



Още ми е черно пред очите и плюя кръв.
Една малка весела историика за това как БТК се справят с проблемите и как нещо толкова елементарно може да се превърне в двудневен horror.
Всичко започна на 8-ми сутринта. Събуждам се и ADSL нъц, не се случва за първи път, тъй че не останах изненадан. Тръгвам да се обаждам по телефона но и телефон нъц.
ОК звъня от GSM на 130 (най-после технологиите напреднаха достатъчно за да е възможно). Лелката ме светва, че ще провери за проблема с телефона а този с интернета бил глобален и в цялата страна било така. ОК викам си, типично мой късмет - две злини по едно и също време (после и тока спря но да не ви занимавам, добре че поне вода имаше та да пия една студена).
След 2 часа все така, аз съм пред нервна криза а Любо никакъв го няма. Звъня пак на 130, проблема бил "кабелен" - цитирам. Колегите работили. Излизам да разхождам псето и гледам вън техниците заформили нещо като палатка и работата ми се изясни - цифрови телефони.
След 1-2 часа телефоните идват но интернет нъц. Тогава се започна със звъненето на каките от 070017111. Продължавам да звъня от ГСМ щото телефона още не може да набира. Интернета бил оправен но аз незнайно защо съм нямал. Разбрахме се, че проблема е защото някоя малоумна тиква от БТК не счита за нужно да извърши промените в моя акаунт. Аз продължавам да звъня и отговора е все същия - колегите са информиране от нас нищо не зависи. Оставил съм им ГСМ и всеки път настоявах да ми звъннат да ми кажат какъв е проблема и кога ще се реши. Вечерта към 6-7 им звъня отново и ме светнаха, че аз съм ги бил информирал за проблема в 17:14 а колегите работели до 17
До тук с надеждите ми че ще Любо ще дойде същата вечер.
Ставам тази сутрин и познайте...
Почвам да звъня отново. Информирам ги отново че искам да говоря с някой техник, да ми каже лично какъв е проблема и кога ще се реши. Отново ми отговарят че не можело. Казват ми го с такъв тон сякаш ги е страх да им звънят защото достатъчно са ги притеснявали 2 дни. Отново ми обещават че ще ми звъннат и отново не го направиха (трябва да отбележа че за 1 година са ми звъняли само веднъж а всеки път обещават).
В 17:20 беше последния ми контакт с тях. Отново казвам какъв е случая, отново съобщавам че най-вероятно някой не си върши работата и ако не ми го опавят днес няма да имам интернет още 2 дни (събота и неделя). Каката (мисля че единствената която прие по-сериозно случая) ми обеща че ще се обади и веднага ще ми звънне. След 5 мин наистина го направи, за да ме информира че колегите и не били чували за случая и веднага се заемали

След 15 мин той дойде.
Какво подяволите са правили 2 дни, кой са информирали през цялото време. Как може в една такава голяма компания call центъра и техническия отдел да комуникират по толкова примитивен начин. Колко ли хора са сега в моето положение и колко ли време ще чакат.
Най-дразнещото е, че още вчера знаех че ще се случи точно това. Някоя смотана бургаска тиква не си е свършила работата и отказва да я свърши. Знаех че всичко е въпрос на 2мин работа и точно затова исках да говоря с техниците но ми отказваха.
Заради тази глупост на БТК нямах връзка, когато страшно ми трябваше, изхарчил съм 10 лв за ГСМ и още толкова за клубове а за изхабените нерви няма смисъл да споменавам.
Хората са го казали видиш ли бургаски инжинер или лекар бягааааай.



Тема Re: Тъпо тъпо тъпо БТКнови [re: :((((((((]  
АвторBoo (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 19:40



:) Прекрасно написано - умрях си от смях - а обяснението е - колкото им плащат толкова и работят - дано не ти се случва повече...



Тема Re: Тъпо тъпо тъпо БТКнови [re: :((((((((]  
Автор:)))))))) (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 20:39



Хм, звучи ми малко невероятно (но не твърдя, че не е вярно). Ползувам ADSL-а на БТК от няколко месеца и интернета спря само веднъж. Чакам аз 20 мин. чакам 30 мин. но няма. Става 1 час пак няма. (преди това рестартирах модема, но без резултат). Викам си за един час да не оправят проблема - не може да бъде (преди периода на LAN-овете 3 години бях на dial-up към БТК, за това време нета спира ДВА пъти за не повече от 30 мин.). Звъня на 070017111, слушам музика около 2.5 минути и се обажда някакъв господин (това става вечерта около 22 часа). Обяснявам му накратко това онова, той ме пита за номера на телефона, на който е ADSL-а и казва един момент, през това време чувам щракане по клавиатура, след около 1 минута ми казва рестартирайте модема, след което нета си беше вече ОК. Ако се бях обадил веднага прекъсването щеше да е 1 мин. а не 1 час (е, ако ме нямаше на компютъра можеше да бъде и повече от 1 час). Едно прекъсване за няколко месеца си е направо отлично. То преди на LAN-а ако не прекъснеше поне веднъж на ден си беше цяло чудо.



Тема Re: Тъпо тъпо тъпо БТКнови [re: :))))))))]  
Автор:(((((((( (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 21:23



И на мен историите на хора стояли по 1 седмица без нет ми изглеждаха много фантастични. Виках си - айде бе, толкова ли са смотани че не мога да се оправят със съпорта. Обаче и на мен ми се случи и ако не бях толкова настоятелен можеше и аз 1 седмица да нямам.
Искам да кажа, че за 10 години - основно на dialup и 2 години на кабелна ТВ, никой доставчик не ме е оставял 2 дни без интернет. Големите БТК, доставчика на който можело да вярваме беше готов да ме остави и повече време.
Не е за първи път. Решават бързо проблемите които могат да решат на момента, да пипне нещо докато си на телефона, да ти ресетне модема. Стане ли нещо по-сериозно...чакай помощ от БТК. Случи ми се нещо подобно преди няколко месеца и пак големи мъки бяха, но поне тогава имах някакъв нет.



Тема Re: Тъпо тъпо тъпо БТКнови [re: :((((((((]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано09.12.05 22:36



Мога да ти пообясня малко та дано ти олекне:
При нас е забранено от кол центъра да се звъни на личните мобилни телефони на техниците.Едно че се харчели "излишни пари" за мобилни телефони,и второ мобилните телефони на техниците са си лични и не са длъжни да отговарят. Единствения начин за връзка е техника да се обади по скъсания кабел до диспечера или кол центъра. та така де,Любо от рекламите не знам къде е бил))

И не знам някой техник да е обучаван по поддръжка на АДСЛ,аз даже не съм виждал на живо))) Ако ни проведат някои курс за прекфалификация няма да е зле



Тема Re: Тъпо тъпо тъпо БТК [re: DTMF]  
Автор:(((((((( (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 22:57



Аз не ти говоря за техниците ходещи по адреси и ръчкащи кабелите. Говоря за този секретен технически отдел дето трябваше да извърши сложната операция по добавяне на една 5-ца пред телефонния ми номер (айде да допуснем че е малко по-сложно).
Говорих с такъв техник (cable guy), каза че веднага ще ми провери телефона но с ADSL нямал нищо общо. Питах и човека извършващ промените в централата - също нямали нищо общо.
Говоря за кретените в секретния технически отдел. Бас ловя, че четат тук. Айде кажете кои сте, как да се свържи човек с вас.
Защо е оставена поддръжката на някакви момиченца, които до скоро само чат са знаели какво е.



Тема Re: DTMFнови [re: :((((((((]  
Авторyyyyy (Нерегистриран)
Публикувано10.12.05 00:25



Цялата компания е на нивото на нейните служители.Пример:DTMF (вечно бърборещ и некомпетентен).Няма си представа от поддръжка на ADSL, ама обяснява.А и там,където работи, освен некомпетентна телефонистка, като него, няма кол център.
Съвет за DTMF:ПДН



Тема Re: DTMFнови [re: yyyyy]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано10.12.05 01:01



Няма си представа от поддръжка на ADSL- Не ми влиза в работата

освен некомпетентна телефонистка-Искаш ли да обясниш защо е на работа след като е некомпетентна?

Кол център има в Бургас,обаче нямам навика да отговарям на непознати номера,особенно пък в извънработно време.


малко офтопик
Днес случайно вдигнах на някакъв мобилен номер,оказа се една жена която искала да и се свърже новия телефонен апарат, някой и бил казал че само аз съм можел да и го включа понеже бил много специален апарат. В момента съм в отпуск,как ме виждаш да хвана автобуса,да си платя транспорта, да отида до съседния град ,да и включа апарата, и тя щяла да ми бъде много благодарна.

Ето и телефона-45981,за кода вероятно ще се сетиш щом си ме шпионирал толкова.Обясни на жената как да си включи апарата и аз ще съм ти много благодарен

Редактирано от DTMF на 10.12.05 01:12.



Тема Re: DTMFнови [re: DTMF]  
Автор The Bride Of CountDracula (непознат)
Публикувано12.12.05 16:36



срещу 300 лв, черна кокошна и бутилка бейлис и аз ще отида да й монтирам апарата , а на господина с проблема с нета................. при двойна такса и него ще посята:))



Тема Re: DTMFнови [re: The Bride Of CountDr]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 07:31



А , мога и само за 150 лв да се прежаля




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.