Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Защо не се реших на ADSLнови  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано15.06.05 21:31



От месец насам умувам, изчетох всичко и тук, и на сайта на БТК, и приятели питах. Нямам парични притеснения засега (да чукам на дърво де).

Та:
- не било само за първите 12 месеца, а до живот се кара на 12 месеца (автоматично след първите - за нови 12).
- мислех, че ако не е "инсталирай сам", т.е. не ми трябва промоцията, плащам си всичко - пак не става.
- мислех, че логиката зад 12-те месеца е да се изплати оборудването. Йок - не става. То си оставало собственост на БТК и като се разделите - взимат си го.
- ама аз искам да си го купя бре. Плащам - и когато искам ползвам, когато не искам - не ползвам.
- удобството е №1 мотив за каквато и да е покупка (в днешно време). Голямото неудобство е, че ако се откажа, ще трябва да се занимавам пак с разкачане и връщане на оборудване. На мен ми е удобно да си дам парите за собственост, не за въздух.
===
Препоръка: БТК да си промени Общите условия за ADSL съгласно учебниците по маркетинг. От първите им глави (тия дето се учат в І курс).
Моята опция: ще преглеждам сайта и като видя редактирани Общи условия - абонирам се. Услугата е добра като технология, но не ми е удобна като клиент. (ако изобщо на някой там му дреме за мен)



Тема Re: уточнениенови [re: Гeвpek]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 21:48



1. след 12-те месеца, можеш да прекратиш договора, когато си решиш. няма нови 12 месеца срок. и по-конкретно т. 7.2 от общите условия на БТК

2. при прекратяване на договора, не носиш модема никъде - БТК служители идват и си го взимат.



Тема Re: Защо не се реших на ADSLнови [re: Гeвpek]  
Автордaaa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 22:00



е поне измисли нещо интересно като мотиви...
ти на тоя модем оборудване ли му викаш ???



Тема Re: Защо не се реших на ADSLнови [re: Гeвpek]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 09:21



За 12-те ти отговориха. За собственноста върху модема, не виждам за какво може да ти послужи ако е твой, но нищо не ти пречи да си купиш ако желаеш.
Така, че от цялото ти о*кване не виждам един аргумент който би ме накарал да седна и да напиша нещо такова!



Тема Re: Защо не се реших на ADSLнови [re: .]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 15:01



Ако си купя модема, цената на услугата същата ли остава?

А и не е ли по-добре модемът да си е техен. Ако се повреди ...?



Тема Re: Защо не се реших на ADSLнови [re: няkoй]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 16:21



Е никъде не пише за отстъпка в цената ако имаш собствен модем...Нали така?
Ако се повреди - имаш гаранция! Те да му мислят...



Тема Възможно ли е...нови [re: Гeвpek]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 16:44



Чета постинга и в блуждаещия ми ум възниква следния въпрос:
Ако съм собственик на съвместимо по АДСЛ интерфейс оборудване имам ли шанс да го включа в линията и да ползвам услугата на БТК? Вместо да имам отделен модем и рутер - има рутери с АДСЛ интерфейс.
Ама тогава БТК-то трябва да ми даде потребителските настройки и няма да може да проверява услугата до ЦПЕ...
... както винаги - пак щури идеи ...
Със здраве





Тема Re: Защо не се реших на ADSLнови [re: .]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.06.05 17:43



Здрасти, доте.
...не виждам един аргумент...
Ето ти един, за размисъл - искам да ползвам услугата на бТК АДСЛ, но не искам да ползвам услугата на бТК пренос на глас или както точно се нарича обикновенната телефония.
Имам си бТК-жици в апартамента; услугата ми харесва и искам да я ползвам.
Обратно - предпочитам телефонията ми да се осъществява само през МТел и не искам от бТК.
Въпросът - защо АДСЛ се явява обвързана услуга? Защо реално АДСЛ-а ми ще струва с 12 и нещо лв. повече от рекламираното?

ПП: Ситуацията ми е точно такава, не е хипотетична, като изключим желанието ми за АДСЛ, засега си имам чудесен Нет, но знам ли какво ще е след година? АКо тогава АДСЛа е най-удобния ми начин за свързване според нуждите ми?




Тема уточнение 1aнови [re: ***]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано16.06.05 21:00



В отговор на:

няма нови 12 месеца срок



След първите 12 месеца, мога ли да го прекратя на 3-тия?

Редактирано от Гeвpek на 16.06.05 21:08.



Тема Отговориха - дръжки [re: .]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано16.06.05 21:02



Виж уточнение 1а

Но постингът ми няма за цел да убеждава някого. За мен срокът по чл.7.1 е непреодолим дефект. До 30 юни няма начин да си променя мотивацията, ако такава е идеята на постинга ти.
===
Вторият непреодолим дефект е свързан с този срок. Ако модемът (и др.) е моя собственост, плюс ако плащам услугата, искам свободно да ползвам собствеността си (модем + услуга).


Препоръчвам да измислят нов или допълнителен начин на плащане, ако това ги притеснява. Има десетки... Дори има форми на гаранционен депозит. Ако не могат да измислят, да намерят кадри.

Редактирано от Гeвpek на 16.06.05 21:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.