Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема IP pri ADSLнови  
Автор _FX_ ()
Публикувано18.07.05 14:38



Hi, populnih dogovora ot BTK i seta 4akam da mi vkarat ADSl. Abonirah se za nai evtinia za doma6ni potrebiteli. Ne sum mnogo zapoznat s tehnologiata no me interesyva postoianno li chte sum vurzan kum internet ili kakvo dial-up. I IP-to mi edno i su6to li chte e ili chte se promenia. Predvaritelno vi blagodaria.



Тема Кефиш ме :)нови [re: _FX_]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано18.07.05 17:39



Все едно да си поръчаш по телефона зарзават от близкия пазар за 60 стинки килото Барем да беше попитал като попълваш договора...

Имаш динамичен IP. Освен това не си на диал-ъп, а си постоянно свързан към интернет освен в случаите когато:
1 - нямаш интернет
2 - си изключил модема/компютъра/тока/друго

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Редактирано от KlD на 18.07.05 17:40.



Тема А обърна ли внимание ... [re: _FX_]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 19:08



че при най-евтиния абонамент имаш определен лимит на трафика 1 Гигабайт (1024 Мегабайта) , след което плащаш допълнително За всеки започнат мегабайт. (измерва се трафика в двете посоки – download и upload и се сумира) по 0,03 лв. без ДДС. ?
Да няма после реване ! .




Тема А кога нямаш интернет :)) ?нови [re: KlD]  
АвторKy23 (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 19:12



Мързи ме да превключа на латиница



Тема Re: IP pri ADSLнови [re: _FX_]  
АвторOrbistyle (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 21:47



1. Постоянно ще си "вързан" към интернет, в случай, че не си угасиш компютъра.

2. Свързването няма да е чрез Dial-up.

3. IP-то ти ще е динамично, т.е ще се променя.



Тема Моят пакет е ADSL безкрай (256К),нови [re: _FX_]  
Автор Stefan (seabird)
Публикувано19.07.05 06:57



но въпросът с ІР-то стои по същия начин. Всъщност ІР има модемът ми, а към моя компютър изпраща стандартен ІР адрес като един вид вътрешна мрежа: 192.168.1.2, като неговият ІР адрес пак по тази вътрешна мрежа, т.е. между моя компютър и модема, е 192.168.1.1 -

Иначе уж ми е динамично ІР-то, но досега (близо месец съм вече абонат на тази услуга) не се е променяло, просто не го виждам. Така че спокойно си тегля торенти отвсякъде. Нито съм пренасочвал портове. Ако искам да си видя ІР-то има сайтове, които ми го изписват като ги стартирам. Виж и този по-долу.

Освен всичко - понеже имам още два компютъра в къщи - успях да рутирам Интернет и към тях. Всъщност това ме безпокоеше най-много преди да се реша на абонамента и даже пуснах тема в този клуб пред време. Всъщност при инсталацията самият модем разпозна, че имам вътрешна мрежа между трите компа и я деактивира, защото ІР-тата бяха също стандартни: 192.168.1.1; 192.168.1.10 и 192.168.1.20 - виж първото съвпада с това на модема към мен. На мен обаче ми хрумна да сменя единицата в тези ІР-та с нула и вътрешната мрежа пак си тръгна. Даже и subnet mask-а си остана същия 255.255.255.0, защото ADSL-инсталаторът уважи моят запис и си е сложил: 255.255.255.252

Така вписах за default gateway ІР адреса на модема към моя компютър (192.168.1.1) и пуснах нет към другите компютри (същата стойност и за DNS server). От тях също мога да тегля всичко от мрежата. И така. Засега не намирам проблем с тази услуга, защото държи много стабилна връзка (реални 30-31 kbps download, 8 kbps upload), за което всъщност ще плащам (още ползвам двата месеца гратис от промоцията). Всеки ден поне по веднъж я меря с ето този спидометър:



Успех, сърфисте!


Love should be everything or not at all...

Редактирано от Stefan на 19.07.05 06:59.



Тема Е, айде сега... ти какво ме питаш:)нови [re: Ky23]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано20.07.05 01:03



айде нема нужда

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Гъбаркам се :о))нови [re: KlD]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 09:53



Ми дал си го като опция 1, та за това питам

Нещо скука в клуба, постничко, явно са по морето хората ...

Поздрав!




Тема Може бинови [re: Q23]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано20.07.05 21:36



им е спрял нета?!

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.