Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 10:05







Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: няkoй]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.10.03 19:18



Цената за един импулс при градски разговор от аналогов телефон ще е с около 30-40% по-ниска, отколкото при цифровите телефони.

Това ми се вижда съвсем разумно



Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: Cтepн™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано07.10.03 11:18



На мен не! Каква е разликата при този, който говори от цифрова линия и този който говори от аналогова?! Абсолютно никаква... И двамата говорят! Това е грешка! Разликата евентуално може да се направи, когато има ценови пакет за интернет този от аналоговата линия да плаща по-малко за същото време като на цифровата линия, или да да плаща същите пари, за повече време! Иначе говориме за неравнопоставеност между абонатите...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: KlD]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.10.03 18:27



Когато почна ударната цифровизация БТК тръбяха, че:
- цифровата линия е много по-чиста от аналоговата (няма шумове);
- цифровата линия е много по-сигурна от аналоговата (няма преплитане и разпадане на разговорите);
- цифровата линия е много "по-чуваема" от аналоговата (няма крещене и недочуване);
- цифровата линия предлага цял куп благинки, които при аналоговата ги няма (нали си склонен да дадеш повече пари за мобилен с повечко възможности, макар, че основно това е телефон, т.е. средство за говорене);
- ИНета по цифрова линия е по-бърз и без дропвания.

Ей заради (поне) тези причини цеките трябва да са различни за да няма неравнопоставеност между абонатите.

ПП: Един битов пример - защо кренвиршите са 3 лв, а луканката 15? Все месо ядеш, поне по написаното на етикета



Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: KlD]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 20:53



Ти си Гений! Ако работиш в БТК, надявам се, си на ръководен пост иначе компанията пропилява умствения ти потенциал. Аз предлагам направо БТК-то да изравни тарифите си с тези на мобилните оператори. Разлика в услугите няма, просто двама си говорят и това е



Тема ...нови [re: Cтepн™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.10.03 11:38



Както и да го гледаш, накрая се води разговор. И при цифрова линия и при аналогова.
- цифровата линия е много по-чиста от аналоговата (няма шумове); - Това зависи поне 95% от кабелната мрежа.
цифровата линия е много по-сигурна от аналоговата (няма преплитане и разпадане на разговорите);
- Това също зависи над 60% от кабелната мрежа.
- цифровата линия е много "по-чуваема" от аналоговата (няма крещене и недочуване);
- Това също зависи от кабелната мрежа. Не забравяй, че честотната лента е една - 0.3Khz - 3.4Khz.
- цифровата линия предлага цял куп благинки, които при аналоговата ги няма (нали си склонен да дадеш повече пари за мобилен с повечко възможности, макар, че основно това е телефон, т.е. средство за говорене);
- Съгласен, но все пак говорим за телефонни разговори (и импулсите), а не за допълнителните услуги, които се предлагат... те са си допълнителна цена :)
- ИНета по цифрова линия е по-бърз и без дропвания.
- Това също зависи над 60-70% от кабелната мрежа. Но отново говорихме за тел. разговор, а не за интернет. Казах, че съм съгласен, когато става въпрос за интернет, тези на аналогова линия да ползват или по-ефтин или по-продължително време услугата в сравнение с тези на цифрова линия.

Както виждаш, всяка една от тези "причини" е неоснователна (освен последната), защото всичко зависи от кабелната мрежа! Факт е, че има много преустройства и модернизации и т.н. и целта е, по кабелната мрежа да няма проблеми. Когато се определя цената, се взима предвид идеалният случай и следователно... Извода смятам, че сам можеш да си го направиш :) Интелигентен си, не си прост... поне с такова впечатление съм останал...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема ...нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.10.03 11:42



Ако можех спокойно да си разнасям телефона със все кабела... защо не :) Освен това никъде не съм казвал, че тези цени ме удовлетворяват. А твоят умствен потенциал какъв е?

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: ...нови [re: KlD]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 12:16



Това да си разнасяш телефона е "допълнителна услуга". В момента обсъждаме цената на разговора. Крайния резултат е един и същ - говориш, значи требе да се уеднаквят цените



Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автормтв (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 13:09



Просто е пълно с такива в БТК- да те е срам да кажеш каде работиш!!!



Тема Re: ...нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.10.03 13:51



Ти ли ще ми носиш макарата с кабела?! Ако да, бих плащал още малко от горе... Но иначе да... трябва да уеднаквят цените

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: ...нови [re: KlD]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.10.03 19:45



Да, но БТК продължава да изтъква тези причини - когато ще цифровизира някъде, то пуска едни предупредителни листовки с горните причини във вид на доводи "...колко мислим за Вас".
И нищо не казва за зависимостта от мрежата.

А в случая БТК се явява официален източник на инфо и сама посочва, че се касае за една услуга със съвсем различно качество, което, преведено на пазарен език означава различни цени.



Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: KlD]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано08.10.03 20:02



Защо тогава БТК не пусне и аналоговите и оптичните линии на една цена? Все данни пренасят ... Или пък да речем защо трабанта струва толкоз а мерцедес еди колко си? Все пътници возят. Може да включим за сравнение и градският транспорт да речем. Нали се сещаш - другото са екстри и нямат отношение към разговора.

Microsoft Certified Double Clicker


Тема Re: Ееех да ми падне момченцетонови [re: няkoй]  
Автор Venko Grig (Странник)
Публикувано08.10.03 23:45



"те бяха първите изправени до стената след революцията" - Пътеводител на галактическия стопаджия

Или иначе казано:
Преди да стане изпълнителен директор на БТК, бе юрист в централата на МВФ във Вашингтон

Като за начало - евала на поредното юпи. Но пък от друга страна като чета простотии от този тип направо ме засърбяват ръцете:

С въвеждането на повременно таксуване ние ще създадем стимул да се говори малко по-ефективно

Евала на това момченце, но странно защо пропуска да спомене, че щатските компании (до колкото знам) стимулират клиентите си да говорят неефективно с по ниски цени за по-голямо количество разговори, че май месните разговори са им и почти или напълно безплатни (за това може и да бъркам). Ако приемем че БТК не може да въведе подобни тарифи за аналоговите неимпулсни телефони то защо ли го няма за "цифровите" импулсни


Бих допълнил още едно "смекчаващо вината обстоятелство":

повременното таксуване не се въвежда за всички потребители на аналогови телефони, а само за абонати, на които и без това им предстои скорошна цифровизация. Или с други думи, това предстои само за 5-6 от най-големите градове в България, които до края на следващата година трябва да бъдат напълно цифровизирани.


Евала на родния финансово - юридически гений. Лично ще пиша до МВФ сега като продадем компанията и го изгонят с гръм и трясък (а ако не го изгонят дали трябва да си направим извода, че купувача на компанията е същия които го е назначил сега??) да си го вземат на работа с 2-на заплата. Тъй де то това все едно МВФ да каже че България тъй и тъй тепърва ще взема пари от фонда в бъдеще ами направо да земе да плаща лихвите от сега .... колко му е. Но може и да не ми е вярна логиката. Остава все пак въпроса Защо ще се въведе неравнопоставеност между клиентите от малки и големи населени места само поради предполагаема бъдеща "цифровизация" на услугата.


Всички, които сме ползвали Интернет-свързаност към чужбина, знаем, че тя е далеч от качеството на обикновената връзка. Естествено има експерименти в това отношение. Но не вярвам да има сериозен пробив, поне тук, в БТК, веднага щяхме да го усетим по намалението на международния трафик.

Поредното премълчаване на истината (за да не го нарека нагла лъжа). Ако не се лъжа (за съжаление в момента не мога да го намеря в закона за далекосъобщенията) фирмите предлагащи VoIP услуга бяха ограничени като качество по законов път. Освен това да не забравяме, че в края на краищата за качество на интернет телефонията се иска добър канал а интернета в БГ минава основно по скъпите жици на БТК

От друга страна докато ровех в Закона се натъкнах на нещо интересно:

Чл. 146. (1) Обществените оператори предоставят далекосъобщителни услуги на крайни потребители при спазване принципите на прозрачност, пропорционалност и равнопоставеност съобразно вида на използваната технология, категориите абонати и обема на трафика, без да създават предимства за отделни крайни потребители или група от тях по отношение на една и съща услуга.

От друга страна в Общите условия на БТК пише разни неща:

Раздел 2 - Телефонен пост:

5. Телефонният пост осигурява на абонатите достъп и свързване с мрежата, а чрез нея и до други мрежи, с които е свързана, за осъществяване на далекосъобщения.
6. Чрез номера на телефонния пост абонатът се идентифицира в мрежата и се създава възможност за осъществяване на повиквания от и към него.
6.1. Телефонните постове са:
а) според технологията на достъп и свързване с мрежата:
- обикновени (прави или дуплексни);
- ISDN постове;
- абонатни съединителни линии към учрежденска централа.
б) според предназначението - домашни и служебни. Домашните телефонни постове се откриват на граждани за лично ползване. Всички останали постове са служебни. Служебните телефонни постове могат да бъдат само прави.


И тъй като в Общите условия не видях друго дефиниране на "услугата" освен като телефонен пост, то явно юристчето управляващо компанията не си е написало домашното и то не само за интервюто но и по принцип. Сравнявайки закона и условията мене ми звучи като да няма право да прави импулсни само телефоните от областните градове Ако бъркам поправете ме.

А да - и да не забравяме генералния извод ... тъй като явно всички великденчета - юпита, завърнали се в България са един дол дренки що ли не вземем да ги изгоним с камъни ?? Като гледам дори и да предложим на компаниите където са работили, бюджета да им покрие половината заплата ако си ги приберат ... пак няма да сме на загуба

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа!

Редактирано от Venko Grig на 08.10.03 23:51.



Тема Re: ...нови [re: Cтepн™]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано09.10.03 09:35



Виж! Когато говорим за БТК понятието пазарен език е малко изкривено - както във всяка държавна компания или предприятие. Държавата е лош собственник и не я е*е дали предлага различно качество на еднакви цени!
В този ред на мисли твоята идея за различните цени на разговора, ще намери ( евентуално ) отражение едва когато БТК усети на собствен гръб гъвкавоста на една билинг система, и когато бъде принудена да прави примамливи ценови оферти, а не както досега една цена за всеки и за всичко.
Едва тогава може да се появи оферта "За абонати на телефонни постове към аналогови централи" ( истината е че вече се говори нещо за ценова политика по региони ) или само за абонати на телефони към цифрова централа София-Център например ! Така няма да могат да ги осъдят за неравнопоставено положение на абонатите.



Тема Re: поредния локален гении...нови [re: Venko Grig]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано09.10.03 12:29



много обичам такива леваци започващи с цитати от забавни книжки. ако беше чел нещо различно от стопаджията щеше да имаш повече представа за реалния живот.

иначе няколко бележки, извън стопаджията или сериалите на пратчет:
- като си много гъст с МФВ що не ходиш да се оплачеш от IBM че продават лаптопите си по 900 USD в америка, а в БГ взимат по 1500? или че там колите са по евтини от тук?

- аз като съм на цифров телефон, що трябва да субсидирам теб късметлията, че цифровизацията не е стигнала до теб? айде де!

- интернета предлаган от БТК е наистина най-добрия, не само заради наследството от монополизма, а заради професионализма

- VoIP операторите никога не са се съобразявали с тия 250 ms. никога. просто тези, които не разбират от тая работа се оплакват удобно със закони, за да прикрият собствената си некомпетентност!

останалите ти глупости, които без да искаш си написал поради твоята собствена некомпетентност и неосведоменост няма да ги коментирам. като ругаеш БТК си направи труда другия път да провериш нещата.

между другото фантазията/фантастиката е хубаво нещо, но не е лошо да се помни, че много често няма много общо с реалния живот.



Тема Re: поредния локален гении...нови [re: fen]  
Автор Venko Grig (Странник)
Публикувано09.10.03 16:40



Ами да ти отговоря първо по точките а личното ще го оставя за най-накрая.

- като си много гъст с МФВ що не ходиш да се оплачеш от IBM че продават лаптопите си по 900 USD в америка, а в БГ взимат по 1500? или че там колите са по евтини от тук?

Не съм "гъст" с МВФ, само че твърдението ми си остава в сила - политиката на БТК за увеличаване на тарифата поради очаквано подобрение на качеството на услугата (а както се разбира от постовете по-горе - подобрение няма да има) би било аналогична на искане на МВФ за изплащане на лихви по все още невзети кредити ... ако има разлика посочи ми я!

Относно сравнението с лаптопите на IBM или колите в САЩ няма да коментирам щото е излишно. Ако не ти харесва цената на автомобилити в България оплачи се на финансовия министър да свали ставките на мито и ДДС за внос на леки коли. Да си чувал за фискални мита??? Май не!

- аз като съм на цифров телефон, що трябва да субсидирам теб късметлията, че цифровизацията не е стигнала до теб? айде де!

Аз късметлията се цифровизирах още преди БТК да ми го наложи а интернета ми е по ЛАН, така че не субсидираш мене, а плащаш заплатите на 12000 знайни и незнайни но със сигурност поне наполовина излишни служители на БТК.

- интернета предлаган от БТК е наистина най-добрия, не само заради наследството от монополизма, а заради професионализма


Професионализма на кого?? Не мисля, че системните на БТК интернета са по добри от тези в работещи в нормалните интернет доставчици. Но за това ако искаш да попитаме в клуб Интернет. Само, че ти все пак не си прочел а и да си прочел какво съм писал не си го разбрал. Става въпрос за международната свързаност на преноса на данни. Докато "и хляба и ножа" са в ръцете на БТК, компанията няма да допусне някой да застраши монополното и положение с неща като VoIP. И нямах предвид интернет услугата предлагана от БТК. И нея сам ползвал за период от около 8 месеца (в една от последните фирми където работех) и да не говорим за качество, че още ги сърбят задниците от опитите ми да се логна по 30 мин всяка сутрин.

Монопол и професионализъм - нека да продължим - ще призная професионализма и "качеството" на услугите на БТК само когато наистина станат такива.

Да си звънял в последните години в странство?? Защото ако тръгнеш да избираш номер извън БГ в 3 от всеки 10 случая - няма да се свържеш и в още 2 няма да се чуеш с човека отсреща. Това ми е ежедневие! И става въпрос за западна Европа. За Гърция и Турция нещата стават трагични. А да са ти се обаждали наскоро от чужбина на мобилния телефон?? Ако не (както и предполагам) пробвай това удоволствие ... и не ми говори за некадърност на мобилните оператори - и те използват жичките и професионализма на БТК за международна свързаност ...

Останалите "глупости", които съм написал ли ... ами аз май само съм си позволил да цитирам Закона за телекомуникациите и Общите условия на БТК и продължавам да твърдя, че БТК ще имат проблем с въвеждането на тази глупост.

Личните нападки - това няма да го коментирам, че май ми е под достойнството.

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа!


Тема Re: ...нови [re: .]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.10.03 18:08



Ами явно се е усетила; нали не си забравил, че постингите тръгнаха от интервю на Б.Димитрачков в което той каза, че на аналоговите постове ще се отчита с 30-40% по-евтино, т.е. времето м/у импулсите ще е с толкова по-дълго



Тема Re: поредния локален гении...нови [re: Venko Grig]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 09:07



Венко! Ти въобще четеш ли глупостите които пишеш?
че системните на БТК интернета са по добри от тези в работещи в нормалните интернет доставчици
Прав си! Не са по-добри, а мнооого по добри! Сравненяването им е просто смешно! Не питай защо - ще се наложи много да пиша, но замисли се над това какво е необходимо за управлението и подръжката на една опорна мрежа и подръжката на ЕДИН компютър - каквото правят повечето любители пишещи в Интернет.
Да си звънял в последните години в странство??
Да - вчера отново, до Германия! От телефон на БТК. Какво да ти кажа - досега не ми се е случвало да не избера в друга държава ( изключение прави Руската федерация, но най-веорятно централата там е била аналогова ) Въобще не ми разправяй подобни глупости - международната свързаност се заплаща на заемане на канал и повярвай, БТК ще направи всичко възможно да избегне ненужните повторни заемания поради простата причина, че и бъркат директно в джоба. А ако наистина смяташ, че МТел не са доволни от предоставения им международен трафик, как мислиш, защо още не са прибегнали до услугите на Нетера? Или не - дай направо на VoIP да минат, а? Така или иначе вече всеки може да прави каквото си иска в това отношение.
И последно - понеже си много сведущ по въпросите за митническите сборове, я просветли аудиторията колко мито плаща представителя на IBM за България при вноса на един лаптоп, и колко е ДДС-то в любимата ни америка?



Тема Re: момко....нови [re: Venko Grig]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 10:30



за втори път ти казвам - като не разбираш за какво става дума що се обаждаш?

- за цените. да си чувал за ребалансиране на тарифите и преминаване към разходоориентирани цени? и що не се оплака, когато БТК свалиха цените на международните и междуградските, след като толкова много говориш с чужбина.

- май не успяваш да направиш разлика между VoIP и PSTN? и после се сърдиш че ти казвам че си некомпетентен - ами такъв си!

- мобилните неволи. оплачи се точно на VoIP операторите, които напоследък терминират гласов трафик от чужбина към мобилни оператори. с малки изключения са тотални аматьори! така че този път проблемите ти нямат нищо общо с БТК. виждаш ли как отново невежеството ти те подвежда и без да искаш говориш глупости. Провери нещата и след това се обаждай

- международните разговори на БТК са перфектни, просто перфектни с много малки изключения. повярвай ми говорил съм със всякакви дестинации и през PSTN и през VoIP. примера, който даваш е валиден за голяма част от VoIP операторите. Хайде ще те светна още малко. Конкретно проблемът с Турция е че все още се вихри лют монопол. Там ако те хванат да терминираш глас през Интернет към PSTN на Тurk Telecom ти взимат къщата колата, жената, децата (и евентуално всички други BSDM играчки), затова повечето VoIP рутове към Турция са сиви/полулегални и затова VoIP операторите имат грижи с тая дестинация - ВСИЧКИ! БТК разбира се не може да има такива проблеми защото не ползва VoIP до Турция, както вече сигурно си се сетил.

БТК не е идеална компания, но когато критикуваш другият път поне гледай да си малко по-подготвен!



Тема Re: ...нови [re: Cтepн™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.10.03 15:53



Дам... това му се вика маркетинг и реклама... а обикновенно маркетинга и рекламата нямат много понятие от това, какво става в ядрото... :)

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: Delwin-]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.10.03 15:56



Трабант - мерцедес... да, возят се... но с едното стигаш маааааалко по-бързо от с другото.. и ако едното го блъсне нещо по случайност, може и да не остане нищо от теб, а в другото може и да няма опасност... Но и вложените пари са доста различни!

А екстрите са си екстри... Както казах, обаче, говорех само за гласово предаване! Там нещата са едни и същи.. но май някои хора не четет/мислят, преди да говорят...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: поредния локален гении...нови [re: Venko Grig]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.10.03 16:07



Лично аз съм говорил преди време с чужбина в продължение на месец през ден и нито веднъж не съм имал проблеми с избирането. Явно не си наясно с някои особенности тук... Замълчи просто, така ще изглеждаш малко по-интелигентен...

Второ нещо, което ме дразни при теб... явно си неосведомен, защото БТК от доста време вече не е монополист!!! Така че отново замълчи...

А бе май ще трябва да се пообразоваш малко повечко и тогава да ела да водим спор...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: KlD]  
Автор Cтeфaн_ (dupnica.net)
Публикувано12.10.03 02:30



Така, спор за цените :)
Ще ви дам един пример - имам 4 служебни поста - 2 цифрови и 2 аналогови.
Изграждането на връзка с 0xxxxxxx (междуградски, мобилен, международен) от цифровите телефони става от първия път. ОБАЧЕ да се свържеш от аналоговия става на ДЕСЕТИЯ ПЪТ (заето, заето.....). И това откакто ни цифровизираха. Подозирам че леееко се опитват насила да ни цифровизират изцяло.
Та въпроса ми е : трабва ли да плащам еднаква цена за две корено разли4ни по качеството си услуги ?!?!?
Нещо взе да ми писва от най-добрия телеком, та съм се заел да си слагам GSM gateway. Но в сайта на най-добрия телеком нещо не успях да открия колко струва разговор до мобилен, та да си сметна икономията. Ако някой знае къде го пише да каже.



Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: Cтeфaн_]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано12.10.03 11:01



Не си прав - цените са изложени в мазето на дъното на един заключен канцеларски шкаф, забутан в заключена тоалетна с надпис на вратата ВНИМАНИЕ, ЛЕОПАРД!

Ето ги :)





Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: Cтepн™]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано14.10.03 19:49



ква е разликата между москвича на дедо ти и мерцедеса на царя велики..........ми и единия се вози и другия се вози.........пък и не са на една цена ако не знаеш.........макар че като та гледам такъв загубен не бих се учудил всичко за тебе да едно.......... дебело и грозно слива да има .........

незабележим


Тема Не си съвсем прав..нови [re: KlD]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано15.10.03 00:15



Виждам, че не ти хареса примера с автомобилите (трабант vs мерцедес). Но ако вземем за пример пътуването с влак от ...да кажем София до Червен Бряг.
Има експресни (с първа и втора класа), бързи и пътнически влакове.
И все едно да платиш една и съща цена за пътуване по тази дестинация независимо дали се возиш на експреса или на пътнически влак. Все е возене, все по едни и същи релси минава, все от София тръгваш и все в Черен Бряг стигаш... защо да плащаме различно? Дори в един влак цената на билета за първа и втора класа са различни!

Относно услугите вървящи върху аналогов и цифров телефон: При т.нар. цифрови постове имаш възможността за тези услуги, тази възможност е обусловена от технологията на изграждането на разговора, от оборудването, абе ясно ти е какво имам предвид; при обикновения аналогов пост просто нямаш дори възможност за голяма част от услугите (тук може и да не съм 100% прав, чувах, че се правели някакви магии та и аналоговия да има примерно CLIP, Call Forward и от сорта).

Просто БТК все още може да си позволи подобно поведение и както сме свидетели си го позволява.

Аре със здраве


Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: silent]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.10.03 18:24



Сигурен ли си, че този пост е за мен?



Тема Re: Не си съвсем прав..нови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 08:56



А този пример вече е съвсем неудачен
Ако трябва да се използват за пример влаковете - все едно е следното: Тръгвам за ЧБ независимо дали е с пътник или бегач, но на изхода на Централната става експресче! ( избиране на ЧБ от телефон от аналогова ). Втория вариант е директно да се кача на експреса ( от цифрова централа ) Разликата е само, че в първия случай няма сервиране на напитки във влака, перденцето на прозореца ми е пораздърпано, и малко повече клати!



Тема Тъй тъй...нови [re: Cтeфaн_]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано16.10.03 19:04



Принципно точно поради това "заето" БТК се опитва да цифровизира всички аналогови телефони. Защото като ти се вържат 10 човека от стотарката и за тебе курец :)

Еднаква цена за коренно различни услуги? Аз не виждам коренно различни услуги тук. От цифров номер избира номер ххх-хх-хх и говориш. От аналогов номер избираш ххх-хх-хх и говориш. Къде е различното в случая?

За тарифата на БТК-мобилен сега ме мързи да проверявам, но е около 10-15 имп/минута в зависимост от мобилният оператор.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Не си съвсем прав..нови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано16.10.03 19:08



Чакай, чакай! Погледни за какво се плаща в билета - превоз! Цената е една и съща (условно Х). За втора класа запазено място имаш още Y, а за 1-ва класа запазено място още Z. В случая цената е една, като за единия се плаща заради услугата/удобството за пътуване повече. Пътя си е път.

Явно никой не ме разбира. А е толкова просто. Плащаш за път/разговор едно и също. От там нататък всичко е допълнителна екстра, която си влиза към цената отделно.

Услугите не коментирам, те са си отделна привилегия за цифрова и аналогова АТЦ.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Тъй тъй...нови [re: KlD]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано16.10.03 20:22



И ти ли?Попрочетете малко тарифите преди да се изхвърляте така.





Тема Re: Тъй тъй...нови [re: KlD]  
Автор Cтeфaн_ (dupnica.net)
Публикувано16.10.03 20:30



Под разли4ни услуги разбирам това : връзка от първи път на цифров, и връзка от Нти път от аналогов. Това си е голяма разлика в услугите.
А трудно избирана от аналоговия стана то4но откакто ни направиха 2 поста цифрови, преди това нямаше проблем, така 4е не ми ги разправяй тези за 10те абоната от стотарката :). Това с трудното избиране си е 4исто умишлено. Ама аз не се сърдя, даже се и радвам(един от малкото), 4е правят аналоговите импулсни :). На който не му харесват цените на БТК му предлагам следното готово решение:
PBX + GSM gate + VoIP gate



Тема Re: Тъй тъй...нови [re: ESPACE]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано18.10.03 14:21



Не претендирам да ги знам на изуст. Имам ги на файл, официално, но са зипнати, а нямам зип на РС-то, за това казах, че ме мързи да проверявам точно колко са.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Тъй тъй...нови [re: Cтeфaн_]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано18.10.03 14:23



Леко си в грешка за "умишленото"... но не смятам да ти давам акъл :)

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Тъй тъй...нови [re: KlD]  
Автор Cтeфaн_ (dupnica.net)
Публикувано18.10.03 22:14



Както е да е :). Ще ги правя цифрови, 4е ми ще ни вършат по добра работа.
4е не е умишлено - не е. Май само цифровите абонати имат по голям приоритет за излизане на междуградска :)



Тема Ами... :)нови [re: Cтeфaн_]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано21.10.03 18:01



може да ме провокира, за да кажа... но все пак:
Да, така е... все пак знаеш (предполагам), че цифровите излизат към "оптичният пръстен" в момента, в който избереш 0, а там няма как да ти даде заето, поради липса на чифт... :) Трябва да има повреда някаква в междуградската или в личният ти абонатен комплект. Би трябвало да е така и за аналоговите, но те не влизат към цифровата междуградска и си карат не на едно оптично влакно, а на N-брой медни жиСи... И понеже на БТК явно не й се дават кинти за медни жиси... на някои хора им дава заето :)

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Ами... :)нови [re: KlD]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 13:55



Kolko sam tap iavno:(((((
Az vse si misleh che s nabirane na 0 otivam v tranzitnata centrala
i s oste edna 0 ot tam v mezhdunarodnata



Тема Re: Ами... :)нови [re: Plamen]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано25.10.03 19:48



явно наистина... :)

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: няkoй]  
Авторpencho666 (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 22:11



Ima edno mnogo vajno neshto poradi koeto cenite na analogovite telefoni triabva da budat po-niski ot cenite na razgovorite po civrovite i to triabva da budat durjani pod sebestoinostta im izrichno ot vunshna za BTC regulatorna komisia i da bude zabraneno zakrivaneto. M-u drugoto takiva pravila ima zalegnali v privatizacionnata procedura. Zashtoto noviat sobstvenik na BTC moje da preceni che mu e skupo (makar i s po-visoki operativni razhodi) da civrovizira mrejata, ili puk moje da reshi da spira analogovite telefoni. Moje da e greshno, no tova e edinstveniat nachin darjavata da nakara da se prodalji civrovizaciata (osven da plashta za tova).



Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: pencho666]  
Автор riptor (abee...Riptor)
Публикувано31.10.03 00:13



ahte ima , ili nqma da ima "sinhronizirane na cenite" na 2 napulno razlichni po ka4estvo uslugi?? - da si izhvurlqm li modema i da si prodavam li PC-to?

Simeon SUX koburggotsky



Тема В крайна сметканови [re: няkoй]  
Автор Zetle (Цар и Господар)
Публикувано02.11.03 20:47



Е някой ще ми каже ли дали вече Cross-point централата ми отчита на минута или все още си е един импулс=един разговор ???
Централата ми е 927-хх-хх




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.