Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 10:05







Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: няkoй]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.10.03 19:18



Цената за един импулс при градски разговор от аналогов телефон ще е с около 30-40% по-ниска, отколкото при цифровите телефони.

Това ми се вижда съвсем разумно



Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: Cтepн™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано07.10.03 11:18



На мен не! Каква е разликата при този, който говори от цифрова линия и този който говори от аналогова?! Абсолютно никаква... И двамата говорят! Това е грешка! Разликата евентуално може да се направи, когато има ценови пакет за интернет този от аналоговата линия да плаща по-малко за същото време като на цифровата линия, или да да плаща същите пари, за повече време! Иначе говориме за неравнопоставеност между абонатите...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: KlD]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.10.03 18:27



Когато почна ударната цифровизация БТК тръбяха, че:
- цифровата линия е много по-чиста от аналоговата (няма шумове);
- цифровата линия е много по-сигурна от аналоговата (няма преплитане и разпадане на разговорите);
- цифровата линия е много "по-чуваема" от аналоговата (няма крещене и недочуване);
- цифровата линия предлага цял куп благинки, които при аналоговата ги няма (нали си склонен да дадеш повече пари за мобилен с повечко възможности, макар, че основно това е телефон, т.е. средство за говорене);
- ИНета по цифрова линия е по-бърз и без дропвания.

Ей заради (поне) тези причини цеките трябва да са различни за да няма неравнопоставеност между абонатите.

ПП: Един битов пример - защо кренвиршите са 3 лв, а луканката 15? Все месо ядеш, поне по написаното на етикета



Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: KlD]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 20:53



Ти си Гений! Ако работиш в БТК, надявам се, си на ръководен пост иначе компанията пропилява умствения ти потенциал. Аз предлагам направо БТК-то да изравни тарифите си с тези на мобилните оператори. Разлика в услугите няма, просто двама си говорят и това е



Тема ...нови [re: Cтepн™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.10.03 11:38



Както и да го гледаш, накрая се води разговор. И при цифрова линия и при аналогова.
- цифровата линия е много по-чиста от аналоговата (няма шумове); - Това зависи поне 95% от кабелната мрежа.
цифровата линия е много по-сигурна от аналоговата (няма преплитане и разпадане на разговорите);
- Това също зависи над 60% от кабелната мрежа.
- цифровата линия е много "по-чуваема" от аналоговата (няма крещене и недочуване);
- Това също зависи от кабелната мрежа. Не забравяй, че честотната лента е една - 0.3Khz - 3.4Khz.
- цифровата линия предлага цял куп благинки, които при аналоговата ги няма (нали си склонен да дадеш повече пари за мобилен с повечко възможности, макар, че основно това е телефон, т.е. средство за говорене);
- Съгласен, но все пак говорим за телефонни разговори (и импулсите), а не за допълнителните услуги, които се предлагат... те са си допълнителна цена :)
- ИНета по цифрова линия е по-бърз и без дропвания.
- Това също зависи над 60-70% от кабелната мрежа. Но отново говорихме за тел. разговор, а не за интернет. Казах, че съм съгласен, когато става въпрос за интернет, тези на аналогова линия да ползват или по-ефтин или по-продължително време услугата в сравнение с тези на цифрова линия.

Както виждаш, всяка една от тези "причини" е неоснователна (освен последната), защото всичко зависи от кабелната мрежа! Факт е, че има много преустройства и модернизации и т.н. и целта е, по кабелната мрежа да няма проблеми. Когато се определя цената, се взима предвид идеалният случай и следователно... Извода смятам, че сам можеш да си го направиш :) Интелигентен си, не си прост... поне с такова впечатление съм останал...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема ...нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.10.03 11:42



Ако можех спокойно да си разнасям телефона със все кабела... защо не :) Освен това никъде не съм казвал, че тези цени ме удовлетворяват. А твоят умствен потенциал какъв е?

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: ...нови [re: KlD]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 12:16



Това да си разнасяш телефона е "допълнителна услуга". В момента обсъждаме цената на разговора. Крайния резултат е един и същ - говориш, значи требе да се уеднаквят цените



Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автормтв (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 13:09



Просто е пълно с такива в БТК- да те е срам да кажеш каде работиш!!!



Тема Re: ...нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.10.03 13:51



Ти ли ще ми носиш макарата с кабела?! Ако да, бих плащал още малко от горе... Но иначе да... трябва да уеднаквят цените

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.