Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:09 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: interesni swobodni suchinenia...нови [re: TV!OOO]  
Автор pencho666 (от пенчево)
Публикувано30.08.03 13:52



Истината е че не съм виждал DSLAM-овете на Ericsson, но са ми казвали цени за някой модели, а съм виждал други продукти на Ericsson (на които дори не пише тяхното име) и откровенно си бяха дръпнатооки. За мен всеки американски/европейски продукт който струва под 1000$ всъщност е китайски (ако ще да става въпрос за копче). Този филтър е много успешен, приложете го към каквото и да е и после проверете и ще видите :)
За мен риска в дългосрочен план, който поема западният свят за да произвежда (и пазарува) продукти от/на изток, с презумцията че те все пак ги проектират е изключително голям. Сега китай има колосална индустрия, само в химическата промишленост е 2 пъти по-голям от германия и сащ взети заедно. В първият момент в който започнат сами да си правят технологии (този момент не е далеч, вече се виждат първите симптоми), за западният свят ще настанат тежки дни.



Тема Re: interesni swobodni suchinenia...нови [re: pencho666]  
Автор TV!OOO ()
Публикувано30.08.03 14:12



Така е. за DSLAM-овете не мога да кажа, но си прав че Ериксон прави доста техника в Китай. Само един пример - в момента голяма част от портовете на PFA устройствата (сега AXD 330) използувани в БТК са китайски. За вътрешностите на устройствата, не мога да кажа, но много е вероятно и те да са от там.



Тема Съчнинения са и още как...нови [re: pencho666]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 17:15



Не смятах отново да се намесвам но...
Защо ще търсиш брой на фалирали компании - би следвало да търсиш ръст на потребителите на DSL услуга? Продажбите на модеми са най-неточния показател, тъй като в тях обикновенно става дума за търговия на дребно. И като потвърждение да думите ми вземи прочети анализите на Point Topic например относно ръста потребителите - нали това им е работата. За тези които ги мързи да го търсят...

25 милиона абоната по света към дата 27 август 2002.
30.6 милиона към края на септември същата година.
36.3 милиона към края на 2002 година.
+5.5 милиона за първата четвърт на 2003.

Там между другото има и една интересна статистика която показва, че в Европа услугата е най-скъпа. Има и една статистика на процента на нарастване на броя на линиите в страните...въобще интересно четиво по темата..
Пробелма на кабеларките е че въобще съществуват и затова няма да се повтарям/коментирам отново.
А колкото до техническите порблеми - едва ли е това мястото да го коментираме.



Тема ".", ценнотонови [re: .]  
Авторmryncho (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 18:45



в казаното от колегата pencho666 не са цифрите за ръста на единия или другия пазар в САЩ. Техническите аспекти на услугата, вижданията му за спецификата на българския пазар и най- вече един впечатляващ анализ, са основната ценност на неговите постинги, колега "." (да се чете "точка"). По това, че сте прочели данни за пазара в САЩ направих извода, че сте читател. Сега обсъдете казаното от него, защото не видях един довод, изказан от вас, освен не-харесването ви на кабеларките, което, както всички знаем, е много тежък аргумент от обективен характер.
Сполай ви иначе за критичния поглед. Харесвам дълбокия изказ и мислите, изречени с назидателен тон. Винаги е хубаво човек да срещне компетентен писател във форумите...:|



Тема Re: ".", ценнотонови [re: mryncho]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 19:11



29.08.03 11:18 fen:
1. za poslednite 6 mesetza DSL providerite imenno w USA belejat znachitelno po-goliam rust ot CATV Internet sushtoto vaji i za EU. neshto si se obrukal mai. viarno che DSL-a e uspeshen predimno za telecomi i golemi igrachi, no towa ne znachi che e neuspeshen po princip.
29.08.03 17:49 pencho666:
Отговор по отношение на точка 1:
Изключително се изненадах на твърденията и се разтърсих по интернет за някакви проучваня (прегледах и сайтовете на DSL, ADSL и Cable форумите) и не намерих такова твардение. Напротив, намерих коренно различни цифри. Ето и едно интересно маркетингово проучване http://www.isp-planet.com/research/2002/q3_cable_dsl.html, а за броя на фалитите и на DSL и на Cable оператори, много добро място е www.boardwatch.com
Много е трудно, особенно на базата на "рекламни" матеряли по списанията да се направи добра оценка за разтежа на пазара на DSL или Cable. Но има един много прост показател - броя на продажбите на кабелни или DSL модеми. Мисля че е очевидно защо. http://www.reed-electronics.com/electronicnews/index.asp?layout=article&articleid=CA263657&rid=0&rme=0&cfd=1
Вярно е, новините не са от тази година, но не намерих никакво офицялно мнение за тази година, още повече че не е свършила.


Та какво каза за пенчо и ръста на пазара? Не разбрах нещо добре...Какъв точно довод очаквате? Да започна да опровергавам, твърдението например, че кабелната мрежа в градовете била с 0.3 ли? Или да изпадна в технически темини и други такива? Трябва ли да оборвам твърдението, че трябва да се развива Ethernet до абонат, след като един добър комутатор струва $35 на 100 МБ порт а за АТМ не говорим! Освен това Ethernet е стандарт с максимално време на разпространение за разлика от TCP/IP...ДА?
Дайте да уточним какво точно се очаква...



Тема Re: Ima proektнови [re: pencho666]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано30.08.03 19:40



Пенчо - съгласен съм, че имаш визия върху принципните постановки на ДСЛ-а по света и у нас, светнат си по теорията, но ти липсва практика по въпроса.

За 4 години през ръцете ми са минали всички възможни ДСЛ модеми внасяни в България

и съм ги тествал в условията на град София.

Ето къде не съм съгласен с теб:
- Масовия кабел е 0,5, а не 0,3 мм. Рядко съм имал абонатна част > 400 Ohm и модемите се връзват винаги над 1Мбпс от централата до абоната.
- Когато беше "жив" 8-7-21к съм строил 2Мбпс линия от центъра до DHL в Дружба без регенератори. Това са 3 централи + шкаф. Таблиците които вадиш за скоростите при различните сечения са мнооого ориентировъчни. Практиката показва много по-добри резултати. Отделно от това GSHDSL технологията ме кара да се почесвам умно като си гледам екрана на PFA35-то и да викам, че такова животно нема.
- ДСЛ модемите не си пречат фатално когато са > 50% от чифтовете в един кабел. Бил съм при доставчици с по 3 кабела до репартитора ТПП 50х2х0,5 наблъскани до ушите с директни връзки с всякакви скорости и модеми. Общата тенденция е че скоростта намалява леко с вуеличаване на ДСЛ връзките по същия кабел, но връзките си работят.



Тема казват му "холистичен" подходнови [re: .]  
Авторmryncho (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 23:00



В тази тема се обсъждаше, ако не ме лъже паметта, пазара на ADSL в България. Поправи ме, ако не се лъжа.

Тезата на pencho е, да ме поправи той, ако бъркам, че ADSL има далеч по- слабо търговско бъдеще в България, отколкото кабелните оператори. В тази му теза аз, уви, го поддържам. Тя е изградена на простата фактология, която произтича от знанията му за технологичните трудности предт ADSL достъпа.

Що се отнася до ръста на пазарите, то това е доста променлива величина. Кабелните оператори са подвластни не само на флуктуациите на broadband пазара, но и на агресивното пазарно присъствие на сателитните оператори (говоря за САЩ), като DirectTV например. За никого не е тайна, че досега единствено RBOC имаха изгода от ADSL, но наскоро публикуваните тригодишни задължителни препоръки на FCC съдържат радикална либерализация на този пазар също.

В нашата мила родина, обаче, кабелните оператори определено ще бъдат единствените, способни бързо да изградят една адекватна мрежа - при желание и финансиране.



Тема Re: DSL, ADSL??нови [re: HADES]  
АвторДeдo Бope (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 04:16



Имам ISDN (BRA) у дома . Писна ми да се харча за телефон (0.75ст/час) и реших да си пусна ADSL. Обадих се на съответния телефон. Телекома ми предложи да си купя модем от тях (беше с 30% по евтин отколкото на магазина). Същия ден към 17 часа дойде човека от телекома, сложи ми сплитера на жицата за ISDN-a преду NT-то и ми върза модема към него. Всичко си тръгна нормално, и ISDN и ADSL по една и съща скапана жица. Скоростта е 750Кбина изходящ/1.5Мбита входящ. Нама лимит на обем. Цената е фиксирана - 50 лв/месец. Единствения проблем, е че провайдера смена IP-то на всеки 24 часа.
Инсталационната такса е 300лв, в която е включен модема. Имаше и по-скъпи модеми с рутери и firewall, ама на мен не ми трябват

Това се случи август 2000г в Германия. Жицата работи и досега, само цената се промени малко - 35евро. Понеже си прекарвах и ISDN-а, цената му е 35ДМ инсталация + 38ДМ NT, което обаче си е твое. Ако се местиш на друг адрес, си го вземаш.

Обърнете внимание на цената на комутируемия достъп! Телекома дава ОТСТЪПКА, ако ще ползваш канала за данни. Официалната цена на телекома по това време беше 0.125ДМ/3мин за глас и 0.025/3мин за данни. Имаше и провайдери, които даваха цена от 0.015/3мин за данни.

Та като говорите за ADSL това ли имате предвид? Скоростен пренос на данни по СЪЩАТА жица, едновременно с телефона? Едва ли...

В Канада и САЩ цените са горе долу същите - 50CAD и 35USD. Вярно, че има щати в които господства CATV преноса, но ADSL също е доста масов. Отделно, един приятел ми звъни през ден по мобилния си телефон (скучно му е в силиконовата долина), защото плаща само 0.009$/мин до BG! (правилно сте видяли - по-малко от 1 цент на минута). То при тези цени как да не фалират компании? Тия пари само за ориза на котаеца-оператор няма да стигнат. И за тока...



Тема Re: всъщност...нови [re: mryncho]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 10:58



за поста на пенчо:
когато допусканията в едно твърдение са грешни и когато приведените доводи са неактуални, тогава и изводите до които се достига чрез тях са меко казано неточни. в отговора си посочих грешките, а той започна да ми говори за някакви данни от някакви форуми...

иначе broadband пазара в БГ е все още в детската си фаза и да правим изводи на база на текущата ситуация е неправилно. БТК е ключов фактор на този пазар искаме или не. разсъждавайки за пазара без да включим и действията на Телекома определно ще доведе до големи неточности в предвижданията. да не говорим че в един момент компанията няма да е държавна и ще е много по-конкурентна - нещо от което всички участници на този и на близки пазари трябва да се притесняват. защото тогава БТК ще има и желанието и финансовите възможности да се включи в Broadband играта. Друга грешка, която се допуска е подценяването на БТК. Нямало достатъчно специалисти там... тотални глупости!!!

след като един ден БТК се включи на пазара на Broadband ще говорим отново, но моето мнение е, че едва тогава ще видим доколко са готови кабелните оператори за конкуренция и каква е технологичната им подготовка. (личното ми мнение, е че трудностите за тях тепърва предстоят). ще видим тогава как ще издържат на цени от 30 лв./мес. за услугите, които те предлагат...

а за Еthernet до вкъщи - определено е интересна идея, но много скъпа в крайна сметка - и за реализиране и за поддръжка. лошата новина е че няма накъде да поевтинява.

и още само малко:
Спокойно можеш да изключиш сателитните предложения, когато говорим за Broadband за крайни клиенти (HOME & SMB)- те няма да са никакъв фактор в БГ.

в последните препоръки на FCC за broadband пазарите всъщност се твърди тъкмо обратното





Тема единствената грешка...нови [re: fen]  
Авторmryncho (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 11:19



...която чух да се споменава, беше пазарният дял. Или съм пропуснал нещо?

Що се отнася до FCC, цитирам и аз:
"What is believable is that sections of the massive document leave room for various interpretations. In the words of one source, the regulatory order is a “lawyer’s dream.” To put it another way, the U.S. appeals courts are going to be slammed."
...и малко по- нататък в текста:
"Of course, telephone companies are likely to differ over what exactly the FCC meant in other aspects of the order. What does not appear to be in dispute is that generally the FCC sought to balance the interests of Bell and CLEC and released rules that benefit various stakeholders.

А за цитата в news.com, касаещ монополизирането от RBOC на broadband... не е ли малко журналистическа интерпретация на фактите, при условие, че всъщност "...freed the regional Bells of the requirement that they lease at discounted rates the portion of their phone lines that competitors use to provide DSL services". Не ми се спори точно за това, не е определено темата на разговора тук.

Щои се отнася до БТК на пазара на услуги... Лично мнение, не го налагам и най- вече не желая да го защитавам тук, колкото и да не му се иска на г-н Димитрачков, моите уважения, но БТК определено ще деградира единствено в доставчик на инфраструктура. Просто без масови чистки от клати... в тази компания никакъв шанс тя да проработи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.