Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 0134300  
АвторTъпчo (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 08:18



Знаете ли как режат втората връзка ( за 128 ) към горния номер? А ако някой ми каже и как да го прескоча?



Тема Re: 0134300нови [re: Tъпчo]  
Автор DTMF (лъжльо))
Публикувано23.05.03 12:31



Питай правилно



Тема Re: 0134300нови [re: DTMF]  
АвторTъпчo (Нерегистриран)
Публикувано24.05.03 16:16



Какво следва да се разбира под 'правилно'?



Тема Re: 0134300нови [re: Tъпчo]  
АвторDtmf (Нерегистриран)
Публикувано24.05.03 17:21



Връзката не я режат а ти сам си избираш дали да ползваш 2-та канала .От настройките някъде))



Тема Re: 0134300нови [re: Tъпчo]  
АвторKaloyan (kalo@vip.bg) (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 00:48



Ne mojesh da izpolzvash poveche ot 64 kbps na tozi telefon. Ako se opitash da pusnesh i vtoria B kanal shte natrupash goliama smetka kam BTK, zashtoto ISDN modema shte se opitva da se svarje prez vtoria kanal, a ot BTK shte te rejat i taka samo trupash impulsi - mnogo impulsi. A ako iskash da imash 128 kbps triabva da predplatsih specialen account kam Infotel i shte ti dadat drug telefon.



Тема Re: 0134300нови [re: Kaloyan (kalo@vip.bg]  
АвторTъпчo (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 08:06



Извинявайте, но не мога да разбера, на мене ситуацията ми е ясна...Аз не питам дали ме режат, а КАК и евентуално как да го прескоча?
Колкото до многото импулси - забрави! Разговор на заето не се таксува
btw: само за информация - въпроса не е за 128 а за 4х128.



Тема Re: 0134300нови [re: Tъпчo]  
Автор gazibara ()
Публикувано26.05.03 13:01



Разговор на заето не се таксува, обаче то не ти дава заето, а се закачаш за няколкостотин милисекунди, колкото системата да разбере, че трябва да те изрита. А това закачане се таксува с цял импулс. Гювеча, наречен безплатни първи 6 секунди, не съществува отдавна. Те така имахме ние почти хилядарка сметка за телефон, докато ни просветне.

Аз знам, че нищо не знам, ама другите и това не знаят

Редактирано от gazibara на 26.05.03 13:04.



Тема Re: 0134300нови [re: gazibara]  
АвторTъпчo (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 16:36



Не бе ора!
Ако се настрои като мултилинк те закача на 128 или в моя случай на 4х128 обаче като закачи другите дивайси и не ще да назначи ИП!
Ако се опитам да го закача като 4 отделни канала дава заето след втория - т.е не позволява транспарент дейта на два отделни канала!
Целта на занятието е или да ми назначи адрес ( не го виждам как ще стане ) или на различните дивайси да ми закачи различни ип-та - проблема с рутинга аз ще си го реша! Но като не знам как се реже - по пилотен номер ли, по мсн ли мааму стара!



Тема Re: 0134300нови [re: Tъпчo]  
АвторKaloyan (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 23:47



Ne mojesh da go napravish tova deto go iskash na tozi telefon! Ima drugi access telefoni, koito shte ti pozvoliat da se svarjesh s tazi skorost. V BTC po tozi varos sa slojili prekrasna tehnika, koiato nema da ti pozvoli da dignesh poveche ot 64 :-)



Тема Re: 0134300нови [re: Kaloyan]  
АвторTъпчo (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 08:06



Какво мога и какво не... хайде да не го коментираме. Интересува ме само как го правят - като например защо нямам IP след като закача двата B канала, или защо ме праща на заето като се опитам да се закача втори път?
Писна ми да се повтарям!



Тема abe chowekнови [re: Tъпчo]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 14:24



wzemi spri da powtariash edno i syshto che pochwam da se draznia...
kakwi IPta za wseki B kanal te goniat, kakwi 5lv?!

ISDN profila w access servera na BTK i na nego mu e kazano "Multilink /mpp/=NO!"
triabwa li da ti obiasniawam oshte...ajde pomisli malko i ti.



Тема Re: abe chowekнови [re: DLCl]  
АвторKaloyan (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 18:16



Da, tochno tova e polojenieto! Ne e pozvolen multilink na tazi vhodna tochka! No choveka iavno nastoiva mnogo da pusne multilink...moje da go e vijdal niakade, ama se samnivam da ne e bilo niakaksi experementalno v BTC. Te ot vreme na vreme puskat bez preduprejdenie razni usligi da vidiat kak rabotiat i posle gi spirat pak bez prodprejdenie.

Ako ti tribva zadaljitelno multilink telefon shte ti potarsia



Тема Re: abe chowekнови [re: Kaloyan]  
АвторTъпчo (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 08:13



Multilink NO до какво ще доведе? До закачане на двата B без да назначи IP?
Втори вариант - закачам всеки канал поотделно. Логиката изисква аксеса да ми назначи две АйПита, той обаче реже втората - по-точно не той а централата не мятка на заето!



Тема znachi po-podrobno:нови [re: Tъпчo]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 09:32



Multilink PPP na bylgarski oznachawa, che dwata ti B kanala se obediniawat w edin logicheski pri teb i w access servera. towa oznachawa systo, che imash 1 IP adres za dwata. ottuk nasetne pochwat extrite kato BoD,Dod /bandwith on demand, dial on demand/ i t.n.
Zadylzhitelno obache tezi procesi se uprawliawat ot signalizaciata po D kanala!
Ot tuk sledwa, che w access servera /niama da ti kazwam kakyw e-poznaj zashto ;)/ na twoia D kanal e zabraneno da izgrazhda wtori B kanal.
=>Ne te rezhe centralata a access servera. I ne mislia, che ima nachin da zaobikolish tazi zabrana-tia e "very,very basic functionality" za ISDN i e definirana na mnogo nisko niwo w protokola.
Za opita ti da dignesh samostoiatelno dwata kanala s dwa IP adresa polozhenieto e drugo. Logikata e, che naistina bi triabwalo da ti dade 2 ip adresa, wse edno si wtori klient. Da, ama ne! Ne stawa, zashtoto D kanala ti e edin i sysht! Wseki call, kojto se opitwash da naprawish s 2 B kanala ot 1 ISDN terminal /t.e prez edin i syshti d kanal/ kam BTK access serverite shte se tylkuwa kato opit za multilink, zashtoto samostoiatelnata im rabota ne e definirana. serverite ne sa nastroeni da puskat towa, koeto si se opital da naprawsih-niama i smisyl! za towa si ima multilink, no toj e zabranen.
taka po-iasno li e?



Тема Re: znachi po-podrobno:нови [re: DLCl]  
АвторTъпчo (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 13:53



Дай да поразсъждаваме малко!
Изграждането на една връзка става по 7-ма сигнализация и тя няма нищо общо със сигнализацията между централата и крайното ISDN устройство която върви по D канала. Всяка една заявка по ISDN сигнализацията изисква отговор от централата, и там определено не е указано втора връзка към един и същ номер да се отказва. Т.е твоя любим ъксес сървър по никакъв начин не може да попречи на централата изгради връзката освен ако не даде отговор лусер бизи или нещо такова.
Оттук и извода, че спокойно мога да направя 128 кб връзка през 1 BRA, но простотията насреща не ми назначава IP или вече имам подозрения, че само е отговорила на Дйета кола без да закачи протокол насреща. И това определено го правя!
Явно не става - защо? - явно никой не може и да ми каже! Продължавам нататък - два разговора към един и същ номер без мултилинк за да получа 2 IP-а. В резулатат получавам заето само дето не знам кой е решил, че е заето и което е още по-гадно дори и да избера от съседния порт ( отново BRI ) - пак ме мята на лусер бизи! А това защо? Кой! И по какъв начин!



Тема Re: znachi po-podrobno:нови [re: Tъпчo]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 14:37



e, ne znam na takowa niwo chak kakwo se sluchwa-zakopaj se w isdn specifikaciite i google i razberi. ima hiliadi documenti-wse shte widish kak te rezhe access servera. NO TOJ TE REZHE! spor niama




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.