Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема нови мисли по стара теманови  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.07.05 10:25



Чета една стара тема -

.

Конкретен коментар и конкретно питане. По принцип.

Цитат: Ще помоля човека, на когото се обадих, да поиска разпечатка за входящите си разговори от компанията, която ползва. По една случайност той е човек с големи връзки, за когото това не е проблем. После ще реша какво да правя с нея.

Коментар: ако вашия номер е X, а номера който се твърди, че сте избирали е Y, то ако във разпечатката на входящите разговори на абоната Y присъстват избирания от абоната X това означава само, че Y е говорил с някого и е възможно този някой да е X. При това е много неясно, какво е точно участието на оператора на X (в конкретния случай БТК) в този процес.

Ако в входящата разпечатка на Y липсват повиквания от X, то това още НЕ означава, че X не е избирал Y.

За 100% сигурност трябва да бъдат ангажирани всички оператори участвали в изграждането на връзката между X и Y, а това никога не е възможно.

А въпросът ми е: и все пак какъв е човешкия начин да се решават такива спорове?



Тема Re: нови мисли по стара теманови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор D-rA ()
Публикувано30.07.05 14:13



Тъй като от телефонната централа до абоната "Х" съществува физическата линия, която би могла да бъде обект на посегателства, както от техническия персонал по подръжката, така и от факторът "хитреци" от жилищната собственост, мисля че операторът доставящ телефонен пост би следвало да гарантира на своя абонат неприкосновеност на абонатния му номер до т.н. розетка на абоната- а как?- вероятно има възможности за инициализация, която да бъде персонализирана за самият абонат. С други думи- всяко включване по линията да осигурява сигнал- но без възможност за избор.
Тогава всяко разминаване със очакваната сметка, ще бъде неоспорваема от абоната- грижата за личните му телефонни средства и това кой ги използва си е негова работа и отговорност.
Т.е. идеята е не абонатът да ползва отключващи кодове, а тези кодове да се изпращат от някакъв генератор на код- който би могъл да се вмести и в розетката на абоната.

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: нови мисли по стара теманови [re: D-rA]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано30.07.05 21:25



Чакай да помисля... Ахъ! Измислих! Има си персонален код, който "заключва" линията за избиране. Другото е много скъпо за средната бабичка в България.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: нови мисли по стара теманови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано30.07.05 21:34



Човешки начин не вярвам да има. Трябва да има идеално разбирателство и сътрудничество между двете компании... което ми се струва невъзможно. Всичко опира до разбиранията на хората...

Иначе наистина най-идеалния начин е генератор на персонален код в розетката или персонален код на всеки телефон. Но е много скъпо!

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: нови мисли по стара теманови [re: KlD]  
Автор D-rA ()
Публикувано31.07.05 10:49



Много скъпо ли??? Откъде го пък сметна- виждал съм разработки с Пик процесор, монтиран в розетка, захранван от телефонната линия, които изхвърлят 7 цифров номер + 14 символен пин код, след вдигане на слушалката, със себестойност около 5 лева- нима за масово производство - при което още ще падне тази цена, не е по силите на бТк да го инсталира безплатно за защита на своите абонати?

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: нови мисли по стара теманови [re: D-rA]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано31.07.05 18:04



Добре, от страна на абоната разработки с Пик процесор, монтиран в розетка, захранван от телефонната линия, които изхвърлят 7 цифров номер + 14 символен пин код, след вдигане на слушалката, със себестойност около 5 лева, а от другата страна?

Виждал ли си такова устройство в действие в България или в чужбина?

И едно въпросче за KID: последно за услугата

взимат ли се всеки път по една таксова единица при всяко активиране на услугата? Все си мисля, че отмениха тази такса.



Тема Re: нови мисли по стара теманови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор D-rA ()
Публикувано31.07.05 18:32



Споменах че виждах разработка- беше преди около година и то работеща, събрана в кутийка от розетка, а дали е имала бъдеще- нямам идея. Но е факт че и цената като себестойност е малка. А от другата страна- страна АТЦ, ами за да има страна абонат- ще трябва да има и страна АТЦ- ,т.е. приемник на този код- в същност какво пречи абонатния номер да стои постоянно заключен, а "въпросното устройство" да изпраща отключване за едно избиране?

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: нови мисли по стара теманови [re: D-rA]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано31.07.05 23:07



булфон и бетком от години ползват подобни платки в апаратите си.Обаче какъв е смисъла да се вграждат на всички абонати след като има услуга от БТК за заключване с ПИН код ?



Тема Re: нови мисли по стара теманови [re: DTMF]  
Автор D-rA ()
Публикувано01.08.05 09:40



А, смисъла- смисъла да го преценява който има интерес, а мисля че темата касаеше варианти за избягване на жалби от поява в разпечатките на оспорвани разговори. Това е само един вариант.

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: нови мисли по стара теманови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.08.05 17:49



Да, без такса е, поне и аз такава информация имам. А това мисля, че е стара и необновена информация.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.