Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема БТК  
АвторAЛA (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 21:39



Чували ли сте за т.н. “програма за доброволно напускане”, чиято цел е да накара хората от БТК да напуснат доброволно срещу мизерно обещетение? Провалът на тази смехотворна програма е повече от явен. Провалът е толкова огромен, че набедената за директорка на “Човешки ресурси” в БТК, лично е инструктирала директорите на поделенията да изпращат писма до работниците и служителите, с които ги “молят”, да напуснат доброволно или в противен случай ще бъдат уволнени без мизерното обещетение. Случаите, когато на служителите и работниците на компанията цинично и с високомерен тон се казва, че ако искат да останат на работа в БТК, трябва за 1 месец да научат перфектно английски език са всекидневие. Такава била “фирмената политика”. Едва ли обаче изпълнителният директор на БТК е чувал за тази “фирмена политика”. Всеки от компанията може да потвърди, че директорката HR вече го е изнервила с глупостите си и провинциалните си изпълненията по набиране на членове на някаква асоциация, за безсмислените сбирки на която трябва да плаща БТК и вие драги абонати.
Всички се чудят и коментират поредната глупост, сътворена от “уникалната HR мениджър”, наречена гальовно от хората – “къдравата тиква”. Чужденците в БТК гледат учудено голямата простотия и скоро май ще бият шута на тази, която е сътворила “програмата”! В техните страни за такива изпълнения си отиват цели правителства. Изпълнителният директор на БТК категотрично отказва срещи с нея. Все пак той е почтен и коректен човек! Всички чужденци се подсмихват и също не изгарят от желание да имат нещо общо с това “нещо”! Май е ясно кой ще си ходи скоро! “Доброволно”!

А. П.



Тема Re: БТКнови [re: AЛA]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано28.10.04 22:04



Колежке или клиентке, не сте права.

Да, може би изпращат писма с "молба" да напуснат служители. Това е дори похвално! Алтернативата каква е? Ако на мен ми изпратят писмо с "молба" да напусна, и аз го пренебрегна, както вие може би съветвате, след 3-4 месеца БТК и ръководството може да кажат, че централата се закрива, следователно на какъвто и договор да съм съкращението на щата ще мине дори без ми изплатят обещетение на половината на това, което бих получил!

Всеки сам си прави сметката и никой не може да му причини това, което сам ще си направи!

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: БТКнови [re: AЛA]  
АвторБTKworker (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 00:31



Абе пич, на тебе ясно ли ти е, че в БТК Двама души вършат работа за един!!! Айде да не ти обяснявам, че имам двама колеги, които НЕ ЗНАЯТ какво точно работят. Ние сме десет човека служба, а вършим работа за трима. Лично моята работа е за около два часа на ден!

Е какво искаш да се държат на работа хора, които нищо не правя с по 300 лв заплата? Е кой идиот ще ги дъжи? Да не говорим, че те отдавна са се пропили и няма да могат да работят адеватно след като започне преструктурирането.

Освен това на доброволно напусналите им дават достатъчно пари - минимум заплатата за една година напред. И при нас никой не е получавал молба за доброволно напускане.

Мизеното обещетени е от 7 до 22 заплати в зависимост от стажа в БТК, като данъците не се вкючват. 7х420 лв начисления са около 3000 лв минимум. А какво ще кажеш за началниците със срено образование и 20 години стаж - ще вземат минимум 10000 лв за това , че ги е мързяло да учат и са се мислели за доживотно назначени в БТК. Що не вземат да останат а?

Аре чупка на всички пияници от БТК!



Тема Do BTK workerнови [re: БTKworker]  
АвторZatapanara (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 12:28



ABe idiot smotan ti imash li vaobste njakakvi choveshki zennosti???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Kak ne te e sram da njamash razbirane kam horata,zad tjah se krijat semeistva,deza koito njama da imat pari da se izhranjat!!!!!!!!!!Da gniesh v ada tapo izchadie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Parite za edna godina koito ste mu dadat njama da mu hranjat semeistvoto zjal jivot!!!!!!!!!!!!I posle vse se chudim zasto ima tolkova mnogo mladi momicheta koito se prodavat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kakvo ste pravi edin chovek na 50 godini bez rabota v dneshno vreme??????????KOI STE GO VZEME???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Kolkoto do rabotata-ne e vajno kolko rabota ima merena v chasove a e vajno kolko efektivno e svarshena!!!!!!!!!!!!!!!!Vinata che rabotnizite njamat dostatachno rabota e izjalo na BTK!!!!!!!!!!!!
A za teja sas sredno obrazovanie-zamisljal li si se che ne vseki ne uchi vishe zastoto ne iska a prosto e ne e imal drug izbor!!!!!!!Ako nesto mu se e sluchilo i ne e imal kak da se izdarja po drug nachin ili e imal bolni blizki kak smjatash che po drug nachin e mojel da im pomogne osven ako ne raboti za da gi hrani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lesno e da se kritikuva no tova s nisto ne te pravi po umen nito ste te napravi po stastliv!!!!!!!!!!!!!ZASTO TAJA BALGARSKA ZLOBA NI IZPIVA VSICHKI BALGARI PO TAKAV NACHIN??????????????????????????????ZATOVA SME NA TOVA NIVO I STE SI OSTANEM TAM A TIIIIIIIIIII GLUPAKO POMNI MI DUMATA CHE I TI STE PRIJIVEESH NESTASTIE I TOGAVA DA VIDIM KOI STE TI POMOGNE????????????????????????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Do BTK workerнови [re: Zatapanara]  
Автор Karla. (pitashta)
Публикувано31.10.04 14:11



МИЛ/А , комунизма свърши отдавна .. за нас преди 15 години , за служителите на БТК чак сега свършва ..и ви е малко трудно ..ама това е положението ..не се сърди на никого ..аз не те изчетох , защото пишеш на маймуница , но горе долу ми е ясно за какво пишеш
Бъди доволен/лна , че БТК имаше 15 години монопол и още го има , иначе БТК да е фалирала ..както и БДЖ, и всички подобни държавни собствености ....



Тема това е моето мнениенови [re: Zatapanara]  
АвторBTK worker (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 17:56



Аз имам човешки чувства разбира се и не мисля, че някой от работниците в БТК е виновен за създалото се положение. Обаче простата логика показва, че компанията няма да издържи дълго така. Защо трябва да работим в загиваща компания. Погледнете само как се развива телекомуникационния пазар от няколко години насам. Аз самия не виждам смисъл да плащам по 15 лв за телефон,който не ползвам.

Ами какво ще си помислят клиентите, които хранят хора, които НЕ ЗНАЯТ!!! какво точно работят. И както казах - Вън пияниците от компанията - защо аз трябва да им върша работата?

Аз си завърших висшето си образованието докато работех във БТК. Зедно с мен имаше и много майки с деца и бащи, които завършиха само с упоритство. И какаво сега работя на старата си длъжност от 10 години. Един от колегите ми е със 6 клас образование и получава моята заплата! Е каква е тази фирма, в която вишста и неграмотния получават еднаква заплата. И да не си мислите, че не съм се пробвал за нещо повече - просто ти създават спънки отвсякъде и се оказва невъзможно да пробиеш!

Другите ми колеги са полупияници или пяници. Те със сигурност няма да могат да се справят със работата в новите условия и затова ще бъдат уволнени поради несправяне с работата. Нека да си вземат парите хората и да се оправят както могат.

И нека никой да не се заблуждава, че вината за сегашното положение е в годините некадърно ръководене на компанията. Никой работник не е виновен за това.

Освен това в БТК хората страдат от липса на самочувствие по отношение на трудовите си способноти. Това е така защото те никога не са работили в конкурентна среда и никога не са се доказвали като професионалисти (говоря за общия случай - работници). Защо си мислите, че няма да се справите навън? Свестния човек е свестен и в БТК и навън, нали. Защо никой не се въползва от възможностите за нова професионална реализация или собствен бизнес, а?

Освен това аз отдавна съм си направил сметка, че и да ме уволня и да не ме уволнят все за 300 лв ще работя.

А ти Zatapanara, защо се подценяваш? Както виждам имаш поне компютърна грамотност. Това не е ли предимство?

Не искам да обиждам колегите от БТК, но това е моето мнение. И както виждам има и съгласни със мен.



Тема Re: това е моето мнениенови [re: BTK worker]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано01.11.04 22:42



мда,и аз мисля като теб,в нашето ТВД аз съм най-младия а върша доста отговорна работа,трябва да има някаква промяна иначе няма бъдеще за нас в БТК.

Кога ще чакам да натрупам 100 години стаж че да си стъпя на краката



Тема Re: това е моето мнениенови [re: DTMF]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано02.11.04 00:45



Естествено , че ще има промени. Сигурен съм , че БТК ще се превърне в съвременна компания ( в целият смисъл на думата ) . Дано да има реална преценка на хората



Тема Re: това е моето мнениенови [re: motek]  
АвторБTKworker (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 12:19



Ебахти как се кефя, че има хора, които мислят като мен!

Тая тема я има и в клуб човешки ресурси

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=166&Board=work&Number=1942423706&page=0&view=collapsed&sb=5&part=



Тема За размисъл [re: БTKworker]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано15.11.04 01:20



Колеги, колкото и да ви се иска да се издигате не ви ли е ясно че без връзки дори в МТел да сте ще сте последната дупка на кавала. А колкото до отношението че всички са пияници аз не мисля така.
Другото е че след 20год. ще сте на мястото на хората дето плюете, но най-вероятно след 10год. няма да сте в бтк защото трудът ви ще неконкурентен спрямо младите и тогава друга песен ще запеете, ама никой няма да ви обърне внимание...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.