Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 16.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема БТК-У ДОМА след 1 априлнови  
АвторXPИCTO (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 18:42



След 1 април БТК променя цените си. Логично е да се променят и пакетите БТК-У ДОМА, но никаде нищо не съм чувал за това. Някой знае ли нещо по темата. Предварително БЛАГОДАРЯ!!!



Тема Re: БТК-У ДОМА след 1 априлнови [re: XPИCTO]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 15:10



Здрасти. И мен ме интересува темата и днес звънях
на телофона за информация на БТК и там служителката
любезно ме информира, че и те незнаят как точно ще стане.
За сега "специалистите" умували, като как да стане.
Абе...голяма работа е БТК-то.
Поздрави.



Тема Re: БТК-У ДОМА след 1 априлнови [re: Gogo]  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 19:02



Ами не знам, но според мен е от очевидно по-очевидно как ще се променят тези планове "У дома":
1. БТК12 - в него ще бъдат включени 120 мин селищни и междуселищни разговори. А също и тази първоначална "такса" за свързване от 11 ст (без ДДС)
2. БТК15 - в него ще бъдат включени 200 мин селищни и междуселищни разговори. А също и тази първоначална "такса" за свързване от 11 ст (без ДДС)
3. БТК20 - в него ще бъдат включени 340 мин селищни и междуселищни разговори. А също и тази първоначална "такса" за свързване от 11 ст (без ДДС)
Горното важи за цифрови телефони и АТЦ с възможност за таксуване по време. За останалите абонати (тези които на някои от плановете и няма възможност за таксуване по време) си остават досегашните правила. А когато надхвърлят минутите(импулсите) в съответната програма, според мен е естествено да се таксува както вече си знаем - първоначална такса 11 ст и 1,5 ст/мин (за пиковите часове) и т.н.

Ако някой има друго мнение (или информация) нека да го сподели - би било интересно



Тема Re: БТК-У ДОМА след 1 априлнови [re: жopo]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано19.03.05 13:20



Не става!
Абонамнетния план е за минути а не за пари. Т.е няма остойностени минути. Отговори си на въпроса "Колко ще платя ако съм на БТК 12 и проведа 60 разговора по 2 минути всеки в рамките на разговорите обхванати от БТК У дома?"



Тема Re: БТК-У ДОМА след 1 априлнови [re: .]  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 09:20



ами ако не е така (както вече написах) - аз не виждам никакъв смисъл в тези планове. И всички които са се прехвърлели вече ще се откажат.
Били бил малко по-конкретен какво не е вярно (или както искаш го наречи) в мойто предположение



Тема Re: БТК-У ДОМА след 1 априлнови [re: XPИCTO]  
Автор femina (различна)
Публикувано22.03.05 14:42



Днес се поинтересувах в пощата как ще се таксува, когато си на абонаментен план "У дома".
В предплатените минути ще се включва първоначалната такса от 13.5 ст (с ДДС) + минутите, които си изговориш (от 7 до 21 ч.). Тъй като аз съм на план 12, изчислих, че с 2,40 лв (разликата, която се получава между 14.40 и 12 лв - абонаментните такси на "У дома"12 и стандартната тарифа), аз си предплащам само 16 разговора: 16 х 13.5 + 16 х 1.8 (и то при условие, че всеки разговор трае до 1 мин). А обажданията към цифрови телефони на доставчици на Интернет, ще се таксуват като обикновен разговор, но без да се включват в предплатените минути на "У дома".
Лично аз не виждам смисъл от тези абонаментни планове, защото с тях не се получава никакво финансово облекчение в сравнение, ако си на сндартен абонамент от 12 лв (с ДДС). Облекчение в случая има само за БТК, която ще взима повече сигурни пари за абонамент - поне 14.40, а не 12 лв, както беше, когато ги нямаше "У дома".

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: БТК-У ДОМА след 1 априлнови [re: femina]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 09:48



Не става....Първо ако си питала в "пощата" - БП са съвсем недостоверен източник на информация по въпроса.
После - това е абонамент за ползване на отстъпка при разговорите, а не стандартен абонамент на общо основание. Не може просто да вземеш стандартния, да я извадиш от сумата на У дома и да получиш 2.40 за разговори. Тук вече се говори за цена на минута разговор и по твоите "сметки" с извинение за кавичките излиза, че с тази първоначална такса ти се прибират пари за около 9 мин на всеки разговор ( всъщност зависи от направлението с което говориш но това са дребни подробности ) Което пък автоматично означава ( 120 мин включени в абонамента както гласи рекламата ) че, само за 10-12 разговора си изконсумираш лимита. Ето това не става...
Целия проблем идва от това, че е посочено парично изражение на първоначалната такса, а не минутно такова. Ако вземем за пример някой от клетъчните оператори там е посочено "толкова секунди първоначално" или "разговор до х се таксува като пълен разговор за х". Затова по мое скромно мнение нещо такова ще има и в окончателния вариант на У дома...където разбира се пак ще има първоначална такса но изразена в минути а не в 13.5 ст.



Тема Re: БТК-У ДОМА след 1 априлнови [re: жopo]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 10:00



Ще се променят условията във връзка с новия начин на отчитане на разговорите. За какво не си прав - виж какво написан на femina.



Тема Re: БТК-У ДОМА след 1 април [re: .]  
Автор femina (различна)
Публикувано23.03.05 15:42



Добре тогава, знаеш ли къде да прочета как ще се таксуват разговорите на "У дома" след първи април. Търсих в Интернет, но намерих само следното:
"От телекома уточниха, че увеличението не засяга минутите в т. нар. предплатени пакети. Ако потребителят има пакет с 40 минути например, ще плаща такса "начало на разговор", след като ги изразходва"
Ами ако говориш само след 21 ч., как ще си изразходваш минутите?
Абе много объркано стана.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Ами нали има някакъв телефон 0800...нови [re: femina]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано23.03.05 17:55



Питай там и ни разкажи :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.