Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ADSL Outsource?нови  
АвторHuman (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 13:08



Чух, че щели да местят ADSL Helpdesk-a извън София за да спестят малко от заплати. Някой знае ле дали е верно?
Ако е така, аз съм като съм от София, на какъв суппорт мога да разчитам (не че досега е кой знае какъв)?



Тема Re: ADSL Outsource?нови [re: Human]  
АвторO1O1 (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 14:22



Едва ли на сегашните им плащат хиляди че да пестят точно от заплати. Целта е по-добрата организация като съсредоточат всичко в 2 call центъра. Така ще им се намалят разходите, по цял свят има изнесени call центрове.
Само че аргументите да се намират в Плевен и Бургас ми се струват абсурдни.
Беше нещо от рода - в тези градове има голяма безработица и много квалифициран персонал без перспектива за работа
Примерно в Бургас можеш да си намериш квалифициран персонал само ако си внесеш такъв а безработицата е по-ниска само в Севлиево където всеки е зает да прави тоалетни казанчета.

Не знам как ще се справят и с този тежък акцент. Обаждаш се с проблем и чуваш:
- Въх съжилявам, ни мога да ви помогна


По въпроса ти. Теб не те бърка, нито ще плащаш повече нито ще ти решават от там проблема. Дори има голяма вероятност вече да не дава заето



Тема Re: ADSL Outsource?нови [re: O1O1]  
Автор Nistel (непознат)
Публикувано18.10.05 18:51



O1O1 какво искаш да кажеш с това "в Бургас можеш да си намериш квалифициран персонал само ако си внесеш" - явно си някой от тия "кореняци" Софиянци дето по-далече от носа си не виждат макар и цяла България да дава парите си за София - тук всяка година излизат 100-тици кадри в тая област само но реализация е почти невъзможна - изобщо в БГ има 2 държави - едната София и всичко останали са в другата която работи за да просперира едната столица



Тема Re: ADSL Outsource? [re: Nistel]  
АвторO1O1 (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 19:18



Е точно за това говоря, излизат не стотици а хиляди качествени хора и като казвам излизат искам да кажа - заминават! Не защото няма работа ами защото няма университети. Учат в друг град и повече не се връщат, така е от много много години.
Напълно сериозно говоря - няма хора, има работа но няма хора. Питаш ли ги работодателите какво им коства да намерят подходящ човек. Дори не говоря за ИТ сферата там положението е трагично. Колко software-ни фирми си видял, колко фирми се занимават с WEB а нещо добро видял ли си от тези които ги има.
Не съм "столичанин", стига с тая параноя.



Тема Re: ADSL Outsource?нови [re: O1O1]  
Автор Nistel (непознат)
Публикувано18.10.05 20:48



В тая връзка ето един виц:

Ако шофьорите ги наемаха на работа като програмисти...


...Ето как щеше да изглежда една обява:
Длъжност: шофьор
Изисквания: професионални навици на управление на леко- и тежкотоварни автомобили, тролеи, трамваи, влакове на метрото, трaктори, багери, БМП и съвременни леки/тежки танкове, на въоръжение в страните НАТО.
Навици за ралийно и екстремално управление са задължителни. Опит във Формула-1 - препоръчва се.
Кандидатите трябва да притежават сертификати от BMW, General Motors и Bosch, а също и дипломи за участие в големи международни ралита, но не по-стари от 2 години.
Заплащанe: 300-500 лева, определя се в зависимоста от резултата на интервюто.
Знания и опит в ремонт на бутални и роторни двигатели, автоматични и ръчни трансмисии, системи за запалване, бордови компютри, ABS, GPS и автомобилини аудио системи на водещи световни производители - задължително.
Опит в провеждане на тенекеджийски и бояджийски работи - плюс.


Хем смешно, хем тъжно.



Тема Re: ADSL Outsource?нови [re: Nistel]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.10.05 21:39



, че си от Бургас?

Не е хубаво да си само на 21 години, пък да лъготиш като дърт Шкодаджия.

Само за информация - за хората, които виждат малко по-далеч от носа си да намерят и телефонния ти номер е работа точно за 40 секунди.

ReadOnly: spectator@mail.bg

Тема Че и по-малко...нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 09:57







Тема Re: Че и по-малко...нови [re: .]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 18:38



Какво се хилиш като "любовна дупка", човекът най-културно се е регистрирал и е посочил mail. Не е като теб анонимно педерастче



Тема Re: Че и по-малко...нови [re: tokata]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 09:12



И кво? Весело ми е, що да не се хиля! А и ставаше дума за телефонния му номер...не за мейла.



Тема Re: ADSL Outsource?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Nistel (непознат)
Публикувано20.10.05 13:26



Интересно мнение но все пак ако съм искал да остане в тайна нещо не бих го писал по форумите а иначе явно се бъркаш с някой друг Шкодаджия - аз от година и половина съм "Сеатаджия"




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.