Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ISDN mix (ili manga s grozde)нови  
АвторTARSA4 (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 20:14



Zna4i - zaiaviavam si dva BRI ISDN-a - edinia za tel.centrala drugia za danni i sam spoken - ot BTK kazvat vsi4ko shte e OK. Idvat dvama veseliaci, miatat dve po 100m kabel s po edin adapter nakraia, davat mi dva 5-cifreni nomera, kazvat mi da si gi razvia s daopalnitelna cifra v centralata i tragvat da si hodiat - ama koj nomer kade izliza - abe i dvata izlizat i na dvete mesta i chao. I ot tuk zapo4na veselbata - zvania na edinia nomer - izliza na edinia adapter, zvania pak na sashtia nomer - izliza na drugia adapter, i pak obratno, golam 4an4 , a ednata linia si vliza v pc i si iska pozvaniavane ot opredelenia nomer - a klienta mi sedi na glavata i pita kvo stava i zashto ne se polu4ava

Ima li niakoj ideia zashto stava taka - dali az sam prost ili triabva da hodia da se karam v BTK



Тема Re: ISDN mix (ili manga s grozde)нови [re: TARSA4]  
Автор Oпc (може би...)
Публикувано07.11.02 20:34



Това ми прилича на номер за автоматичен вход...явно клиента ти е поискал такъв /щом е петцифрен номер и са ти казали че другите цифри са ти от централата-в офиса/. проверете първо това! нормалните номера за ISDN в софия са 7-цифрени, в пловдив - 6 и т.н.



Тема Re: ISDN mix (ili manga s grozde)нови [re: TARSA4]  
АвторБTK (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 09:20



Квото поискало - такова му дали...
Обичам хора дето се слагат на места за които нищо не знаят.
Къв точно ти е проблема? Това, че ти се предава последната цифра от номера? Ако ти трябват два отделни бра, оди и им кажи да ти свалят серийния номер. Тогава едното на едното НТ ще имаш 1-5 номера и на другото 1-5 номера.
А централката ти няма ли ISDN S интерфейс за вътрешна линия. Имааа. Поне досега не съм виждал подобно изпълнение. Закачи ПЦ-то към него дай му пълен номер ( с цифрата която засмуква твоята централа ), дай разрешение на централата да комутира unrestricted data а ПЦ-то да отговаря само на данни и си живей живота.
А! И още. Цената ми е %30 от сумата дето ти плаща клиента. Безплатни консултации няма...



Тема Re: ISDN mix (ili manga s grozde)нови [re: БTK]  
АвторTARSA4 (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 22:35



obi4am hora deto znaiat absolutno vsi4ko i treperiat niakoj da ne razbere "golemite" tajni - v takav slu4aj mogesh sam da si otgovorish zashto ne iskam ( i ne moga) da vkaram i dvete linii v centralata (shte ti pomogna - ima samo dva porta, ( 3 -ti e optional) ako gi zaema i dvata , koj port shte obarna navatre za isdn extesion. S molba v btk mahat seriata ( ina4e ia slagat po default ako ne poiskash neshto drugo).

a za procenta - ne si nameril pravilnoto miasto , ama ne e problem - ako si zakasal obadi se , shte te uredim s " nekoj" lev.



Тема Re: ISDN mix (ili manga s grozde) [re: TARSA4]  
Автор БTK (ГенДир РУД)
Публикувано10.11.02 09:42



Т.е централката има два изходящи ISDN S и нито един вътрешен? Това трябва да се види.
Ако закачиш само едниният ISDN, ще се ограничи достъпа до ценралата от външния свят, което е неизгодно решение на проблема. По-добре си поръчай и опцията за въртешен ISDN за да постигнеш максимално добро решение.

Ако имаш претенции се обърни към 'Жалби и Рекламации'


Тема Re: ISDN mix (ili manga s grozde)нови [re: TARSA4]  
Автор Oпc (може би...)
Публикувано10.11.02 12:22



Тогава спретни в РС-то една ISDN карта за данни ~ 150лв., включи я на втория извод на едно от двете NT и си пей ... /дано само централата да не е пръчка и да се скарат с РС-картата/



Тема Re: ISDN mix (ili manga s grozde)нови [re: Oпc]  
Автор БTK (ГенДир РУД)
Публикувано11.11.02 08:32



Като предварително и забрани да се обажда на Speech - няма проблеми. А нашия тичкал веднага да си маха серийката.
Разбирковци...

Ако имаш претенции се обърни към 'Жалби и Рекламации'


Тема Re: ISDN mix (ili manga s grozde)нови [re: TARSA4]  
Автор eternal_frost ()
Публикувано11.11.02 11:18



Dlujni sa slujitelite da ti kajat koi nomer kude izliza ???
Da ti gi napi6at dori na samoto NT! Osven tova nali pishat
protokoli i dokumenti! Ima6 i dogovor !
Ti slivi li ima6e v ustata da gi pitash dori na miasto!?
Ako ima6 problemi s centralata ili ne razbirash pitai
tezi ot koioto si ai kupil...Podrujka? Garancia?
I vuob6te uj centrala...puk dva adaptera?
Kude ti zvunialo??? 1-q nomer e naviarno avt.vhod
definiran...kvi sa tia adapteri...ne6to si omotan....



Тема Re: ISDN mix (ili manga s grozde)нови [re: eternal_frost]  
Автор БTK (ГенДир РУД)
Публикувано11.11.02 15:05



Та какъв е проблема с няколкото NT-та? Ако искам могат и 15 да ми дадат.

Ако имаш претенции се обърни към 'Жалби и Рекламации'


Тема Re: ISDN mix (ili manga s grozde)нови [re: БTK]  
Автор eternal_frost ()
Публикувано12.11.02 09:19



Razbira se..........I to bezplatno.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.