Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Важни въпроси за ADSL-а на БТКнови  
АвторПoбoлял ce c Cablebg (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 16:22



В крайна сметка от толкова дискусии и теми, май най-важните неща така и не се казаха. Нека ако все пак някой знае,да каже:
1.Кога ще има 100% покритие в София?
2.Режат ли се определени портове (Тук се спомена за 80-и, но хубаво е да се провери и за други, например 8000 - сещате се защо) и има ли ограничение в броя на сесиите?
3.Наистина ли модемите, които в момента се предлагат, могат да се включват само посредством USB (И ако да, очаква ли се (кога) да докарат и други, които да могат и през ЛАН-картата да се свързват)?



Тема Re: Важни въпроси за ADSL-а на БТКнови [re: Пoбoлял ce c Cablebg]  
АвторADSL User (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 16:49



Значи, не мога да ти кажа нищо за портовете, но при мен не съм забелязал порт 80 да ми се реже, както и който и да е друг порт...
И да, в момента за 96+ дават само такива модеми, което и мен малко ме нервира, защото си е нестабилна работа, но пък на харизан кон зъбите не се гледат ;)
Тези с ЛАН-интерфейс ги пазят за многопотребителските акаунти - нормално е, според мен :)



Тема Re: Важни въпроси за ADSL-а на БТКнови [re: Пoбoлял ce c Cablebg]  
Автор sion (me)
Публикувано24.04.04 17:58



e,kakvi sa ti problemite s cablebg?ima li takiva?

do kraya na april sf tryabva da e 100% pokrita.....spored dumi na boiko dimitra4kov...predi vreme



Тема Re: Важни въпроси за ADSL-а на БТКнови [re: ADSL User]  
АвторПoбoлял ce c Cablebg (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 18:05



Много неприятен проблем наистина е това с модемите.Все пак,много ли забива през USB-то, колко често горе-долу се получава (Че то в крайна сметка човек да си седи на кабелната - каква е ползата, ако и тук интернетът е толкова нестабилен, та дори и заради USB-то?).
А за портовете може да пробваш, като се опиташ да пуснеш тези две радиостанции, например:

- тази е на 80-и порт

- тази, както се вижда - на 8000.
Много 10Х за инфото:)



Тема Re: Важни въпроси за ADSL-а на БТКнови [re: sion]  
АвторПoбoлял ce c Cablebg (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 18:10



И аз така бях чувал за покритието - исках да се уверя дали наистина върви по план:)
Ами проблемите - откачане на модема буквално на няколко минути.



Тема Re: Важни въпроси за ADSL-а на БТКнови [re: Пoбoлял ce c Cablebg]  
АвторПoбoлял ce c Cablebg (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 18:23



Опа,малка поправка - вторият линк е този:

- така вече би трябвало директно да ти се пусне,ако няма проблеми с портовете.



Тема Re: Важни въпроси за ADSL-а на БТКнови [re: Пoбoлял ce c Cablebg]  
Автор sion (me)
Публикувано24.04.04 18:40



mi i az sum na cablebg,,,otka4a se vyarno e,,,i to dosta 4esto,,,,za adsl nyamam vpe4atlenia,,,razgledai temite tam ima dosta pove4e mneniea otnosno nego )



Тема Re: Важни въпроси за ADSL-а на БТК [re: Пoбoлял ce c Cablebg]  
АвторO|O (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 19:29



Абе вие чувате ли се. Порт 80 блокирали
Някой идиот пусне слух и всички започват да се вайкат. Още малко ще започна да си мисля, че такива слухове се пускат от отчаяните ЛАйНарки. Порт 80 ми блокира...а порт 21 не блокират ли
Не е чак такава трагедия, че устройствата са USB. По-лошо ще е ако не излязат стока, което е и по-вероятно. А като е USB не е задължително да ви прави проблеми. Имал съм случай един месец кабелен модем да не се налага да се рестартира и след това да се рестартира по вина на кабелната. Тъй че основната причина за проблеми с кабеларките са самите кабеларки а те се оправдават с модемите.



Тема Re: Важни въпроси за ADSL-а на БТКнови [re: O|O]  
АвторПoбoлял ce c Cablebg (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 19:58



Добре де, явно, че това за 80-ия порт наистина е простотия, но все пак беше полезно, защото подсеща да се провери за всеки случай и за други портове, които действително пък може случайно да се окажат блокирани (Както 8000, за който споменах) - знае ли човек.
За USB-то не знам. Имал съм възможност лично да се убедя с един модем, че през USB-то е трагично, но действително модемът си е дърво (WebstaR) - лошото е, че както казваш, същото може да се окаже и за модемите на БТК. И честно казано ми се вижда доста несериозно да тръпнем в очакване как ще работят - един доставчик от ранга на БТК би трябвало да има коренно различна политика и да гарантира качествен нет (Който включва и качествено оборудване), изключвайки такива постоянни чуденки "дали", "ако" и т.н. Още повече, че има компютри без USB, а има и такива на Linux (Разбрах, че въпросните модеми не могат да се подкарат под тази ОС) - що за дискриминация?



Тема Ужас!нови [re: Пoбoлял ce c Cablebg]  
АвторПoбoлял ce oт Cablebg (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 20:15




No comment




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.