Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нови цени за wap от Мутрел!  
АвторDl©K (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 10:16



Видяхте ли новите цени за wap достъп на Mtel!
Ако не сте обърнали внимание цената вече е двойна, от 0.05 на 0.09 лв без ДДС.
И това при положение чакат пуска на третия GSM оператор, и кандидатстват за UMTS лиценз. Сигурно не им стигат парите от "3 милиона абоната" или по-скоро продадени карти, за новия лиценз. А кой знае какви солени ще са цените за нет през UMTS! Е това кой е сега най-големия монополист на пазара! Държи се точно като такъв!
Чакам вашите коментари!



Тема ...нови [re: Dl©K]  
Автор Илko ()
Публикувано05.02.05 22:02



... и също така намали два пъти цената на WAP достъпа през GPRS



Тема Re: ...нови [re: Илko]  
Автор cluster_bg (m@ni@c)
Публикувано07.02.05 02:13



Е то пък една цена...

60' * 0.09lv = 5.40 (без ДДС)
за 60' се теглят около ... 3МБ?

А колко струват 3 МБ GPRS?!



Тема Re: ...нови [re: cluster_bg]  
Автордcф (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 07:33



ми да беше сметнал и цената за ГПРС....


Мобилен интернет през GPRS -> 3МБ изтеглени за неопределено време ще ти струва 11лв. (цената е непроменена...)

WAP през GPRS -> тук цената беше космическа.... сега са я изварнили с тази на Мобилен интернет през GPRS... т.е. цената на 3МБ също е 11лв.


И така имаме:
- CSD срещу GPRS
- около 8-9Kbps срещу около 30-40Kbps (не съм засичал колко е реалната скорост на GPRS ама май толкова ще да е...)
- 5,40 срещу 11лв.
- отчитане на време срещу отчитане на трафик...

Кое ли е по-добре? Май за всеки според нуждите... Т.е. ако ще теглиш нешо обемисто то ползвай CSD, ако ще разглеждаш сайтове (и незнаеш какво търсиш...) то ползвай GPRS...

Верно, че са увеличили почти 2 пъти цената през CSD, но са намалили повече от 2 пъти цената на WAP през GPRS (това засяга хората които незнаят как да ползват WAP през Inet-GPRS)



Тема Re: ...нови [re: дcф]  
Автор cluster_bg (m@ni@c)
Публикувано08.02.05 00:10



Да, но си е прекалено скъпо. На мен не ми пука особено - аз си имам и Глобулски телефон. МТел-ския го ползвам само за разговори в мрежата на МТел. И абсолютно за нищо друго. Интернет, СМС и разговори с Глобул си ползвам през Глобулския. Е, вярно, че GPRS-a на Глобул е малко по-скъп от този на МТел в първите МБ-и, но пък таксуването е с точност до килобайт и за 1КБ не плащаш 15 ;-) Може и да е по-бавен от МТелския ГПРС (не знам, не съм тествал МТел-ския) но си ми върши прекрасна работа.
Надявам се, макар и малко да се съмнявам, третия оператор да внесе малко баланс в цените в полза на клиента.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.