Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:40 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема кажете ми ...нови  
Авторrлyпaвa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 02:02



кога се изписва позвъняващия номер ( ако е цифров )на джи ес ема ?
винаги ли ? при всички марки ли ?
и на войсмеила остава ??
толкова глупаво се чувствам !!!



Тема Re: кажете ми ...нови [re: rлyпaвa]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано03.05.04 03:09



винаги и при всички марки се изписва.



Тема Re: кажете ми ...нови [re: DTMF]  
Авторrлyпaвa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 06:57



вече ще го знам



Тема Re: кажете ми ...нови [re: rлyпaвa]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 13:51



Номера на викащия абонат ще се изписва на дисплея на Вашия GSM апарата, ако викащия абонат не е забранил индентификацията на собствения си номер. Скриването на номера се означава чрез CLIR (първите буквички на английския превод за термина за забрана на показване на номера). Начина, по който той може да направи това е описан

. Ако викащия абонат си е скрил номера, то на дисплея се изписва обикновено нещо подобно на "ограничен номер" - зависи от модела на GSM-а.

Какво ще се получава на Voice mail-а зависи изключително от мобилния оператор. Той може да даде информация за номера на викащия абонат дори ако последния е използвал CLIR.



Тема Re: кажете ми ...нови [re: rлyпaвa]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано03.05.04 21:52



Виждал съм и някои аналогови централи да подават CLIP. Такъв е случаят с централа 46 и 47 във Варна.



Тема Re: кажете ми ... [re: checho]  
Автор vkanev (Vectra C18NZ)
Публикувано03.05.04 22:37



46 и 47 не са аналогови много отдавна



Тема Re: кажете ми ...нови [re: vkanev]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано03.05.04 23:58



Но не са и цифрови.
Пред обикновения клиент, който не е навътре в материята, се афишира понятието "електронни"



Тема Re: кажете ми ...нови [re: checho]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 08:42



Може на теория да се каже, че всички аналогови централи предават някаква информация за номера на викащия абонат. Обаче когато този номер не е пълен, това няма практическа стойност за абоната.

Това, че Глобул съобщава, че сте имали повиквания от варненски телефон 05246 например само ви загатва кой може би ви е търсил. Ако се опитате да се обадите обратно на такъв непълен номер нищо няма да се получи.

В случая "аналоговата" централа предава на Глобул непълен номер с автоматично сетван CLIR, сиреч Глобуле, не му казвай тоз номер на абоната си, няма да му свърши работа. Ама Глобул си прави оглушки и му го казва. За което стана дума в първия ми пост.



Тема Re: кажете ми ...нови [re: checho]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 14:38



Всяка регистрова централа може да предаде номера на викащия! Което означава, че централите които цитираш са регистрови - т.е Кроспойнт!




Тема Re: кажете ми ...нови [re: @]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано04.05.04 18:42



Не говорим за частично предаване на номера, а за пълното му пращане към повикваната страна - до последната цифра.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.