Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Тема ADSL - дайте малко информациянови  
АвторПoтeнциaлeн kлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано13.11.04 09:02



Значи след като се запознах с новите тарифи, реших и аз да се включа в играта. ;-) Може ли да ми дадете повече техническа информация за самата услуга.

Например преди време се обсъждаше проблема, че на домашните клиенти се предоставят само USB модеми, това все още ли е така? Лично за мен е задължително модема да има и ЛАН интерфейс. Не ми казвайте че е прищявка, просто имам изградена безжична мрежа вкъщи и искам да си закача Wireless рутерчето към модема за да мога да ползвам интернет и от лаптопа и от други IP-enabled устройства в бъдеще (само от един компютър едновременно разбира се, нека бъдем честни ). Досега то беше закачено към кабелен модем без никакви проблеми.

Ако модема който ми предоставят е само с USB интерфейс, ще се наложи да си купя друг. Ако си купя друг дали ще ми бъде дадена информация какви са настройките на връзката. Впрочем за да се свържете в момента какво точно правите. Диал-Уп конекция се стартира? С име и парола? Може би за ДСЛ да няма никакви настройки, незнам ;-), просто Plug & Surf, тоест ако си купя модем само да го закача към линията и готово?

И още един важен въпрос. Има ли блокирани портове на IP-to което получавате, например 80, тоест мога ли да продължа да си имам web server хостнат локално? Надявам се че няма такива орязвания ама аз да питам.

П.С. Някой от тези въпроси се опитах да ги задам директно по телефона на БТК обаче явно са много технически и от там не можах да получа отговор. Надявам се че тук има хора които ще ми помогнат, за да знам дали да оставам към сегащния си доставчик или да се абонирам за АДСЛ. Поздрави.

Става въпрос за Варна, ако това е от значение.



Тема Re: ADSL - дайте малко информациянови [re: Пoтeнциaлeн kлиeнт]  
АвторKpeтeн (Нерегистриран)
Публикувано13.11.04 15:36



Да карам поред :)

В момента има модеми с Ethernet-интерфейс - ZXDSL 831. Въпрос на договаряне с БТК (съпорта?) е да бъде отключен повече от един IP-адрес от DHCP-сървъра на модема за да можеш да ползваш два и повече компютъра в мрежата едновременно през сиуч. За рутър нямам представа дали ще стане направо или пак ще трябва да се преговаря.

За закупуването на модем въпросът не стои изобщо, защото системата приема само модеми със определени МАС-адреси. Това специално го проверих, защото се бях засилил да си купувам USR-9006

Модемът си има вграден ауто-дайлър, името и паролата са записани в него и не те интересува дали има прекъсвания по линията, защото той се справя със ситуацията сам :)

За блокиран може да се смята порт 80, защото по него се осъществява конфигурирането на модема през WAN, но също може да се договорите (по моя информация) да бъде отворен. Това обаче ми се вижда безсмислено, защото сървър на динамично IP не е нещо, което бих пуснал. За справка - домашните абонати вече нямат опция за статичен адрес.

Не ми се смейте, аз съм Кретен



Тема Re: ADSL - дайте малко информация [re: Kpeтeн]  
Автор stefandimitrov (мълчалив)
Публикувано13.11.04 16:00



В доста случаи за домашни условия е напълно достатъчно да се пусне някакъв dynamic dns клиент и е напълно възможно да се пуснат разни сървъри. Не може да се разчита 100% на това, но за домашно сървърче е достатъчно.



Тема Re: ADSL - дайте малко информациянови [re: Kpeтeн]  
АвторПoтeнциaлeн kлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано13.11.04 20:12



Благодаря за отговора. Всичко изглежда супер засега, дано да е вярно че могат да ми разрешат порт 80.

Относно повече от един компютър, да с рутера ще стане защото той прави НАТ, тоест едно IP e напълно достатъчно, досега кабелния модем имаше също едно IP. Няма какво да се преговаря, тъй като от страна на БТК изглежда все едно е един компютър.



Тема Re: ADSL - дайте малко информациянови [re: Пoтeнциaлeн kлиeнт]  
АвторlRlS (Нерегистриран)
Публикувано14.11.04 23:23



Слушай сега, ако си четеш постингите: Зарежи БТК и ползувай произволен друг доставчик за Интернет. Иначе, да практически можеш да си вържеш произволен брой устроиства към модема им дори чрез елементарна шеринг конекция. Да, модема сам прави връзката, ама ... прекъсва ЯКО !!! 3 месеца им давах бадева пари в очакване да се оправят, и още около 120 лева за разговори - сещаш се, че телефон 0700 не е безплатен ... И накрая ? Ами закачих се за локалния доставчик, и забравих за проблемите с доставката на БТК. А колко пъти идваха в офиса - не е истина !!! Може и да се оправят - ако цъфнат налъмите в банята ...
Забележка: Дори предишния ми доставчик не беше къц кон като БТК !!!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.