Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Доволства прасето в кочинатанови [re: Nezadovolen]  
АвторMarapeв (инж.) (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 21:32



Има изход от положението.
Работникът да стане печен! Толкова печен, че работодателят да не може да диша без него. И тогава поставя условия, които никой няма да му откаже.
Иначе минава по общия ред, в кюпа, един от всички.



Тема Re: Доволства прасето в кочинатанови [re: Marapeв (инж.)]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано10.04.05 12:57



Тц! Не става така...Няма незаменими.
А и са малко работодателите котио могат да си позволят да плащат на висококвалифициран персонал.
Това вече е обсъждано...



Тема Доволства прасето в кочинатанови [re: .]  
АвторMarapeв (инж.) (Нерегистриран)
Публикувано10.04.05 13:03



Наистина няма незаменими хора. Но някои вършат нещата по-добре от други и тежко на мениджъра, който не ги цени.
Но изходът наистина е друг - инвестирай в собствен бизнес и бъди най-великия.


Празни мисли на един празен човек.



Тема Re: Ne ni zadovolihaнови [re: ***]  
Автор a3 (, умничкият)
Публикувано16.04.05 12:23



Това за социалната функция го разправяй на началниците на БТК.

Да видим те какво ще кажат.

Аз съм!


Тема Re: Ne ni zadovolihaнови [re: Georgi]  
Автор a3 (, умничкият)
Публикувано16.04.05 12:38



БТК никого няма да уволнят за некадърност - просто няма да увеличат заплатите много и ще подсетят, когото трябва да си ходи сам. Поне аз така смятам. В крайна сметка заплатата трябва да изразява доколко даден кадър е ценен за компанията и допринася за приходите й.

А иначе по принцип си прав, че не може в БТК да има само инженери. По принцип БТК се занимава с предоставяне(продаване) на услуги и си е нормално експертите по маркетинг(и прочие икономики) да заемат високоплатени длъжности. Но да се пренебрегва качеството (и количеството) на инженерния (и въобще техническия) състав е опасно. Честно казано това са все очевидни неща.

Това което всъщност исках да кажа е, че старото ръководство имаше едни цели и изпълняваше едни задачи, докато новото такова (то май е ново за сега само на най-високите етажи) има други и е съвсем нормално да има промени в кадровата политика, а следователно и да има недоволни от новите заплати. Мисля, че всички млади и достатъчно амбицирани специалисти ще си намерят точното място.
Да му мислят тея, които са свикнали да са на държавна работа.

Аз съм!


Тема Re: Ne ni zadovolihaнови [re: a3]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 12:41



нема да се плашиш за началниците на бтк-то. сичко е наред

айнщайн, нещо по другите теми да имаш?



Тема по съществонови [re: ***]  
Автор a3 (, умничкият)
Публикувано16.04.05 13:18



Все пак благодаря (за вундеркинда), макар че не съм вече в чак толкова невръстна възраст.

Макар и всеизвестни излиза, че тези истини се забравят имено от хората, които трябва да са най-наясно с нещата. Аз не искам да занимавам никого, само припомням.

Като се замисля по-дълбоко излиза, че БТК е поела социални функции не към клиентите си, а към персонала си. В тази връзка като заговорихме и за монопола, който вече не е монопол искам само да попитам:
-Защо след като БТК толкова време имаше право да прави каквото пожелае на телекомуникационния пазар всъщност нищо не направи?
-Защо след като е била държавна компания и не би следвало да търси непременно бърза и голяма печалба, регистрираше рекордни печалби, а същевременно твърде много хора им бе отговаряно "няма техническа възможност" на кажи-речи всяко запитване за нов телефон или нещо подобно?

И най-важния въпрос:
- Защо в 21 век се занимаваме с грешните тарифи на телефония, а не с някоя по-нова технология.

По последния мога да дам собственото си мнение:
- Защото може би 80% от мрежата на БТК е морално остаряла и компанията се опитва всячески да си играе с цените на малкото услуги, които може да предлага с цел извличане на последните капки печалба. Тъй като цените в сектора са под държавно полу-наблюдение тези спекулации предизвикват широк обществено-политически (разбирай социален) отзвук и отклоняват вниманието на публиката от основния проблем. А именно защо БТК не работи така както трябва да работи. А тя не работи така както трябва да работи, защото:
1. няма достатъчно КВАЛИФИЦИРАНИ кадри - неквалифицирани има предостатъчно.
2. доскоро закона гласеше, че "една е БТК и не може да има други като нея"
3. въпреки, че най-големите директори са чужденци, които знаят как се правят нещата, все още много са междинните директори, които знаят как се работи държавна работа и сега се чудат къде се намират.
4. в БТК съвсем, съвсем доскоро се назначаваше по роднинска линия, а не според знаенето и моженето.

Е очевидно е, че на всеки въпрос отговора е "всеизвестна истина", дори и на този - "Кога нещата ще се оправят?", "Ами когато БТК се приватизира."

Приватизираха ли БТК? - Приватизираха я.
Оправя ли се? - Ами..... Май да!

Явно просто трябва по-често да си припомняме "всеизвестна истина".

Аз съм!


Тема Re: по съществонови [re: a3]  
АвторГaд 3aeви (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 19:01



"Кога нещата ще се оправят?", "Ами когато БТК се приватизира."

Когато се приватизира ще се препродаде на някои телеком и чак тогава може да се орави.Сегашните са ликвидатори не приватизатори.

Дано не се продаде като сграден фонд а като телеком.

П.С Активи за около 500мил вече са заложени.



Тема Re: Доволства прасето в кочинатанови [re: .]  
АвторMarapeв (инж.) (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 21:44



Висококвалифициран персонал + мениджмънт = висока производителност на труда => по-висока печалба => висок кредитен рейтинг => инвестиции => нови технологии (изискват малко, но висококвалифициран персонал) => по-висока печалба и т.н. и т.н.

Извод: компания, която не си цени кадрите няма бъдеще.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.