Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Въпрос за телефон , започващ с 01001  
Авторmitko11 (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 15:21



Искам да попитам каква е стойността на минута разговор през БТК , когато използувам пренасочване през алтернативен оператор - тел 01001 на Орбифон ?. Това е във връзка с промоцията , която върви в момента.



Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: mitko11]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано22.06.05 15:27



Не съм сигурен разбрал ли съм те добре, но мисля, че този вид номера са безплатни при обаждане от номер на БТК. В случай, че пренасочваш от алтернативен оператор (т.е. се обаждаш от такъв?!) би трябвало да си питаш алтернативния оператор каква е цената за разговора.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: KlD]  
Авторmitko11 (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 15:31



Благодаря . Това ми е достатъчно.



Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: mitko11]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано22.06.05 18:33



Митко,

Когато набереш международен или междуселищен номер с префикс 01001 не плащаш нищо на БТК. Нито по време на безплатния тест, нито след това.

За разговорите, започващи с 01001 пари може да ти иска само Орбител. За първите 60 минути ти обещавам да не искаме :-)

Поздрави,
Ники


Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: mitko11]  
Автор Diego ()
Публикувано23.06.05 16:46



Бих желал да обърна внимание на факта, че е невъзможно набирането (неразрешено избиране) на номер 01001 от стационарен телефон с активирано Ограничаване на изходящите повиквания от клас 06 [Международен автоматичен трафик, Мобилни Оператори, Услуги с добавена стойност на БТК, Вкл: 0123,123 (Поръчки за междунар. избиране)]. Според мен не е редно подобно ограничение, ако пренасочването през алтернативния телеком не отборява импулс.

Редактирано от Diego на 23.06.05 16:50.



Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: Diego]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано23.06.05 21:20



Това можеш да го предложиш на мениджъмнта на БТК И аз не намирам за редно много неща, ама:
1 - никой не ме пита
2 - никой не ми плаща за това

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: Diego]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано23.06.05 22:37



Аз съм с клас на ограничение 06 и не чувам подобен announcement при опит за набиране например на 01001064870ХХХ. Чувам съобщение от орбител че номера ми не е регистриран.
По вероятно освен с такъв клас на ограничение си на икономичен или ограничен абонамент или ползваш преференции за инвалидност. В този случай просто ти е забранен избора на селекция.

Редактирано от ESPACE на 23.06.05 22:47.



Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор cluster_bg (SonyEricsson)
Публикувано24.06.05 00:43



Дори и таксата от 0,11 лв за начало на разговор ли не се плаща?

http://www.tsl-auto.com


Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: cluster_bg]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано24.06.05 01:22



Потребителят на селекция не плаща НИЩО на БТК за обажданията през 01001.

Орбител плаща връзката по цените на едро от договора за взаимно свързване. 3.5 ст./мин. + още около 1.5 ст./мин. за покриване на фиксираните такси за интерконект.

БТК прибира 5 ст., но не от крайния потребител, а от оператора. Което, като цяло я прави щастлива. Почти същия приход за градско обаждане при значително по-ниски разходи. :-)

Поздрави,
Ники


Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
АвторHeдoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 22:01



Ники Ники, когато си сложите цифрова централа тогава предлагайте телефонни услуги, а не тази пародия на телефония. Първо - цените не са изгодни - всички междуградски разговори са 12 ст. без ДДС, а на БТК най-високата ставка е 10 ст. без ДДС. Второ - качеството. Разговори цифров - цифров телефон, междуградски разговор - бучене, нисък сигнал, трябва да говориш силно, не те чуват отсреща, появяват се шумове, по зле и от АТЦ 29. През мрежата на БТК ги няма тези проблеми при цифрови телефони и междуградски разговори даже и на разстоянея над 200 - 300 км да се обадиш. А какво остава тогава за международните ви??????
Тъй че когато си направиш телеком със специалисти "Далекосъобщения", а не само юристи и маркетинг, които да съдите непрекъснато БТК, тогава се хвали по форумите и претендирай да се наричаш "телеком компания". Жива пародия на връзка е вашето.



Тема аз като защитник малко...нови [re: Heдoвoлeн]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано25.06.05 20:54



понеже ти не четеш... провери малко из мненията тук да видиш къде г-н Горчилов е казал, че услугата е направена за да се провеждат междуградски разговори... Щото си е споменато, че е само за международни...

За другото не знам, щото не съм се обаждал още... А ти от колко опита установи, че има подобни шумове и те са непрекъснато?

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: аз като защитник малко...нови [re: KlD]  
Автор Sev ()
Публикувано27.06.05 10:48



аз говорих вече около 20 мин
работи идеално



Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: mitko11]  
Автор Grami ()
Публикувано27.06.05 14:04



Говорих, много ми хареса, доволна съм
10х Орбител!



Тема Със САЩ е отличнонови [re: Heдoвoлeн]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 20:48



Изпробвах със САЩ - Калифорния. Качествто е отлично. Даже изненадах американците - първо те използваха някакъв техен провайдер, но не беше много качествено, най вероятно тук се терминираше зле; после ги избрах през 01001 - перфектно качество, не можаха да повярват!
Разбира се, когато ползваме VoIP гласовия сигнал обикновено бива компресиран и тази компресия неизбежно се усеща, но това си е особеност на технологията и не пречи на разговора. И в GSM-a го има - какво от това.
А за цифровите телефони - да не очакваш затихване от разстоянието, а? Там има други ефекти, ама точно затихване . Аз си ползвам ISDN-ISDN връзки - цифров сигнал от апарат до апарат - и не пращи! (ако някой скапан чифт не вдигне BER-а)
А за цифровите централи - сигурно могат да си сложат - и я можем, и тате мое - ама козата си сака пръч - в случая пари. Е, а как ще говориш по- евтино, (по възможност безплатно)? Да копират БТК 1:1 ли?
За екипа - нямам коментар, не ги познавам.
Бъдете здрави

ПС
И при А29 стават прилични комуникации, стига абонатите да изхвърлят телефонните апарати с въгленов микрофон и да не си купуват боклучави телефончета за по 5-6 лева. BTDT!
Още повече здраве!





Тема Re: аз като защитник малко...нови [re: Sev]  
Автор Sev ()
Публикувано28.06.05 08:39



пробвах и с телефон на икономичен план - не става



Тема Re: аз като защитник малко...нови [re: Sev]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 01:38



Пробвах и аз -добре е малко закъснява разговора но се чуваме идеално.
Та да питам -ще излиза ли разговора в разпечатката и ще се губят ли предплатените минути към БТК.
Браво на момчетата .....Имах проблем с паролата при влизането но отреагираха навреме дори ми се обадиха и оправихме проблема.Това се пуска за пръв път в България може би.Увериха ме че няма такса свързване към БТК.
И да ви питам от къде мога да видя ценовата листа на БТК.В сайта им не я открих.А има ли други фирми с подобна услуга?Гледам разни конкуренти с много по - ниски цени.
И г-н Ники рекламата е малко подвеждаща не 60 мин а по ценова листа.Корегирайте го -например ако говориш по GSM .
Все пак е похвално че пускате за 11.32 с ДДС безплатно да се опита .
А гарантиран ли е този телефон 01001 .Да не стане така да се абонираме и БТК за закрие номера.
Още веднъж БРАВО.



Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: mitko11]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано30.06.05 16:53



Няма безплатен обяд. По-добре си купи карта на Орбифон.



Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: Prof.McGonagol]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 18:29



Първо на първо 01001 няма абонамент!!! Това е предплатена услуга, за ползването на която не се заплаща месечна такса.
И второ на второ няма такива карти Орбифон. Така се казва услугата.



Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 09:34



Бедна ти е фантазията какво правят едрите тарикати, и как може да се събира абонамент за използване на селекцията.
В което няма нищо лошо разбира се, ако нямаше някой дребни нарушения...Ама Ники нещо пак е в мъглата и не се мярка да го питам!



Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: .]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 11:49



Ами аз абонамент за 01001 Орбифон не плащам месечна такса, нито пък в сайта някъде пише. че има такава. Все едно за ползването на priMa или b-connect да ти искат месечна такса.



Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
АвторABE (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 13:08



Орбифон карта е същото като селекцията, парите от Орбифон картата се използват в 01001 вместо да зареждаш през ePay. Колкото до абонамент, няма такъв, както виждаш никаде не ти пише че трябва да плащаш каквото и да е. И като си получиш разпечатката ще откриеш че няма нищо скрито покрито.
Също така Орбифон карта и Орбифон 01001 са като цяло едно и също все са на Орбител и услугата е една и съща само че през Орбифон картата трябва да избираш входна точка а през Орбифон 01001 няма градско, но няма и мобилни:)
Това е разликата.
А за г-н "." искам да го попитам защо толкова се страхува от "скрити такис" то това със скиртите таски е манталитет на други оператори :)



Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: ABE]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 17:10



Не съм споменавал "скрити такси" - само казах...всъщност прочети какво съм написал.
А за другия дето ме е репликирал - да си чувал фирма да използва Прима? И мислиш ли, че екипа на Орбител е също толкова неориентиран в ситуацията, че да предлага селекцията само на дребни тарикати?



Тема Re: Въпрос за телефон , започващ с 01001нови [re: ABE]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 17:16



Пропуснах! Разликата е в цената която плащаш за минута разговор в единия и в другия случай. А не че нямало градско ( което е вярно ) и клетъчни ( което не е вярно )



Тема Re: аз като защитник малко...нови [re: az]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано05.07.05 01:31



Най-напред да се извиня за закъснението. Бях на почивка.

На въпроса какво ще излиза на разпечатката - не мога да отговоря. Това го решава БТК.

Едно е сигурно - не трябва да отчитат разговорите през 01001, нито от предплатените, нито от постплатените минути :-)

Цените на БТК са

.

Некском и Спектър най-вероятно следващите месеци ще обявят национална селекция. Дали ще е уеб-базирана не мога да кажа :-) Доколкото знам Некском вече предлагат услугата за цифрови абонати в София.

Няма конкуренти със селекция с "много по-ниски цени". Няма и да има.

Хедлайнът не може да обясни всички подробности. Затова си има цяла страница, посветена на промото.

01001 е записан в индивидуалната ни лицензия от КРС.

Поздрави,
Ники

Тема Ами то таковата....нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 09:06



...по "вътрешна" информация Некском носи значително повече трафик от Орбител...около 3 пъти някъде.



Тема Re: Ами то таковата....нови [re: .]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано05.07.05 10:01



Това не го разбрах.

През юни сме си обменили с БТК 16 млн. минути. Означава ли това, че с Некском са 45? :-)

Поздрави,
Ники

П.П. BTW обясни на "вътрешната информация" че въобще няма право да анализира данните на конкурентите :-)

Редактирано от Hиkи Гopчилoв на 05.07.05 10:04.



Тема Ами то таковата....нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 11:32



Тя вътрешната затова е вътрешна - за да гледа какви резултати постигат конкурентите...
Визирам международния трафик от бТк преминал през 01001 и този през 01010 ако не ме лъже кода на Некском! Но в това няма нищо странно - те и преди успяваха да са над Орбител.
бтв: А какво е съотношението In/Out в тези ( малко множко ми се виждат ) 16 млн. минути? Да не би това да е целия трафик на мрежата ви?



Тема Re: Ами то таковата....нови [re: .]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано05.07.05 17:31



Вътрешната няма право да използва данните, събирани от системите за цели, различни от изрично посочените в лицензията на БТК ;-) БТ изгърмяха с доста солидна глоба точно по този параграф преди няколко години.

Иначе минутите са си 16 милиона, само между нас и БТК, in+out в съотношение 40:60 (т.е. пращаме повече, отколкото получаваме). Имаме и доста минути с мобилните оператори (самите те се чудят от къде влачим толкова :-). И още повече трафик с международните оператори (без терминейшъна, който се дублира със статистиката към БТК). Общият трафик, който търкаляме е около 20 млн. мин. на месец и се увеличава с двуцфирено процент всеки месец от февруари насам (от как тръгна интеркото ;)

Що се отнася до колегите от Некском - те са сериозна компания и е възможно международният трафик през 1010 да е съизмерим с 1001. Общият изходящ трафик на Орбител, обаче, е доста по-голям по следните две причини:

1. визираш само трафик от селекция, а нашият основен фокус е в

. Има сигурно 7+ хиляди активни номера при клиенти. Тази услуга вече прави трафик почти колкото всички останали взети заедно. А нейния трафик към чужбина и да искаш, не можеш да научиш, защото няма как да получиш вътрешна информация :-)
2. гледаш само международен трафик. Ако нещо не се е променило през последната година при нас международният трафик е под 50%, докато на некском беше нещо от сорта на над 70%. Логично е - имат по-малка мрежа и не са фокусирали в националния трафик. Т.е. при равен международен трафик (което е възможно) Орбител прави доста повече трафик общо. Още повече сега с , от който имаме и градски.

Доказателство за несъстоятелността на тезата ти са финансовите резултати за 2004 г. - Некском обявиха общо 6-7 млн. лв., а нашите само от войс са към 10 м. (извинявай, но нямам точната статистика пред себе си, а IDG искат парола)

Абе изчакай следващия годишен доклад на КРС след около 10 месеца :-)

Хайде да закрием темата. Няма значение на кой, колко му е голяма п*шката, а колко са му доволни клиентите. За съжаление няма независим орган, който да прави сравнение на customer satisfaction index при различните оператори. Тогава се вижда кой е най-добър.

Поздрави,
Ники

Тема ОК!нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 21:22



Приключихме! Ако ще продължаваме по темата трябва да вадим тежката артилерия от "вътрешни" а това не е много удачно!
Все пак нямам желание да си губя източниците на информация...понякога точно те ме хранят!
бтв: Никъде не пише....ъъъъ освен ако не не вътршнофирменна политика...за какво може да използва данните "една вътрешна" ( рода е женски защото ти употтреби него )



Тема Re: ОК!нови [re: .]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано06.07.05 00:40



Не съм 100% сигурен дали го въведоха в бг законодателство и какво точно пишеше в лицензията на БТК, но по света забраняват на incumbent-а да се рови в статистиките на конкурентите и да се възползва от тези данни. Защото обикновено ги използва, за да открива ключови клиенти и да ги атакува с оферти.

Поздрави,
Ники


Тема Re: Ами то таковата....нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 17:04



В отговор на:
--------------------------------------
... Имаме и доста минути с мобилните оператори (самите те се чудят от къде влачим толкова :-).
--------------------------------------
Имате ли право да влачите мобилния трафик чрез 01001 ???



Тема Re: Ами то таковата....нови [re: ***]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано06.07.05 23:30



През Орбифон 01001 не носим. Носим от входните точки и от абонати с наши номера.

Поздрави,
Ники


Тема Re: Ами то таковата....нови [re: ***]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано06.07.05 23:30



През 01001 не носим. Носим от входните точки и от абонати с наши номера.

Поздрави,
Ники


Тема Re: Ами то таковата....нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 11:19



... е да де от клиента до номер от Вашата мрежа през 01001 и от там до мобилния, с който съм искал да се свържа.
На практика преглъщаме забавянето, щом ще ни компенсира цената. Колко е по-евтино, действително ли наполовина, че още не сме плащали?



Тема Re: Ами то таковата....нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 12:08



Привет!
Дай да си говорим по темата на другото място, че да не се включвам и тук!



Тема Аз съм генийнови [re: .]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 13:59



Знаете ли какво направих, можете да го направите и вие. Ама да знаете, че "Който свари, той превари."

Какво искам да кажа ли? Ами искам да кажа, че в моя град (който няма да го казвам кой е, но е голям) регистрирах доста телефони с фонокарти към 01001, заредих ги с по 3 лева и си ги ползвам. Дори не ми иска фонокарта.

Но един факт взе леко да ме притеснява. Че БТК изкараха следната промоция:

Всяка събота и неделя до края на юли можеш да си гововриш с всички мрежи на САЩ за същите пари, които ти иска и 01001, а също и със стационарните в 4-5 европейски държави.



Тема Re: Аз съм генийнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано07.07.05 19:46



Честито :-)

Апропо, въпрос на време е БТК да забранят на всичките си пейфони да избират 010xy :-(

Иначе за промоцията на БТК не се притеснявай. Радвай се на конкуренцията. Греби с пълни шепи. :-)

Поздрави,
Ники


Тема Re: Аз съм генийнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 22:21



Ники, би ли ми обяснил какво значи това?

Апропо, въпрос на време е БТК да забранят на всичките си пейфони да избират 010xy :-(

че не те разбрах вобще
Что ето такое пейфон?

Дано не ознчава, че 01001 няма да съществува



Тема Извинете, че се намесвам ...нови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 01:49



... ама понеже Дребен Тарикат ме изпревари да бъзикне Ники Горчилов за промоцията на БТК се чувствам задължен да пиша и аз.
Една стотинка по евтино - пак е нещо. Предишната им промоция бе май за 20 ст.* Та това си е една четвърт по-ниско от предишната промоция и на половина от редовната цена! Какво ли ще стане, като се увеличи конкуренцията? Дааа, идват по-добри времена....

А папищашката думичка "пейфон" се използва най-често за обозначаване на телефон, в който ръгаш нещо - например стотинки - за да говориш. Може и карти, жетони, монети с конец за многократно приложение и др.
И ти го знаеш, ама сърце юнашко не трае ... всъщност има и "кардфони"

*Без ДДС
Поздрави!




Тема Re: Аз съм генийнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано08.07.05 08:48



Пейфони са уличните автомати.

Та БТК ще им забрани да ползват селекция. Като набереш 010xy ще чуваш "неразрешено направление".

Поздрави,
Ники


Тема Re: Аз съм генийнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 11:51



Това за промоцията на БТК не го казах, за да бъзикна Ники. Само това ще кажа. Просто самия факт леко ме притесни.

А и тази "промоция" на БТК за мен е подсказка, че това ще са редовните цени и след промоцията или в близко бъдеще. Винаги е така.



Тема Най-важното е Клиента да е доволен!нови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 13:45







Тема Трябва да минат през КРСнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 21:17








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.