Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Такситата откъде знаят адресите на клиенти на БТК?  
Автор checho (клюкар)
Публикувано25.12.04 19:41



Здравейте,

Живея в гр. Варна и наскоро като виках такси ми направи силно впечатление един факт. Винаги като се обаждам на фирма "Омега такси" от цифров телефонен пост, диспечерката разбира адреса още преди да отговори на повикването.

Например, офисът ми е на ул. Цар Асен, и като звънях да си извикам такси, диспечерката ми каза така: "Омега такси добър ден, от Цар Aсен до къде?" И винаги така като звъня на тези таксита от цифров телефон, те разбират къде съм още като видят номера.

Питам се, как се реализира подобно нещо? Възможно ли е БТК да е предоставила на тази фирма за такси цялата си база данни за цифровите телефонни постове, така че като звънне някой, направо да излиза адреса от който се звъни? Всъщност, това се подразбира, защото иначе няма как да ми познават адреса от позвъняването.

Ако в действителност тази фирма "Омега такси" има достъп до адресите на клиентите на БТК, тогава ще попитам - какво е правното основание, на което БТК е предоставила данните за адреса ми на някаква таксиджийска фирма?



Тема Re: Такситата откъде знаят адресите на клиенти на БТК?нови [re: checho]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано25.12.04 20:04



Много по простото обяснение според мен е че някой преди теб си е поръчал такси от отзи телефон и те са записали адреса.



Тема Re: Такситата откъде знаят адресите на клиенти нанови [re: RepeatableRead]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано25.12.04 20:11



Едва ли е от това, защото не могат да знаят и домашните телефони на хората.



Тема Как е с GSMнови [re: checho]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано25.12.04 20:54



При обаждане от GSM пак ли те разкриват откъде звъниш, или не все още няма хомномер.



Тема Re: Такситата откъде знаят адресите на клиенти нанови [re: checho]  
Автор white_rabbit ()
Публикувано25.12.04 22:21



мога да ти кажа за софия
наистина те записват адреса ,
веднъж се обадих от жилището на брат ми и се обърках и дадох грешен вход , и те пък го записали и винаги такситата спираха на грешния вход ,
докато едим ден го оправиха ..сами си създават базата данни , споко



Тема Re: Такситата откъде знаят адресите на клиенти на БТК?нови [re: checho]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано25.12.04 22:24



Има сравнително точен указател за тел. номера в града. Не виждам проблем компанията да се е снабдила с такъв. Освен това всички телефонни номера имат две услуги:
- вписване на абоната в телефонен указател.
- съобщаване на абоната от служба "справки"

При това положение въпросната конфиденциална информация (предполагам това имаш предвид?!) не се нарушава, защото самият клиент е разрешил това съобщаване.

В София е същото положение. "Ок" такситата ми знаят адреса дори без да си казвам номера на телфона и ме "познават". Но при първото ми обаждане към тях бях грижливо записан или сравнен с/в въпросната база с данни.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Такситата откъде знаят адресите на клиенти на БТК?нови [re: checho]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано25.12.04 23:03



Нито една фирма няма достъп до адресите на клиентите на БТК. Цялата база данни за цифрови телефонни постове на БТК не е предоставяна официално никому.

За останалото - питай таксиметровите компании.



Тема Re: Хе, хенови [re: checho]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано26.12.04 00:57



невероятни отговори...

чудото се казва call display. колко му е да платиш още малко и да получаваш и адреса?



Тема Re: Такситата откъде знаят адресите на клиенти нанови [re: KlD]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано26.12.04 11:07



В отговор на:

Има сравнително точен указател за тел. номера в града. Не виждам проблем компанията да се е снабдила с такъв. Освен това всички телефонни номера имат две услуги:
- вписване на абоната в телефонен указател.
- съобщаване на абоната от служба "справки"

При това положение въпросната конфиденциална информация (предполагам това имаш предвид?!) не се нарушава, защото самият клиент е разрешил това съобщаване.




Това не е съвсем вярно:

Чл. 206. (1) Обществените оператори, които са длъжни да предоставят телефонни справочни услуги, ги предоставят в съответствие с данните, включени в публикуван телефонен указател в печатна или електронна форма.
(2) Операторите по ал. 1 осигуряват справка за съответния телефонен номер само при пълно и точно подаден минимален обем от данни. Предоставянето на данни само по телефонен номер се забранява.


Митко



Тема Re: Хе, хенови [re: Troll_]  
Авторзaинтepecyвaн (Нерегистриран)
Публикувано26.12.04 13:15



да ама не от БТК дори не знаят за тази възможност въпреки, че има апарати които я поддържат




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.