Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема хехенови  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано18.10.03 21:45



официално заявявам
1. телефонните ми разговори занапред ще бъдат само по мобилката
2. преносът ми на данни ще се осъществява без ползване на услугите на БТК
3. вие си знаете


Who controls the past now controls the future,who controls the present now controls the past.


Тема Re: хехенови [re: bbwolf]  
АвторPyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 23:29



Не съм си плащал кабелния телефон от август. Спряха сигнала преди седмица :))) Нещастници :))) Явно са се надявали да не ме загубат като абонат ... както и хиляди други като мен
Време е ! Много неграмотна паплач да мре от глад



Тема Re: хехенови [re: Pyceнeц]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано19.10.03 00:21



Не го приемай като заяждане - искам да ти припомня:

20% от абонатите на БТК реализират 60% от приходите.
Голяма част от домашните абонати не покриват с таксите които плащат разходите по поддръжка на поста им.

Паплачта може и да умре от глад, но заслугата няма да е твоя или на друг абонат който прави сметка под 1000лв/месец. Могат да я уморят само алтернативните оператори и то само ако много внимателно си изиграят картите и не стъпят накриво.

Дори да продадат БТК, тя пак ще се ползва с държавна подкрепа заради "социалните функции" които са и вменени и ще продължи да субсидира най-недоволните си и неплатежоспособни абонати - домашните. Това за съжаление излиза от сферата на икономиката и се превръща в политика.



Тема Re: хехенови [re: Pyceнeц]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 09:18



Хиляди е силно казано!
А и за последните два месеца БТК има положителен прираст на абонати от около 2%.



Тема Социалните функциинови [re: Ahab]  
АвторДeдo Бope (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 20:59



Абе да ви питам и двамата (точка и ahab),

1. На домашния ми ISDN гледам, че изчезнаха "социалните" импулси на MSN-ните? то ту ги има, ту ги нема... знаете я играта :) сега пак ги нема.

Не, че съм приритал за тях, ама е кофти някак си. Правилата се смянет в движение. И това не е единственото - миналата година си платих за CLIP и CLIR. Разбиам, да беше аналогов (разбирай "цифров") телефон, та да иска специален SLIC или някаккъв друг зор в централата... а то си е ISDN, върви си по сигнален канал фрейма.

2. Засега не съм намерил никой от вашето ведомство да ми отговори полижително: как мога да си hold-на разговора от един ISDN апарат и да си го get-на от друг (в другата стая). И двата апарата имат необходимите копчетии, вързани са на едно NTBA и имат еднакъв сетинг за MSN-ните.

Отговора, който получавам е: "няма такава услуга". знаете кога се дава такъв отговор . Някаква помощ?



Тема Re: Социалните функциинови [re: Дeдo Бope]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 09:45



Дедо! Първото не е въпрос а констатация - май! Не разбирам много от "социални" импулси, но най-добър отговор дават тарифите на БТК!
Обаче по второто: КолХолд е услуга която наистина не се предлага от БТК, обаче има някой терминали които могат да го направят, но пролемата е, че го правят с прехвърляне на разговора към друг терминал след тях.
Принципно при изградена връзка от един/към терминал, разговора не може да се прехвърли на друг терминал, ако разбираш какво искам да ти кажа...... т.е дори и да я предлагат не можеш да се възползваш от нея - разговора може да бъде върнат само на същия терминал.
Освен това няма смисъл от два еднакви MSN-a на два различни терминала освен, ако едиият не ти отговаря за Data/Fax а другия за Speech

btw: Сега препрочитам пак точка едно - ако нямаш clip звънкай и си ги поискай, не стига, че са безблатни, ами май на ISDN клиентите трябва да е активиран по подразбиране. Определено няма причина да не бълва номерчето. ( Погледни дали терминалите работят на DSS1 - най-често използваната в БТК ISDN сигнализация )



Тема Re: Социалните функции [re: Дeдo Бope]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано21.10.03 14:52



Ако имаш 2 отделни устройства закачени към един NT просто няма да стане за съжаление номера. А ако имаш някакъв ТА и 2 аналогови телефона закачени на него вече зависи от устройството (ТА)

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: хехенови [re: Ahab]  
Автор Cтeфaн Cтoилoв (dupnica.net)
Публикувано29.10.03 22:40



Това си е така :), Аз оба4е преди няколко дена осъзнах 4е плащаме пове4е на БТК за разговори, отколкото за интернет. И като капак на всичко сметка от 100 лв. на телефон на който е закачен модем (ама той не набира , а само отговаря:). Нищо и никаква фирмичка от 6 човека плащаме над 700 лв. телефони, при това аналоговите са силно надписани.Колко ли пъти вадих разпечатки, а те ми обясняват 4е сметката е от градски разговори ?!?, който не се разпечатват.

100 лв / 20 дни = 5 лв/ден
5лв/10ст. = 50 разговора дневно средно по 3 мин./разговор =
2 часа и половина говорене дневно ?!?!
Оба4е ти казват говорили сте градски и това е то. Става въпрос за аналогови телефони. Цифровите явно не могат (страх ги е) да надписват.

Е ще помагам при уморяването й със вси4ки сили :). От другия месец прекарваме вси4ко освен градските през VoIP, те поне не лъжат в сметките.



Тема Re: хехенови [re: Cтeфaн Cтoилoв]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 08:33



Нещо май се пооплете в оплкванията. Изкарват всичко стига да се подпишеш върху заявлението, че си готов да платиш както заплащаш междуградската разпечатка.



Тема Re: хехенови [re: Cтeфaн Cтoилoв]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано30.10.03 08:38



Не ти ги надписват нарочно - вероятно имаш повреден механичен брояч или нещо подобно. Ако стават грешки в провинцията те са поради мързел на служителите, а не нарочно. Кога мислиш, че последно са правили профилактика на съоръженията?

Мен ако питаш иди направо при Захирев - в РУД-а на третия етаж в дъното е. Пише "Директор". Покажи му разпечатките и обсъдете проблема. Човека е много разбран и в час с техниката - ще ти помогне. Ако му нямаш телефона, ще ти го пусна на бележка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.