Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:19 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Скорост м/у 2 АДСЛ клиента?нови  
АвторKлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 10:32



Някой знае ли, дали Upload ограничението важи в мрежата на БТК. Т.е. ако един клиент на АДСЛ "точи" от друг клиент на АДСЛ, дали скоростта ще ограничена на 64 Kbit/s например, или ще се постигне максималната скорост за услугата?
С две думи, ако си включа АДСЛ в офиса и в къщи, каква скорост ще имам към офиса?
Благодаря за отговорите предварително.



Тема Re: Скорост м/у 2 АДСЛ клиента?нови [re: Kлиeнт]  
Автор MethroEthernet (Gigabit)
Публикувано02.10.04 10:35



ograni4enieto ste si ostane
no ako si shernesh direktoria ste moejsh da svalyash s max skorost na uslugata .



Тема Re: Скорост м/у 2 АДСЛ клиента?нови [re: MethroEthernet]  
Авторkлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 11:39



Извинявай, но не те разбрах. Имаш предвид, че ако в офиса имам уеб сървър и точа с хттп, ще имам ограничение, а ако имам шерната папка - няма да имам ограничение - така ли е? Всъщност мен ме интересува каква ще е скоростта за pptp (VPN). Ако съм те разбрал правилно, ограничението важи са определени портове, а за други не ?



Тема Re: Скорост м/у 2 АДСЛ клиента?нови [re: kлиeнт]  
Автор fadlan (ISP)
Публикувано02.10.04 12:16



До колкото знам ограничението е за upload stream-a и важи за всичко. Ако искаш VPN, се заплаща друга цена за точка, чрез МАН свързаност.



Тема Re: Скорост м/у 2 АДСЛ клиента?нови [re: fadlan]  
Авторkлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 14:02



Не, просто ако важи и за тяхната мрежа си оставам при сегашния доставчик, а не им плащам за МАН. Макар че ми се вижда доста глупаво да ограничават клиентите по скорост помежду им. Така губят повечето от корпоративните клиенти, които вече използват VPN през други доставчици.
На мен единствения проблем в момента ми е, че трябва да обиколя 10 доставчика (или да напиша 10 платежни) за да платя интернета на всички служители.
При положение, че покриват цяла София, бих се прехвърлил при тях, но ограничение от порядъка на 128кбит/с от офиса към служителите е абсурдно, при положение че са в една мрежа. В момента, за около 60-70 лв./месец, ъпстреама, поне към София, е от порядъка на 384-512кбит./с.
Явно, обаче, ще продължи обикалянето на каси и писането на платежни.



Тема Re: Скорост м/у 2 АДСЛ клиента?нови [re: kлиeнт]  
АвторENDAR (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 05:37



Po princip ima razlichni paktei na ADSL uslugata. Pri ADSL ima dve skorosti uplink i downlink kato uplinka e po-malyk za da se polzva pri asimetrichni uslugi kato dostyp do internet naprimer. Taka che maximalnata ti skorost mejdu 2 ta komputera shte e ravna na skorostta uplink ot uslugata koiato si zakupil ot BTC na komputera koito prashta informaciata

Za pravopisnite greshki se izviniavam, zad mnenieto si zastavam, ako niakoi ne e syglasen da kaje ako me ubedi niamam nishto protiv znachi prosto e po prav ot men i znae poveche nito e prestypno nito e sramno nito ot tova se pylnee poniakoga da ne znaesh bash vsichko



Тема Re: Скорост м/у 2 АДСЛ клиента?нови [re: kлиeнт]  
Автор MethroEthernet (Gigabit)
Публикувано03.10.04 09:49



няма ограни4ение по портове или броя на сесиите.можеш да ползваш максималните скоростти за upload/download няма зна4ение дали ще правиш vpn или не .+ това в скоро се о4аква намаление на услугите - поне така се говори.



Тема Re: Скорост м/у 2 АДСЛ клиента?нови [re: kлиeнт]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 11:35



Защо си мисля, че стрийма е 128кб за България? Това би трябвало да те устройва напълно!
Между другото това за VPN през ДСЛ, е отдавнашна моя идея - един вид получавам наета цифрова линия 128 kbps за 60 лв между София и Варна например но заради едногодишния договор не намерх кандидат да ми пробва идеята.



Тема Re: Скорост м/у 2 АДСЛ клиента? [re: .]  
Авторkлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 17:45



Е, в момента имам 512кб за София - не мисля да доунгрейдвам... Към останалите градове 128 е добре, но не ме интересува. Пък и 128 мисля, че е само на най-скъпия договор, за другите е 64, което е почти неизползваемо за повече от един впн клиент.



Тема Re: Скорост м/у 2 АДСЛ клиента?нови [re: MethroEthernet]  
Автор C_H ()
Публикувано03.10.04 19:20



Намаление на кое точно? На цените или на скоростите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.