Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Защо хората си позволяват ...  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 13:04



Защо хората и журналистите си позволяват да говорят смело, обикновено против БТК и др. държавни (или бивши такива) фирми, например БНТ. И пазят мълчание по отношение на техните частни конкуренти. (Знам, че БТК е вече частна, но хората още не са свикнали с този факт)

Нещото, което ми направи впечатление тази седмица: По радиото говореха - цяло предаване - за новите по-високи цени на БТК. Разбираемо е, актуална тема, а и все още инерцията за говорене против БТК е голямам, защото много хора не я възприемат като частна. Чудно ми е защо не се говори и обсъжда така масово цените на Мтел и Глобул. Можеби защото са частни и най-вече журналистите внимават. От Мтел и Глобул ще реагират веднага. А техните цени са дори по-високи.

Същото се отнася и за БНТ. Всички си позволяват да коментират дейността й. Но никой не коментира частната й конкуренция - bVT или Нова ТВ. А и за тези две частни медии има какво да се говори.

Защо се получава така?



Тема Re: Защо хората си позволяват ...нови [re: няkoй]  
Автор D-rA ()
Публикувано04.03.05 15:23



Ами много е просто: и БНТ и БТК са възприемани като национални фирми, наследили много държавна собственост и в този дух собственост на всеки един от нас, създадена собственост от нашите предци. Чувствайки се собственици на нещо такова, макар и имагинерно звучащо, очакваме тяхото поведение да е поведение на лидер, а не на мижитурка.... така мисля
А за частните мтел и глобул- и те са частно от уравнението : кой колкото може да гепи, щом никой не иска да та фаща

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: Защо хората си позволяват ...нови [re: D-rA]  
АвторOOO (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 17:21



В Мтел да ти кажа сме инвестирали доста повече от БТК през тези години на монопол а БТК ни се е изплатила с евтините разговори.



Тема Re: Защо хората си позволяват ...нови [re: няkoй]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.03.05 18:45



По радиото говореха - цяло предаване - за новите по-високи цени на БТК.

А бяха ли поканили там хора от БТК?

Ако не, предаването не е заслужавало да бъде слушано - било е едностранно.

Ако да, то кой е бил там, та не е успял поне да спомене, че новите цени на БТК са по-ниски от старите?



Тема Re: Защо хората си позволяват ...нови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторdsc (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 19:08



На по-ниските цени може само да се посмеем....

Средна продължителност на градски разговор - 2-3 минути... Нека да е 3 минути...

За 3 минутен градски разговор през деня в рамките на градската мрежа:
- Стара цена за -> 9 ст.
- Нова цена -> 11ст + 3*1.5 = 15.5 ст...

Та кое му е по-ниското на новите цени?



Тема Re: Защо хората си позволяват ...нови [re: dsc]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.03.05 20:40



Може и да се посмеем... накрая

Виждам, че разполагаш със статистически данни за разговорите.

Кажи ми сега и средната продължителност на междуселищните разговори, съответно за първа, втора и трета зона. На първо време през деня. Нощта ще я оставим за после.



Тема Re: Защо хората си позволяват ...нови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторsd (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 21:06



Айде стига бе,
БТК намалява междуградските и международните заради конкуренцията, а не защото е "загрижена" за клиентите си.
Защо увеличават градските ? , ами защото все още нйамат конкуренция там



Тема Re: Защо хората си позволяват ...нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано04.03.05 21:21



А бяха ли поканили там хора от БТК?

Ако не, предаването не е заслужавало да бъде слушано - било е едностранно.


-Много справедливо гледаш на нещатаМен всъщност повече ме вълнуват бъдещите цени на 3-ия мобилен оператор))ще се радвам ако бъдат същите като тези на фиксираната сега мрежа)



Тема Re: Защо хората си позволяват ...нови [re: няkoй]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано04.03.05 21:47



Очевидно слаб PR. Ясен Груев има върху какво да поработи



Тема Re: Защо хората си позволяват ...нови [re: DTMF]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано04.03.05 21:55



Сигурен ли си , че ще се радваш ако ти предложат подобни цени само в тяхната мрежа.



Тема Re: Защо хората си позволяват ...нови [re: motek]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано04.03.05 22:05



в краен случай да,ще си ходяс 2 карти,както и сега



Тема Re: Уауууунови [re: DTMF]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано04.03.05 22:19



Трябва да е голямо изживяване



Тема Re: Защо хората си позволяват ...нови [re: sd]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.03.05 22:39



Това беше записано отдавна на няколко места: градските разговори ще се увеличават, междуградски и международни ще намаляват.



Тема Re: Уауууунови [re: motek]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано04.03.05 22:54



Кой както му отърваКато гледам Мтел още от сега се застраховат от евентуални конкурентни цени като предлагат нови по ниски планове със повече безплатни минути срещу договори за много години..за да не може да избяга никой



Тема Re: Уауууунови [re: DTMF]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано04.03.05 23:41



Пазарна икономика



Тема Re: Защо хората си позволяват ...нови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторdsc (Нерегистриран)
Публикувано05.03.05 09:57



Средната продължителност на градските разговори е обявена като 2-3 минути именно от БТК...

Колкото до намалението на междуградските... Кво значение има... БТК не се хвали с намелението на цената на междуградските и международните разговори и увеличението на градските! Те казват че намаляват цената на градските разговори.... (и това е така... за разговори 3-4 пъти по-продължителни от сега провежданите... да живеят клюларките...)
Те точно това дразни... Намаляваш цената на градските разговори по-продължителни от 10 минути (и се хвалиш с това преемълчавайки подробноста с продължителноста), но вдигаш цената на 3 минутните градски разговори (болшинството провеждани) с около 50%... Ама то нали от някъде трябва да дойдат кините за намаление на междуградските.... (Вместо да си оптимизират инфраструктурата и персонала... преливат от единия джоб в другия...)



Тема какво каза БТКнови [re: dsc]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано05.03.05 13:13



е написано

.

БТК се похвали с пo-ниски цени за междуселищни и международни разговори, и спомена че дава възможност на абонатите си да говорят повече и да провеждат по-дълги разговори по фиксираната мрежа..

След което обясни, че преустановява кроссубсидирането между отделните си услуги, като предоставя всяка една от тях при цена над себестойност и че друга съществена причина за промените в цените са приетите ангажименти по присъединяването на България към Европейския съюз

Това са фактите по същество.

Останалото са си лични интерпретации на които всеки клиент на БТК има право. И въз основа на тях той ще си направи правилния от негова гледна точка избор дали, как, кога и колко да ползва услугите на БТК.



Тема Щото сте монополисти и сте си все същите:нови [re: няkoй]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано05.03.05 13:58



:
Докато си плащам сметките (и чакам) мога да науча житието и битието на всичките ви служителки и родата им (май се женят помежду си и децата им си работят в БТК - така се стига до генетично израждане - бракове между роднини)



Тема Re: какво каза БТКнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано05.03.05 21:28



Четеш новите цени както дявола чете евангелието. Ето защо:

На кого БТК дава тази възможност да провежда по дълги разговори - на 20% от потребителите си които имат големи сметки от междуградски и международни разговори.

За баба на село и обикновенните абонати които са 80% от потребителите и правят основно градски обаждания цените и месечните сметки ще нарастнат.

Това е което не се казва в прес-рилийса и се замазва с усреднени сметки.



Тема Къде в България....нови [re: Ahab]  
Автор investment (непознат )
Публикувано05.03.05 23:23



Къде в България клиента (потребителя, абоната и т.н.) не е преебан? В МТЕЛ ли, в ГЛОБУЛ, НЕК, ВиК, Топлофикация, НЗОК и т.н. Защо БТК да прави изключение? Няма логика.



Тема и сега да се върнем в началотонови [re: Ahab]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.03.05 10:12



спомняш ли си как започна темата? Въпроса беше: защо хулят БТК и си мълчат за останалите оператори?

До известна степен ти отговори на този въпрос. Когато конкурентен оператор на практика вдигна цените на късите разговори с 60% това в пресата бе отразено като 20% намаление на цените.

Нито един от разполагащите с трафична информация служители на оператора тогава не се обади с факти, които биха могли да се изтълкуват във вреда на работодателя му. И съотвенто тези данни не се появиха нито по форуми нито в преса.

А цените още не са съвсем ясни напълно. Всеки гледа да ги опрости максимално и се концентрира максимално върху три минутните градски разговори. Елементарно защо - защото досега следващия импулс идва на четвъртата минута. Там разликата е най-голяма.

Никой не сеща, че да се оцени дали цените са се повишили или понижили трябват значително посложни и пълни трафични изследвания от твоите 20% големи сметки, 80% малки сметки.

Е, аз наистина чета Евангелието. Дали обаче аз съм Дявола или ти - още е рано да се каже.



Тема Re: и сега да се върнем в началотонови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано06.03.05 12:08



Наблюдаващ, когато се преквалифицираш на дявол, нали ще ни уведомиш и ника си ще смениш. (не се обиждай, весело да става)

С новите цени ще давате ли и детайлизирани разпечатки?



Тема Re: и сега да се върнем в началотонови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.03.05 13:08



Доводите ти, стъпили на доводите на БТК са верни, но всичко изглежда като "Верен сбор от неверни данни".
Паметливите помним, че при ВСЯКО актуализиране на продължителността на импулса компанията тръбеше, че това на практика засяга около 20% от абонатите им, т.е. останалите ползват основно градски в рамките на 2-3 мин. И за това вадеха какви ли не статистики.
И сега удрят точно тези хора. С около + 50%. И с още малко в мес.такса, увеличена с 50 ст., където под благовидното включване на безпл.минути се прибира малко повече от сегашните първи импулси по 1 ст.
Това е квинтистенцията на новото ценообразуване.
Каквито и данни и доводи да предоставя БТК и апологетите й, за обикновенния човецец най-меродавна е месечната му сметка. И според статистиките на БТК за около 80% от тези хора тя ще е чувствително завишена.

Не го твърдя, защото нямам данни, но многократно съм чувал, че голяма част от междуградските и международните вече са окупирани от VoIP-оператори. Ако и това е истина, то ще се окаже, че основните приходи на БТК идват именно от "бабите на село", което обяснява защо вдигат чувствително именно този сегмент. Отделно, че е на път и най-големия клиент на БТК-МТел да спре кранчето.
Апропо, специално за междуградските "ребалансирането на цените" води до точката в която е по-евтино те да са през мобилните оператори, а не през БТК. Да не споменавам, че за клиентите на М-клас излиза по-изгодно да проведат бърз разговор МТел (Варна) - БТК (София); личен опит(и сметки).

Всички тези, уверявам те съвсем безпристрастни разсъждения, плюс признанието на човек от БТК, че след всяка промяна на цените клиентите им намаляват с не малък % ме кара да се замислям дали не са верни твърденията, че целта на БТК в близък план е да прехвърли абонатите си от фиксираната към мобилната си мрежа.

Ще видим, вери суун




Тема Re: и сега да се върнем в началотонови [re: Cтepн™]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано06.03.05 14:05



Квинтистенцията викаш, а? Квинтинстенция??? Кво е това? Някаква специална дума, позволена на М-клас клиентите, о, ти нотариална (пардон) еманация на безпристрастното, изпълнено със сложни думички мнение.

Не можа да разбереш, че разликата между държавната и частната фирма е голяма. На едната могат да и се налагат политическо-популистки идеи за ценообразуване, а на другата не. Или поне не толкова лесно. Зверският натиск върху БТК през годините да поддържа евтини градски разговори можеше да се отрази по два начина: дотация/субсидия или дисбаланс на цените на услугите.

Естествено този дисбаланс даде почва за развитието на алтернативни оператори. Обаче те явно се гнусят от изграждането на инфраструктура до краен клиент. И има защо. Защото те печелят от това, което БТК е преляла към изграждането и подържането на тази инфраструктура. И сега, когато БТК поставя нещата на местата си започва виенето. Почват да се споменават "обикновенния човецец", "бабите на село" и други такива сърцераздирателни истории. Естествено се забравя, че "бабата на село" не звъни на комшийките, защото може да го направи "през плета", а звъни на децата си, което сега и е значително по-евтино. Защото "на село" или няма VOIP или е по-скъп.


> И сега удрят точно тези хора. С около + 50%.

Как ги сметна? А споменаването на импулсите по 1 ст. е безобразна демагогия. Много добре знаеш откъде идват тия импулси по 1 ст. и че на импулс от 1 ст. не може да му се плати ел. енергията за провеждането (айде и аз да се поувлека малко).

> Отделно, че е на път и най-големия клиент на БТК-МТел да спре кранчето.

Е, това вече е най-смешното. Стерн, стерн, не разбра ли, че в Мтел работят бизнесмени, а не държавни служители. Малоумна работа.

> Апропо, специално за междуградските "ребалансирането на цените" води до
> точката в която е по-евтино те да са през мобилните оператори, а не през
> БТК. Да не споменавам, че за клиентите на М-клас излиза по-изгодно да
> проведат бърз разговор МТел (Варна) - БТК (София); личен опит(и сметки).

Това не те ли навежда на мисълта (странна дума, а - потърси я в речник), че следва и ребалансиране на интерконекта, който е сключен в явна неизгода на БТК. Как стават неизгодните сделки за държавна фирма няма смисъл да ти обяснявам, нали?

P.S. Сега можеш да влезеш като нерегистриран и да ме попсуваш малко като миналият път. Трогателно беше.



Тема Re: и сега да се върнем в началотонови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.03.05 16:43



Интересно пишеш. Но малко емоционално. И сега удрят точно тези хора. С около + 50%. Във вестниците нещата бяха представени като При градските разговори поскъпването е с 21,1%, но междуградските и международните поевтиняват съответно с 19% и 14%.

Нещо като "бензина поскъпна с 21%, но газьола и газта поевтиняха съответно с 19% и 14%. Каква е промяната в разходите за едно семейство, което пътува с личния си автомобил от София за Варна?"

Официално: като цяло повишението на кошницата от услуги на телекома е средно с 6,35%. А аз си мисля, че в момента никой не може точно да каже какво ще е влиянието на новите цени.

Най-малкото защото хората ще си направят сметката и ще си променят маниера на говорене.

Останалото е наистина Не го твърдя, защото нямам данни, но многократно съм чувал,



Тема Re: Щото сте монополисти и сте си все същите:нови [re: NikB]  
Автор Oпc (може би...)
Публикувано06.03.05 17:25



докато си плащам сметките .... си пия кафето или пиша по форумите...
за да не губиш време / освен ако не те влече носталгията по едновремешните опашки/ ползвай онлайн плащания както през телекома, така и през e-pay, банкомат и т.н. Друг е въпроса, че сигурно ти прави кеф да се побъзикаш с гаджетата по офисите на БТК - а?



Тема Да не съм геронтофил?нови [re: Oпc]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано06.03.05 18:11







Тема Re: Да не съм геронтофил?нови [re: NikB]  
Авторфpoйд (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 01:24



глупак си!!! и за да не кажеш че бягам от темата - сексуалната ти ориентация не ни интересува, не и в този форум...



Тема Умник :)нови [re: фpoйд]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано07.03.05 09:21



ти май се засягаш :)
Да не си някоя от каките, които работеха на 144 и ги съкратиха?
Това беше добро решение - поне тази услуга се пооправи :)



Тема Re: и сега да се върнем в началотонови [re: bm]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.03.05 10:59



Понеже виждам, че си съгласен с мнението ми и не опонираш с факти, т.е. подкрепяш го със свои думи ти отговарям само зарди ПП-а. В смисъл, че не, не владея техниките за влизане с много и нерегистрирани никове за да си говоря сам; това упражнение е присъщо за друга категория хора.
Но това на теб ти е ясно повече отколкото на кой да е друг


Редактирано от Cтepн™ на 07.03.05 11:02.



Тема Re: и сега да се върнем в началотонови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.03.05 11:42



Лошо ли е да си "малко емоционален"?
Забелязваш, че не пиша с някакви точни разчети, т.е. не оглеждам отделните дървета в гората, а гледам отстрани на гората като цяло.
Изобщо цялата ми "емоционалност" (слагам в кавички щото познатите ми ме имат за точно обратното - непоказващ никакви емоции) идва от житейския опит - още от байТошово време помня как всяко повишаване на жизнения стандарт, актуализация на цените, повишаване на долара, ребалансирания и т.н. задължително подкрепяни във вестниците с % полза за хората водеха до яки псувни и повсеместно мърморене.
Абе отклоняваме се от въпроса, затова само да цитирам нещо руско и мъдро - "Поживем, увидим"

ПП: За 50-те%, макар, че не аз първи пуснах тази цифра.
Факт - БТК редовно съобщава, че 70-80% от потребителите й говорят по 2-3 мин. градски (тези % се въртят още от началото на повсеместната цифровизация и когато тогавашните дайълъп-аджии се изпотихме)
Сега 3 мин. са 9 ст.
След месец ще са 15,5 ст.

ППП: Не зная какво си завършил, но аз съм по специалност инженер, а преди това - математическа гимназия. И отлично знам как биха изглеждалали посочените от теб цифри при следната конфигурация:
"+21,1% защото 2% от потребителите ни са клюкарки, но сме длъжни и тях да включим в сметката" Нещо като белия роял в потребителската кошница при Виденов, ако си спомняш тези неща.

ПППП: Препрочетох горното преди сенда; за какво всъщност спорим? БТК е частна компания и собствениците й решават какви ще са цените и как ще ги представят пред обществеността. А хората ще решат дали им са изгодни или не. За историята остава факта, че в годината на последните 2 ребалансирания на цените БТК от пръв по абонати телеком стана втори.
И пусналия поста е съвсем прав - защо никой не вдига врява, че хубавия шпек лятото беше 9 лв., а сега е 12? Защо добрата българска водка скочи с лев (+15-17%), а Финландията падна с лев (-8%)? Защо масовите Бг-цигари скочиха с 8-10%, а Марлборото поевтиня с 2-3%? Нещо да ти напомнят тези %-и на това, което си извел в червено? Ако си ценител на хубавата цигара и хубавото питие ще ме разбереш


Редактирано от Cтepн™ на 07.03.05 11:49.



Тема Re: и сега да се върнем в началотонови [re: Cтepн™]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 09:30



>Понеже виждам, че си съгласен с мнението ми и не опонираш с факти

Признавам, уби ме! Явно квинтинстенциялното мислене е такова - четеш там квото е написано, а пък разбираш това което си искаш. Добра школа. Приемаш ли ученици?

А пък това с "фактите" направо ме уби за втори път. Масов убиец си ти Стерн (tm).

Сега, ако си решил излезеш за момент от рамките на основата от теб школа на квинтинстениалистите (така ли се пише???), се опитай да намериш и противното мнение.



Тема Re: Защо хората си позволяват ...нови [re: няkoй]  
АвторEeee... (Нерегистриран)
Публикувано11.03.05 10:18



- Защо хората и журналистите си позволяват да говорят смело, обикновено против БТК и др. държавни (или бивши такива) фирми, например БНТ???

- Ееее, въпросът ти е закъснял с поне 15-16 години
Хората и журналистите отдавна са свободни да говорят (даже и по-смело)
за каквото си искат, включително и за държавни или бивши такива...
Нещо против свободното говорене??




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.