Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:32 22.09.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема По-високи цени ли?  
Автор нeщacтeн (gan.hit.bg)
Публикувано16.06.04 11:45



БТК въведе нови по-високи цени на телефонните услуги.
Ние стояхме и гледахме тъпо...
Ето как действат македонците в такъв случай:


Евала!

Лично аз бях тръгнал да си спирам тъпия БТК телефон, чиито сметки са ми по-високи от тези на GSM-а. За тяхно щастие се оказа, че са измислили ограничена тарифа - 3 лв. месечна такса + 10 импулса по 1 ст. и сега временно съм на този абонатен план. При първа възможност ще се прехвърля при алтернативен телефонен оператор. Години наред БТК ми късаха нервите. В БТК няма клиенти, там всички са абонати. Писна ми да ме третират като абонат! Искам да се почуствам клиент на телефонен оператор.

- шантаво като теб ;)

Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: нeщacтeн]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано16.06.04 15:01



Това със слушалките може да се случи само в Македония или Албания където телефонните централи масово са аналогови.

В София цифровизацията е напреднала и отворената слушалка няма да накриви капата на никого. АТЦ-то умно блокира поста и връща "Поради технически причини..." на викащия абонат.



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: нeщacтeн]  
АвторHappy (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 15:40



Тези от БТК наистина трябва да са били ощастливени от факта че са си запазили абонат, който прави разговори за около 10 импулса месечно.
Само ти да не станеш още по-нещастен ако надвишиш тази бройка, че ще ги плащаш по 46 ст. импулса.





Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: Ahab]  
АвторJohny (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 16:49



Бъркаш Ahab, Македония и Албания са с 100% цифровизация. Вервай ми, не си го измислям



Тема всички да не използват телефон и БТК ще фалиранови [re: Happy]  
Автор нeщacтeн (gan.hit.bg)
Публикувано16.06.04 19:01



Знам. Но няма такава опастност. Запазил съм номера само за да приемам повиквания.
Иронията в поста ти е неоснователна. Доколкото съм информиран БТК печели най-много от домашните си АБОНАТИ. От "дребните риби" като мен.
Достатъчно е само един ден всички БТК абонати да не използват домашния си телефон и БТК ще фалира!
Разбира се за това е необходима добра подготовка и организация, каквато на нас българите за съжаление ни липсва. Всеки си мисли "нищо няма да постигнете" и си пасува.
Освен примера с македонците по-горе има и още един подобен и доста интересен:
В Китай увеличават цената на солта. Китайците спират да купуват сол за една седмица. В резултат на което цената на солта рязко спада...
Кога ли в ще видим подобен бойкот и в България?

- шантаво като теб ;)

Тема Re: всички да не използват телефон и БТК ще фалиранови [re: нeщacтeн]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.06.04 20:25



И цял месец да не пипнеш телефона няма значение - нали вече си кихнал 12 лв. Явно с тях се преизплаща поддръжката на поста, щом като и 6 лв. им стигат - те пък хептен не говорят


... и Panasonic

Тема Re: всички да не използват телефон и БТК ще фалиранови [re: нeщacтeн]  
АвторHappy (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 09:11



Ето виждаш ли значи нямаш реални основания за оплакване - не ползваш изходящо телефона и БТК са ти осигурили възможност да го ползваш входящо срещу 3 - 4 лв месечно. Имаш възможност за избор.
Дразни ме това черногледство и критичност към всичко. Предпочитам да сме по-позитивно настроени. А и ако сме добре информирани, като теб, ще можем да подбираме оптималните варианти, няма кой друг да се грижи за нас, независимо дали сме абонати или клиенти.
А иронията беше отговор на твоето манипулативно изявление.
Аз ползвам може би равнопоставено стационарен телефон и мобилен в Корпоративна група. Сметката ми за мобилния е 3 пъти по-висока, но това си е мой избор и мои разговори, не се оплаквам.
Много се надявам в действителност да не си "нещастен".



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: нeщacтeн]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано17.06.04 09:16



Македонския опит е много интересен. Проучи го още малко. Ще видиш с какво БТК може би ще стане изключително изгодна след година.

Подсказвам: GSM, цени за интерконнект...



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторИлиянa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 09:46



ааа.... те така ни товарят !!!
и аз все влизам тук , за да прочета нещо по-оптимистично...
и с какво ще стане интересна ? че ще направи пакет - стационерен - мобилен ? и какво от това ? те може и да свалят цените на мобилните , ама на АДСЛ-а и на домашните - не , н.василев каза , че цените в европа са по-високи и нашите ще вървят натам...
на БТК им трябва конкуренция..ама не се задава ...



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: Илиянa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 13:34



Хи, хи! Ти Николайчо не го слушай - той не ги разбира някой работи!
Истината е такава, че да кажем абонамента трябва да е 15-20 лв. с едиколкоси мин в тази цена, за тези които няма да говорят ще си има 5 лв абонамент и скъпи разговори, а за тези с над хххх или тези които плащат висок абонамент, ще си говорят София - Варна за 5 ст./мин
А с ДСЛ-а - виж там е наистина друга работата! Имат още точно 6 месеца да оберат каймака на пазара, след което ще бъдат принудени да пуснат и други оператори до мрежата си! И когато следващият дойде и каже на ви цена на ДСЛ 45 лв на месец, БТК пренебрежително ще отсече - моята оферта е 50 лв с абонамента на телефона...
Който се е появил тука късно ( визирам Илиянка ) не знае, че първоначалната цена която се споменаваше преди пускането на услугата беше 35-38 лв



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: Илиянa]  
Автор eternal_frost ()
Публикувано17.06.04 14:09



Илианче, искаш нещо да кажеш ама .... какво?
Нещо не си на кеф... ок ... ама оптимизъм е сложна дума...
Щото на българина по му оттърва да вика и плюе, не за
друго... ами за спорта... Не знам какво ти е интересно...
БТК-не ти е интересна, пакет:моб=стац(чудесна услуга) не
ти е интересна, АDSL-не ти харесва като цена(ама цената
му е определена на база конкуренти), домашните- не ти харесват
като цени,вдигнали се (дори и да се вдигнат знаем,че това си остава
един от най-сигурните,надеждни и евтини варианти)...
А бе вярно,че всеки си гледа от неговата камбанария... ама айде да
не си мисли поне че е единственната...
Като цяло знаете какъв ни е стандарта... коментарите са излишни...
......
......



Редактирано от eternal_frost на 17.06.04 14:14.



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: .]  
Авторилиянa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 15:31



да знам че бяха казали че ще бъде по-евтино..освен това бяха казали инсталацията и модема са без пари ,а по-късно се разбра 30 лева без ДДС ..освен това мен ме включиха на 26 май , като трябва да платя този месец целия , а те щели да ме ми го приспаднат от следващия месец ..отидох да плащам десетината служителки не знаеха кое и как , да съм дойдела пак ..след два дена ми звъни шефката - моля ви да платите ,щото ще ви изключим !!!( тя бе проучила как да ми пусне документа, алилуя !! ) ....
за телефона
аз говоря за 8 лева на месец , а таксата ми е 10 ..абсурдно си е , нали така ?!!ама нямам избор ...
на другия дето ме коментира - знам кое не ми харесва в БТК , и вервай ми , не съм единствената !
помниш ли еснаф като напсува БТк , темата как бъъързо набъбна ;) , аз не съм се включвала там , де ,



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: илиянa]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 18:01



за ДСЛ никога до сега не са коментирани по-ниски цени. не знам кой ви е хлъзгал, но... дори първоначалните цени бяха по-високи и от тези.



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: ***]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано18.06.04 08:51



Ами то, както се казва някой с по-запознати...
Хинт: Каква беше коментираната цена в началото на месец декемрви когато вървяха пилотните изпитания в София?



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: .]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано18.06.04 09:44



65 лв. без ДДС за 96+



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: .]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано18.06.04 12:11



Споко... АДСЛ ще падне цената... на около 30лв А досега нали се сещаш за златното правило - една услуга струва толкова, за колкото може да се продаде... а дори в момента си е на далавера цената на АДСЛ-а :)

А казват, че сме били тъпи :) Ма за това има тарикати като нас, защото има будали като вас Това в кръга на шегата разбира се...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: няма такова нещо...нови [re: KlD]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано18.06.04 13:11



абсурд!!!
цената на АДСЛ няма как да падне на 30 лв. който ти го е казал просто те е излъгал!!!



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: .]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 13:27



според мен ще бъде още по-интересно за в бъдеще. АДСЛ има алтернативи, за разлика от фикс. телефония, печеливш е при масовост на предлаганите услуги и т.н. Определено ще има екшън на много фронтове...
Като отчетеш хилядите малки ланчета, големите връзкарчета и паралии в кабеларките и засилващото се внимание на фирми от ЕС (разбирай подкрепяни от политич. елит) към пазара...бая интересно ще става...
абе ще се чуе



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: ,]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 13:53



кабеларките имаха своя шанс и вече се изложиха тотално на пазара. ЛАН-четата тепърва ще страдат и от АДСЛ и от напъните на кабеларките, но не смятам че имат розово бъдеще точно обратно. в другия клуб например бяха споделили че след всяка буря има наплив към ЛАН-овете. ЛАН-овете трябва да внимават много с качеството на услугите си, защото в момента е страшно лесно клиентите да се откажат - АДСЛ се инсталира за 5 дни, а Кабелен за около 10 и вече всички предлагат оборудването без пари... мислиш ли че ще издържат?



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: ***]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 15:35



мисля, че ще се променят. изцяло.
предполагам само ценово като начало, но все пак ще бъде нещо. И аз смятам, че кабеларките са под всякаква критика, но имат пари и свободата да реализират всяко свое хрумване, тъй че се надявам да се поучат от грешките си...или поне ми се иска да е така от гледна точка на конкуренцията. Тъй де-ако АДСЛ няма конкурентна услуга пак сме си в изходна позиция както едно време с дайъл ъп-а и по-късно с ланчетата (1 фирмичка на квартал и това беше "конкуренция")....

Най-много ми се ще да залагам обаче на ЛАН в рамките на една сграда и някаква форма на подземен пренос до гейтуейа...без значение от технологията и преноса-важни са услугите с добавена стойност.
а ако има шанс да дойдат и чуждестранни фирми в този аспект-екстра ще стане.



Тема Re: изцяло?нови [re: ,]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 16:01



да се променят изцяло ли? кабеларките? може би.... аз бих се изненадал.
ей сега ще видим Кейбъл кво ще направят. прогнозата ми е за зрелищно фиаско, но ще видим...

иначе тоя вариант за ЛАН-а е интересен като възможност, но е труден. ако се прави като хората излиза скъпо, а като са ти малко клиентите трудно можеш да стигнеш до съществени икономии от мащаба. с малкия брой клиенти няма да печелиш от ефекта на голямат мрежа. не забравяй например, че голяма част от приходите на телекомите идват от терминиране към тяхната мрежа. този приход го забрави с малка мрежа и т.н...

нека има конкуренция, но бяла конкуренция, а не шмекери и ТНТМ кръжоци...



Тема Re: изцяло?нови [re: ***]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 16:09



absolutno.
dano.
точно затова споменах value-added services..


а шмекери и тнтм много....ние сме си техническа нация



Тема Re: По-високи цени ли?нови [re: ,]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 16:50



Малките ланчета са извън всякакви стандарти и класации. Подобно твърдение е смешно а и до 1 макс 2 години ще преминат в графата "бивши"
Бъдеще има в VoP и ( лично мнение ) в VoDSL като ще има интегриране на услугите. Един вид аз съм привърженик на широколентов достъп по ДСЛ като разговорите ми вървят по същия този ДСЛ, че и цифровата ми телевизия върви по него, че ако щеш дори видео по поискване...
В реалния телекомуникационен пазар, който рано или късно ще ни бъде наложен от ЕС няма място за политическо рамо. Там има само правила които трябва да се спазват!. Виж сега какво става с третия GSM лиценз? Идва значи Венчъра и казва - "Давам ви толкова - дайте ми лиценза" И комисията кляка под политическия натиск. Но се оказва - както някой знаем, че преди това е имало друга фирма която е казала "Вижте какво! В Европа след придобиването на пазарен дял от втория, за третия всеки следващ има твърда цена. Кажете колко е вашата?" В резултат на някакво типично български манталитет "на джоб", а и под въздействие на прекалено дълго влачената приватизация на БТК комисията въобще отказва да им разгледа молбата. И сега бумеранга в върнат - жалба в съда за необоснован отказ, като дори е много вероятно точно тази ситуация да се отнесе до европейският регулаторен орган...и т.н.

В отговор на:

засилващото се внимание на фирми от ЕС



Вицове на Отдел Маркетинг и реклама. Дай ми име...



Тема :)нови [re: .]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 17:04



"Бъдеще има в VoP" (razbiram go VoIP)
Едно е IPто и слава на Името му! :))))
вицове от сиско академиите (и многознайковците в БТК & бтк нет) :)))) дай ми заглавието на брошурката :)
ако това ставаше (в необходимия мащаб, а не с 50см crossover кабелче) нямаше да се мъдри IPv6 толкова време. и пак е в 12та глуха.
но успех с войп-а!

а телевизията ти,телефона ти и т.н. няма да тръгнат по един кабел в следващите 10 години поне! ако изобщо някой реши да ти ги предлага в този им вид.

относно политиката & ЕС не ми се говори с абстракции
относно малките ланчета е така, но скоростите на АДСЛа на БТК да имат нещо общо с идеята му като такъв ???



Тема Re: VASнови [re: ,]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 17:56



value added services все още са на границата между HYPE и някаква възвръщаемост (в голяма степен хипотетична също).

за VoIP-а не си съвсем прав. има някои неподозирани възможности (за справка виж проекта на British Telecom)... съгласен съм че има много преувеличения и митове около него, еле пък от героите от CISCO



Тема Re: :)нови [re: ,]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 18:12




относно малките ланчета е така, но скоростите на АДСЛа на БТК да имат нещо общо с идеята му като такъв ???


скоростите към Интернет на ЛАН доставчиците не могат да стигнат и тази на елементарен дайлъп. скоростите към БГ са ужасно различни, но признавам високи.... една интернет услуга не е само до скоростта. справка - пролетните бури

off-topic: тоя кредор е уникална простия



Тема Re: VASнови [re: ***]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 10:19



pls daj URL za BT project-a...



Тема Re: :)нови [re: ***]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 10:28



скоростите на БТК са абсолютно малоумни, точно както и на ЛАНчетата...
вярно че не сме в западна европа, но разлика от вида 100кб/s - 2Мб/s просто е повторение на простотията на мобилните оператори (2лв/мин и 9600кб/с данни в продължение на години)...
но пак се връщам в изходна позиция- АДСЛ има алтернативи за разлика от другите услуги!
относно прословутите бури и ЛАН - това е решимо. Скоростите им и услугите могат да се променият в рамките на 1 час...мисълта ми е, че са мобилни..а БТК е гъвкава като автомагистрала Тракия в ремонт :)))
П.С не исках и не искам да споря - просто изказвам загриженост и леко съмнение в способността на АДСЛ да диктува пазара за по-дълго време от...да речем година - две...просто не е единствен възможен вариант а и участници на пазара-бол.



Тема "Хохохо" се изсмя Графа на...нови [re: ,]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 11:39



...развален английски!
Когато тръгваш да даваш мнения е добре да се заредиш с информация а не предположения. Как беше - Предположенията водят до закучване!!!
VoP се превежда като "Глас върху пакет" Пакета може да е всякакъв, е не - хайде да е какъвто можеш да се сетиш! Аз лично съм чел за 5 варианта...в зависимост от това на коя технология е привърженик даденият автор. И като упражнение ще ти предложа варианта - оптика ( АТМ клетки например ) до сградата, медиен гейт в шкафа до входа и високоскоростен xDSL до клиента - 8 mbs стигат и за видео и интернет и телефония. Въобще какво лошо има в идеята пакета да отива до крайната точка и да носи глас, видео, интернет, медийни услуги...? Пък бил той и етернет пакета на кабеларките...
VoIP има бъдеще и то донякъде бляскаво, но пак казвам - ако IP стандарта се промени така че да гарантира качество на услугата! Сиско няма думата - Сименс са тези които са готови веднага да предложат съответнoто оборудване за NGN. Сиско не предлагат нищо като промяна в стандарта - те само продават ли продават. Между другото по непотвърдени слухове, NGN вече се експериментира от БТК в София.

В отговор на:

а телевизията ти,телефона ти и т.н. няма да тръгнат по един кабел в следващите 10 години поне!



Настоящето говори съвсем друго. Наистина ли си толкова некомпетентен по въпроса или аз само така си мисля? Пример? КейбълТел в тесни бизнесвръзки с Нетплюс...Може би трипъл астерикс да се окаже прав за фиаското, но аз не съм все още напълно убеден в това, по-точно не съм чак такъв песимист. И технологията и фирмите имат потенциал за развитие...е не с тази оферта която предлагат в момента, но кой знае? Цифровата телевизия и медийните услуги тепърва настъпват!
А ланчетата - виж сега! Ако имаше някакъв шанс за развитие е тази насока, все някой щеше да прояви интерес към откупуването и окрупняването им. Засега такъв балък не се е намерил.! Или греша? Да не говорим, че всяко ламе може с елементарна програмка да слуша всеки в една етернет мрежа. Не говоря за опорна такава а за тази до абоната. И какво ще имаме тогава? Аз например да слушам как комшията разказва на брат си ка онова младичкото от съседния вход му е показвало какво точно е правила Моника на Бил... Да не би да ти харесва идеята? ( На мен защото ми харесва, но като клюка - аз все си мислех че само на мен показва ку*ката )
И стига вече си свързвал ДСЛ-а само с Интернет и разните му скорости! ДСЛ технологията има голям потенциал особенно ако се използва до клиента - това че БТК в момента предлага само IP върху ДСЛ не означава че в бъдеще няма да предложи и гласова услуга по същата тази широколентова технология!
А колкото до абстракциите не аз употребявам изрази като "...някой фирми от ЕС" и "...проявавят интерес.." Нито фирма споменаваш нито към какво е насочен интереса им! За разлика от теб аз мога да ти посоча доклади на една или друга Европейска комисия или съответните изсиквания и препоръки. И ела после пак да ми говориш за абстракции!



Тема Re: "Хохохо" се изсмя Графа на...нови [re: .]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 12:47



ех тази теория...все се отклонява от практиката и все гледа да е напред с материала...

"Сиско няма думата - Сименс са тези които са готови веднага да предложат съответнoто оборудване за NGN"
ма разбира се! затова ще позакъснеят 4-5 месеца с нгн. ако изобщо ги пуснат в сградата

1. до последно точно те отричаха АТМ
2. ще видим края на лятото какво НГН ще покажат, ма гледай да не се изненадаш ;)

За АТМ определено само ще се надяваш да го видиш! 3 години БТК се чудят каде да го набутат да не се вижда от никой...особено защото нарушава монопола на "светите наети линии"
никакъв шанс за тази технология. Вива също я отричат-нали няма Цискко в нея....

иначе и аз много си я харесвам

За шкафа и "високоскоростния" ДСЛ от 8Мб/с от входа до 5тия етаж просто си го сънуваш за БГ! няма да ти казвам що.

за ЛАН и сниферите-ми я сложи твоя медиен шкаф (щот и аз съм на тоя принцип привърженик) и с ВЛАН нагоре по етажите...айде сега сниффай колкото си щеш...питай екстриим, циско & джунипър колко е възможно ;)

П.С и не ме обиждай, защото аз не го правя с теб. а и идея си нямаш колко си в грешна посока!!!! ма комплексите ходели по хората

айде стига приказки-не обичам да говоря със заядливи и злобни хора...
с теб "." темата е изчерпана.
с "***" с удоволствие бих я продължил





Тема Re: VASнови [re: ,]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 15:14





преди няколко седмици беше топ новина по всички telecom newsletters



Тема Re: дет се вика... не мое 'ем лимонада...нови [re: ,]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 16:20



....ем сладолед"

за АДСЛ-а все още е прекалено рано, да се правят обобщения. досега каквото е трябвало да се причини на пазара е станало, на 100% и повече процента недоволни няма... не е идеално, но не мое 'ем лимонада, 'ем сладолед (има и друга весия ама не е за пред публика)....

а цените на мобилния интернет са си екстра... сериозно го мисля, също и на GPRS-a. това че очакванията са били големи е отделна работа.



Тема Re: крайно време беше за "шамарите"...нови [re: ,]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 16:34



въпрос на време беше pro-packet voice и pro-switched voice активистите да си раздадат "шамарите"....

между "шамарите" и дългите постове загубих темата/темите...

иначе на базата на несбъднати хипотези е кофти да се правят обобщения, но както се казва момента статуквото е бременно с възможности, коя от коя по-интересни... кво ще се роди не е ясно. NGN-то обаче си върви, както беше анонсирано още преди и не е кой знае, каква тайна...

между другото ме заинтригува тва партньорство на Нетплюс и Кейбъл. да не са тръгнали да правят voice over IP, както кабелните в Англия, където го разбират като мед усукан около коаксиалката и айде в PSTN централката на Пешо Нончев... бих се впечатлил на подобно развитие, въпреки че тези две фирми трудно биха ме изненадали, с каквото и да, даже вече и с приказки...



Тема Re: да разплетем темите малко...нови [re: ,]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 17:34



"за ЛАН и сниферите-ми я сложи твоя медиен шкаф (щот и аз съм на тоя принцип привърженик) и с ВЛАН нагоре по етажите...айде сега сниффай колкото си щеш...питай екстриим, циско & джунипър колко е възможно ;)

по-добре да питаме LAN-аджиите, какво знаят за екстриим, циско & джунипър... може и да са чували, но са чували и цената, а тя изобщо не е в рамките на приятните 15$ на парче (за поне 8 бр. порта по 100 Mbps). при положение, че месечния абонамент е 20-30 лв. на клиент - ?!?!?!?!!

може разбира се, да се пробват да вдигнат цената... хмм, смело упражнение



Тема Re: "Хохохо" се изсмя Графа на...нови [re: ,]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 18:47




В отговор на:

ще видим края на лятото какво НГН ще покажат, ма гледай да не се изненадаш



Смешник! Телеком Италия официално обявиха, че започват изграждането на NGN опорна мрежа а до края на 2008 ще я докарат до крайна точка
В отговор на:

За АТМ определено само ще се надяваш да го видиш!



Споменах ли думичката смешник? БТК има пусната в експлоатация ATM мрежа. Че и дори продава услуги в ATM! Кой купува? Случайно да знаеш как са вързани MAN мрежите на Евроком? О и да! Виждал съм опорен комутатор на действащата АТМ на БТК...
В отговор на:

За шкафа и "високоскоростния" ДСЛ от 8Мб/с от входа до 5тия етаж просто си го сънуваш за БГ



А? 5 етажа по 4 метра...Ако трябва с ранжирна жица ще ги пуснат и пак ще тръгнат.
В отговор на:

а и идея си нямаш колко си в грешна посока



А ще ми посочиш ли правилната? Коя беше - кварталните ланчета? Въпреки очевадните недостатъци на етернет-а ако се използва в тази част? Мооооля те! Преразгледай си вижданията, но преди това свали розовите очила! Това е съвет - и не можеш да си представиш колко заядлив мога да бъда, но си нов тук и ти е простено!
В отговор на:

айде сега сниффай колкото си щеш...питай екстриим, циско & джунипър колко е възможно



Споменаването на Сиско и Екстрийм в една и съща пазарна ниша? Хм... от сайта на единия се вижда, че предлага като основна продукция опорни комутатори за изграждане на високоефективни MAN мрежи, другият е специализирал в рутери и войсгейтове...о и да - АТМ и IP MG-та. А когато споменаваш термин VLAN как го виждаш това? Всеки абонат в отделен лан с лейбъл суичинг? О не - глупости! Най-добре е Port Based... "Отдел фантастика? - На горния етаж!" Виж VPN с PPPoE е по изпълнимо и защитено съответно, но дали ще пипна скоро краен абонатен терминал с VPN? Е възможно е.
А знаеш ли кое е най-лошото! Чуството на дежа-вю което ме е нападнало. Подобен разговор вече се води тук, но лошото е, че подкрепата ми нещо не се е появявала наскоро.
Затова просто ти предлагам да видиш какво казва и какво
И последно за да не ставам досаден - прочети имат и цветни картинки вътре...



Тема Re: да разплетем темите малко...нови [re: ***]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 18:55



Дааа! Не се сетих, че ланчетата имат финансови проблеми със закупуването на Черното Диамантче... Но нека не ги ограничаваме - да се поупражяват момченцата...лошо няма! Може да проявят малко фантазия и да заложат на $50 долара на порт за комутатор и пак да ми пуснат VLAN.



Тема Аз не раздавам шамари...нови [re: ***]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 19:08



Само се опитвам да подскажа накъде може би ще тръгнат нещата!

В отговор на:

между другото ме заинтригува тва партньорство на Нетплюс и Кейбъл. да не са тръгнали да правят voice over IP, както кабелните в Англия, където го разбират като мед усукан около коаксиалката и айде в PSTN централката на Пешо Нончев...



Ами то единият усилено изкупува кабели, другият има лиценза, а като цяло двете са доста нагли в твъдението, че щели да завземат 20% от пазара на телекомуникационни услуги в България. Това последното няма да го коментирам...по обясними причини! Доколкото знам се готвят да направят точно Английският модел ( ако има някой от Пловдив - сега е момента да се обади до офиса им ) - IP телефония по коаксиала на кабелните телевизии + интенет и телевизия. Нещо обаче имат проблеми с БТК за напречното свързване, а Орбител са пред подписване на споразумение....
Г-н Горчилов закупи СофтСуич но за г-н Нончев...всяка информация ми ще е полезна...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.