Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема проблем с международните разговоринови  
Автор Бизи (новак)
Публикувано04.08.04 08:56



Има ли такова нещо,като роуминг в БТК.
Проблема е следния :
От Швеция е набиран номер в БГ и се оказва, че сметката на 50% е за абоната, който е приел разговора/а,може би цялата сметка/
Ако действително това е регламентирано някъде , не следва ли абонатите в БГ да бъдат предупредени служебно или преди да се проведе разговора да ни попитат дали желаем разговора да бъде за наша сметка.



Тема Смешки...нови [re: Бизи]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 11:10



Тарифиране на 50% от разговора за сметка на абоната без да са получили потвържедние от него...Хм! Отдел "Фантастика"? На горния етаж...!



Тема Re: Смешки...нови [re: .]  
Автор Бизи (новак)
Публикувано04.08.04 13:08



факт е сметка от 1500 лева...
факт е това, че е набиран номера, на който е отчетена тази сметка...
хайде сега да видим какви са възможните отговори!?
под формата на какво е трябвало да бъде предупреждението, че говорейки след позвъняването от чужбина ще ти се набират импулси...




Тема С риска да се повторя - Смешкиииии!нови [re: Бизи]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 16:24



По никакъв начин не може да ти се начукат импулси след като си избран ВХОДЯЩО!!!
След като имаш сметка за 1500 лв. отивай и искай справка откъде са тези пари...и ако нямаш покритие на таксуваните импулси по бележка и това което ти дават като справка за проведените изходящи разговори, събирай журналистите! Но ако част от сметката ти е по документ за проведен разговор с оператор...мадамите най-учтиво питат "Ще приемете ли разговор за ваша сметка?"



Тема Re: Смешки...нови [re: Бизи]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано09.08.04 09:08



От поста ти аз разбрах следното - имаш сметка, в нея фигурира сумата и чужбинския номер.

Следователнотова е изходящ разговор - говорено е от България към чужбина.

Ако разговора беше входящ няма разпечатка или сметка в която да го видиш, освен ако не си зад учрежденска АТЦ която да ги записва. Разясни отново какво имаш в сметката.



Тема Re: Смешки...нови [re: Ahab]  
Автор Бизи (новак)
Публикувано09.08.04 14:53



хайде сериозно..
значи отивам на море, оставям ключ в моя приятелка.Дъщеря и е студентка и има връзка с момче, което по това време е в Швеция. Той отказал да звъни у тях, защото номера им е аналогов, и няма нула /извинете, но съм гола вода на тема комуникации/.Затова детенце решава и отива у дома /близки сме си много/ Твърди, че той е звънял, но на разпечатката се виждат разговори от порядъка на часове!много часове!...детенце шокирано и твърди, че не тя е набирала, а той нея. Аз не зная защо реших, че не ни лъже, все пак представяте ли си умишлено да е звъняла при положение, че има поне бегла представа за какви суми става дума. От друга страна съм склонна да мисля, че е имала някаква уговорка с него /ествествено кьор фишек/ да и даде сумата за сметката и тихо мълком нещата да си заминат... Всъщност не мога да намеря логика в ситуацията, защото пък майка и твърди, че някой/не питах кой/ и казал, че БТК били купени и имали вече роуминг...
Та...така се обърках вече, че реших да попитам и ВАС...
е, това е...
ако съм смешна, моля за разбиране...просто не съм на ясно..
добрата новина е, че все пак нямаха претенции за парите и се наложи да продадат колата си, за да платим солидната сметка..
е, това е....разпнете ме



Тема Re: Смешки...нови [re: Бизи]  
Автор D-rA ()
Публикувано09.08.04 15:03



Даааа,скъпа е любовта,
с романтика от БТК

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема ти си добра и вярваш много на хоратанови [re: Бизи]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано09.08.04 21:11



Детенце вероятно си спестява част от истината. На нея пък друг й мъти главата.

За да ти се прояснят малко нещата задай на детенцето простичкия въпрос какво е набирала по клавиатурата на телефона ти и кой я е посъветвал да го направи.

Пък ако изпишеш тук и пълния шведски телефонен номер може и други мисли да ми дойдат в главата.



Тема Re: Смешки...нови [re: Бизи]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано10.08.04 14:54



Със сигурност ще ти кажа две неща:

- БТК никога не таксуват международен разговор когато е проведен от чужбина към България. Всяко споменаване на думата роуминг във връзка с БТК или неините нови собственици е или с цел да те подведе или е породено от незнание. Роуминг има само когато телефонния пост се мести от една държава в друга което се случва само с мобилните оператори (roam = I. v скитам (се), бродя (about), блуждая, преброждам). Асоциацията на БТК + роуминг е толкова безсмислено колкото лодка + резервна гума.

- Щом в разпечатката ти е таксуван разговор с Шведския номер следователно от твоя телефон е набран номера и са проведени разговорите. Детенцето трябва да си дава сметка какво е направило и доколкото схващам не го отрича.

В крайна сметка щом сметката е платена с цената на един стар автомобил изглежда няма за какво да се притесняваш. Препоръчвам ти да си активираш ограничаване на изходящите повиквания с персонален код (тоест да забраниш набирането на 0) за да нямаш подобни изненади за в бъдеще.



Тема Re: ти си добра и вярваш много на хоратанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Бизи (минаващ)
Публикувано11.08.04 12:14



0046 73 5691525
я, да видим какво ще ти каже
не,че нещо ще се промени в цялата история...
можем поне да се позабавляваме... /в пряк смисъл / за моя/та/ сметка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.