Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема странно  
Автор Пeтъp_ (познат ;-))
Публикувано04.07.04 11:15



Получавам обаждане от тип "Данни" на gsm-а си, изписва ми стационарен номер, но когато реших да звънна на този номер се чува "абонатът е временно изключен" , а как тогава ще ми звъни ???



Тема Приятелю, приятелю ...нови [re: Пeтъp_]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано04.07.04 18:18



Ти досега да не си бил някъде на запад?

Ето едно предположение (много вероятно) - например са ти звъннали от жетонен (или с карта) телефонен автомат.
Мои познат (всъщност сме само е-познати) се наложи няколко пъти да ми звъни от Пловдив. Когато на мен ми се наложи да го потърся там, не знаех на кои от записаните в моя GSM телефони трябва да му звъня и обходих всички. Четири от петте бяха улични апарати (разбира се петия - по закона на Мърфи, беше търсения) и чух три вида различни съобщения, едното само беше вярно.
За мен работата се изясни, когато говорих с моя човек и той ми каза, че ме е търсил от улични автомати.

(Виж като не ми се бачка, колко съм подробен :)




Тема Re: Приятелю, приятелю ...нови [re: NikB]  
Автор Пeтъp_ (познат ;-))
Публикувано04.07.04 18:58



Скоро не съм ходил по-западно от София
Може и това да е, само не мога да си обясня как ще подава факс сигнал от уличен телефон. На телефона ми изписваше "Data call" и при опит да говоря ми изписваше да си свържа факс



Тема Re: Приятелю, приятелю ...нови [re: Пeтъp_]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано05.07.04 09:45



Ако си към Globul моето предположение явно не е вярно, но ако си MTel - нали има втори номер за данни и на този номер си чака разпознаването на модемите.



Тема Не е!нови [re: Пeтъp_]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.07.04 09:55



Лесно!
Data Call от стационарен можеш да получиш само от ISDN крайно устройство, на което му се задава - носеща услуга Факс или Данни. Но при обратното позвъняване вече имаме носеща Speech което автоматично може да означава че номера който ти е изписан може да не отговаря за гласовата услуга и да те уведоми, че телефона на абоната е изключен.
бтв: Имал съм доста по-тежки случаи....



Тема Да, сигурно пак си правнови [re: .]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано05.07.04 11:17



Въпреки, че имаш странно отношението към БТК, има доста много, което мога да науча от теб.
Приятна седмица!



Тема Re: Не е!нови [re: .]  
Автор Пeтъp_ (познат ;-))
Публикувано05.07.04 23:24



благодаря за обяснението, най вероятно е това



Тема Re: Не е!нови [re: .]  
Автор stefandimitrov (мълчалив)
Публикувано06.07.04 00:27



При мен това същото (Incoming data call) се получава, ако някой ми позвъни от аналогов телефон на data номера на сим картата ми.



Тема Re: Не е!нови [re: stefandimitrov]  
Автор Пeтъp_ (познат ;-))
Публикувано06.07.04 23:47



да, същото е и от цифров номер, но на никой не съм давал номера ми за данни



Тема Re: Не е!нови [re: Пeтъp_]  
Автор stefandimitrov (мълчалив)
Публикувано07.07.04 00:24



Това не пречи някой да греши номера и да те набира по грешка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.