Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: изцяло?нови [re: ,]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 16:01



да се променят изцяло ли? кабеларките? може би.... аз бих се изненадал.
ей сега ще видим Кейбъл кво ще направят. прогнозата ми е за зрелищно фиаско, но ще видим...

иначе тоя вариант за ЛАН-а е интересен като възможност, но е труден. ако се прави като хората излиза скъпо, а като са ти малко клиентите трудно можеш да стигнеш до съществени икономии от мащаба. с малкия брой клиенти няма да печелиш от ефекта на голямат мрежа. не забравяй например, че голяма част от приходите на телекомите идват от терминиране към тяхната мрежа. този приход го забрави с малка мрежа и т.н...

нека има конкуренция, но бяла конкуренция, а не шмекери и ТНТМ кръжоци...



Тема Re: изцяло?нови [re: ***]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 16:09



absolutno.
dano.
точно затова споменах value-added services..


а шмекери и тнтм много....ние сме си техническа нация



Тема Re: По-високи цени ли? [re: ,]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 16:50



Малките ланчета са извън всякакви стандарти и класации. Подобно твърдение е смешно а и до 1 макс 2 години ще преминат в графата "бивши"
Бъдеще има в VoP и ( лично мнение ) в VoDSL като ще има интегриране на услугите. Един вид аз съм привърженик на широколентов достъп по ДСЛ като разговорите ми вървят по същия този ДСЛ, че и цифровата ми телевизия върви по него, че ако щеш дори видео по поискване...
В реалния телекомуникационен пазар, който рано или късно ще ни бъде наложен от ЕС няма място за политическо рамо. Там има само правила които трябва да се спазват!. Виж сега какво става с третия GSM лиценз? Идва значи Венчъра и казва - "Давам ви толкова - дайте ми лиценза" И комисията кляка под политическия натиск. Но се оказва - както някой знаем, че преди това е имало друга фирма която е казала "Вижте какво! В Европа след придобиването на пазарен дял от втория, за третия всеки следващ има твърда цена. Кажете колко е вашата?" В резултат на някакво типично български манталитет "на джоб", а и под въздействие на прекалено дълго влачената приватизация на БТК комисията въобще отказва да им разгледа молбата. И сега бумеранга в върнат - жалба в съда за необоснован отказ, като дори е много вероятно точно тази ситуация да се отнесе до европейският регулаторен орган...и т.н.

В отговор на:

засилващото се внимание на фирми от ЕС



Вицове на Отдел Маркетинг и реклама. Дай ми име...



Тема :)нови [re: .]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 17:04



"Бъдеще има в VoP" (razbiram go VoIP)
Едно е IPто и слава на Името му! :))))
вицове от сиско академиите (и многознайковците в БТК & бтк нет) :)))) дай ми заглавието на брошурката :)
ако това ставаше (в необходимия мащаб, а не с 50см crossover кабелче) нямаше да се мъдри IPv6 толкова време. и пак е в 12та глуха.
но успех с войп-а!

а телевизията ти,телефона ти и т.н. няма да тръгнат по един кабел в следващите 10 години поне! ако изобщо някой реши да ти ги предлага в този им вид.

относно политиката & ЕС не ми се говори с абстракции
относно малките ланчета е така, но скоростите на АДСЛа на БТК да имат нещо общо с идеята му като такъв ???



Тема Re: VASнови [re: ,]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 17:56



value added services все още са на границата между HYPE и някаква възвръщаемост (в голяма степен хипотетична също).

за VoIP-а не си съвсем прав. има някои неподозирани възможности (за справка виж проекта на British Telecom)... съгласен съм че има много преувеличения и митове около него, еле пък от героите от CISCO



Тема Re: :)нови [re: ,]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 18:12




относно малките ланчета е така, но скоростите на АДСЛа на БТК да имат нещо общо с идеята му като такъв ???


скоростите към Интернет на ЛАН доставчиците не могат да стигнат и тази на елементарен дайлъп. скоростите към БГ са ужасно различни, но признавам високи.... една интернет услуга не е само до скоростта. справка - пролетните бури

off-topic: тоя кредор е уникална простия



Тема Re: VASнови [re: ***]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 10:19



pls daj URL za BT project-a...



Тема Re: :)нови [re: ***]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 10:28



скоростите на БТК са абсолютно малоумни, точно както и на ЛАНчетата...
вярно че не сме в западна европа, но разлика от вида 100кб/s - 2Мб/s просто е повторение на простотията на мобилните оператори (2лв/мин и 9600кб/с данни в продължение на години)...
но пак се връщам в изходна позиция- АДСЛ има алтернативи за разлика от другите услуги!
относно прословутите бури и ЛАН - това е решимо. Скоростите им и услугите могат да се променият в рамките на 1 час...мисълта ми е, че са мобилни..а БТК е гъвкава като автомагистрала Тракия в ремонт :)))
П.С не исках и не искам да споря - просто изказвам загриженост и леко съмнение в способността на АДСЛ да диктува пазара за по-дълго време от...да речем година - две...просто не е единствен възможен вариант а и участници на пазара-бол.



Тема "Хохохо" се изсмя Графа на...нови [re: ,]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 11:39



...развален английски!
Когато тръгваш да даваш мнения е добре да се заредиш с информация а не предположения. Как беше - Предположенията водят до закучване!!!
VoP се превежда като "Глас върху пакет" Пакета може да е всякакъв, е не - хайде да е какъвто можеш да се сетиш! Аз лично съм чел за 5 варианта...в зависимост от това на коя технология е привърженик даденият автор. И като упражнение ще ти предложа варианта - оптика ( АТМ клетки например ) до сградата, медиен гейт в шкафа до входа и високоскоростен xDSL до клиента - 8 mbs стигат и за видео и интернет и телефония. Въобще какво лошо има в идеята пакета да отива до крайната точка и да носи глас, видео, интернет, медийни услуги...? Пък бил той и етернет пакета на кабеларките...
VoIP има бъдеще и то донякъде бляскаво, но пак казвам - ако IP стандарта се промени така че да гарантира качество на услугата! Сиско няма думата - Сименс са тези които са готови веднага да предложат съответнoто оборудване за NGN. Сиско не предлагат нищо като промяна в стандарта - те само продават ли продават. Между другото по непотвърдени слухове, NGN вече се експериментира от БТК в София.

В отговор на:

а телевизията ти,телефона ти и т.н. няма да тръгнат по един кабел в следващите 10 години поне!



Настоящето говори съвсем друго. Наистина ли си толкова некомпетентен по въпроса или аз само така си мисля? Пример? КейбълТел в тесни бизнесвръзки с Нетплюс...Може би трипъл астерикс да се окаже прав за фиаското, но аз не съм все още напълно убеден в това, по-точно не съм чак такъв песимист. И технологията и фирмите имат потенциал за развитие...е не с тази оферта която предлагат в момента, но кой знае? Цифровата телевизия и медийните услуги тепърва настъпват!
А ланчетата - виж сега! Ако имаше някакъв шанс за развитие е тази насока, все някой щеше да прояви интерес към откупуването и окрупняването им. Засега такъв балък не се е намерил.! Или греша? Да не говорим, че всяко ламе може с елементарна програмка да слуша всеки в една етернет мрежа. Не говоря за опорна такава а за тази до абоната. И какво ще имаме тогава? Аз например да слушам как комшията разказва на брат си ка онова младичкото от съседния вход му е показвало какво точно е правила Моника на Бил... Да не би да ти харесва идеята? ( На мен защото ми харесва, но като клюка - аз все си мислех че само на мен показва ку*ката )
И стига вече си свързвал ДСЛ-а само с Интернет и разните му скорости! ДСЛ технологията има голям потенциал особенно ако се използва до клиента - това че БТК в момента предлага само IP върху ДСЛ не означава че в бъдеще няма да предложи и гласова услуга по същата тази широколентова технология!
А колкото до абстракциите не аз употребявам изрази като "...някой фирми от ЕС" и "...проявавят интерес.." Нито фирма споменаваш нито към какво е насочен интереса им! За разлика от теб аз мога да ти посоча доклади на една или друга Европейска комисия или съответните изсиквания и препоръки. И ела после пак да ми говориш за абстракции!



Тема Re: "Хохохо" се изсмя Графа на...нови [re: .]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 12:47



ех тази теория...все се отклонява от практиката и все гледа да е напред с материала...

"Сиско няма думата - Сименс са тези които са готови веднага да предложат съответнoто оборудване за NGN"
ма разбира се! затова ще позакъснеят 4-5 месеца с нгн. ако изобщо ги пуснат в сградата

1. до последно точно те отричаха АТМ
2. ще видим края на лятото какво НГН ще покажат, ма гледай да не се изненадаш ;)

За АТМ определено само ще се надяваш да го видиш! 3 години БТК се чудят каде да го набутат да не се вижда от никой...особено защото нарушава монопола на "светите наети линии"
никакъв шанс за тази технология. Вива също я отричат-нали няма Цискко в нея....

иначе и аз много си я харесвам

За шкафа и "високоскоростния" ДСЛ от 8Мб/с от входа до 5тия етаж просто си го сънуваш за БГ! няма да ти казвам що.

за ЛАН и сниферите-ми я сложи твоя медиен шкаф (щот и аз съм на тоя принцип привърженик) и с ВЛАН нагоре по етажите...айде сега сниффай колкото си щеш...питай екстриим, циско & джунипър колко е възможно ;)

П.С и не ме обиждай, защото аз не го правя с теб. а и идея си нямаш колко си в грешна посока!!!! ма комплексите ходели по хората

айде стига приказки-не обичам да говоря със заядливи и злобни хора...
с теб "." темата е изчерпана.
с "***" с удоволствие бих я продължил






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.