Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема за 130нови  
Автор D-rA ()
Публикувано17.09.04 16:09



Въпрос:Имат ли достатъчна компетентност служителките които приемат заявки за повредени телефони,за да съветват потребитеите как да сесправят с повредите си?
Причина за въпроса:Офис на клиент мой-с централа и отделна телефонна линия директна за шефа.Проблем с тази линия-прозвънкване от време на време(линията не минава изобщо през офис централата)-звънят ми-съветвам ги да се обадят на повреди(в движение с риск от доброжелателен катаджия да те срещне).И тук започва шоу тип 130-при изслушване на заявката-секретарката била посъветвана да си рестартира централата и щяло да се оправи
Не е ли по-добре служителките на повреди,преди да седнат да приемат заявки за повреди,да минат на елементарен курс,та поне глупости да не говорят

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: за 130нови [re: D-rA]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано17.09.04 21:42



аз да си се заям: а откъде 130 е разбрало за централа?




Тема Re: за 130нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор D-rA ()
Публикувано18.09.04 15:51



130 е попитало-Имате ли офис централа и естествения отговор на секретарката е ДА.130 не е попитало нищо за тази линия и веднага е дало "компетентен "съвет-т.е. повредата е във вашия телевизор
Все едно ако се оплача на някой автомонтьор че не ми пали колата да ми каже да си сменя гумите
А че обикновено служителите на бтк се заяждат -то на никой не му прави впечатление,щото сме свикнали незнанията си да ги определят с главна буква и с високо самочувствие,но то си е за тяхна сметка

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: за 130нови [re: D-rA]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.09.04 16:34



Правилно си схванал хода на мисълта ми: секретарката е подала заблуждаваща информация.

А ако си падаш по автомобилни примери, то ето ти подходящия:
Отиваш с трабантче в сервиз и казваш каква повреда ти има мерцедеса ти в гаража, без да уточняваш за коя кола става въпрос. Дали си мислиш, че автотехника ще реагира адекватно на повредата?

Ако се върнем към проблема - дали подръжката на офис централите е работа на телефон 130. Питам съвсем честно - аз не знам, но предполагам че отговора е не.

А че обикновено служителите на бтк се заяждат -то на никой не му прави впечатление,щото сме свикнали незнанията си да ги определят с главна буква и с високо самочувствие,но то си е за тяхна сметка

Сега или трябва да се извиниш или да се доизясниш.

Иначе - нищо лошо, просто си е за твоя сметка



Тема Re: за 130нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор D-rA ()
Публикувано18.09.04 17:27



Прочети встъпителния ми постинг-става въпрос за директна линия и рекламацията е по отношение на тази линия и тя така е заявявяна,като повредена директна линия,а последвалия въпрос за това дали фирмата има централа или не е в стремежа на служителката да не заведе на отчет повредата(просто хипотеза)-или казано по друг начин,съответната служителка сама се е дезинформирала.Никъде не твърдя че офис централите са проблем на бтк.А не смятам че съм Ви обидил за да се извинявам.Въпрос на лично мнение по отношение на квалификацията на определени служителки,и още нещо -те са свързващото звено клиент/потребител и следва да са достатъчно грамотни защото олицетворяват лицето на бтк..Реагирайки по този начин, не ме карайте да смятам че се смятате за служителка и очаквате извинение за пощипване по задните части
Изразеното ми мнение няма за цел да звучи като оплакване срещу 130 No еди кой си-има си ред за подобни неща, а ако някой който отговаря за тези служители го възприеме и се постарае да намери начин те да повишат знанията си-само ще има полза за самата бтк.
А моята сметка си е моя грижа-така че не я мисли

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: за 130нови [re: D-rA]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.09.04 19:45



Много се обясняваш.

Имам ....проблем с номер ****
Имате ли централа?
Да !

И понеже офис централите НЕ са проблем на бтк то просто двете девойки са си побъбрили! Има какво да се желае и от двете. Ти поеми секретарката, ако е хубава. Сещам се за един тук, който при същите условия ще ограмоти 130.



Тема Re: за 130нови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторП (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 08:35



Ти тъп ли си или се правиш на такъв.Мисля че много ясно ти беше обяснено за какво става въпрос.И понеже може да продължиш с глупостите ще ти обясня за ти обясня за какво става въпрос.Поддръжката на офис централата може да не е задължение на БТК но поддръжката на съоръженията от другата страна на линията,а и на самата линия е.И при наличие на проблем повредата може да е навсякъде в общия случай.Така че отказа да се проверят тези съоръжения най-малкото не е в компетенцията на 130.А разговора както си го описал си е чисто отбиване на номера.
Нямаше да се заяждам с теб ако открай време нямах проблеми с такива като теб,които оправдават глупости с от девет дола изкопани аргументи и ако не действат да се правят на тъпи-поведението на щрауса.



Тема Re: за 130нови [re: П]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано19.09.04 08:52



Слушай сега, не се прави на много умен, защото не си. На тебе може много неща да не са ти ясни, но на мeне, че има проблем в общуването клиент-оператор ми стана ясно още в първото писание.

Когато човек не може да обясни какъв му е проблема си е виновен той. Когато 130 не може да го предразположи да си каже болката коректно е виновно 130. И ако не си разбрал, че точно това съм искал да кажа - си си виновен ти.

А ако искаш да продължиш да се правиш на много умен ще трябва да се регистрираш. В България идиотите са над 10% от населението - не мога да обръщам внимание на всички, но за няколко мога и да направя този жест. И обикновено го правя, защото именно хората с проблеми (включително и психически) са основния источник на информация, която черпя от тук. А каква точно информация и за какво я ползвам - не ти е съдено да знаеш.

Ясен ли съм?



Тема Re: за 130нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор D-rA ()
Публикувано19.09.04 10:57



Много просто-трябва да ви се обяснява дълго и разяснително-докато схванете,а когато схванете ще сте професионалисти-от които вероятно тази компания бтк има нужда
Така или иначе тези 16.50 лева без ддс "абонаментна такса" ви задължават поне да приемате дори и неясно изказани заявки-клиента не е длъжен да е специалист за да го разберете,а го уважете с необходимия такт.
А съвети за ухажване на момичета отправяйте на свои връстници,за които май като вас, това е единствената тема запълваща работното време.По-добре е да ги понаучите на професионализъм,защото вероятно го притежавате

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: за 130нови [re: D-rA]  
Авторммe (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 12:53



Ето една случка с 130
Монтираме една техника в Русе на която и трябва CLIP за да работи. Обаче се оказва че CLIP от БТК няма, звъня на 130 и от там казват, че ще проверят. След ~20min (неочаквано бързо) от 130 се обаждат и казват CLIP-а е активиран и, че проблема е в наща техника. Но аз знам, че не е така и настоявам в БTK да си огледат добре нещата в централата но от 130 са категорични проблема не е при тях. Решавам аз да закача друга техника за да измеря дали от БТК наистина пращат нещо (започвам да се съмнявам в моята техника) оказва се, че CLIP има амa не както е прието той да е по FSK, ами някой в централата е цъкнал не където трябва и CLIP-a е по DTMF. Звъна пак на 130 и им казвам, че вместо по FSK са пуснали CLIP-а по DTMF, и познайте какво ми каза служителката “Бихте ли ми обяснили какво е FSK и Де Те Ге Еф” явно не беше чувала за FSK и DTMF. Аз и казах, че не може да работи в БTK и да не знае какво е и, че не аз грабва да и обяснявам. Казах и да се обади в централата с надеждата поне там да знаят какво е това FSK и DTMF. След известно време CLIP-a тръгна както трябва. Питам се как ли щеше да се оправи клиент който няма техника за да измери какво са му пуснали от БТК, и дали клиентите са тези които трябва да намират грешките на БТК.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.