Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 24.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Модем на БТК...  
АвторПитaш (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 00:37



Здравейте!
Искам да попитам може ли да се ползва този модем дето го дават от БТК за
Adsl услугата- да се ползва на различни места.Примерно един приятел е абонат на тази услуга и заминава на море ,може ли да ползвам неговия модем и парола в къщи.Отtук следва и друг въпрос ,ако е възможно това
има ли възможност да се купи подобен модем и с паролата на приятеля ми да влизам от къщи,защото той много не влиза в нет и ми дава правото да ползвам неговата парола за достъп:))).



Тема Едва линови [re: Питaш]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 01:40



Отговор 1. Само ако неговият абонатен пост стига до жилището ти.
Отговор 2. Не.

За да работи модема при твоя приятел в обслужващата го телефонна централа на БТК е поставен разделителен филтър (сплитер). Към този филтър се подават 2 сигнала 1:от порта на телефонната централа и 2: от DSLAM-а. Двата сигнала вървят към неговото жилище по един и същ телефонен чифт, заемат различни честотни ленти и не си пречат. В жилището на твоя приятел има една малка кутийка - пак такъв филтър. В неговия вход влиза сумата от двата сигнала, а на двата му изхода получава съответно телефонния сигнал и "сигнала" за ADSL модема. Идеята на това кратко обяснение е да стане ясно, че за ADSL-a отговаря друго съоръжение, друг хардуер, който няма нищо общо с телефонната централа. Т.е. за разлика от dial-up модема, който можеш да включиш към произволен телефонен пост и да набираш номера на избрания провайдер, ADSL връзката изисква физическо свързване на съоръжения към определен абонатен чифт, което се изпълнява в репартитора на обслужващата централа въз основа на предварително сключен договор.
Ако вземеш модема и го включиш към твоя телефон, той просто няма да работи, тъй като отсреща няма съответното съоръжение!
А и използването на username и password при ADSL услугата на БТК е организирано малко странно, май са се поувлекли на тема дуракоустойчивост, ама за това - друг път.
Поздрав,




Тема Re: Модем на БТК...нови [re: Питaш]  
Автор Пeтъp_ (познат ;-))
Публикувано22.06.05 09:09



май не може, трябва да е пуснат сигнал за ADSL по линията
и никаква парола не се ползва, нещо си се объркал



Тема hiнови [re: Пeтъp_]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 10:06



С username и password се влиза при първоначалната инсталация в сайта
http://my.contact.bg, след което те нещо си приказват с модема, после той се ресетира (май два пъти) и това е!



Тема Re: Модем на БТК...нови [re: Питaш]  
АвторПитaш (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 11:27



Благодаря ви.разбрах всичко.ами маий беззичните модеми са по-доброто решение или пък там ще се помни лаптопа номера му хехехе.
стана ми интересно някъде из форума четох,че ако нямаш телефон а ползваш на комшията телефона имало опасност да го набуташ с телефонни разговори,а тук прочетох че от онзи сплитер са независими,значи да не се притеснява никой,които ти е дал телефонната връка
лесно ли става след модема да се включат няколко компютъра,но да са независими един от друг.Знам как се прави на един комп с две карти входна и изходна и предаваш на другите ,но не ми харесва че трябва да е постоянно включен,мисълта ми е да няма такъв преден постоянно включен компютър .със хъб не ставали?



Тема Re: Модем на БТК...нови [re: Питaш]  
АвторOtgowarjasht (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 12:18



леле какви нагли хора има. значи първия въпрос се превежда като "мога ли да си крадна нет?" , ок, бедно дете си, ще краднеш. Ама втория въпрос ме разби, значи не само да го краднеш тоя нет ми да го разхвърляш между няколко машини? ти спирка имаш ли? :-) И сега предполагам, че ако някой ти отговори "не става братко" ти ще отвърнеш с "ебати тъпото БТК, гадни монополисти".

Е хайде малко повечко спирачки на наглоста, а? :-)



Тема Re: Модем на БТК...нови [re: Пeтъp_]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано22.06.05 12:46



В АДСЛ модема има узърнейм и парола. Служат за authentication на PPPoА канала.
Друг въпрос е че потребителя не може да ги види и не му трябват.



Тема Re: Модем на БТК...нови [re: Otgowarjasht]  
Авторпитaш (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 13:26



та наглост ли ако беше евтин интернет нямаше и да се краде но както един от форума беше изразил мнение аз не искам телефон защо да им плащам и тази такса та на въпроса на отговаряшшшшшшшштттттттт ,как беше гладен човек жив девол :)))) но въпроса не е в това,ако сме си в софия можем да си теглиме от кварталната мрежа нет,ами замисли се за отдалечени места като хижи вили на балкана дето си имат бтк достъп що не си го пръснат по стаите може да им се вдигне категорията . Интересно защо се краде първо че казват
имате връзка с еди колко си клбаийта а всъщност това ще рече от това на горе не може а дали подържа постоянно избщо на моя приятел нета му е точно наполовина от договора му



Тема Re: Модем на БТК...нови [re: питaш]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 14:00



Аз си имам 256 безкрай и той си е реално толкова. (Това е в София).
Да не би някъде да има проблем с линията или дистанцията да е много голяма и да вкарва грешки?



Тема Re: Модем на БТК...нови [re: Q23]  
АвторOtgowarjasht (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 14:31



и аз съм на 256 и вече 6 месеца 24/7 нета ми не е мръднал под 30к. Тъй че Питащ за мен си говори наизуст, а, между другото - във Варна съм.

Питащ, като те чета и ми напомняш циганите дето ги дават по новините "нямаме пари, мъжа ми в затвора, защо искате да си плащам тока". Хижарите не ги мисли, толкова смешно ми стана като ти прочетох тезата за вдигане на звездите, че даже няма да коментирам. А ти ако имаш повече от един компютър вкъщи не ми обяснявай че таксата за адсл-а ти е голяма.

Аз разбирам че искаш цената да е 5лв (имам съмнения че и тогаз ще се оплакваш), но какво ще кажеш да ми станеш работник за 50ст. на месец? а, мне, не съм съгласен - ще ме крадеш.

Но не ме разбирай погрешно, Питащ, аз нямам против това че искаш да крадеш - това е проблем на БТК, не мой. Против имам наглоста да питаш тук как да крадеш. Това е като да влезеш в банката и да питаш "извинявайте, кога затваряте и колко човека охрана остава и ще имате ли против да покъртя ей туканка отстрани с това канго". ок, разбирам дир.бг<>БТК и все пак сравнението дето дадох по-горе е достатъчно близко до ситуацията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.