Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:55 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Суич към АДСЛ модема?нови  
АвторAurin (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 22:24



Здравейте.
Мисля да си прекарам АДСЛ, но да споделя скоростта със някой съсед. Условието е, че съм с лаптоп и често ме няма с дни в къщи, та нямам друг комп, който да работи като рутер постоянно (имам един пентиум на 150, но май нестава?)
Може ли към модема да се включи суич и двамата да взимаме нета през суича?
Ако това е възможно, как ще стане работата при положение че имам само едно ай пи? Могат ли да се поръчват още Ай Пи-та?
На кабелната ТВ, на която бяхме до сега бяхме по този начин, само си платихме за второ Ай Пи и работата стана.
И друг въпрос имам - по мак адрес ли те засичат та да тече нета (в смисъл ако си смениш мрежовата карта пак ли има нет или трябва да им се обаждаш)?



Тема Re: Суич към АДСЛ модема? [re: Aurin]  
Автор white_rabbit ()
Публикувано12.04.05 23:10



сега ще дойдат пичовете , които бачкат в БТК да те разхвърлят , защо искаш да лъжеш ти фирмата ..
според мен можеш да споделиш достъпа , не знам доколко е легално..
аз преинсталирах уиндоус-а преди 3 месеца и след това инстарирах софтуера от дискетата ( има и пароли ) , коато БТК ми дадоха ,
и заедно с телефонния номер , мисля че по това те засичат ...защото един път нямах интернет и им се обадих на хелп деска и ме питаха кой ми е тел. номер...
мдда , едва ли ти помогнах



Тема Re: Суич към АДСЛ модема?нови [re: Aurin]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано13.04.05 03:32



искаш от техниците модема ти да е в режим рутер. ако се навият, ок. ако не се навият, взимаш бизнес абонамент. като е в режим рутер, той се занимава да ви раздава вътрешни ИПта, да ви сетва гейтуей, да ви дава ДНС сървър, всичко. мушкаш модема в суича, мушкате се и вие двамцата и пей сърце. излизате през едно и също ИП. ако мислиш да палиш торенти и пр. п2п изпълнения, и това трябва да им кажеш да ти го настроят.



Тема Re: Суич към АДСЛ модема?нови [re: Aurin]  
Автор Г.Л.Bълk (blah blah)
Публикувано13.04.05 08:36



тоя пентиум на 150 мхц направо ще изкърти като рутер :)
значи слагаш му две мрежови карти
в едната слагаш етернет кабелчето от модема, другата я праскаш накъм суича дето се включвате ти и съседа ти
(дотук инвестицията е около 30-40 кинта ако работиш със секънд хенд карти и суич, със нови е около 50-60)
после отиваш на m0n0.ch/wall и си точиш исо-то със моно (примерно последната бета)
после печеш, слагаш в цд-то, една празна дискетка във флопито, и конфигурираш нат, днс-и, файъруолл, други простотии и си човекът!
:)
бе супер лесно е ако му отделиш малко време и ако имаш понятие от НАТ, тцп/ип и мрежи :)
ако пък не ти се занимава, викаш ме мене, плащаш ми 100 кинта за 1-2 часа работа и после щастлив си цъкаш заедно със съседа ти:>
иначе бизнес тарифите го праат тва по дефолт (в сми слагате си ти и съседа ип-та от сорта на 192.168.0.2-255, гейтуей 192.168.0.1 и днс пак 0.1 и модема ви прави НАТ)
ако имаш проблеми питай по форумите, ще ти помогнем :>

Life is a bitch. And then you die!


Тема Re: Суич към АДСЛ модема?нови [re: white_rabbit]  
Авторпeшo (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 21:28



Сложи си рутер www.coyotelinux.com



Тема Re: Суич към АДСЛ модема?нови [re: пeшo]  
Авторпeшo (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 21:31



И след рутера switch - общо към 80 лв



Тема Re: Суич към АДСЛ модема?нови [re: Г.Л.Bълk]  
Авторпeниo (Нерегистриран)
Публикувано10.11.05 22:23



аз имам съшия проблем, режата ми е от 3 пс-та ip-ta на сървъра 192.168.80.10 на изходната лан карта, 192.168.80.1 на модема, 2рото пс 192.168.80.20 и 3-тото 192.168.1.40, мрежата работи, но как да пусна адсл нета, трябва ли да инсталирам прокси на сервера, препоръчайте ми някое, и ако може ми дайте някакви насоки как да го настроя



Тема Re: Суич към АДСЛ модема?нови [re: Г.Л.Bълk]  
Автор swestan (непознат )
Публикувано09.02.08 14:09



бе супер лесно е ако му отделиш малко време и ако имаш понятие от НАТ, тцп/ип и мрежи :)
ако пък не ти се занимава, викаш ме мене, плащаш ми 100 кинта за 1-2 часа работа и после щастлив си цъкаш заедно със съседа ти:>
иначе бизнес тарифите го праат тва по дефолт (в сми слагате си ти и съседа ип-та от сорта на 192.168.0.2-255, гейтуей 192.168.0.1 и днс пак 0.1 и модема ви прави НАТ)
ако имаш проблеми питай по форумите, ще ти помогнем :>
случайно се ровех и открих това .отдавна имам проблеми с нета и сега открих че имам същата настройка но без мое съгласие .ДАЙТЕ СЪВЕТ КАКВО ДА ПРАВЯ



Тема Re: Суич към АДСЛ модема?нови [re: swestan]  
Авторr-r-r-r-r-r (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 22:27



Май неможеш направи далаверата със 100 лв. за 1-2 часа. Виж датата на темата - не мислиш ли, че за 2 години човека все ще е намерил начин да си реши проблема!?





Тема Re: Суич към АДСЛ модема?нови [re: r-r-r-r-r-r]  
Авторcoфия мapинoвa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 07:59



да за толкова време жични мрежи почти няма а безжичните върват по 50 лв




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.