Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Свърши се! Импулсни аналогови  
Автор3япльo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.03 18:07



Край, свърши очакването!

От 1 ноември аналоговите стават импулсни. Това ми напомни защо досега не съм на Лан, но ще бъда или през кабелната... Ще видя...

Чао, БТК, бяхме дотук



Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: 3япльo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.09.03 20:57



Мдааа, когато му опре, всеки се сеща за кварталния ЛАН.
Ама такива сме българите - инертни.
Откакто минах на ЛАН, сметката ми към БТК е 1/3 от предишната, т.е. цялата загуба е за БТК, а печалбата - към кварталния ми доставчик

Тъкмо бях решил, че вече БТК не си струват да им плащам по 10 лв само такса + още няколко лв разговори, но ще изчакам; любопитен съм как разните му Федерации на потребителите ще преглътнат коренно различно качество и много повече услуги на еднаква цена



Тема Споконови [re: 3япльo]  
Автор Meйджъp™ (нема го)
Публикувано22.09.03 23:59



Всяко решение е предпоследно.
По-паметливите сигурно си спомнят, че аналоговите стават импулсни от март насам.
Иначе дано да е вярно да им тегля майната веднъж завинаги.



Всичко се връща...

Тема Не че нещо... ама...нови [re: Cтepн™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано23.09.03 10:27



аз, ти, той, тя, то... минаваме през кварталният лан - загуба за БТК!? Ок... Кварталният лан минава през друг лан, трети лан, примерно Орбител... Орбител плаща еди колко си кинта на БТК за линия до майната си... Обаче й е необходимо да разшири капацитета си, щото станаха много лановете... и плаща повече на БТК... и кво? БТК пак получава кинтите си (дори и по-малко да са нп), обаче не се грижи за поддръжката ;) Мдам... а ако ти гръмне дъното при някоя буря дали ЛАН-а ще покрият щетите? :) :) :) Е, не е нужно да ми отговаряш ;)

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема А още по-паметливите...нови [re: Meйджъp™]  
АвторBoby4 (Нерегистриран)
Публикувано23.09.03 12:13



помнят,че аналоговите стават импулсни от м. Януари 2003....



Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: 3япльo]  
АвторENDER (Нерегистриран)
Публикувано23.09.03 13:31



Abe ne mi e iasno kak shte gi praviat cifrovi cenite kato ima razliki v kachestvorto na uslugata. Ako mogat da ti osiguriat cifrovite uslugi i kachestvo, ok da gi napraviat cenite kato na cifrov ama neeeeeeee. Abe ne smiatam che epravilno viarno triabva da ima razlika v plashtaneto ako govorish 3min ili kato govorish 2 chasa ama ne moge da se taksuva kato cifrov zashtoto ne moge da pravi mnogo nehsta koito cifrovia pravi da ne govorim za prashteneto v sluchalkata.



Тема в такъв случай мога да кажа само едно:нови [re: KlD]  
Автор Meйджъp™ (нема го)
Публикувано23.09.03 14:39



Кур за БТК!



Всичко се връща...

Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: ENDER]  
Автор Meйджъp™ (нема го)
Публикувано23.09.03 14:41



иди го обяснявай на малоумниците с тапите в ушите и жалките им лакеи, които лъжат и мажат от тяхно име във форума!



Всичко се връща...

Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: 3япльo]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано23.09.03 14:48



щом го има в 24 часа значи е истина
Толкова много съм ги псувал, че вече се изчерпах, не знам какво да кажа. Е все до 1 ноември ще измисля нещо като за последно да им кажа по тел.
А може и да им пратя сметките , да си припомнят чат пат колко ще губят занапред от мен...



Тема Майната им на БТКнови [re: KlD]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано23.09.03 14:51



къде е Гад зееви да ги вземе и да фалират, хипотетичните загуби които ще понеса щяха да са несравними с удоволствието да гледам по ТВ как разни одърпани служители и служитерки протестират срещу уволнението си и се жалват ,че не могат да си намерят друга работа.



Тема Друго предложениенови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (нема го)
Публикувано23.09.03 15:04



Примерно да кисна нон-стоп в интернет през ноември. Пък отдавна се чудя какво аджеба е тва секс-телефон, дали да не пробвам 3-4-5-10 часа? Ами приятелчетата ми в Германия и САЩ, отдавна не съм си говорил с тях - 3-4 часа белким стигнат да си кажем болките.
После минавам на ЛАН и жъсъем, колкото и да ми е неприятно, и познайте кой ще плаща последната сметка! Само се опасявам, че ще ми пратят някое известие на хвърчащ лист, което по образец на "Софийска вода" да ме "задължава" да си платя сметката, щото иначе няма да мога да работя като служител в "Хилтън"-Лондон или "Макдоналдс"-Мюнхен.



Всичко се връща...

Тема Re: Не че нещо... ама...нови [re: KlD]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.09.03 18:58



И на мен не ми се ще да ти отговарям, сам ще изкоментирам, че доводите ти звучат съвсем логични, но духа на поста е от типа "Гроздето е кисело"



Тема Re: Не че нещо... ама...нови [re: KlD]  
Автор VooDooMaN (Forsaken)
Публикувано23.09.03 23:33



Заебете интернета, цената на телефонната услуга се повишава (а тя не се ползва само за интернет) без промяна в качеството.




Тема Re: Друго предложениенови [re: Meйджъp™]  
Автор Penta® (Интелегент)
Публикувано24.09.03 02:16



Няма да се разминеш с "хвърчащ лист". Направо си получаващ призовка за съда

-----------
На света най-обичам хубави жени и БТК


Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: 3япльo]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.09.03 09:29



Понеже пак подхващаме една предъвквана тема ми хрумна набързо да направим едно проучване на общественното мнение ( не че ще е общественно, защото като гледам само И'Нет-аджиите реват но..) за това каква трябва да бъде цената на така наречения аналогов телефонен разговор, но с повременно таксуване. И например колко смятате, че трябва да струва да кажем широколентов достъп до дома ( INet + POTS или INet+VoP )?



Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: .]  
АвторENDER (Нерегистриран)
Публикувано24.09.03 15:19



Mi de da zna koko trbe da e ama znam che kakto se taksuva na vreme ( kakto schitam che triabva da e ) to triabva da e po evtino ot cifrov telefon za syshtoto vreme



Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: .]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано24.09.03 16:56



е ти намери къде и кой да питаш. ще ти кажа веднага - 15 лв. на месец и нито стотинка повече... не си губи времето. хората тук са чакали от сумати време да наругаят БТК, а сега просто имат повод



Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: .]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.09.03 18:52



цената на така наречения аналогов телефонен разговор, но с повременно таксуване - предвид по-лошото качество и липсата на много услуги спрямо цената на така наречената цифрова линия, аз бих приел безусловно 1 импулс да е на 150-200% от времето на "цифровия импулс", т.е. на 7-10 мин., съответно на 13-18 мин.

Струва ми се честно предвид разликите, а е пак достатъчна преграда ср/у ИНет с модем и ср/у крайно устройство, тип "махленска клюкарка"

ПП: Веднъж се опитвах да обесня на Пента, че не може цената на 2-ра класа пътн.влак Вн-Сф да е равна на тази на 1-ва класа, експрес, макар че крайния резултат е същия. Та затова казвам, че безусловно бих се съгласил с по-редки импулси

Редактирано от Cтepн™ на 24.09.03 18:56.



Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: Cтepн™]  
Автор Penta® (Интелегент)
Публикувано24.09.03 19:31



Cтepн™ имам ли право да си променя мнението? Щото твоето предложение е напълно логично.

-----------
На света най-обичам хубави жени и БТК


Тема Re: Друго предложениенови [re: Penta®]  
Автор Meйджъp™ (бивш фен)
Публикувано25.09.03 11:04



Добър повод да емигрирам в Австралия.



Истината е в ебането /неизвестен автор от ХХ-ХХІ век/

Тема а, да се наредят на опашканови [re: Penta®]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано25.09.03 11:19



Софийска вода и топлофикация са с предимство



Тема логично енови [re: Penta®]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано25.09.03 11:27



а един въпрос сега.

Каква според вас трябва да бъде таксата, при положение, че няма да ползваш услугата, а искаш само да запазиш номера и съществуващата линия до мястото?

Т.е. напълно изключен телефон.



Тема Re: Друго предложениенови [re: Meйджъp™]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано25.09.03 14:31



заминавай още от сега.
там ще ползваш DSL достъп с висока скорост и зверско ограничение на трафик. скоро имаше случай, в който една мома си забравила компютъра включен и през KAZAA и бяха издърпали MP3-ки на стойност ~ 10 000 USD през DSL връзката и от Телстра(тяхното БТК си ги бяха поискали без никакви притеснения).... по целия свят всяка фирма си търси интереса, няма австралия, няма румъния.

лек ти пък към гъза на географията...

другият избор е 'революсион' - куба либре... до там интернета ще стигне след 10-15 години... имаш време да се подготвиш!



Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: Penta®]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.09.03 18:13



Става, ама задръж момента, когато ще ми дотрябва софт и кабел за Моторолата; тогава ще компенсираме черпенията



Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: 3япльo]  
Автор Cтeфaн_ (dupnica.net)
Публикувано26.09.03 23:18



Ей, от кога го чакам този момент, ама ми се струва 4е това е поредната "новина". Дано все пак излезе вярно :)



Тема Re: Свърши се! мдаанови [re: 3япльo]  
Автор Mr.Nqkoj (?!?)
Публикувано27.09.03 16:50



Поредната велика глупост ... Българска при това



Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: ENDER]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано27.09.03 20:55



до 30 лв. на месец всичко(интернет + телефон) и интернета да е поне 3кб/с, тарифата да си я смятат заинтересуваните, повече не давам
за справка ползвам към 100 часа на месец, понякога и повече



Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: .]  
АвторДeдo Бope (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 01:33



15 кинта на месец такса, но за цифрова линия. BRA имам предвид. Това тука у нас, дето му виакат е "цифров" колкото икономиката ни има ръст. то и сега BRA си е толкова, само дето инсталацията е дебела - плащаш си прескъпо NTBA-то а то си остава ваше. ТА с 2 pots - 100 кинта

всички комера, които не започват с '0' са безплатни. 144 също.

междуградските - до 80% от стандартната тарифа на мобилните - няма логика по жица да ти излиза по-скъпо

ADSL по същия кабел - 30-50-80 кинта, без ограничение на трафика. скоротите поне 500к/1м/1.5мбита входящо. модема, ако е от BTK да е 50% по-евтин отколкото в магазина. и да си е твой.

ако всички бг сайтове са вързани и към вашия ринг, сърфирането ще е кеф. вярно, няма да може да съ дърпа филм за 5 мин, но това така или иначе ще секне някой ден. Важното е да имам бърз достъп до www.government.bg или до www.taxadmin.govenrment.bg, www.parianment.government.bg (еееххх, коклко просто се изписват само, друг е въпроса дали държава==правителство?)

само че ще стане друг път. или по друг път всъщност друг път ще стане



Тема Re: интересно...нови [re: Дeдo Бope]  
Автордeдo йoцo (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 11:02



прав си ще стане ама друг път(по-скоро никога). ако посочиш някъде където е така ще е добре. научната фантастика е интересен жанр дедо боре и аз още чакам да се сбъдне предсказанието на азимов - всеки от нас да си има по 3-4 домашни робота



Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: ENDER]  
Автор Чepнa_koтka (рошава)
Публикувано29.09.03 11:30



Моя телефон,нищо че е аналогов от януари ни е с такса като за цифров.



Тема Re: логично енови [re: Hell]  
Автор Чepнa_koтka (рошава)
Публикувано29.09.03 11:33



Плащаш половината такса за изключен телефон.



Тема Re: логично енови [re: Hell]  
Авторsi (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 12:56



Подаваш заявление за временно изключване за посочен от теб период, но не по-малко от 2 месеца и не повече от 2 години и за този период заплащаш 1/2 от абонаментната такса. При желание да си включиш отново телефона не е нужно непременно да е изтекъл указания от тебе срок - може да стане и по-рано, но трябва да подадеш заявление за това. Ако пък след изтичането на двете години искаш телефона да не бъде включен, отново подаваш заявление за желания срок и т.н.



Тема Re: Свърши се! мдаанови [re: Mr.Nqkoj]  
Автор Penta® (Интелегент)
Публикувано29.09.03 17:52



Няма страшно! Днес говорих с нашите касиерки и тяхната информация е за Ноември! Така че имате още един месец аванта.

-----------
На света най-обичам хубави жени и БТК


Тема ГОЛЯМО УСПОКОЕНИЕ!нови [re: Penta®]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано29.09.03 18:57



Абе... да дойде ноември, тогаз ще я мислим! Важното е, че поне през октомври няма да има промяна...
Добре, че в тази нашта сбърканата държава нито едно решение не е последно и окончателно!
Колкото успяха с приватизацията на БТК-то, толкоз ще успеят и с подобряването на качеството на услугите!
Едно е сигурно, че цените ще се увеличават по всички възможни начини.

Да му мислят клиентите!!!!!!!!!!!!!!!





Тема 10x :)нови [re: si]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано29.09.03 22:58



по-добро решение е от споровете с хазяина трябва ли й на тази квартира телефон или не.

Стига да не е късно де...

Още един въпрос? Че не ми е много ясно това, дето го пише в сайта на БТК...
Значи телефона е изключен от 2 месеца за неплатена сметка. Колко време още ще стои този номер и какво ще струва пускането му отново (освен плащането на сметките и лихвите там)?
Някой знае ли?



Тема Re: интересно...нови [re: дeдo йoцo]  
АвторДeдo Бope (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 23:11



Мога да ти кажа каво съм преживял аз, а пък ти гледай...

В щатите, ако не не набираш '0', не плащаш. Вярно, че повечето телефони, дето ти трябват, все започват с код, в по-големите градове даже различните райони си имат код (ееех, мечтии за БТК, колко хубаво би било за тях да таксуват разговор люлин - младост като междуградски!). Обаче, за да придобиеш представа колко струва разговора, в момента може да се говори от Сан Франциско до София (мобилен-фиксиран) за около $0.009 (точно така: под 1 цент!).

В Германия цената на NTBA е 38дм и си е твой. Инсталационната такса за BRA е 35дм. Ако при откривнето на нов пост си купиш крайно оборудване (телефон, адаптер, платка или всичко накуп) от Дойче Телеком, цената му е 50% от тази в магазина. Разговорите са 6.5фенига/3мин, данновата комуникация (64k BRA) e между 1-2.5фенига/мин. годината е 2000.

Инсталацията на ADSL по ISDN е безплатна за абонати на ISDN. Адаптера е 300дм (рабирай 150 с отстъпката). за трафик 750к изходящ/1.5мбита входящ абонамента е 50дм. няма лимит на трафика. IP е статично, реално, но го сменят на 24 часа. годината е същата.

Прекарване на оптика до дома струва 250 лева. Медиа конвертора е на телекома. Скоростта е 10мбита към локални (национални) адреси и 2мбита към другите. www.apple.com е на 9 хопа. Няма лимит на трафик. Месечната такса е 50лв. Страната е Португалия, Лисабон. Годината е 1998. Оприката я прекараха на 4-тия ден след заявката.

По същото време, в същата страна, dial-up връзката беше 1лв/час, независимо от скоростта. Телефонията беше 12.5ст/3мин.

Това съм го преживял. Ако съвсем не ми вярваш, пазя си и фактурите.

Колкото до домашните роботи - си прав. Няма никога да го доживееем. То при нас е проблем и домашна ракия да си направиш



Тема Re: Свърши се! Импулсни аналоговинови [re: 3япльo]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 08:58



Този път май наистина е окончателно, макар още да няма официално потвърждение от БТК се очаква и това да стане до дни. В крайна сметка се изчаква реакцията на ДКСМ - но и там май вече всичко е наред с одобрението!
Така, че бегайте и си сменяйте телефоните! ( то българина по друг начин май няма да го направи, освен ако не се почуства прецакан )



Тема ех, че "кеф"! бафмаамуууунови [re: .]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано30.09.03 11:13



Начи с един куршум - два заека, а?!?
Хем ти режат главата от кръста с дебела сметка, хем щеш-не щеш трябва да си смениш и старото телефонче, щото нема да стане твойта работа при новите условия.... виждаш ли?!??!
Ми който няма възможност да им угоди, а?!?! Да седи в гората?!?!! Да отива да пасе овцете?!?!?! Много лесно.... баааааааааааааааси!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


По-гнусен монополист от БТК - нема!!!!!!!!!!!........ (ааааа и Енергото и ВиК-то също! не трябва да ги забравяме - както се казваше в оня виц - ...и тяхната!)

Айде нека някой да ми каже, ако имаше конкурентни фирми, щяха ли да си позволяват да ни правят на маймуни!?!?!?!?!?!?!?



Тема ????нови [re: .]  
АвторDeian (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 16:49



Zna4i az kato gledam nikade oficialno ne e obqveno tova!
Taka 4e kak re6ihte 4e analogovite ste se taksuvat kato cifrovi?



Тема Re: Майната им на БТКнови [re: Oлмaши]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.10.03 17:27



Жалко, че тва няма да е примерно майка ти или баща ти... или пък някой чичо или леля... да видиш тогава колко ще ти е приятно :) Ама нищо де, то и на тях може да им се случи... или на тебе... има време :) Тогава и аз ще чакам и ще се смея колко си тъп :)

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Друго предложениенови [re: Meйджъp™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.10.03 17:30



Емигрирай на майка и в путката, ако искаш... дреме ми на пишката на съседката до долния етаж

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: интересно...нови [re: Дeдo Бope]  
АвторДeдo Йoцo (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 18:09



тва за безплатните градски разговори нема да стане скоро... иначе другите неща, за които говориш ще се случат до една две години. просто в момента няма конкуренция и няма кой да бута БТК под опашката, но и това ще стане...



Тема Re: ????нови [re: Deian]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 18:24



Защото някой разполагат с вътрешна информация покрай контактите си с мениджърите на БТК!
Не сериозно - този път е окончателно! Промяната на тарифите също - засега е само като промоция с неограничено време...



Тема Re: ????нови [re: .]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 19:48



Не от днес все пак, нали?!



Тема Re: ????нови [re: @@@]  
АвторDeian (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 20:47



Mai e ot 1 noemvri!



Тема Re: ех, че "кеф"! бафмаамуууунови [re: ДжoДo]  
АвторBoby4 (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 09:29



Само не разбрах защо ще си сменяш телефончето?



Тема Re: ????нови [re: Deian]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 00:10



Май е далече...



Тема Reнови [re: @@@]  
АвторJuventinobg (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 18:46



Nikak ne e dale4e
Dano pak da se razmine nqkak



Тема Re: Друго предложениенови [re: KlD]  
Автор Пън (...)
Публикувано07.10.03 21:04



Нещо си нервен, а?



...

Тема Не е от 1 ноември ами от 1 октомвринови [re: 3япльo]  
Автор Mr.Nqkoj (?!?)
Публикувано10.10.03 19:41



БТК започнаха да правят групов секс с клиентите си



Тема Re: Не е от 1 ноември ами от 1 октомвринови [re: Mr.Nqkoj]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано12.10.03 16:28



Не разбрах кое е от 1 октомври - груповия секс ( не че съм съгласен с термина ) или таксуване по време на градски разговор?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.