Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема "Вивател" е името на третия GSM операторнови  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано23.08.05 20:44




23.08.2005

БТК има изключителното удоволствие да обяви името на третия мобилен оператор. Обстойно маркетингово проучване, проведено в цяла България показа, че с най-голямо одобрение се посреща името „Вивател”.

БТК Мобайл извърши проучване и сред всички нива служители от мрежата на националните дилъри и получи изключително позитивна реакция относно избраното име.

„Ние се вълнуваме изключително много от старта на третия GSM оператор и оповестяването на името му е първата крачка към успешното му навлизане на пазара. С наближаването на официалния старт българската общественост ще стане свидетел на все по-голямата активност на пазара, в синхрон с темпото, определяно от БТК и БТК Мобайл”, заяви Денис Уолах, Главен изпълнителен директор на БТК.

От компанията коментираха, че името Вивател е било много добре посрещнато по време на проучванията, тъй като е асоциирано с представата за „живот” и „дълголетие” и се възприема като много динамично от мнозинството от запитаните. „Вивател е динамично име за динамична компания”, смятат участниците в проучването.

Според Денис Уолах „След години на „двуполюсен” модел, стартирането на Вивател ще донесе истинска конкуренция на българския пазар на мобилни комуникации.”

Името Вивател се свързва пряко с думата „viva”, означаваща „да живее!” и съкращението „tel”, което подсказва какви са услугите, предоставяни от компанията. То е кратко и оригинално и излъчва жизненост, лесно е за запомняне и произнасяне.


ReadOnly: spectator@mail.bg

Тема Re: "Вивател" е името на третия GSM операторнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано23.08.05 21:20



Да ни е честит !
Аз лично ще очаквам старта му с надежда за нормализиране ценовата политика на телекомуникационните услиги в България.



Тема Re: "Вивател" е името на третия GSM операторнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано23.08.05 21:36



Т.е " БТК Мобайл " се преименува на " Вивател " ?



Тема Re: "Вивател" е името на третия GSM оператор [re: motek]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано23.08.05 22:30



Честно казано - не знам.

Ще чакаме подробностите тук:



ReadOnly: spectator@mail.bg

Тема Re: "Вивател" е името на третия GSM операторнови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторfsdsdf (Нерегистриран)
Публикувано23.08.05 23:14



не.мобайл е името на фирмата.вивател е търговското име на оператора.както глобул(космо българия мобайл)



Тема Re: "Вивател" е името на третия GSM операторнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор VaV (непознат )
Публикувано24.08.05 00:13



Ще се радвам ако наистина се появи реална конкуренция на пазара.Макар че развитието до сега не показва такава тенденция.Двата оператора вървят ръка за ръка.Дано след появата на третия се сетят и за нас - потребителите.



Тема Re: "Вивател" е името на третия GSM операторнови [re: VaV]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано24.08.05 09:01



И аз съм на твоето мнение!Нормализиране на пазара ще има спор няма, ама колко?!?Аз лично не съм голям оптимист.Най-малкото качеството на мрежата и покритието няма да е добро в началото.Предполагам...



Тема Re: "Вивател" е името на третия GSM операторнови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторhis (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 10:58



A tuk:







Тема Re: "Вивател" е името на третия GSM операторнови [re: VaV]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.08.05 16:57



Всички ще се радваме, но засега индикациите (а и логиката) сочат, че ще има мн.ниски цени вътре в мрежата на бТК - мобилен<-->стац./мобилен, както и пакет с една такса - мобилен, стац. и АДСЛ.
Цените на Вивател към съществуващите зависят и от сегашните оператори, а те трябва да са луди за да искат мижави цени към своите си абонати, така че Вивател --> МТел/Гл вероятно ще е от съществуващия сега порядък МТел<-->Гл.
И ми се струва, че ще мине известно време за да се очаква цените на МТел и Гл да се повлияят от тези на Вивател; просто няма да има бум на прехвърляне на абонати; все пак зависи колко от сегашните собственици на бТК стац.пост ще имат нужда и от мобилен от който ще търсят други мобилни доста скъпо. А с "други" мобилни в момента са поне 70% от активните хора в Бг.

Дано бъркам, де



Тема Re: "Вивател" е името на третия GSM операторнови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторasdfasdfas (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 18:15








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.