Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: B-ISDNнови [re: ni]  
Авторт (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 14:44



Чудно! Не помня да съм споменавал, че АТМ-а не се използва за преносна среда на B-ISDN. Но дори и това не променя основното - че тези две нещица са напълно различни. Ако щеш го разбирай така - АТМ комутатор посмъртно няма да усети дали носи B-ISDN или обикновенно видео на кабеларка.



Тема Re: B-ISDNнови [re: т]  
Авторпeшka (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 17:10



Никакви глупости не приказвам. АТМ е добра технология но не можа да бъде приложена навсякъде. Глас по АТМ не се пуска от телекомуникационните фирми. В момента е върху TDM. Следващата стъпка е върху IP (нямам предвид Интернет). Най-масовото приложение на АТМ в момента е за Frame Relay. Почти няма телко, който да използва истински Frame Relay в основната мрежа. Frame Relay е само интерфейс към потребителя, а облакът е АТМ.
Другите приложения са LAN Interconnect (ATM може лесно да смесва различни видове методи за достъп) или концентрация на broadband - масово използвано ISP-та с DSL или кабел.



Тема Re: :(нови [re: пeшka]  
Автор DLCl (може и по-добре)
Публикувано24.01.03 10:18



Da be-ne mozhe! znaesh li kolko "mozyci" w BTK sa na twoito mislene-seti se shto sme 30 godini nazad. i za kakwo ne mozhe da se prilozhi, che ne se seshtam?
sigurno za IP / MPLS rerutira za pod 1ms Sofia-Varna/ ili telefonia /kam 120 strani po sweta go polzwat-samo minalata godina 50 sa go wnedrili/...
ia pak kazhi za kakwo ne stawa che ne shwashtam???

ne stawa w uchebnicite na idiotite ot MEI, towa ne stawa
ejj-izpusnah si nerwite..sori-zaradi priwatizaciata e

"No" simply means begin again at a higher level!

Редактирано от DLCl на 24.01.03 10:28.



Тема Re: B-ISDNнови [re: т]  
Авторall (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 16:24



Hora obiasnete go tova deto si go govorite na prostosmyrten ezik..plssss za neprosveteni kato men:(



Тема Re: :(нови [re: DLCl]  
Авторпeшka (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 17:12



Не си прочел внимателно една дума, която съм написал. Казах "не можа" (с ударение на А, тоест минало време), а не "не може". Може, разбира се, то и за това са го измислили АТМ като технология. Имах предвид, че истинската телефония няма да е Voice over ATM, а ще е IP/MPLS и е по-добре да се избегне слоя АТМ отдолу. Простата причина е големият overhead и по-голямата цена на АТМ в сравнение с други технологии. И забавното е, че в опорната мрежа АТМ се замества от Ethernet, който по начало не е бил замислян за такива работи.

Иначе АТМ-а си остава, но просто се избутва от опорната мрежа към периферията и ще си бъде основа за IP.

А,това за учебниците от МЕИ си много прав...







Тема Re: :(нови [re: пeшka]  
Авторт (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 12:06



Ама ти определено се в час!
Защо реши, че атм мрежите ще бъдат основа за ИП? ATM мрежата е бъдещето на всеки комутиран пренос на информация. Ако не вярваш оди на сайта на интернешънъл инжинийринг консорциума и чети малко от онлайн учениците.
И въобще правиш ли разлика между пренос и протокол за пренос?



Тема Re: B-ISDNнови [re: пeшka]  
Авторт (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 12:21



ТДМ? Дааа! ТДМ-а е технология за уплътняване, а не за пренос. Друга подобна е честотно разделяне!
АТМ е технология за пренос. SDH също. IP е протокол. Захапваш? Или още не!
FR не интерфейс! Интерфейс е например V.25 или RS232

Още! Като звъннеш на баба си у Полски Тръмбеш твоето класче се кодира в 8 битова дума по А компресорен закон със скорост 64 кб/с. Най близката до тебе централа намира свободен канал в 2 мб група уплътнена по TDM. Тази 2мд група отива до едно чудо наречено AddDrop Mux и вече си в опорната мрежа на БТК. Сега тука имам пропуск но съм чувал, че София Варна Пловдив и Търново са с АТМ комутатори, които комутират твоето ало до най близкия до ПТ еддроп. Там по съотвтната сигнализация също предавана по тази опорна АТМ мрежа е казано на централката да изкара твоето 64кб поточе и да го изпрати до баати!
Това твоето е тунелно гледане! Он си знае само ЛАН УАН ИП и други подобни!



Тема Re: :)))))нови [re: т]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 16:53



brawo! ako edno wreme mi biaha obiasnili neshtata kato tebe niamashe da mi se nalaga da cheta 10k stranici s towa, koeto toku shto sybra w 5 reda :)




Тема Re: :(нови [re: т]  
Авторпeшka (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 20:40



Аз ли криво пиша или криво ме разбираш? Къде съм казал, че АТМ ще бъде само основа за IP? Казвам, че е и ще бъде една от основите за IP. И ATM няма да е бъдещето, не защото не струва като технология (и протокол :-), а защото е скъпа за прилагане. Ако фирмите се управляваха от инженери, всичко щеше да е желязно и 100% надеждно. На практика обаче, когато дойде момента да се извадят парите, идват онези хора, които гледат цифрите. И тогава избират най-изгодното и с най-добри перспективи за развитие. Това е.
Без лирично отклонение - учете и IP, и АТМ, и Ethernet. АТМ ще си остане, но там където има най-голяма полза.



Тема Re: B-ISDNнови [re: т]  
Авторпeшka (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 21:02



Благодаря за обяснението. Не знаех, че БТК все пак използва АТМ за глас. Щом го има е добре да се използва. И сега няколко корекции. А-law не е компресиране, а кодиране. Баба ми не живее в Полски Тръмбеш, но е доста наблизо. И когато и се обаждам, гласът ми не се кодира с А-law, а по другото законче.

Сега ако ти излечеш от тунела, да ти кажа, че назидателният ти тон не ми помага. Все пак и аз поназнайвам малко от пустите комуникаии. Все пак работя във фирма, която има повече телефонни линии от БТК и е започнала да работи в тази област преди повече от 100 години. Не бъркам цифрите. И не ми обяснявай какво е интерфейсче и кое протоколче. Ети ти един друг сценарий.

Вдигам телефона, гласът ми се кодира във споменатите 64 kbps, след това от местната телефонна централка стига до регионалната междуградска централа по свободен канал, пък защо не и чрез АТМ VBR-rt. Там една друга машинка по превръща в IP пакети и го подава на междуградския switch (който се събира в 1 rack, а не в три стаи). Оттам IP рутър го засилва през LR GB Ethernet на 4000 километра до друг аналогичен IP рутър. Там нещата следват обратния процес, докато гласът ми се чуе в слушалката. И за да избегна въпроса ти - не, не спя с пръстите в контакта. Системата се пуска тази пролет, в момента минава стандартни изпитания.

А ти си ми приказвай да не чета за LAN, WAN, IP...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.