Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:12 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ADSL нови оферти - ШОК и Ужас!нови  
АвторAдминиcтpaтop (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 11:15



Днес БТК ме поляха с студен душ!! Администратор съм на голяма фирма с много разпределени обекти свързани с виртуална часна мрежа. От 3 месеца съм абонат на БТК и учудващо всичко тръгна отлично. Интернета вървеше бързо и стабилно всички офиси (към и не към БТК) се свързваха без проблеми и аз започнах дори да рекламирам нета на БТК пред приятели.
Преди няколко дена гледам пуснали нови оферти - супер - цена и скорости и фирмата решава да се включи на новата оферта. В офертата за бизнес абонати пише цитирам:
"Статичен реален IP адрес "
Край на цитата.
За пояснение реалния IP адрес е абсолютно задължителен за VPN - иначе лошо.
Оправяме документите, всичко слънце и идва време за препрограмиране на модема. Техничарите ми казват да си пренастроя сървъра понеже щяло да ми се даде вътрешно IP !!!!
Казвам - чакайте малко бе! Нали пише - статично РЕАЛНО! Отговор - Да статично реално е ама модема ЗАДЪЛЖИТЕЛНО повтарям ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се настройва в режим на рутер IP- то само до модема!!! Щели да ми дадът 255 вътрешни IP та да съм си настроел рутъра към някой от тях.
Отново питам - ама аз имам и домеин! Mail, Web Server. Отговор - ще ви правим forwarding....
Хубаво ама VPN- a не става.
Та в момента се чудя и мая какво да правя....
Извод: Тези от БТК няма да се оправят! Мислят точно като шибан монополист!
Мислят си че може да се подиграват с хората както си искат!!! Просто старото мислене. И сега се чудя какво да правя.... Е баси ситуацията. Ами като ми изтече договора ако ми кажат - хайде сега на новите простотии - какво ще правя?!?!?! Направо не ми се мисли!

Така че АКО НА НЯКОЙ МУ ТРЯБВА "Статичен реален IP адрес " да не вярва на БТК бизнес офертите или поне да пита ама МНОГО ВНИМАТЕЛНО преди да се е вързал към тях!



Тема Re: ADSL нови оферти - ШОК и Ужас!нови [re: Aдминиcтpaтop]  
Автор Stevek ()
Публикувано16.11.04 13:38



Ами не е вярно, при нас изключиха рутера. IP-то се получава от у-вото след модема - друг рутер.

A и гледам че на страницата им пише

тел. 0700 17 111

обажданията към центъра се таксуват като
градски разговор


незнам дали е вярно ...

Редактирано от Stevek на 16.11.04 13:57.



Тема Re: ADSL нови оферти - ШОК и Ужас!нови [re: Aдминиcтpaтop]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано17.11.04 10:23



Първо запази спокойствие а после внимателно прочети какво ще ти напиша.
За да ти се реши проблема ти трябва писмен отказ от БТК, че няма да ти предоставят статичния адрес. За целта вземаш договора в който трябва ясно да се вижда клаузата за статичен адрес, отиваш в Бизнес центъра на БТК и пожелаваш да се срещнеш с някой който има правомощията да решава възникнали спорове по договора - често това е някой от по-високите нива.
Обесняваш му спокойно, че БТК не изпълнява посочената клауза в договора за статичен адрес и учтиво питаш кога смятат от БТК да започнат изпълнението на договора във вида в който е подписан. Ако има опити за измъкване от рода на "статичен в модема", заявяваш че теб като клиент не те интересува как БТК ще ти предоставя услугата, а че си искаш адреса на посочена от теб станция. Също така ще помолиш за експедетивност, тъй като търпиш финансови загуби от това неизпълнение на договора и ще потърсиш по съдебен ред неустойките.
Обикновенно това помага - поне при мен последният път когато имах спор с БТК по параметрите на предоставяне на услуга.
Но ако въпреки всичко ти се откаже реалния адрес, поискай писмен отказ - надлежо подпечатан и подписан. Това не винаги става - единственният начин да го постигнеш ако и това ти се откаже е писменна жалба до съответния директор в която заявяваш че така и така БТК не изпълнява тази и тази клауза от подписания договор и по съдебен път фирмата ви ще си търси правата. Подпечатаното копие с входящ номер от деловодството на поделението на БТК остава при теб. Тогава ще са длъжни да ти отговорят...С договора и с документа от БТК може да се обърнеш към юристконсулта на фирмата ви за завеждане на иск за неустойки по договора след което може да информираш отново писменно и с входящ номер .съответното длъжностно лице в БТК
За съжаление подобно нещо ще ти отнеме време...ако се стигне до съдебен спор. При мен проблема се реши точно за 4 часа след разговора с "Главен специалист" ако се вярва на табелката която му беше закачена.

"Няма да я целувам засега" си казал принца и слязал от Спящата Красавица


Тема Re: ADSL нови оферти - ШОК и Ужас!нови [re: Aдминиcтpaтop]  
Автор Илko ()
Публикувано17.11.04 12:26



Не вярвай на тези които са дошли да ти пипат модема. Всъщност за какво "препрограмиране" става дума?

В моя офис и двете АДСЛ линии тази седмица ги пренастроиха от 256 и 384 на 1024 без никой да идва. Единственото което се промени след процедурата бяха IP адресите но те си останаха реални както и преди.





Тема Re: ADSL нови оферти - ШОК и Ужас!нови [re: Aдминиcтpaтop]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано18.11.04 01:37



За съжаление точно така стоят нещата. Никъде, ама никъде тази дребна подробност я няма, и никой няма да ти я каже ако не попиташ изрично.

Както ти е написал и ADMIN$, може да се пробваш по бюрократичния път- жалби и/или среща с административне шеф от БТК.

Само да добавя, можеш да изтъкнеш като аргумент техните Общи условия, които са ти били дадени за подпис при заявяването на услугата:

В отговор на:


1. ПРЕДМЕТ:
1.1. БТК предоставя срещу възнаграждение на КЛИЕНТА ADSL услуга, наричана за краткост “УСЛУГАТА”, представляваща предоставяне на достъп до ИНТЕРНЕТ чрез разделянето на сигнала предаван по усуканата медна двойка на две, така че симултантния пренос на глас и данни да стане възможен. Едновременно с избрания достъпът до ИНТЕРНЕТ, КЛИЕНТЪТ има право да получи и използва и Допълнителните услуги, включени в цената на УСЛУГАТА и описани по-долу.
....
....
....

2. ВИДОВЕ ADSL услуга и цени:
С оглед по-голямо удобство за КЛИЕНТА и повишаване на конкурентността на БТК при предлагане на УСЛУГАТА, БТК АД предлага следните видове на УСЛУГАТА:
.
.
.
2.2.2 BTC ADSL 512 BIZ (да приемем че си на тази, другите са с идентични параметри, разлика в скоростите)
Кратко описание:

Параметри: :
Цена за инсталиране – базова 30 лв.
Цена за инсталиране – разширена 60 лв.
Месечна цена 85 лв.
Скорост на достъп от Интернет към клиента - Download до 512 kbps
Скорост на достъп от клиента към Интернет – Upload до 128 Kbps
Статичен реален IP адрес един
Брой електронни пощенски кутии с размер 30 MB и достъп по POP3/IMAP /SMTP 40
Предоставено дисково пространство за уеб хостинг 20 MB

Посочените цени са в български лева и не включват ДДС




Никъде не е дефинирано, че някои от параметрите се отнасят до модема/рутера. Така че, ти си в правото си да искаш заплатения СТАТИЧЕН РЕАЛЕН IP АДРЕС - 1 (един) бр.

Общите условия (без да съм юрист) са все едно част от договора, ако в текста на самия договор има позоваване на тях. Неизпълнението на договора вече има редица правни измерения, които може да ти ги обясни квалифициран юрист.
Би могъл да споменеш в жалбата, че ще отнесеш случая до Комисията за защита на потребителя (има много противоречиви мнения дали тази комисия върши работа или не, но все пак създава негативен имидж на някоя фирма да попадне в аналите на тази комисия).

Ами това е, опитай по този начин, или по какъвто сметнеш за добре, ще очаквам(е) резултата от цялата история.

Аре със здраве

Тема Re: ADSL нови оферти - ШОК и Ужас!нови [re: Aдминиcтpaтop]  
Авторt28 (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 16:33



Привет Колега,
Има ли някакво развитие по въпроса със статичния IP адрес?
Питам, защото и при мен нещата се развиват по що годе същия начин



Тема Re: ADSL нови оферти - ШОК и Ужас! [re: t28]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 13:23



Май бтк са решили въобще да не предоставят реални ип-та. Техниците им минават и където има такива пренастройват модемите :(



Тема Re: ADSL нови оферти - ШОК и Ужас!нови [re: .]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано28.11.04 14:29



Защо не има звъннете на съпорта 0700... (на един градски разговор е цената) и да им обясните подробно за проблема



Тема Опа, още малко ужаснови [re: Aдминиcтpaтop]  
Автор Stevek ()
Публикувано30.11.04 14:55



Макар да бях написал че изключват рутера, то се оказа че го правят само за абонати на старите тарифи.

Ето и моя скромен опит от личната ми битка с БТК...

Направихме нов абонамент естествено беше възможно само на новите тарифи, дадоха ни един модем с ethernet порт zte 831 беше май, и той си е конфигуриран като nat рутер. Нормално, доста неща не вървят зад nat рутера и т.н.т. Обадих се на поддръжката, наричат я хелпдеск и след много разгорещен и дълъг разговор стана ясно че за нищо на света няма да изключат nat рутера и че до реалното ip няма да ми дадат достъп.
Накрая женският глас само ме питаше „Имате ли достъп до интернет или не ?” а аз питах „какво разбирате под интернет – dir.bg или ftp” въобще помощ никаква а на някои въпроси въобще не отговаряха ...

Грабнах аз модема и в центъра за продажби - викам и ето ви го, неща такава у-га и искам писмено да ми се обясни защо не ми се дава реално ip, също така и къде пише че услугата ще се ползва по този начин, било то в договора или на друго място. И че ако поискат пари за тази седмица през която бях абонат, ще ги съдя (има служебен адвокат за тази цел, и на мен няма да ми коства никакви усилия) и др.такива

Там обаче се съгласиха с мен и бяха готови да се прекрати договора. Съгласиха се че е така и че има много неудобства, имало и други оплаквания по този причина. Но имало заповед и се процедирало с всички абонати по този начин – с един профил, ако модема е с LAN интерфейс –задължително с включен nat рутер и без достъп до реално ip пък било и то динамично.

Предложиха ми да сменят модема с USB такъв ... а той си нямал рутер !?!!!
Понеже времето ме притискаше а на това място само БТК се съгласиха да прекарат линия. Местният CATV оператор (evrocom.net – Пловдив) поиска безумна сума пари за прекарване на кабел от съседният абонат, макар да си е тяхно задължение за инвестиция ...

Смених модема и след него вместо любимият ми малък рутер се наложи да сложа едно PC със софтуерен рутер и засега реших проблема.

Та ще чакам развитие по случая с отказа да дават реални IP-та. btw това е добра причина да се отървете от по-рано от едногодишният договор.

И за да има ефект – оплаквайте се и искайте тяхното становище ПИСМЕННО, това променя нещата.



Тема Re: Опа, още малко ужаснови [re: Stevek]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано30.11.04 18:44



Това обаче не решава основния проблем в случея! USB-то ти е решение на парче, а не на самия проблем. Все пак в договора е записано "Един реален IP адрес" Ако ти се занимава можеш спокойно да си го искаш "ей на онзи компютър, ей там в ъгъла на прашната маса", и както вече си се убедил, писменният отказ е задължителен.
Съвета ми е който има възможност и не е притиснат от обстоятелствата - да ги съди. С едни по-добър фирмен юрист може и неустойки да се спечелят. Фирмата в която работя има вече две спечелени дела срещу БТК все по неспазване на договорните отношения при предоставяне на определен вид услуга при едното от които ни бяха присъдени като неустойки едногодишния абонамент.
Сега само докато ме видят да влизам в Бизнес Центъра им и веднага ме посреща етикета "Главен специалист" - обикновенно усмихат до уши.
бтв: Четох условията за предоставяне на ADSL интернет. Моето скромно мнение е че първият които бъде допуснат до предоставяне на конкуретна услуга ще им дръпне поне 2/3 от клиентите. Това което четох като параметри е по-скоро за домашно ползване а не сериозен бизнес.

"Няма да я целувам засега" си казал принца и слязал от Спящата Красавица



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.